Trefl pokonał wicemistrza Polski koszykarzy

28 punktów Anthonego Irelanda poprowadziło koszykarzy Trefla do wygranej z Rosą Radom. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Koszykarze Trefla Sopot po wielkich emocjach pokonali w Ergo Arenie Rosę Radom 85:82 ( 17:24, 25:14, 19:27, 24:17). Podopieczni Zorana Marticia przegrywali w ostatniej kwarcie różnicą 14 punktów, ale zdołali odrobić straty do wicemistrzów Polski w końcówce spotkania. Dla żółto-czarnych to druga wygrana z rzędu w PLK.

TREFL

Ireland 28 (1x3, 7 zb.), Śmigielski 4, Marković 10 (1x3, 8 zb.), Dylewicz 7 (1x3, 6 zb.), M.Kolenda 5 (1x3) oraz Karolak 15 (4x3), Mielczarek 10 (2x3, 6 zb.), Stefański 4, Stamenković 2, Majewski 0

ROSA

Brazelton 20, Bell 15 (3x3), Jackson 9, Witka 4 (1x3), Bojanowski 4 (1x3) oraz Sokołowski 13 (3x3, 6 zb.), Jeszke 11 (3x3), Adams 6, Zegzuła 0, Bonarek 0

KOSZYKARZE ASSECO ZDOBYLI SŁUPSK

Pomeczowy komentarz trenera Trefa Zorana Marticia:
Czy to był jeden z najbardziej spektakularnych powrotów w Ergo Arenie? Nie wiem, prowadziłem tu zespół dopiero trzeci raz. Nawet na chwilę nie zwątpiliśmy, że możemy to wygrać. Powtarzałem zawodnikom, że Rosa będzie zmęczona po trzech dogrywkach w środę w Basketball Champions League z PAOK Saloniki. Musieliśmy czekać na swoją szansę i dać im się zabiegać. Taka jest koszykówka, w końcu wyczekaliśmy swój moment i udało się odrobić 14 punktów straty. Zagraliśmy twardo i nic nie dostaliśmy nic za darmo. Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo. Wygrana w takich okolicznościach na pewno pozytywnie napompuje zespół.

- Rok temu świetnie szło nam w sparingach, a w sezonie wydarzyła się tragedia. Teraz mamy skład, który pozwala myśleć o awansie do play-off, dlatego też nie przejmowałem się wynikami meczów testowych. Wiedziałem, że będzie dobrze - przyznał nam kaptan Trefla Marcin Stefański.

- Ostatnie zwycięstwo było tym cenniejsze, że już wpadaliśmy w kompleks przegranych spotkań. Mam nadzieję, że będzie to stanowiło odskocznię przed kolejnymi meczami. Jesteśmy skoncentrowani na Rosie Radom i patrzymy pozytywnie w przyszłość - dodaje Filip Dylewicz.

