Lokomotiw lepszy od mistrzów Polski

Marta
15 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Alonzo Gee Alonzo Gee

Koszykarze Asseco Prokomu na tarczy wracają z dalekiej wyprawy do Krasnodaru. W drugim meczu Zjednoczonej Ligi VTB mistrzowie Polski nie sprostali ekipie Lokomotiwu Kubań, która do tych rozgrywek musiała przebijać się przez eliminacje. Gdynianie przegrali 66:79 (15:23, 15:15, 25:23, 11:18).

LOKOMOTIW: Padius 16, Brezec 9, Bykow 8, Szuchowcow 8, Massey 6 - Rivers 12, Szabałkin 7, Traore 6, Chlamers 5, Koliuszkin 2, Szeleketo 0.

ASSECO PROKOM:Gee 15, Motiejunas 13, Blassingame 7, Zamojski 2, Łapeta 2 - Lafayette 11, Hrycaniuk 7, Brown 6, Seweryn 3, Dmitriew 0, Szczotka 0.

Gdynianie wyszli na parkiet w Krasnodarze w ustawieniu: Jerrel Blassingame, Alonzo Gee, Przemysław Zamojski, Donatas Motiejunas, Adam Łapeta. Pierwsze minuty meczu toczyły się według schematu kosz za kosz. Na każdą punktową akcję gospodarzy trafieniem odpowiadali koszykarze Tomasa Pacesasa. Tak było do 4 minuty, wówczas Rosjanie wyszli na prowadzenie 10:6 a trener gdynian wziął czas.

Po przerwie na żądanie goście zdobyli punkty na 10:8 ale w kolejnych minutach o wiele skuteczniej zaczęli grać gospodarze. W ósmej minucie po "trójce" Nikołaja Padiusa, było już 20:12 dla Lokomotiwu. Gdynianie mieli kłopoty z dobrze grającymi wówczas w obronie gospodarzami. Po 10 minutach meczu, "Kolejarze", gdyż taki przydomek nosi drużyna rosyjska, prowadzili 23:15.

Początek drugiej kwarty stał pod znakiem nieudanych rzutów za trzy punkty ekipy gospodarzy, niestety koszykarze Asseco Prokomu nie potrafili wykorzystać tego okresu nieskutecznej gry Lokomotiwu i nie zmniejszyli strat. Widząc nieporadność swoich zawodników w ataku trener Tomas Pacesas w dość ekspresyjny sposób wskazywał im jak mają grać i otrzymał za to przewinienie techniczne.

Niestety nawet poświęcenie trenera nie pomogło i gdynianie nie byli w stanie w drugiej kwarcie odrobić choć części strat. Ekipę z południowo zachodniego krańca Rosji do boju prowadził Kelvin Rivers rozdzielając piłki między kolegów i samemu zdobywając punkty. Po 20 minutach meczu było 38:30 dla gospodarzy.

Na początku drugiej połowy gdynianom udało się odrobić 3 punkty z przewagi gospodarzy ale Lokomotiw szybko odskoczył na 49:39. Mecz stał pod znakiem twardej walki na całym parkiecie ale cały czas kontrolowali go gospodarze. Pod koniec trzeciej kwarty zespół Asseco Prokomu próbował poderwać do walki Alonzo Gee, który najpierw po akcji przez całe boisko zdobył punkty wsadem a później dołożył kolejna dwa "oczka". Zrobiło się 57:52 dla Lokomotiwu i wówczas trener gospodarzy wziął czas.

Po przerwie ofensywę gości udało się zatrzymać i po 30 minutach było 61:55 dla gospodarzy. W czwartej kwarcie Lokomotiw nadal kontrolował wydarzenia na parkiecie, na 5 minut przed końcem meczu prowadził 70:59. Trener gdynian próbował raz jeszcze poderwać swój zespół do walki, poprosił o czas ale niestety nie nastąpiła żadna zmiana w obrazie gry Asseco Prokomu, gdynianie, już do końca spotkania nie mogli poradzić sobie z twardą defensywą Lokomotiwu i przegrali 66:79.

Pozostałe wyniki 2 kolejki Zjednoczonej Ligi VTB: Mińsk 2006 - Lietuvos Rytas Wilno (mecz rozegrany awansem) 67:87 (2:19, 8:30, 17:22, 18:16), CSKA Moskwa - Jenisiej Krasnojarsk 92:60 (31:18, 18:12, 21:16, 22:14), Azowmasz Mariupol - Lietuvos Rytas Wilno (83:73 (25:19, 20:16, 16:15, 22:23).

• Widzę,że kibic Trefla się odezwał...

Kibic Trefla,który właśnie przegrał z chyba niezbyt mocnym w tym sezonie Anwilem ;)A liga VTB jak widać jest wyrównana: we poprzedniej kolejce APG pewnie pokonał Azowmasz,a Lokomotiw przegrał u siebie z Lietuvosem; teraz Prokom przegrał z Lokomotiwem,a Azowmasz pewnie pokonał Lietuvos.Więc tu różne warianty są możliwe...

• 3 2

• Nie skończcie, to jest błazenada, cios w "normalność" wewnątrz sportu, rozumiem jakby mieli faktycznie silny skład powiedzmy miks z 3 ostatnich lat: Varda, Hrycaniuk, Łapeta, Burrell, Motiejunas, Woods, Szczotka, Gee, Logan Ewing, Blassingame plus reszta Polaków pod wodzą fachowego trenera- ok wtedy byłaby to faktycznie silna drużyna, która mogłaby poprze zwolnienie z gry u nas, coś osiągnąć poza granicami; a jak jest faktycznie: skład mają słabszy niż rok temu, Kueblery itp. (faktycznie w PLK ociekał niesamowitością), trener od czapy i filmy, o tym, że zwolnienie z PLK da im szansę na zawojowanie Europy, już to widzę, wczoraj był tego najlepszy przykład.

• 4 2

• Już skończcie ujadać bo to naprawdę robi się nudne . Ja też nie jestem zachwycony z tego całego cyrku ale nie przeginam z wyzwiskami i obelgami ..

• 2 5

• (2)

Ten klub jest emanacją dzisiejszej sytuacji w kraju/polityce - nawet personalnie można szukać relacji między tymi dwoma materiami. Oby polegli w Eurolidze do 0, co jest całkiem możliwe, w VTB uplasowali się w drugiej połowie grupy, a w POLSKIEJ lidze dostali on Trefla, Anwilu, albo Turowa.

• 8 4

• (1)

Zauważ,że APG wcale nie zależy na sympatii fanów koszykówki.Nie dbają o relacje w kraju /patrz epitety wczoraj w Turowie / a nawet miejscowych/ frekwencja na gdyńskim VTB ok.1200 osób/.Odbieram,że tam jest styk Biznes&Polityka a sport jest środkiem realizacji.

• 4 1

• pytanie?

jakie to epitety masz na myśli, przytocz kilka :)

• 1 1

• Prawda jest naga (1)

• 14 6

• Odpuścili lige polską a teraz wszystko w piz...Taka prawda

• 3 1

• (1)

ooo z tych rozgrywek ich nie zwolnili? Jaka szkoda.