Koszykarze Asseco zdobyli Słupsk

22 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Przemysław Żołnierewicz zdobył w Słupsku 20 punktów i zebrał z tablic 7 piłek. Przemysław Żołnierewicz zdobył w Słupsku 20 punktów i zebrał z tablic 7 piłek.

Przysłowie do trzech razy sztuka doskonale sprawdziło się w przypadku koszykarzy Asseco Gdynia. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza po dwóch porażkach otwierających sezon, wreszcie opuścili parkiet ze zwycięstwem. Wygrali w Słupsku z Energą Czarnymi 81:71 (26:9, 25:25, 17:21, 13:16) głównie dzięki doskonałej pierwszej kwarcie, a gdy trzeba było - trafiali także jak na zawołanie za trzy punkty.

ENERGA CZARNI: Blassingame 17 punktów (2x3, 6 as), Ginyard 15 (3x3, 6 zb.), Cesnauskis 11 (3x3), Dąbrowski 11 (3x3), D. Kravish 6 (5 zb.) Jackson 5 (6 zb.), Burrell 4, Seweryn 2, Wąsowicz, Fuks, Jarmakowicz, Surmacz

ASSECO: Żołnierewicz 20 (1x3, 7 zb.), Matczak 13 (2x3, 8 zb.), Szubarga 12 (4x3), Szczotka 11 (1x3, 6 zb.), Put 8 (2x3), R.Szymański 7, Ponitka 5, Frąckiewicz 5

TREFL POKONAŁ WICEMISTRZA POLSKI

Gdyńscy koszykarze doskonale weszli w mecz, a po wysoko wygranej inauguracyjnej kwarcie ograniczyli się do kontrolowania przewagi. Rejestr punktowy otworzył Filip Matczak, a Krzysztof Szubarga zza łuku poprawił na 5:0. W 4. minucie pierwszą skuteczną akcją popisał się Przemysław Żołnierewicz, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem całego meczu.

O wysoko wygranej pierwszej kwarcie przez gdynian przesądziło ostatnie, niespełna 3 minuty tej osłony, które przyniosło wynik 12:1! Liderów drużyny w tym okresie wydatnie wspomógł Łukasz Frąckiewicz, który zdobył 5 punktów i zaliczył 2 zbiórki.

Drugą kwartę dwiema udanymi akcjami rozpoczęli miejscowi, ale Asseco szybko odpowiedziało "trójkami". Po tego typu rzutach Matczaka i Filipa Puta przewaga wzrosła do 32:13.

Ta broń została wykorzystała przed przerwą jeszcze raz, gdy zawodnicy Energa Czarni zbliżyli się na 25:37. Wówczas zza łuku znów trafił Matczak, a chwilę wcześniej i Szubarga. Filip ustalił też rezultat do przerwy na 51:34.

Po zmianie stron miejscowi ruszyli do ataku. Zbliżyli się na 42:54, w czym była największa zasługa Marcusa Ginyarda. Amerykanin miał wówczas 12 punktów na koncie. Na szczęście dla gdynian najwyraźniej się wystrzelał, gdyż później dołożył już tylko 2 punkty.

Jednak inni słupscy koszykarze nie dawali za wygraną. Po wolnych Mantasa Cesnauskisa w 26. minucie zrobiło się tylko 52:60. Wówczas kolejną "trójką" rywali skarcił Szubarga, a Żołnierewicz na koniec 3. kwarty poprawił swój indywidualny dorobek do 18 punktów, a wynik spotkania zmienił na 68:55.

W 34. minucie Szubarga jeszcze raz wyprowadził pocisk zza łuku i zrobiło się 74:60. Rywale próbowali kontratakować, ale co najwyżej tylko o połowę zmniejszali różnicę punktową. Ani przez sekundę nie pachniało, że Asseco może wypuścić pierwszą ligową wygraną w tym sezonie z rąk. Gdynianie dograli to spotkanie tylko ósemką zawodników, a połowa z nich w każdej chwili zagrożona była wykluczeniem, gdyż miała na koncie po cztery faule.

