Kolejny mecz Asseco z happy endem

1 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Piotr Szczotka (pierwszy z lewej) zaliczył przechwyt, Krzysztof Szubarga (drugi z prawej) rzucił, a Przemysław Żołnierewicz (nr 28) dobił piłkę do kosza. W takich okolicznościach Asseco wygrało w Krośnie. Piotr Szczotka (pierwszy z lewej) zaliczył przechwyt, Krzysztof Szubarga (drugi z prawej) rzucił, a Przemysław Żołnierewicz (nr 28) dobił piłkę do kosza. W takich okolicznościach Asseco wygrało w Krośnie.

Koszykarze Assseco Gdynia wygrali drugi mecz z rzędu w Tauron Basket Lidze różnicą jednego punktu, a zwycięski rzut wykonali tuż przed końcem gry. Tym razem ostatnią akcję wykończył Przemysław Żołnierewicz. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza pokonała w wyjazdowym meczu wyżej notowaną od siebie ekipę Miasto Szkła Krosno 80:79 (18:24, 20:24, 16:14, 26:17). Duży w tym udział miał Krzysztof Szubarga, który zaliczył 24 punkty i 9 asyst.

MIASTO SZKŁA: Czerapowicz 15 (13x3, 6 zb., 5 st.), Wyka 10 (1x1, 5 zb.), Woolridge 8 (6 as.), Dłuski 8 (9 zb.), Pita 5 (1x3) oraz Maddox 12 (2x3, 10 zb.), Hajrić 9, Oczkowicz 9 (1x3), Bręk 3 (1x3), Rduch 0

ASSECO: Szubarga 24 (4x3, 9 as.), Matczak 10 (2x3, 5 zb.), Żołnierewicz 10 (2x3), Szczotka 10 (2x3), Witliński 2 oraz Ponitka 16 (4x3), Put 8 (2x3), Jankowski 0, Czerlonko 0, Konopatzki 0

TREFL ZAPRASZA NA MECZ W CZWARTEK. PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ TEJ KOLEJKI TBL Z UDZIAŁEM TRÓJMIEJSKICH KOSZYKARZY

Koszykarzom Asseco najwyraźniej spodobało się rozstrzyganie meczów tak jak ostatnio uczynili w meczu z MKS Dąbrowa Górnicza (90:89), gdy przez praktycznie całe spotkanie przegrywali, a komplet punktów zapewnili sobie rzutem w ostatniej sekundzie. W Krośnie mecz toczył się według tego samego scenariusza i znów był happy end.

Gdynianie prowadzili tylko na początku gry, gdy trafiali zza łuku. Przemysław Żołnierewicz rzucił na 3:2, a Krzysztof Szubarga na 6:4. Od tego ostatniego wyniku gospodarze odpowiedzieli 7 punktami z rzędu, co pozwoliło im kontrolować grę aż do przerwy. Asseco grało zrywami. Potrafiło zbliżyć się na przykład na 14:15, by następnie zainkasować 8 punktów z rzędu.

W 12. minucie Miasta Szkła uciekło na 32:20. Natomiast, gdy rozkręcił się Kareem Maddox zrobiło się nawet 46:30. Przed zejściem na przerwę gdynianie zmniejszyli neco straty (38:48), gdyż tak jak na początku meczu wchodziły rzuty zza łuku. Tym razem ta sztuka udawała się Filipowi PutowiFilipowi Matczakowi.

WOJCIECH CZERLONKO: NIE ODDAMY NIC ZA DARMO

Po zmianie stron Asseco przystąpiło do odrabiania strat, choć jeszcze początej trzeciej kwarty należał do miejscowych. Poprawili wynik na 55:41. Aby zmienić obraz gry, gdynianie musieli zneutralizować szybkie akcje rywali, gdyż w tym elemencie zdobyli oni 13 punktów, a sami nie odpowiedzieli żadnym.

