Bałtyk Gdynia pogubił punkty. W IV lidze ze zwycięstwem tylko Jaguar Gdańsk

26 sierpnia 2023, godz. 13:30
Opinie (38)
aktualizacja: godz. 17:59 (27 sierpnia 2023)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Sobota z IV Ligą. Jaguar z wysokim zwycięstwem, Bałtyk przegrywa w Słupsku
Igor Jankowski strzelił gola dla Energa Bałtyku Gdynia, ale to nie wystarczyło, aby z Dzierzgonia wyjechać z kompletem punktów. Igor Jankowski strzelił gola dla Energa Bałtyku Gdynia, ale to nie wystarczyło, aby z Dzierzgonia wyjechać z kompletem punktów.

Energa Bałtyk Gdynia zremisował na wyjeździe z Powiślem Dzierzgoń 1:1 (0:0) na zakończenie 5. kolejki w IV lidze pomorskiej. W innych meczach na tym poziomie z trójmiejskich drużyn ze zwycięstwa cieszyć się może tylko Jaguar Gdańsk, który pokonał na wyjeździe Grom Nowy Staw aż 4:0 (2:0). Bliscy wygranej byli też piłkarze Arki II Gdynia, którzy prowadzili ze Spartą Sycewice 3:1, by ostatecznie zremisować 3:3 (2:1). Lekcję futbolu dostała Gedania 1922 II Gdańsk, która przegrała z Pomezanią Malbork 1:5 (0:1).

Kitman Lechii Gdańsk zadebiutował jako piłkarz TLG. Jest druga wygrana Kitman Lechii Gdańsk zadebiutował jako piłkarz TLG. Jest druga wygrana

Aktualizacja, 27.08.23, godz. 17:59

Powiśle Dzierzgoń - Energa Bałtyk Gdynia 1:1 (0:0)

Bramka dla Bałtyku: Jankowski 58

ENERGA BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak (46 Waszczuk, 81 Ponichtera), Iwanowski, Długołęcki, Drozdowicz - Dziadkowiec (70 Rychłowski), Demiańczuk, Lupa - Bohm (64 Kośnik), Jankowski, Skrzecz

W meczu zamykającym 5. kolejkę IV ligi, Energa Bałtyk Gdynia zremisował na wyjeździe z Powiślem Dzierzgoń 1:1. Oba zespoły w oficjalnym meczu mierzyły się po raz pierwszy od finału wojewódzkiego Pucharu Polski w 2021 roku, gdy dzierzgonianie wygrali 2:1. Co ciekawe, biało-niebieskich prowadził wówczas trener Jerzy Jastrzębowski, który dziś jest szkoleniowcem... Powiśla.

Powiśle Dzierzgoń - Bałtyk Gdynia 4:2. Przypomnij sobie relację z finałowego meczu o wojewódzki Puchar Polski Powiśle Dzierzgoń - Bałtyk Gdynia 4:2. Przypomnij sobie relację z finałowego meczu o wojewódzki Puchar Polski

W niedzielę na otwarcie wyniku musieliśmy czekać dopiero do 58. minuty, gdy to Igor Jankowski przymierzył z ostrego kąta i strzelił między nogami Krzysztofa Pilarza, który w przeszłości grał m.in. w Arce Gdynia, Lechii Gdańsk, Ruchu Chorzów, Cracovii czy Koronie Kielce.

Niestety radość gości nie trwała długo, bo już w 65. minucie nastąpiło wyrównanie po zamieszaniu w polu karnym.

Wikęd Luzino - Gedania 1922 Gdańsk 1:2. Filip Sosnowski ustrzelił dublet Wikęd Luzino - Gedania 1922 Gdańsk 1:2. Filip Sosnowski ustrzelił dublet

Biało-niebiescy po stracie bramki zaczęli napierać jeszcze bardziej, ale w końcówce przysporzyli sobie jeszcze więcej kłopotów, gdyż Paweł Rabin dostał czerwoną kartkę. Bramkarz Energa Bałtyku opuścił pole karne po dalekim zagraniu Pilarza, ale podczas interwencji sfaulował rywala. Chwilę później na boisku pojawił się rezerwowy golkiper Mateusz Ponichtera, który zmienił Miłosza Waszczuka.

