Trefl pokonał wicemistrza Polski koszykarzy

Rafał Sumowski
22 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

28 punktów Anthonego Irelanda poprowadziło koszykarzy Trefla do wygranej z Rosą Radom. 28 punktów Anthonego Irelanda poprowadziło koszykarzy Trefla do wygranej z Rosą Radom.

Koszykarze Trefla Sopot po wielkich emocjach pokonali w Ergo Arenie Rosę Radom 85:82 ( 17:24, 25:14, 19:27, 24:17). Podopieczni Zorana Marticia przegrywali w ostatniej kwarcie różnicą 14 punktów, ale zdołali odrobić straty do wicemistrzów Polski w końcówce spotkania. Dla żółto-czarnych to druga wygrana z rzędu w PLK.

Ireland 28 (1x3, 7 zb.), Śmigielski 4, Marković 10 (1x3, 8 zb.), Dylewicz 7 (1x3, 6 zb.), M.Kolenda 5 (1x3) oraz Karolak 15 (4x3), Mielczarek 10 (2x3, 6 zb.), Stefański 4, Stamenković 2, Majewski 0
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Trawicki, Koralewski, Nowicki
Widzów: 1531
Brazelton 20, Bell 15 (3x3), Jackson 9, Witka 4 (1x3), Bojanowski 4 (1x3) oraz Sokołowski 13 (3x3, 6 zb.), Jeszke 11 (3x3), Adams 6, Zegzuła 0, Bonarek 0

KOSZYKARZE ASSECO ZDOBYLI SŁUPSK

Pomeczowy komentarz trenera Trefa Zorana Marticia:
Czy to był jeden z najbardziej spektakularnych powrotów w Ergo Arenie? Nie wiem, prowadziłem tu zespół dopiero trzeci raz. Nawet na chwilę nie zwątpiliśmy, że możemy to wygrać. Powtarzałem zawodnikom, że Rosa będzie zmęczona po trzech dogrywkach w środę w Basketball Champions League z PAOK Saloniki. Musieliśmy czekać na swoją szansę i dać im się zabiegać. Taka jest koszykówka, w końcu wyczekaliśmy swój moment i udało się odrobić 14 punktów straty. Zagraliśmy twardo i nic nie dostaliśmy nic za darmo. Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo. Wygrana w takich okolicznościach na pewno pozytywnie napompuje zespół.

- Rok temu świetnie szło nam w sparingach, a w sezonie wydarzyła się tragedia. Teraz mamy skład, który pozwala myśleć o awansie do play-off, dlatego też nie przejmowałem się wynikami meczów testowych. Wiedziałem, że będzie dobrze - przyznał nam kaptan Trefla Marcin Stefański.

- Ostatnie zwycięstwo było tym cenniejsze, że już wpadaliśmy w kompleks przegranych spotkań. Mam nadzieję, że będzie to stanowiło odskocznię przed kolejnymi meczami. Jesteśmy skoncentrowani na Rosie Radom i patrzymy pozytywnie w przyszłość - dodaje Filip Dylewicz.

