Trefl czwarty przed "szóstkami"

8 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Trefl Sopot w niezbyt dobrym stylu zakończył rundę zasadniczą TBL. Na zdjęciu Frank Turner. Trefl Sopot w niezbyt dobrym stylu zakończył rundę zasadniczą TBL. Na zdjęciu Frank Turner.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z Jeziorem Tarnobrzeg 78:92 (21:22, 22:25, 21:23, 14:22) i stracił szansę na wygranie rundy zasadniczej Tauron Basket Ligi. Wicemistrzowie Polski dostali "lanie" w ostatniej kwarcie i nie pomogło im ani double-double Franka Turnera, ani rozgrywający najlepszy mecz w sezonie Kurt Looby. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego rywalizację w górnej szóstce rozpoczną z czwartej pozycji.

TREFL: Looby 16 (8 zb.), Waczyński 14 (4x3), Dylewicz 13 (5 zb.), Turner 11 (11 as.), Dąbrowski 0 - Michalak 13, Harrington 5, Stefański 4, Spralja 2, Brembly 0.

JEZIORO: Przybyszewski 24 (10 zb., 3x3), Dłoniak 20, Alexander 16 (10 zb.), Tiller 15 (7 zb.), Krajniewski 7 - Wall 7 (6 zb.), Long 3 (5 as.), Patoka 0.

8 marca 2013, godz. 19:30
1 pkt.
Jezioro Tarnobrzeg

3% 15 typowań Jezioro Tarnobrzeg
0% 1 typowanie REMIS
97% 473 typowania TREFL Sopot

Jezioro przywitało wicemistrzów Polski serią 6:0 po dwóch rzutach Jakuba Dłoniaka i jednym J.T.Tillera. Sopocianie doprowadzili jednak do remisu 8:8 między innymi dzięki wsadom Kurta Looby'ego po asystach Franka Turnera. Antiguański center po niespełna siedmiu minutach gry miał na koncie już 8 punktów (i trzy wsady), tyle samo co najskuteczniejszy wśród gospodarzy Dłoniak

Żółto-czarni na prowadzenie wyszli na chwilę przy stanie 13:12 po celnej "trójce" Filipa Dylewicza. Umocnił je również rzutem zza łuku Adam Waczyński (18:15), ale z dystansu odpowiedział Krzysztof Krajniewski, a kolejne punkty dołożył świetnie dysponowany Dłoniak. Na dwie minuty przed końcem kwarty przy stanie 18:20 o czas poprosił trener Trefla, Mariusz Niedbalski.

Premierowa partia zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem gospodarzy, ale zaraz po przerwie swoją drugą "trójkę" zdobył Waczyński. Trefl nieśmiało próbował objąć prowadzenie na dłużej, ale nie był w stanie odskoczyć na więcej niż dwa-trzy punkty. W końcu podopieczni trenera Niedbalskiego "zacięli" się na ponad dwie minuty i stracili przewagę.

Rzutową niemoc przełamał dopiero Waczyński za sprawą trzeciego trafienia z dystansu (35:37). Akcję dwa plus jeden z powodzeniem rozstrzygnął Dylewicz, a Looby dołączył do dwóch wspomnianych jako trzeci gracz w drużynie z dwucyfrowym dorobkiem.

Celna "trójka" Turnera ponownie zbliżyła wicemistrzów kraju na punkt do gospodarzy, ale sekundę przed przerwą zza łuku trafił również Dawid Przybyszewski.

Środkowy Jeziora z 15 punktami na koncie zdetronizował Dłoniaka (12 pkt) oraz zapewnił tarnobrzeżanom prowadzenie 47:43. To również on zdobył pierwsze punkty po przerwie, ale Trefl miał po swojej stronie Looby'ego, który był zdeterminowany by pokazać, że dobra postawa w derbowym meczu z Asseco Prokom nie była jednorazowym wyskokiem. Najpierw zebrał własny rzut i trafił dobitkę, a następnie obsłużony podaniem od Turnera popisał się czwartym w tym meczu wsadem.

Trefl doprowadził do remisu 51:51, ale Jezioro w ciągu 30 sekund dwukrotnie trafiło zza łuku (Alexander, Dłoniak). Wojna na "trójki" trwała w najlepsze - na szczęście jako kolejny punkty zdobył znajdujący się tym razem poza pierwszą piątką Trefla Michał Michalak (54:57).

Sopocianie w dalszym ciągu pozostawili jednak za gospodarzami i mimo, iż nie ustępowali im specjalnie w celności zza łuku, na 10 minut przed końcem gry byli o sześć punktów "do tyłu".

Prawdziwe "lanie" Jezioro zaserwowało Treflowi w ostatniej kwarcie. Miejscowi "wykręcili" run 16:0 i brutalnie pozbawili sopocian marzeń nie tylko o pozycji lidera przed II etapem rozgrywek, ale w ogóle o wygranej w spotkaniu.

Wyniki 22 kolejki

• ASSECO PROKOM GDYNIA - Polpharma Starogard Gd. 88:64 (17:23, 23:12, 22:16, 26:13)
  • Jezioro Tarnobrzeg - TREFL SOPOT 92:78 (22:21, 25:22, 23:21, 22:14)
  • Anwil Włocławek - START GDYNIA 87:55 (12:20, 27:15, 16:14, 32:6)
  • Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 85:77 ( 24:10, 11:21, 23:23, 27:23)
  • Rosa Radom - Kotwica Kołobrzeg 95:85 (35:23, 24:13, 17:20, 19:29)
  • PGE Turów Zgorzelec - Stelmet Zielona Góra 89:91 (19:23, 17:23, 29:18, 24:27)

Opinie (38) 7 zablokowanych

• Prztyczek w nos się przyda żeby nie popaść w samozachwyt przed play off.

ale mam nadzieję, że limit słabych spotkań już wyczerpaliśmy

• 35 13

• :(((((

no slabo slabo! bylo juz w 4 kwarcie -20 nawet!
    spralja musi dostac kopa i w zamian jego ktos pod kosz( ten kolo znow dzis tylko rzucal za trzy i gdyby jeszcze trafial) i jeszcze ktos o dobrym rzucie jesli chcemy zagrac o najwyzsze cele w TBL.
    hej TREFL
    ps.swietny mecz kurta ale co tam i tak cala 3 kwarta na lawie niech sobie porzuca za 3 sparlja a zbiroki to niewazne sa w koszu ;)

• 21 2

• Nie lamcie sie puzzlowcy (5)

Tarnobrzeg co prawda za silny na trefla, ale za to jakie piekne zwyciestwo w waszym miescie odnioslo APG :)

• 26 26

• :) (1)

wykorzystali to ze trefla nie bylo w sopocie:)ha ha inaczej wiadomo jaki wynik bylby :)