Koszykarze Arki Gdynia rozgromieni w Stargardzie. Kilka niechlubnych rekordów

14 stycznia 2024, godz. 19:20
Opinie (52)

W Stargadzie koszykarze KGS Arki Gdynia zbyt rzadko wychodzili z cienia, a najmocniej starał się o to Adrian Bogucki (drugi z prawej). Padło kilka niechlubnych rekordów sezonu 2023/24. W Stargadzie koszykarze KGS Arki Gdynia zbyt rzadko wychodzili z cienia, a najmocniej starał się o to Adrian Bogucki (drugi z prawej). Padło kilka niechlubnych rekordów sezonu 2023/24.

Koszykarze Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia sromotnie przegrali na wyjeździe z PGE Spójnią Stargard 54:91 (12:16, 12:32, 15:17, 15:26). Podopieczni Wojciecha Bychawskiego za jednym zamachem ustanowili kilka niechlubnych rekordów w sezonie 2023/24. Jest to ich najwyższa porażka, a zarazem mecz z najmniejszą liczbą zdobytych punktów. W rzutach za trzy mieli zaledwie 6 procent skuteczności, co oznaczało 2 udane próby z 30 podjętych!

PGE SPÓJNIA: Daniels 21 (1x3), Brown 12 (5 as.), Langović 10, W.Gordon 4 (11 zb.), Gruszecki oraz Stein 15 (2x3), Łapeta 11 (6 zb.), Kowalczyk 6 (2x3), Brenk 6, Simons 3 (1x3), Krużyński 3, Grudziński

KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA: Bogucki 17 (1x3, 6 zb.), Pluta 14 (1x3), Alford 3, Kamiński 2 (6 zb.), Wilczek 2 oraz Hrycaniuk 8, Leday 6 (7 zb.), Szumert 2, Marchewka, K.Gordon, Wołoszyn, Czoska

Ta umiejętność nadal jest obca koszykarzom Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia. W pierwszej rundzie Orlen Basket Ligi nie potrafili wygrać dwóch meczów z rzędu. I nie zrobili tego także i teraz, choć serię rewanżową rozpoczęli okazałym zwycięstwem u siebie nad Tauronem GTK Gliwice 100:87. W Stargardzie znów była przegrana i nie udał się rewanż za niepowodzenie z tym rywalem przed własną publicznością, pod koniec września ubiegłego roku 86:96.

Arka Gdynia - GTK Gliwice 100:87. Udany debiut i pierwsza wygrana od 30 listopada Arka Gdynia - GTK Gliwice 100:87. Udany debiut i pierwsza wygrana od 30 listopada

Co prawda pierwsze punkty w meczu zdobył Adrian Bogucki, ale jak się szybko okazało, było to jedyne prowadzenie gości tego dnia. Spójnia odpowiedziała 9 punktami z rzędu, a właściwie zrobił to jeden koszykarz. Amerykanin Devon Daniels IV najpierw popisał się akcją 2+1, a potem dołożył jeszcze trzy dwójki.

Po tym ciosie gdynianie już się nie podnieśli. Fatalnie zagrali zwłaszcza w drugiej kwarcie, którą przegrali różnicą aż 21 punktów! Do szatni ekipa Wojciecha Bychawskiego zeszła z dorobkiem dokładnie o połowę mniejszym niż przeciwnik, a wynik 24:48 nie dostarczył argumentów w starciu z hejterami, z którymi musi mierzyć się od dawna.

Arka zawodziła przede wszystkim pod względem rzutowym. Na koniec trzeciej kwarty miała 1 celny rzut za trzy punkty z podjętych aż 24 prób! Kiepsko było także na linii rzutów wolnych (61 procent skuteczności 8/13). Jedynie statystyki rzutów za dwa nie wołały o pomstę do nieba (45 procent 14/31).

Ale trudno było zaczepić się o ten jeden współczynnik tym bardziej, że walka na tablicach też była przegrywana. Po pół godzinie gry gospodarze mieli 40 zbiórek, a goście 29, choć warto zwrócić uwagę, że aż 11 z tych gdyńskich miało miejsce w ofensywie.

Przeczytaj, co miał do przekazania Wojciech Bychawski, trener koszykarzy Krajowej Grupy Spożywcza Arki Gdynia m.in. hejterom Przeczytaj, co miał do przekazania Wojciech Bychawski, trener koszykarzy Krajowej Grupy Spożywcza Arki Gdynia m.in. hejterom

Na ostatnią kwartę drużyny wyszły przy prowadzenie PGE Spójni 65:39. W drużynie KS Arka spróbowali powalczyć jeszcze Polacy. Tę odsłonę meczu otworzyły udane akcje Grzegorza KamińskiegoJakuba Szumerta. Gdy wsparli ich: Andrzej PlutaAdam Hrycaniuk w 33. minucie udało się zbliżyć na 50:69.

Jednak wówczas Sebastian Machowski dokonał dwóch zmian w piątce. Zszedł m.in. bardzo dobrze znany w Gdyni, mierzący 217 cm Adam Łapeta. Na parkiet powrócił zaś Daniels. To on wspólnie z: Aleksem Steinem Aleksandarem Langoviciem ostatecznie zgasił gdyńskie nadzieje na powrót do tego meczu. W 37. minucie przewaga miejscowych wzrosła do 80:52.

Wówczas trójką przypomniał się Sebastian Kowalczyk, który w Gdyni grał w latach 2012-15 i to aż w trzech klubach: Starcie, Asseco i GTK.

Ostatecznie skończyło się najwyższą porażką w tym sezonie koszykarzy Arki. "Przebite" zostały rozmiary przegranej w Włocławku, z liderem tabeli - Anwilem 66:97. W dodatku gdynianie zdobyli najmniejszą liczbę punktów w meczu bieżących rozgrywek. Dotychczas najsłabsze wyniki pod tym względem to ten we Włocławku (66) oraz w Warszawie i u siebie w derbach pomorskich z Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk - po 67.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia - komplet relacji z dotychczasowych meczów i terminarz do końca sezonu 2023/24

Poza 13 porażką w tym sezonie obecnych gdyńskich koszykarzy odnotujmy jeszcze ich końcowe osiągnięcie w rzutach za trzy punkty. Celnych było 2 z 30 rzutów, co dało 6 procent skuteczności.

16 Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 17 4 13 1373:1551 21

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2024-01-14

Wyniki 17 kolejki

• PGE Spójnia Stargard - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 91:54 (16:12, 32:12, 17:15, 26:15)
  • Polski Cukier Start Lublin - TREFL SOPOT (przełożony)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Arriva Polski Cukier Toruń 89:110 (17:38, 25:21, 17:27, 30:24)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 65:85 (16:20, 22:18, 8:21, 19:26)
  • Tauron GTK Gliwice - Śląsk Wrocław 86:87 (28:14, 20:21, 18:22,f 20:30)
  • King Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 86:106 (24:20, 23:23, 19:27, 20:36)
  • Dziki Warszawa - Legia Warszawa 96:86 (34:21, 24:20, 21:21, 17:24)
  • Anwil Włocławek - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 88:71 (24:7, 25:29, 14:11, 25:24)