Pogoń zainicjowali Piotr Szczotka i Szubarga. Te ostatni ustalił wynik po 30 minutach gry na 54:62, a sam na koncie miał już wówczas 17 punktów.

W 33. minucie Marcel Ponitka wyrównał na 66:66, a po chwili Szczotka dał prowadzenie Asseco 68:66. Od tego momentu aż do końca nie było już w tym meczu nic pewnego.

Po akcji Dariusza Wyki i trójce Szweda Chrisa Czerapowicza gospodarze znów odskoczyli - na 77:73. Celny rzutem zza łuku odpowiedział Ponitka, a potem znów jak natchniony grał Szubarga zdobywał punkty i asystował. Na 39 sekund przed końcem zniwelował straty do 78:79.

Miasto Szkła starało się wykorzystać pełne 24 sekundy na akcje i oddać zwycięski rzut. Te plany zniweczył Szczotka, który przejął piłkę. Ostatnia akcja gości została rozegrała oczywiście na Szubargę. Rzut Krzysztofa tym razem nie trafił do kosza, ale z dobitką, na sekundę przed końcem zdążył Żołnierewicz.

TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO ASSECO NAD MKS DĄBROWA GÓRNICZA

Przypomnijmy, że w ostatni piątek w Gdynia Arena Asseco pokonało MKS Dąbrowa Górnicza również różnicą jednego punktu, gdy równo z końcową syreną za trzy punkty trafił Wojciech Czerlonko.

Wyniki 17 kolejki

• Miasto Szkła Krosno - ASSECO Gdynia 79:80 (24:18, 24:20, 14:16, 17:26)
  • TREFL Sopot - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 71:87 (21:22, 13:23, 22:23, 15:19)
  • King Szczecin - Anwil Włocławek 80:86 (25:20, 16:18, 15:29, 24:19)
  • Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 72:70 (19:10, 22:18, 16:17, 15:25)
  • Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 73:71 (17:17, 16:16, 24:19, 16:19)
  • Siarka Tarnobrzeg - Stelmet BC Zielona Góra 65:105 (19:23, 14:21, 21:28, 11:33)
  • Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 84:89 (24:31, 19:16, 19:20, 22:22)
  • Miasto Szkła Krosno - Polfarmex Kutno (przełożony na 22.02)
  • TBV Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza (przełożony na 28.03)

Opinie (18) 1 zablokowana

• Zapowiada się pasjonująca trójmiejska walka o 12 miejsce!!! (1)

• 8 0

• no nie wiadomo

czy z taką pasją będą się zabijać o tę dwunastkę.... szkoda zdrowia

• 0 0

• robi się ciekawie

przed sezonem życzyłem sobie meczy, które rozstrzygać się będę rzutem na taśmę i ostatnio takie mamy. Nami dobry układ meczy, meczy do wygrania patrząc na obecną sytuację w tabeli i w poszczególnych klubach więc robi się ciekawie, znowu mogą odżyć szanse o P8, ale czy wystarczy sił na to? Oby znowu nie posypały się odrodzone nadzieje. Jak widać, co było od dawna wśród kibiców głośno mówione, znaleźliśmy słabe ogniwo, szkoda, że przez kontuzję, ale jak widać, gra bez Romana to gra wygrana heh
    a.f.

• 6 2

• Brawo Marcel Ponitka pozdro dla wszystkich graczy z basketballcm

• 2 0

• Szubi (1)

Jeden Szubarga to za mało.Ileż On i Piotr mogą to ciągnąć.Filip i reszta młodych muszą Im pomagać!Ale brawo za ambicję.Uwierzyli,że można wygrać z każdym i niech idą za ciosem!

• 13 0

• Ależ Filip pomaga!

Filip pomaga im od dłuższego czasu, niejeden mecz już uratował. Dlatego pewnie dostanie mnóstwo propozycji po sezonie z innych zespołów. Potencjał na naprawdę dobrą grę mają jeszcze Żolnierz, Ponitka, może Witliński.