KOSZYKARZE TREFLA PORZUCAJĄ KOMPLEKSY

W hali trwa rozgrzewka obu zespołów. Tradycyjnie koszykarze przygotowują się do meczu przy hip-hopowych rytmach.
1'
Początek I kwarty
[ICO]
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Marković (TREFL).
1'
Błąd kroków po stronie gości
[ICO]
1'
[4:0] 2 punkty zdobywa M.Kolenda (TREFL).
[ICO]
2'
[4:2] 2 punkty zdobywa Brazelton (ROSA).
[ICO]
2'
[4:4] 2 punkty zdobywa Jackson (ROSA).
[ICO]
3'
[6:4] 2 punkty zdobywa Śmigielski (TREFL).
[ICO]
3'
[6:6] 2 punkty zdobywa Brazelton (ROSA).
[ICO]
3'
[8:6] 2 punkty spod kosza zdobywa Marković (TREFL).
4'
Ireland (TREFL) faulowany pod koszem w trakcie kontry po przechwycie Dylewicza (TREFL)
[ICO]
4'
[10:6] Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
4'
[10:8] 2 punkty zdobywa Jackson (ROSA).
5'
Dylewicz (TREFL) nie trafia zza łuku
[ICO]
5'
[10:9] Jackson (ROSA) wykorzystuje tylko jeden rzut wolny.
[ICO]
5'
[10:11] 2 punkty zdobywa Brazelton (ROSA). To pierwsze prowadzenie gości
[ICO]
6'
[10:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sokołowski (ROSA).
[ICO]
6'
[12:14] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL) po niecelnych rzutach wolnych Markovicia
[ICO]
7'
[12:17] Brazelton (ROSA) wykorzystuje trzy rzuty wolne
[ICO]
7'
[12:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeszke (ROSA).
[ICO]
7'
Przerwa na żądanie (TREFL).
[ICO]
8'
[14:20] 2 punkty zdobywa 21 Stamenković (TREFL).
8'
9'
Śmigielski (TREFL) nie trafia zza łuku
[ICO]
9'
[14:22] 2 punkty wsadem zdobywa Adams (ROSA).
[ICO]
10'
[17:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mielczarek (TREFL).
[ICO]
10'
[17:24] 2 punkty z półdystansu zdobywa Brazelton (ROSA).
10'
Koniec I kwarty. Trefl przegrywa 17:24
10'
Początek II kwarty
[ICO]
11'
[19:24] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
11'
Zza łuku nie trafia Bell (ROSA)
[ICO]
12'
[22:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Karolak (TREFL).
[ICO]
12'
[23:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Dylewicz (TREFL).
[ICO]
13'
[23:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeszke (ROSA).
[ICO]
13'
[25:27] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
13'
Niecelnie zza łuku Jeszke (ROSA)
15'
Nie trafia spod kosza Ireland (TREFL)
15'
Zza łuku spudłował Bell (ROSA)
[ICO]
15'
[27:27] 2 punkty zdobywa Śmigielski (TREFL) i doprowadza do remisu.
[ICO]
15'
Przerwa na żądanie (ROSA).
[ICO]
16'
[27:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sokołowski (ROSA).
[ICO]
16'
[30:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
[ICO]
17'
[32:30] 2 punkty zdobywa Mielczarek (TREFL). Gospodarze odzyskują prowadzenie
[ICO]
17'
[32:32] Brazelton (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
18'
[34:32] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
[ICO]
18'
[34:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Bojanowski (ROSA).
[ICO]
18'
[37:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mielczarek (TREFL).
[ICO]
19'
[37:35] 2 punkty po zagraniu alley-oop zdobywa Adams (ROSA). Podawał Witka
[ICO]
19'
[38:35] Tylko jeden rzut wolny trafia Marković (TREFL).
[ICO]
20'
[38:37] 2 punkty zdobywa Bell (ROSA).
20'
Nie trafia zza łuku M.Kolenda (TREFL), zebrał Ireland (TREFL), ale był faulowany przez Witkę (ROSA)
[ICO]
20'
[40:37] Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
20'
[40:38] Tylko jeden rzut wolny trafia Witka (ROSA).
[ICO]
20'
[42:38] 2 punkty zdobywa Marković (TREFL).
20'
Koniec II kwarty. Trefl prowadzi 42:38
20'
Do przerwy oglądamy w Ergo Arenie całkiem dynamiczne spotkanie. Sopocianie mają nieznacznie lepszą skuteczność w rzutach z gry i rzutach wolnych, a ponadto dominują na tablicach (18:13 w zbiórkach). Liderami zespołów są Ireland (TREFL) - 11 i Brazelton (ROSA) 13
[ICO]
20'
W przerwie tradycyjny konkurs dla kibiców.
21'
Rozpoczęła się III kwarta
[ICO]
21'
[42:40] 2 punkty zdobywa Bell (ROSA).
21'
Zza łuku pudłuje Śmigielski (TREFL)
22'
Nie trafiają z dystansu również Dylewicz (TREFL) i Marković (TREFL)
[ICO]
22'
[42:42] 2 punkty zdobywa Jackson (ROSA).
[ICO]
23'
[45:42] W końcu "siedzi" zza łuku! Trzy punkty zdobywa M.Kolenda (TREFL).