Wyniki 3 kolejki

• TREFL SOPOT - Rosa Radom 85:82 ( 17:24, 25:14, 19:27, 24:17)
  • Energa Czarni Słupsk - ASSECO GDYNIA 71:81 (9:26, 25:25, 21:17, 16:13)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 70:56 (19:17, 17:8, 18:11, 16:20)
  • Polfarmex Kutno - AZS Koszalin 57:81 (12:21, 14:21, 15:12, 16:27)
  • Siarka Tarnobrzeg - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 60:69 (20:15, 13:17, 13:16, 14:21)
  • Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra 64:73 (16:12, 13:21, 21:15, 14:25)
  • Miasto Szkła Krosno - TBV Start Lublin 87:74 (22:20, 16:25, 23:17, 26:12)
  • King Szczecin - PGE Turów Zgorzelec 107:105 (22:19, 23:26, 21:23, 25:23, d: 16:14)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 59:65 (19:16, 14:14, 12:18, 14:17)

Opinie (19)

• (2)

Ciekawe kto będzie na czele ocen po następnym meczu: Czerlonko, Konopatzki czy jakaś inna licealna gwiazda?

• 1 0

• ktoś ma żal do Filipa bo walił te jedynki bez opamiętania. tylko że widać tą zdublowaną liczbę na tle innych ocen. co za jakiś gamoń:)))

• 0 0

• stawiam na Czerlonkę

• 2 0

• Wynik wynikiem (1)

Z czego tu się cieszyć... Powoli ekstraklasa PLK przypomina ligę juniorów starszych. Może i fajnie, bo na boisku gra więcej polskich zawodników, może i fajnie, bo Polacy mają szansę na więcej minut. Zastanawiam się tylko czy to po prostu nie zaawansowana faza kryzysu polskiej koszykówki? Raczej tak.

Nie wspomnę już o czasach ASSECO w Eurolidze (TOP 16, TOP 8) ale zwyczajnie emocji, które mieliśmy gdy na parkietach pojawiali się wybitni zawodnicy, którzy pokazywali klasę światową. Np. one an only QYNTEL WOODS!

Życzę najlepiej polskiej koszykówce ale fajnie gdy młodzi mają minuty nie dzięki kijowemu budżetowi tylko autentycznym umiejętnościom!

• 10 2

• Odpowiem:całkowicie zgadzam się z tą opinią.Miło wspomnieć dawne czasy,kiedy w hali Gdynia-Arena,przy pełnej publiczności oglądało się i podziwiało najlepszych koszykarzy Europy.Takie wspaniałe widowiska zawsze elektryzowały i wprowadzały zgromadzonych w tej hali w cudowną ekstazę.To był moment,kiedy zapominało się o wszystkich problemach.Miałem to szczęście,że udało mi się obejrzeć niemal wszystkie drużyny,jakie gościły w Gdynia-Arena.Dziś niestety zawitała do tej hali szarość i gdyby jeszcze koszykarze Asseco byli tym najjaśniejszym promykiem,to może też obecna rzeczywistość byłaby inaczej odbierana przez kibiców.Niestety poziom koszykówki,moim zdaniem caly czas się obniża,a co za tym idzie spada zainteresowanie kibiców.Każde zwycięstwo cieszy,ale czy tylko o to w tym chodzi.

• 2 0

• miła niespodzianka

Naprawdę miła niespodzianka,trzeba pogratulować-oby tak dalej.Jak żle to trzeba zwrócic uwagę na słabośc,ale trzeba tez podkreslić i cieszyć się z takiego zwycięstwa jak z Energą na gorącym parkiecie w Słupsku.

• 7 3

• Super,gratulacje

Może to jednak nie koniec koszykówki w Trójmiescie.Oby!
    Picnic

• 6 0

• (2)

jedno trojmiasto = jedna mocna drużyna w kosza! połączyć trefla z asseco!

• 6 17

• po ewentualnym połączeniu koszykówka trójmiejska straci całą rodzinę "zaciekłych":) kibiców

• 2 0

• Po co???

Nie połączysz budżetów a nawet jeśli to zrobisz to nie będzie 1+1 = 2 tylko raczej przy obecnej sytuacji 1+1 = 1,25 lub 1,5... więc tak czy owak ..

Pozdro

• 6 0

• Brawo ,brawo ,brawo! Szkoda tylko że tak mało kibiców z Gdyni mogło cieszyć się w Słupsku ze zwycięstwa, Ale daliśmy radę :). Sam mecz- nie poznawałem AG- w porównaniu do meczu z Krosnem poprawa w każdym elemencie gry. Szubarga,Żołnierz i Matczak to trójka liderów ,ale dziś trzeba wyróżnić Romana ,Marcela i Frącka i Puta. Naprawdę solidny występ całej w/w czwórki. Franz- dobra rotacja ,i czytanie gry.Obty tak dalej. Teraz mecz z Kutnem zapowiada się całkiem inaczej.