Koszykarze Asseco Gdynia rozgromieni w czwartej kwarcie meczu z Polpharmą Starogard Gdański

Michał Rudnicki
31 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

25 punktów Krzysztofa Szubargi nie pomogło gdynianom. 25 punktów Krzysztofa Szubargi nie pomogło gdynianom.

Polpharmy Starogard Gdański pokonała Asseco Gdynia 106:82 (28:26, 25:15, 18:27, 35:14) w meczu 26. kolejki koszykarskiej Energa Basket Ligi. Na początku czwartej kwarty gdynianie stracili 13 punktów z rzędu i dali się zupełnie zdominować gospodarzom. Krzysztof SzubargaJakub Garbacz rzucili łącznie 49 punktów, ale w drużynie ze Starogardu Gdańskiego Marcin Flieger w pojedynkę odpowiedział zdobyciem 35 oczek.

Polpharma: Flieger 35, Milovanović 17, Davis 16, Radukić 11, Jeftić 10, Gołębiowski 7, Dąbrowski 6, Brenk 2, Schenk 2, Pruefer 0

ASSECO: Szubarga 25, Garbacz 24, Żołnierewicz 7, Ponitka 7, Witliński 5, Szczotka 5, Wyka 4, Jankowski 3, Put 2, Kamiński 0, Pietras 0, Stryjewski 0

PRZEGRALI RÓWNIEŻ KOSZYKARZE TREFLA - SPRAWDŹ, JAK PRZEBIEGAŁ ICH MECZ Z BM SLAM STALĄ

Asseco świetnie rozpoczęło spotkanie. Gdynianie po półtorej minuty prowadzili 5:0, a po niespełna sześciu - 18:9. Dobrze prezentowali się w rzutach z dystansu, a punktowali przede wszystkim Jakub GarbaczPrzemysław Żołnierewicz. Na trzy minuty przed końcem pierwszej odsłony Krzysztof Szubarga trafił za trzy i na tablicy było 21:14 dla gości. Od tego momentu stracili oni jednak dziesięć punktów z rzędu i przewaga przeszła na stronę Polpharmy. Po tej odsłonie gospodarze prowadzili 28:26.

W drugiej zespół ze Starogardu Gdańskiego miał jeszcze większą przewagę. Asseco nie radziło sobie zwłaszcza z zatrzymaniem Marcina FliegeraMilana Milovanovicia, którzy w pierwszej połowie zgromadzili odpowiednio 19 i 14 punktów. Polpharma drugą odsłonę wygrała różnicą dziesięciu oczek i do przerwy prowadziła 53:41.

Na drugą połowę Asseco wyszło bardzo zdeterminowane i rozpoczęło odrabianie strat. Na trzy punkty Garbacza dwoma odpowiedział Flieger, ale później przyjezdni rzucili jedenaście oczek z rzędu i doprowadzili do remisu 55:55. Do końca trzeciej kwarty żaden zespół nie prowadził więcej niż trzema punktami. Jedni i drudzy błyskawicznie odpowiadali na swoje punkty. W ostatniej akcji tej kwarty spod kosza trafił Nikola Jeftić i Polpharma po trzech odsłonach prowadziła 71:68.

Po trzech minutach czwartej kwarty Polpharma ponownie odskoczyła. Po rzutach wolnych Piotra Szczotki na tablicy pojawił się remis 74:74, ale później 13 punktów z rzędu zdobyli gospodarze. Do wygranej prowadzili ich Flieger oraz Thomas Davis. Ta seria zupełnie wybiła z uderzenia zespół z Gdyni. Przyjezdni popełniali błędy w ataku, nie trafiali w łatwych sytuacjach i tracili piłkę. Starogardzianie kontrolowali końcówkę spotkania, powiększając przewagę i ostatecznie wygrywając aż 106:82.