23'
Zza łuku spudłował Brazelton (ROSA)
[ICO]
23'
[45:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Witka (ROSA).
24'
Spudłował zza łuku M.Kolenda (TREFL), piłkę zebrał Ireland (TREFL) i był faulowany
[ICO]
24'
[47:45] Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
24'
[47:47] 2 punkty zdobywa Jackson (ROSA).
25'
Spudłował z dystansu Śmigielski (TREFL)
25'
Przewinieniem technicznym ukarany Dylewicz (TREFL)
[ICO]
25'
[47:48] Rzut wolny trafia Brazelton (ROSA).
[ICO]
25'
[47:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bell (ROSA).
[ICO]
26'
[49:51] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
[ICO]
26'
[49:53] 2 punkty zdobywa Brazelton (ROSA).
[ICO]
26'
[51:53] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
[ICO]
26'
[51:55] 2 punkty zdobywa Sokołowski (ROSA).
26'
Błąd kroków popełnił Marković (TREFL)
[ICO]
27'
[53:55] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
[ICO]
27'
[53:57] Sokołowski (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
27'
[56:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Karolak (TREFL).
[ICO]
28'
[56:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bell (ROSA).
29'
Nie trafia zza łuku Śmigielski (TREFL)
[ICO]
29'
[56:62] Bell (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
29'
[58:62] Mielczarek (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
Poślizgnął się Adams (ROSA), piłka dla Trefla
[ICO]
30'
[61:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Karolak (TREFL).
[ICO]
30'
[61:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sokołowski (ROSA).
30'
Koniec III kwarty. Trefl przegrywa 61:65
31'
Początek IV kwarty
[ICO]
31'
[61:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeszke (ROSA).
[ICO]
31'
[61:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bell (ROSA).
[ICO]
31'
32'
Zza łuku spudłował Mielczarek (TREFL)
[ICO]
32'
[63:71] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL). Początkowo sędzia zaliczył 3 punkty, ale zmienił decyzję po proteście gości i analizie wideo. Podobna sytuacja miała miejsce w trzeciej kwarcie, również po rzucie Irelanda.
[ICO]
32'
[63:73] 2 punkty zdobywa Jeszke (ROSA).
[ICO]
33'
[ICO]
33'
[63:75] Piłkę załadował do kosza z góry Adams
[ICO]
34'
[64:75] Tylko jeden rzut wolny trafia Dylewicz (TREFL).
[ICO]
34'
[64:78] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bojanowski (ROSA).
[ICO]
35'
[66:78] Karolak nie trafia zza łuku, ale sam zebrał i dobił własny rzut. Był faulowany, więc ma szansę na akcję dwa plus jeden
[ICO]
35'
[ICO]
35'
[67:78] Rzut wolny trafia Karolak (TREFL).
[ICO]
35'
[69:78] Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
35'
[69:79] Rzut wolny trafia Brazelton (ROSA) po przewinieniu technicznym za zachowanie trenera Marticia
[ICO]
36'
[71:79] Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
36'
Nie trafił zza łuku Marković (TREFL)
36'
Pudłuje z dystansu również Bojanowski (ROSA)
[ICO]
37'
[73:79] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
[ICO]
38'
[73:81] 2 punkty zdobywa Brazelton (ROSA).
[ICO]
38'
[76:81] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Marković (TREFL).
38'
Spudłował z linii rzutów wolnych Jackson
[ICO]
38'
[77:81] Tylko jeden rzut wolny trafia Ireland (TREFL).
38'
Nie trafił zza łuku Brazelton (ROSA)
39'
Z dystansu spudłował Marković (TREFL)
[ICO]
39'
[80:81] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Karolak (TREFL).
39'
Świetny zryw koszykarzy Trefla, kibice wstają z miejsc
[ICO]
40'
[83:81] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
[ICO]
40'
[ICO]
40'
Sopocianie wygrzebali się z 14-punktowej straty i są na prowadzeniu!
[ICO]
40'
[83:82] Tylko jeden rzut wolny trafia Brazelton (ROSA).
40'
Ireland (TREFL) nie trafia zza łuku, ale zbiera piłkę i jest faulowany!
[ICO]
40'
[85:82] Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Brazelton (ROSA) rzuca zza łuku, ale piłka tylko pocałowała obręcz
[ICO]
40'
Przerwa na żądanie (ROSA). Do końca gry 4.6 sekundy!
40'
Zza łuku nie trafia Jeszke (ROSA)
40'
Koniec meczu. Trefl po znakomitej końcówce i wielkich emocjach pokonał wicemistrzów Polski 85:82!

