Legia Warszawa - Arka Gdynia 100:94. Rozstrzygnięcie 12 maja w Gdynia Arena

Asseco Arka Gdynia

Podobnie jak we wtorkowym pojedynku, Josh Bostic zdobył 29 punktów. W czwartek również to było za mało, by awansować do półfinału. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Koszykarze Arki Gdynia przegrali z Legią Warszawa 94:100 (33:20, 14:27, 17:22, 30:31) w czwartym starciu ćwierćfinałowym, po którym stan rywalizacji wynosi 2-2. O tym, kto awansuje do półfinału zadecyduje niedzielny pojedynek 12 maja na parkiecie w Gdynia Arena o godz. 12:40. Na zwycięzce czeka już Anwil Włocławek, który w trzech meczach pokonał Agred BMSlam Ostrów Wielkopolski.

Legia: Karolak 31 (3x2), Kowalczyk 20 (2x3, 8 zb.), Matczak 15 (1x3, 8 zb., 8 as.), Kołodziej 4, Patiejew 4 oraz Konopatzki 11 (7 zb.), Pinder 6 (1x3), Linowski 6 (2x3), Nowerski 3 (6 zb.), Kucharski 0, Bilbao 0

ARKA: Bostic 29 (5x3), Florence 20 (2x3), Łapeta 10, Wołoszyn 9 (8 zb.), Ginyard 4 oraz Dulkys 11 (3x3), Szubarga 6, Upshaw 3, Ponitka 2, Wyka 0, Garbacz 0

Legia Warszawa - Arka Gdynia 97:91. Sprawdź relację z czwartego meczu ćwierćfinałowego i wystaw oceny koszykarzom oraz trenerowi

W czwartym meczu Arki Gdynia z Legią Warszawa w wyjściowym składzie Przemysława Frasunkiewicza pojawił się Bartłomiej Wołoszyn. Koszykarz we wtorkowym starciu nie pojawił się nawet na ławce rezerwowych, a wszystko po to, by był w pełni zregenerowany na kolejne mecze.

Obie ekipy spotkanie zaczęły dość spokojnie, a pierwszymi punktami dla Arki podzielili się Marcus Ginyard, James FlorenceJosh Bostic. Pierwsza przewaga zarysowała się po niespełna czterech minutach, gdy przyjezdni odskoczyli gospodarzom na więcej niż trzy punkty (16:11). Arkowcy postawili zdecydowanie trudniejsze warunki w obronie, przez co swobodnie mogli zgarniać kolejne oczka. Efektem było znaczne prowadzenie przed końcem kwarty, gdy Krzysztof Szubarga w pół minuty zdobył cztery punkty (33:20).

Rozgrywający Arki pozostał na boisku, jednak drugą partię rozpoczął od niecelnego rzutu zza łuku. Mając komfortowy rezultat, goście spokojnie kontynuowali swój marsz ku półfinałowi. Gorąco zrobiło się jednak po 15. minutach, gdy legioniści zaliczyli 7-punktową serię (35:40). Wtedy efektownym wsadem popisał się Adam Łapeta, a jego śladem próbowali pójść koledzy z zespołu. W ostatnich minutach jednak zbyt często pudłowali, co miejscowi postanowili wykorzystać. Efekt? Przed samą przerwą dogonili rywali i przed rozpoczęciem drugiej połowy na tablicy wyników widniał remis 47:47.

Przeczytaj wywiad z Adamem Łapetą i sprawdź, co przed startem play-off mówił koszykarz Arki Gdynia

Po zmianie stron z wysokiego "C" zaczął Bostic, trafiając dwie "trójki" (53:47). Żółto-niebiescy nieznaczne prowadzenie utrzymywali przez większość partii, jednak pościg Legii zakończył się w 27. minucie, gdy po rzucie Mariusza Konopatzkiego miejscowi objęli pierwszą przewagę (60:58). Mając z tyłu ostatnie spotkanie, gospodarze wcieli w życie swój kolejny plan i nie dali się wyprzedzić już do końca kwarty, po której wygrywali 69:64.

Ostatnia partia rozpoczęła się od niecelnych rzutów jednych i drugich. Pierwsze punkty zdobył Florence po rzutach osobistych (65:69). Po paru chwilach pałeczkę ponownie przejęli koszykarze z Warszawy, którzy wyszli na 10-punktowe prowadzenie (77:67). Goście nie pozostawali dłużni i odrabiali straty, jednak za każdym razem gdy zbliżali się do rywala, ci odskakiwali na kilka kolejnych punktów. Filip MatczakSebastian Kowalczyk raz za razem byli faulowani w ostatnich minutach spotkania. Na nic się to jednak zdało, bowiem wykorzystywali swoje szanse na linii rzutów osobistych. Legia pokonała Arkę w czwartym starciu, dlatego o tym, kto zagra w półfinale zadecyduje niedzielny mecz w Gdynia Arena.

Wyniki pozostałych meczów ćwierćfinałowych:
Dąbrowa Górnicza - Stelmet Enea BC Zielona Góra 73:81 (22:28, 23:12, 15:26, 13:15)