17 Czarni Słupsk 32 5 27 1463:1907 24 0.156
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn. 26 stycznia 2018 roku Czarni Słupsk wycofali się z rozgrywek ze względu na problemy finansowe. Mecze rozegrane przez tę drużynę zostały zaliczone do tabeli, a nieodbyte zweryfikowane jako walkowery i od 19. kolejki dodane do tabeli.
Tabela wprowadzona: 2018-04-02

Wyniki 26 kolejki

• TREFL SOPOT - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 82:86 (29:20, 14:22, 19:21, 20:23)
  • Polpharma Starogard Gdański - ASSECO GDYNIA 106:82 (28:26, 25:15, 18:27, 35:14)
  • Miasto Szkła Krosno - PGE Turów Zgorzelec 66:87 (15:23, 14:28, 21:18, 16:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa 90:73 (25:17, 29:16, 18:10, 18:30)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - TBV Start Lublin 94:72 (20:22, 25:15, 28:16, 21:19)
  • GTK Gliwice - King Szczecin 84:89 (22:16, 25:27, 18:28, 19:18)
  • Polpharma Starogard Gdański - Rosa Radom 89:71 (18:15, 23:16, 20:18, 28:22)
  • Czarni Słupsk - AZS Koszalin 0:20 (walkower)
  • Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 89:80 (15:15, 18:19, 25:26, 31:20)

Opinie (15)

• wielka szkoda, że przegrali

ale z drugiej strony to miłe, że Frasun dał pograć świerzakom w końcówce.

• 3 6

• (1)

Flieger zagrał mecz życia.
    Czemu odnoszę wrażenie że p-o w tej drużynie wszystkim wiszą? Ale to przecież dłuższe wakacje, brak stresów, nacisków a ekstraklasa przecież i tak zapewniona.
    No to wesołego jajka

• 16 0

• i właśnie dlatego z koszykarskiej lidze

wzorem polskiej hokej ligi powinny być jeszcze play-outy dla tych z niższej połowy tabeli. Żeby była zawsze gra o coś.

• 6 1

• Na czym to polega, że potrafią wygrywać z czołówką, a dostają baty od ogonów? (2)

• 13 0

• (1)

Ci z czołówki odpuszczają mecze z drużyna z drugiej części tabeli, nie przykładają się i tu tkwi tajemnica

• 1 3

• anwil czy stelmet odpuszczają punkty i dają się ośmieszać? gratoluję logicznego myślenia

• 1 2

• Premie i wysokość zakładów ot co motywuje najbardziej

• 8 0

• Brawo (1)

Nasza młodzież znów błysnęła . Czy Szczotka po swoim szejku dostał zatwardzenia po maśle orzechowym czy s*aczki po kefirze ? Do garów a nie do koszykówki. Karolek Kamiński też jak zwykle klasa. Nie bez powodu nr 24 na koszulce. Sezon na ryby czas zacząć bo polpharma nam przyspieszyła święta i zrobiła lany poniedziałek. A właściwie to był to mocny trysk na twarz.

• 12 2

• )

Szczotka do szczotki....po tylu latach nie trafiać do kosza...dno.

• 4 1

• koniec sezonu coraz bliżej (1)

jeśli nie zmieni się skład karnetów kupować nie warto, treningi ogląda się za darmo

• 11 0

• gdyby do tego składu dorzucić ze 2-3 mocno opalonych albo bałkańców wiedzących o co w tej grze chodzi mogłoby być ciekawie, ale po wakacjach i tak polski skład się zmieni

• 7 0

• Co tam mecz, ciekawsze jest to co upichcił na Święta Szczotka od kuchni

• 3 0

• Chyba jednak było coś niezdrowego w przepisie gdyńskiego Amaro. Może to koktajl na przeczyszczenie? Może za głośna muzyka podczas wywiadów? A może trener bez pomysłu i zbieranina młodzieży, która nic nie wnosi i weteranów, którym się nie chce? Kiedy następna podwyżka cen biletów na tą parakoszykówkę?

• 6 1

• Byłem i żałuje.Asseco ponizej mozliwosci.

Cos jest w tym zespole niepokojącego
    Swietny mecz Fliegera.

• 5 0

• To przestało być zabawne i ciekawe

Ile razy można oglądać i mieć wyrozumiałość dla nieudolności? Dla piłek rzucanych do nikogo, do łatwych strat, do braku skuteczności, do wolnych Zolnierewicxa, do spowalniania gry, do braku zbiórek pod koszem przeciwnika?