KOSZYKARZE TREFLA PORZUCAJĄ KOMPLEKSY

W hali trwa rozgrzewka obu zespołów. Tradycyjnie koszykarze przygotowują się do meczu przy hip-hopowych rytmach.
1'
Początek I kwarty
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Marković (TREFL).
1'
Błąd kroków po stronie gości
za 2 punkty
1'
[4:0] 2 punkty zdobywa M.Kolenda (TREFL).
za 2 punkty
2'
[4:2] 2 punkty zdobywa Brazelton (ROSA).
za 2 punkty
2'
[4:4] 2 punkty zdobywa Jackson (ROSA).
za 2 punkty
3'
[6:4] 2 punkty zdobywa Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
3'
[6:6] 2 punkty zdobywa Brazelton (ROSA).
za 2 punkty
3'
[8:6] 2 punkty spod kosza zdobywa Marković (TREFL).
4'
Ireland (TREFL) faulowany pod koszem w trakcie kontry po przechwycie Dylewicza (TREFL)
wolne (trafione oba)
4'
[10:6] Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
4'
[10:8] 2 punkty zdobywa Jackson (ROSA).
5'
Dylewicz (TREFL) nie trafia zza łuku
wolne (tylko 1 trafiony)
5'
[10:9] Jackson (ROSA) wykorzystuje tylko jeden rzut wolny.
za 2 punkty
5'
[10:11] 2 punkty zdobywa Brazelton (ROSA). To pierwsze prowadzenie gości
za 3 punkty
6'
[10:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sokołowski (ROSA).
za 2 punkty
6'
[12:14] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL) po niecelnych rzutach wolnych Markovicia
7'
[12:17] Brazelton (ROSA) wykorzystuje trzy rzuty wolne
za 3 punkty
7'
[12:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeszke (ROSA).
czas
7'
Przerwa na żądanie (TREFL).
za 2 punkty
8'
[14:20] 2 punkty zdobywa 21 Stamenković (TREFL).
8'
9'
Śmigielski (TREFL) nie trafia zza łuku
za 2 punkty
9'
[14:22] 2 punkty wsadem zdobywa Adams (ROSA).
za 3 punkty
10'
[17:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mielczarek (TREFL).
za 2 punkty
10'
[17:24] 2 punkty z półdystansu zdobywa Brazelton (ROSA).
10'
Koniec I kwarty. Trefl przegrywa 17:24
10'
Początek II kwarty
za 2 punkty
11'
[19:24] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
11'
Zza łuku nie trafia Bell (ROSA)
za 3 punkty
12'
[22:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Karolak (TREFL).
12'
[23:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Dylewicz (TREFL).
za 3 punkty
13'
[23:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeszke (ROSA).
za 2 punkty
13'
[25:27] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
13'
Niecelnie zza łuku Jeszke (ROSA)
15'
Nie trafia spod kosza Ireland (TREFL)
15'
Zza łuku spudłował Bell (ROSA)
za 2 punkty
15'
[27:27] 2 punkty zdobywa Śmigielski (TREFL) i doprowadza do remisu.
czas
15'
Przerwa na żądanie (ROSA).
za 3 punkty
16'
[27:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sokołowski (ROSA).
za 3 punkty
16'
[30:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
17'
[32:30] 2 punkty zdobywa Mielczarek (TREFL). Gospodarze odzyskują prowadzenie
17'
[32:32] Brazelton (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
18'
[34:32] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
18'
[34:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Bojanowski (ROSA).
za 3 punkty
18'
[37:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mielczarek (TREFL).
za 2 punkty
19'
[37:35] 2 punkty po zagraniu alley-oop zdobywa Adams (ROSA). Podawał Witka
19'
[38:35] Tylko jeden rzut wolny trafia Marković (TREFL).
za 2 punkty
20'
[38:37] 2 punkty zdobywa Bell (ROSA).
20'
Nie trafia zza łuku M.Kolenda (TREFL), zebrał Ireland (TREFL), ale był faulowany przez Witkę (ROSA)
20'
[40:37] Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
[40:38] Tylko jeden rzut wolny trafia Witka (ROSA).
za 2 punkty
20'
[42:38] 2 punkty zdobywa Marković (TREFL).
20'
Koniec II kwarty. Trefl prowadzi 42:38
20'
Do przerwy oglądamy w Ergo Arenie całkiem dynamiczne spotkanie. Sopocianie mają nieznacznie lepszą skuteczność w rzutach z gry i rzutach wolnych, a ponadto dominują na tablicach (18:13 w zbiórkach). Liderami zespołów są Ireland (TREFL) - 11 i Brazelton (ROSA) 13
20'
W przerwie tradycyjny konkurs dla kibiców.
21'
Rozpoczęła się III kwarta
za 2 punkty
21'
[42:40] 2 punkty zdobywa Bell (ROSA).
21'
Zza łuku pudłuje Śmigielski (TREFL)
22'
Nie trafiają z dystansu również Dylewicz (TREFL) i Marković (TREFL)
za 2 punkty
22'
[42:42] 2 punkty zdobywa Jackson (ROSA).
za 3 punkty
23'