W ostatnich minutach gdynianie dopięli swego i trafili do "siatki" Powiśla, ale sędzia nie uznał gola, gdyż dopatrzył się spalonego. Wobec tego oba zespoły musiały się podzielić punktami.

Jaguar Gdańsk to jedyny trójmiejski reprezentant, który wygrał sobotni mecz w IV lidze. Jaguar Gdańsk to jedyny trójmiejski reprezentant, który wygrał sobotni mecz w IV lidze.

Grom Nowy Staw - Jaguar Gdańsk 0:4 (0:2)

Bramki: Płotka 24, Michalski 29, Kinder 58, Bladowski 88

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki (81 Urbanek), Pietrowski, Sulewski - Duraj (86 Haase), Płotka - Kinder (74 Filas), Michalski (69 Bladowski) - Czychowski (66 Duda), Surdykowski

Sprawdź, gdzie jeszcze na mecz niższych lig w ostatni weekend sierpnia Sprawdź, gdzie jeszcze na mecz niższych lig w ostatni weekend sierpnia

Jaguar Gdańsk wrócił na zwycięski tor w wielkim stylu i po dwóch porażkach z rzędu, pokonał na wyjeździe Grom Nowy Staw. Zwycięstwo może cieszyć nie tylko ze względu na jego rozmiary, ale również ze względu na rywala, który do starcia przystępował z lepszym bilansem (3-1).

W zdobyciu trzech punktów drużynie Piotra Formeli pomogły dwa szybko strzelone gole w pierwszej połowie. W odstępie 5 minut na listę strzelców wpisali się: Przemysław Płotka, dla którego było to już drugie trafienie w sezonie i Igor Michalski. Po przerwie kolejne trafienia dołożyli Przemysław KinderKacper Bladowski.

Wygrana pozwoliła Jaguarowi wrócić do górnej części tabeli. Za tydzień będą mieli okazję zaatakować czołówkę, bowiem zmierzą się z wiceliderującą Pogonią Lębork.

- Humory na pewno lepsze niż po ostatniej porażce. Początek spotkania był co prada dla nas wyzwaniem, ale już po kwadransie doszliśmy do słowa i byliśmy tą drużyną, która decyduje o tym, co się dzieje. Zdobyliśmy jedną bramkę, drugą, po przerwie utrzymaliśmy koncentrację i to zaowocowało fajną wygraną. Bramki padły po odbiorach. Cieszymy się, ale musimy twardo stąpać po ziemi. Myślimy już o kolejnym rywalu, bo za tydzień czeka nas również wymagające zadanie - podsumował trener Formela.
Derby Gdyni dla Energa Bałtyku. Jaguar i Gedania II rozbite. Przeczytaj relację z poprzedniej kolejki Derby Gdyni dla Energa Bałtyku. Jaguar i Gedania II rozbite. Przeczytaj relację z poprzedniej kolejki

Arka Gdynia - Sparta Sycewice 3:3 (2:1)

Bramki dla Arki II: Maczkowski 21, Stenka 33, Piotrowski 50

ARKA II: Semerling - Migowski, Abramowicz, Braniecki, Jaroń - Maczkowski (80 Kowalski), Danielewicz (70 Buczyło, 85 Kierznikowicz), Piotrowski, Czarnecki - Stenka (70 Starnawski), Gozdecki (60 Gohlike)

Na pierwsze zwycięstwo w sezonie cały czas czeka Arka II Gdynia. Dość blisko było o nie w starciu ze Spartą Sycewice, bo żółto-niebiescy wygrywali już 3:1. Niestety prowadzenia nie utrzymali do końca i finalnie skończyli z 1 punktem.

Trener Maciej Cieślik w sobotnim spotkaniu musiał radzić sobie bez wsparcia z pierwszego zespołu, bowiem I-ligowa drużyna Wojciecha Łobodzińskiego swój mecz rozegra dopiero w niedzielę, a jej rywalem będzie Wisła Kraków. Dlatego też w skład był oparty w dużej mierze na młodzieży.