Wyniki 4 kolejki:

• ASSECO GDYNIA - Polfarmex Kutno 73:67 (22:13, 17:20, 16:21, 18:13)
  • Polski Cukier Toruń - TREFL SOPOT 82:59 (30:11, 13:22, 19:22, 20:4)
  • TBV Start Lublin - Energa Czarni Słupsk 63:66 (18:15, 16:12, 14:14, 15:25)
  • PGE Turów Zgorzelec - MKS Dąbrowa Górnicza 94:70 (22:11, 34:21, 17:16, 21:22)
  • Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 65:61 (16:12, 15:14, 12:23, 22:12)
  • Stelmet BC Zielona Góra - King Szczecin 87:81 (19:28, 23:17, 22:17, 23:19)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 65:68 (14:15, 16:7, 15:22, 20:24)
  • Rosa Radom - Siarka Tarnobrzeg 68:64 (13:22, 14:11, 21:11, 20:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 71:63 (25:15, 17:9, 14:16, 15:23)

Opinie (21) 3 zablokowane

• Trefl

Brawo, brawo!

• 20 1

• brawo Trefl (4)

Mecz jakiś kiepski ale końcówka emocjonująca.
    Liga coraz słabsza.
    Dobra robota z przyciąganiem rodzin czyli cała ta otoczka dla dzieci.

• BRAWO PANOWIE!

Brawo Anthony, brawo Kuba! Daliście nam wiele radości :)

• 15 1

• To Rosa przegrała..

Rosa została pokarana, ze przy prowadzeniu 12 pkt, na 5 minut do końca zaczęli grać na utrzymanie wyniku, długie akcje kosztem punktów.

• 9 0

• (6)

A gdzie jest ten ułomek? Wypowiada sie negatywnie na temat Marcina? Wlasnie dzisiaj wybronił koncówke meczu into sie liczy! Dziekujemy Stefciu!

• 10 9

• (4)

ślepej kurze też się trafi czasem ziarno. zdania nie zmienię. Czesio to parodia koszykarza

• 10 7

• (3)

Idz spac bo nie masz pojecia o sporcie znawco!

• 4 8

• (2)

dlaczego Czesio w ocenach jeszcze nie jest na czele? to straszne że tylu się nie zna na koszykówce i nie doceniło jego zasług w końcówce:))))
          same ułomki ....lizie

• 4 3

• Bo grał tylko 11 minut? (1)

• 5 1

• to świadczy o tym jak jest potrzebny w tym zespole

• 3 1

• ale jedzie wazeliną,Czesio zawsze bedzie tylko partaczem i nic tego nie zmieni!

• 5 2

• Może kotare trzeba pożyczyć z Gdyni tyle luda;) (1)

• 6 5

• Połów na dorsze mamy za soba, takze dobrej nocy fachowcu!

• 3 1

• kotare zostawcie sobie w gdyni bo 1500 widzów to u was na trzech meczach jest przy zaproszeniu szkol

• 5 3

• Szkoda,że gra slaby Stamenković , a nie Dzierżak.

• 11 0

• Fantastycznie, że wygraliśmy, ale... (1)

...wszystko wisi na grze jednego zawodnika :/ To schemat, który dotąd był typowy dla małych klubików; ściągali amerykana zwierzaka, który wygrywał mecze sam. To droga do nikąd. Jeśli nie ma 2-3 zawodników, którzy wykręcają dwucyfrowe wyniki punktowe w meczu to nie ma czego szukać w play-off.
    Trener, którego broniły wyniki, może i kucał, ale zdawał sobie z tego sprawę. Jak nie Slanina to Dalmau, albo Wójcik. Ba, nawet spec od obrony z nr 7 potrafił sypnąć w play off 3 tróje pod rząd, takie były czasy... z tego miejsca pozdrawiam Pana Rysia dobrodzieja, co nam kupił ładne wspomnienia ;)

• 3 0

• Trochę masz rację, ale...

Karolak 15 pkt., Marković 10 pkt., Mielczarek 10 pkt. - to nie są dwucyfrowe wyniki? Poza tym osobiście uważam, że to dobrze, kiedy wszyscy grający punktują. Z asystami już jest nieco lepiej niż ostatnio, ale jeszcze sporo brakuje. Jak dojdziemy do 20 w meczu, to będzie można zacząć mówić o grze zespołowej.