[45:42] W końcu "siedzi" zza łuku! Trzy punkty zdobywa M.Kolenda (TREFL).
23'
Zza łuku spudłował Brazelton (ROSA)
za 3 punkty
23'
[45:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Witka (ROSA).
24'
Spudłował zza łuku M.Kolenda (TREFL), piłkę zebrał Ireland (TREFL) i był faulowany
24'
[47:45] Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
24'
[47:47] 2 punkty zdobywa Jackson (ROSA).
25'
Spudłował z dystansu Śmigielski (TREFL)
25'
Przewinieniem technicznym ukarany Dylewicz (TREFL)
za 1 punkt
25'
[47:48] Rzut wolny trafia Brazelton (ROSA).
za 3 punkty
25'
[47:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bell (ROSA).
za 2 punkty
26'
[49:51] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
za 2 punkty
26'
[49:53] 2 punkty zdobywa Brazelton (ROSA).
za 2 punkty
26'
[51:53] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
za 2 punkty
26'
[51:55] 2 punkty zdobywa Sokołowski (ROSA).
26'
Błąd kroków popełnił Marković (TREFL)
za 2 punkty
27'
[53:55] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
27'
[53:57] Sokołowski (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
27'
[56:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Karolak (TREFL).
za 3 punkty
28'
[56:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bell (ROSA).
29'
Nie trafia zza łuku Śmigielski (TREFL)
29'
[56:62] Bell (ROSA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
[58:62] Mielczarek (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
Poślizgnął się Adams (ROSA), piłka dla Trefla
za 3 punkty
30'
[61:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Karolak (TREFL).
za 3 punkty
30'
[61:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sokołowski (ROSA).
30'
Koniec III kwarty. Trefl przegrywa 61:65
31'
Początek IV kwarty
za 3 punkty
31'
[61:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeszke (ROSA).
za 3 punkty
31'
[61:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bell (ROSA).
czas
31'
32'
Zza łuku spudłował Mielczarek (TREFL)
za 2 punkty
32'
[63:71] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL). Początkowo sędzia zaliczył 3 punkty, ale zmienił decyzję po proteście gości i analizie wideo. Podobna sytuacja miała miejsce w trzeciej kwarcie, również po rzucie Irelanda.
za 2 punkty
32'
[63:73] 2 punkty zdobywa Jeszke (ROSA).
czas
33'
za 2 punkty
33'
[63:75] Piłkę załadował do kosza z góry Adams
34'
[64:75] Tylko jeden rzut wolny trafia Dylewicz (TREFL).
za 3 punkty
34'
[64:78] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bojanowski (ROSA).
za 2 punkty
35'
[66:78] Karolak nie trafia zza łuku, ale sam zebrał i dobił własny rzut. Był faulowany, więc ma szansę na akcję dwa plus jeden
czas
35'
za 1 punkt
35'
[67:78] Rzut wolny trafia Karolak (TREFL).
35'
[69:78] Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
35'
[69:79] Rzut wolny trafia Brazelton (ROSA) po przewinieniu technicznym za zachowanie trenera Marticia
36'
[71:79] Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
36'
Nie trafił zza łuku Marković (TREFL)
36'
Pudłuje z dystansu również Bojanowski (ROSA)
za 2 punkty
37'
[73:79] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
za 2 punkty
38'
[73:81] 2 punkty zdobywa Brazelton (ROSA).
za 3 punkty
38'
[76:81] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Marković (TREFL).
38'
Spudłował z linii rzutów wolnych Jackson
38'
[77:81] Tylko jeden rzut wolny trafia Ireland (TREFL).
38'
Nie trafił zza łuku Brazelton (ROSA)
39'
Z dystansu spudłował Marković (TREFL)
za 3 punkty
39'
[80:81] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Karolak (TREFL).
39'
Świetny zryw koszykarzy Trefla, kibice wstają z miejsc
za 3 punkty
40'
[83:81] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
czas
40'
40'
Sopocianie wygrzebali się z 14-punktowej straty i są na prowadzeniu!
40'
[83:82] Tylko jeden rzut wolny trafia Brazelton (ROSA).
40'
Ireland (TREFL) nie trafia zza łuku, ale zbiera piłkę i jest faulowany!
40'
[85:82] Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Brazelton (ROSA) rzuca zza łuku, ale piłka tylko pocałowała obręcz
czas
40'
Przerwa na żądanie (ROSA). Do końca gry 4.6 sekundy!
40'
Zza łuku nie trafia Jeszke (ROSA)
40'
Koniec meczu. Trefl po znakomitej końcówce i wielkich emocjach pokonał wicemistrzów Polski 85:82!

