Legia Warszawa - Arka Gdynia 87:67. Koszykarze tak jeszcze nie zagrali

dak.
28 października 2023, godz. 17:15
Opinie (30)

Krajowa Grupa Spożywcza zaliczyła piątą porażkę z rzędu. Krajowa Grupa Spożywcza zaliczyła piątą porażkę z rzędu.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Legią Warszawa 67:87 (19:24, 8:24, 25:19, 15:20) w 6. kolejce Orlen Basket Ligi. Tak w tym sezonie żółto-niebiescy jeszcze nie zagrali. O ile w poprzednich meczach o porażkach decydowały zazwyczaj ostatnie kwarty, tak w stolicy losy spotkania były rozsztrygnięte już przed przerwą.

PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot 80:73. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot 80:73. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Legia: Vital 18 (3x3), Pipes 17 (4x3), Holman 13 (2x3), Sobin 12, Kolenda 9 (1x3) oraz Ponitka 10 (1x3), Cowels 8 (2x3, 6 zb.), Wyka 0, Kulka 0, Wieluński 0, Maciejewski 0, Linowski 0

ARKA: Pluta 26 (4x3), Kamiński 16 (1x3), Bogucki 9 (7 zb.), Żołnierewicz 6, Szumert 6 oraz Hrycaniuk 2, Gordon 2, Wilczek 2, Marchewka 0, Nagel 0

Mecz Krajowej Grupy Spożywczej Arka Gdynia z Legią Warszawa pierwotnie miał odbyć się w Trójmieście, jednak finalnie przełożono go do stolicy. Żółto-niebiescy przystępowali do niego z czterema porażkami z rzędu i tej serii nie zdołali przerwać.

NBA. Gdynianin pracuje i zarabia przy najlepszej lidze świata NBA. Gdynianin pracuje i zarabia przy najlepszej lidze świata

Jeszcze o ile w poprzednich starciach arkowcy przez długi czas toczyli wyrównane boje, tak z drużyną Wojciecha Kamińskiego zagrali najsłabszą pierwszą połowę w sezonie 2023/24. Co prawda dotrzymywali kroku w kwarcie otwierającej, ale już w drugiej zdobyli jedynie 8 punktów, tracąc ich aż 19 przy zejściu do szatni.

Podopieczni Wojciecha Bychawskiego próbowali cokolwiek zmienić po zmianie stron. W trzeciej partii ich gra wyglądała już lepiej, ale i tak stołeczni wszystko kontrolowali, a w końcówce wręcz podkręcili tempo, ostatecznie wygrywając 87:67.

To najwyższa porażka gdynian w tym sezonie, choć kto wie, czy wynik nie byłby wyższy gdyby nie postawa Andrzeja Pluty Juniora. Rozgrywający zdobył 26 punktów (10/16 z gry, 4/9 za "3"). Do gry włączył się także Grzegorz Kamiński. Zdobywca 14 "oczek" (4/6 z gry, 2/4 za "3") wszak latem zamienił Legię na Arkę.

Emlak Konut - VBW Arka Gdynia 52:56. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi Emlak Konut - VBW Arka Gdynia 52:56. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi

Natomiast więcej można było oczekiwać od Przemysława Żołnierewicza, który zdobył tylko 6 pkt (3/7 z gry) w czasie blisko 30 minut, choć nie mógł liczyć też na pobłażliwość, bo gracze z Warszawy często odcinali go od gry. Trzeba jednak podkreślić, że żółto-niebiescy musieli radzić sobie bez Stefana Kenicia. Jego miejsce w wyjściowej "6" zajął Jakub Szmuert.

16 Tauron GTK Gliwice 6 0 6 494:556 6

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2023-10-30

Wyniki 6 kolejki

• Legia Warszawa - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA 87:67 (24:19, 24:8, 19:25, 20:15)
  • PGE Spójnia Stargard - TREFL SOPOT 80:73 (26:16, 24:19, 15:15, 15:23)
  • Tauron GTK Gliwice - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 90:92 (25:30, 26:24, 16:17, 23:21)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Dziki Warszawa 116:83 (40:24, 22:18, 25:14, 29:27)
  • Polski Cukier Start Lublin - Śląsk Wrocław 102:85 (12:26, 26:18, 28:20, 36:21)
  • King Szczecin - Anwil Włocławek 92:93 (13:16, 24:16, 25:18, 18:30, d: 12:13)
  • Domelo Sokół Łańcut - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 88:74 (9:13, 21:19, 24:26, 34:16)
  • Arriva Twarde Pierniki Toruń - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 57:76 (10:20, 22:16, 12:17, 13:23)