- Wyrównany mecz, jeśli chodzi o wynik i grę. Obie drużyny zaprezentowały ofensywny futbol. Przegrywaliśmy po rzucie karnym w 8. minucie, ale jeszcze przed przerwą dobiliśmy na 2:1. Po przerwie podwyższyliśmy, ale popełniliśmy błędy i skończyło się 3:3. Prawda jest taka, że popełniamy ich za dużo. Mamy jednak tego świadomość, bo generalnym założeniem jest zbieranie doświadczenia i ogrywania młodych chłopaków w piłce seniorskiej - podsumował Maciej Cieślik, trener rezerw Arki.
Piotr Rzepka przed meczem Wisła Kraków - Arka Gdynia: Im dłuższy spór, tym większa szkoda Piotr Rzepka przed meczem Wisła Kraków - Arka Gdynia: Im dłuższy spór, tym większa szkoda

Gedania 1922 II Gdańsk - Pomezania Malbork 1:5 (0:1)

Bramki: Panic 85 - Wesołowski 9, 72, 77 (karny), Grabowski 50, Dryjas 89

GEDANIA 1922 II: Petza - Jeżowski, Regliński, Bławat, Kowalszyn, Michalewski, Witkowski, Bellanavithanage, Apostołowicz, Bogdański, Wróblewski

Gedania 1922 II Gdańsk, która złożona jest w dużej mierze z młodzieży, wciąż uczy się gry w IV lidze. Kolejną lekcję rezerwom gdańskiej drużyny dała Pomezania Malbork, która zwyciężyła aż 5:1.

Gedania 1922 Gdańsk - Noteć Czarnków 1:1. Przeczytaj relację Gedania 1922 Gdańsk - Noteć Czarnków 1:1. Przeczytaj relację

O ile jeszcze w pierwszej połowie młodzi gdańszczanie toczyli wyrównany bój, tak po przerwie ekipa Pawła Budziwojskiego rozmyła wątpliwości. Gospodarzy zaliczyli honorowe trafienie po bramce Gustawa Panica, ale chwilę potem goście zdołali jeszcze podwyższyć.

- Trzeba powiedzieć, że różnica pomiędzy IV a V ligą jest ogromna. Szczególnie w tym sezonie, gdy IV liga jest najmocniejsza od kilku lat. Uważam, że taktycznie jesteśmy dobrze przygotowani do spotkań. Aspirująca do awansu Pomezania miała z nami spory problem przez pierwsze pół godziny. Potrafiliśmy wyjść spod ich pressingu, a oni nie mogli wyjść spod naszego. Później jednak zadecydowały indywidaulności. Jeden błąd, drugi i tracimy bramki. O ile w V lidze nie kosztowały nas one utraty goli, tak na tym poziomie nie ma już miejsca na takie rzeczy. Wszystkie bramki straciliśmy w fazach przejściowych. Niestety brak doświadczenia jest widoczny. Część chłopaków debiutuje w IV lidze, a inni dopiero w piłce seniorskiej. Wiedzieliśmy, że tutaj tak łatwo już nie będzie, ale dla mnie kluczowa będzie runda wiosenna. Jeśli tam będą padać takie same wyniki, to będzie oznaczać, że nie robimy postępu. To on jest dla mnie najważniejszy - podsumował Paweł Szajrych, trener rezerw Gedanii.

Wyniki 5 kolejki

• Powiśle Dzierzgoń - BAŁTYK GDYNIA 1:1 (0:0)
  • GEDANIA 1922 II GDAŃSK - Pomezania Malbork 1:5 (0:1)
  • Grom Nowy Staw - JAGUAR GDAŃSK 0:4 (0:2)
  • ARKA II GDYNIA - Sparta Sycewice 3:3 (2:1)

Największe osiągnięcia:
7 sezonów w Ekstraklasie (1980-86, 1987/88), 6. miejsce w Ekstraklasie (1981), półfinał Pucharu Polski (1985)