Wyniki 4 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Polfarmex Kutno 73:67 (22:13, 17:20, 16:21, 18:13)
  • Polski Cukier Toruń - TREFL SOPOT 82:59 (30:11, 13:22, 19:22, 20:4)
  • TBV Start Lublin - Energa Czarni Słupsk 63:66 (18:15, 16:12, 14:14, 15:25)
  • PGE Turów Zgorzelec - MKS Dąbrowa Górnicza 94:70 (22:11, 34:21, 17:16, 21:22)
  • Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 65:61 (16:12, 15:14, 12:23, 22:12)
  • Stelmet BC Zielona Góra - King Szczecin 87:81 (19:28, 23:17, 22:17, 23:19)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 65:68 (14:15, 16:7, 15:22, 20:24)
  • Rosa Radom - Siarka Tarnobrzeg 68:64 (13:22, 14:11, 21:11, 20:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 71:63 (25:15, 17:9, 14:16, 15:23)

Opinie (21) 3 zablokowane

• Trefl

Brawo, brawo!

• 20 1

• brawo Trefl (4)

Mecz jakiś kiepski ale końcówka emocjonująca.
    Liga coraz słabsza.
    Dobra robota z przyciąganiem rodzin czyli cała ta otoczka dla dzieci.

• BRAWO PANOWIE!

Brawo Anthony, brawo Kuba! Daliście nam wiele radości :)

• 15 1

• To Rosa przegrała..

Rosa została pokarana, ze przy prowadzeniu 12 pkt, na 5 minut do końca zaczęli grać na utrzymanie wyniku, długie akcje kosztem punktów.

• 9 0

• (6)

A gdzie jest ten ułomek? Wypowiada sie negatywnie na temat Marcina? Wlasnie dzisiaj wybronił koncówke meczu into sie liczy! Dziekujemy Stefciu!

• 10 9

• (4)

ślepej kurze też się trafi czasem ziarno. zdania nie zmienię. Czesio to parodia koszykarza

• 10 7

• (3)

Idz spac bo nie masz pojecia o sporcie znawco!

• 4 8

• (2)

dlaczego Czesio w ocenach jeszcze nie jest na czele? to straszne że tylu się nie zna na koszykówce i nie doceniło jego zasług w końcówce:))))
          same ułomki ....lizie

• 4 3

• Bo grał tylko 11 minut? (1)

• 5 1

• to świadczy o tym jak jest potrzebny w tym zespole

• 3 1

• ale jedzie wazeliną,Czesio zawsze bedzie tylko partaczem i nic tego nie zmieni!

• 5 2

• Może kotare trzeba pożyczyć z Gdyni tyle luda;) (1)

• 6 5

• Połów na dorsze mamy za soba, takze dobrej nocy fachowcu!

• 3 1

• kotare zostawcie sobie w gdyni bo 1500 widzów to u was na trzech meczach jest przy zaproszeniu szkol

• 5 3

• Szkoda,że gra slaby Stamenković , a nie Dzierżak.

• 11 0

• Fantastycznie, że wygraliśmy, ale... (1)

...wszystko wisi na grze jednego zawodnika :/ To schemat, który dotąd był typowy dla małych klubików; ściągali amerykana zwierzaka, który wygrywał mecze sam. To droga do nikąd. Jeśli nie ma 2-3 zawodników, którzy wykręcają dwucyfrowe wyniki punktowe w meczu to nie ma czego szukać w play-off.
    Trener, którego broniły wyniki, może i kucał, ale zdawał sobie z tego sprawę. Jak nie Slanina to Dalmau, albo Wójcik. Ba, nawet spec od obrony z nr 7 potrafił sypnąć w play off 3 tróje pod rząd, takie były czasy... z tego miejsca pozdrawiam Pana Rysia dobrodzieja, co nam kupił ładne wspomnienia ;)

• 3 0

• Trochę masz rację, ale...

Karolak 15 pkt., Marković 10 pkt., Mielczarek 10 pkt. - to nie są dwucyfrowe wyniki? Poza tym osobiście uważam, że to dobrze, kiedy wszyscy grający punktują. Z asystami już jest nieco lepiej niż ostatnio, ale jeszcze sporo brakuje. Jak dojdziemy do 20 w meczu, to będzie można zacząć mówić o grze zespołowej.