Trefl ponownie gorszy o 2 punkty

27 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Marcin Dutkiewicz rozegrał najlepszy ofensywnie mecz w tym sezonie. Zdobył 18 punktów jednak, jak sam przyznał, chętnie zamieniłby je na 2 dla drużyny. Marcin Dutkiewicz rozegrał najlepszy ofensywnie mecz w tym sezonie. Zdobył 18 punktów jednak, jak sam przyznał, chętnie zamieniłby je na 2 dla drużyny.

Dramatycznych końcówek meczów Trefla ciąg dalszy. Tym razem w Hali 100-lecia sopocianie do ostatnich sekund grali o zwycięstwo z MKS Dąbrowa Górnicza. W nich pod kosz gości wchodził Tyreek Duren, ale został zablokowany. Żółto-czarni przegrali 65:67 (15:14, 24:22, 8:14, 18:17). To druga z rzędu porażka sopocian taką różnicą punktów.

TREFL: Dutkiewicz 18 (3x3), Kulka 8 (1x3, 11 zb.), Majok 6, Duren 6, Bilinovać 3 (1x3) oraz Dzierżak 8, Śmigielski 7, Stefański 6, Stefanik 3 (1x3), Motylewski 0, Krefft 0

MKS: Broadus 22, Dower 11 (6 zb.), Pasalić 6 (5 zb.), Pamuła 5 (1x3), Dłoniak 0 oraz Williams 12, Szymański 4 (5 zb.), Mavra 3 (1x3), Dziemba 3, Piechowicz 1

Trefl zaczął mecz ze zbalansowanym atakiem. Uruchomili się w nim wszyscy koszykarze przebywający na boisku. Trafianie do kosza zaczął Ater Majok, następnie uczynili to Grzegorz Kulka, Marcin Dutkiewicz, Tyreek Duren oraz Josip Bilinovać. Niestety taki stan trwał tylko do połowy pierwszej kwarty. W drugiej części górę wzięła nieskuteczna gra. Trudno jednak przypisać ją do dobrej defensywy rywali.

Atak królował za to przez całą kolejną kwartę. I choć w 12 min. to goście prowadzili 22:17 po punktach Rashauna Broadusa, to później inicjatywę stopniowo przejmowali sopocianie. Głównie za sprawą Dutkiewicza, który zdobył w tej części meczu 8 punktów - 5 z nich za sprawą rzutów wolnych, pozostałe dzięki celnej trójce. Gdy trafiał po raz ostatni z osobistego Trefl prowadził w 20 min. 37:32. Stratę zniwelował tuż przed końcem kwarty Mateusz Dziemba. Niepotrzebny faul na rzucającym za trzy punkty rywalu popełnił Kulka, a ten wykorzystał dwa z trzech osobistych (39:36).

Dutkiewicz otworzył punktowo gospodarzy na początku trzeciej kwarty kończąc szybki atak. Za chwilę trójkę dorzucił Kulka i było 44:38. Nagle sopocianie zatrzymali się w ataku. Nie potrafili dochodzić do czystych pozycji. Natomiast MKS, głównie za sprawą Erica Williamsa doganiał żółto-czarnych. Amerykanin najpierw doprowadził do remisu, a dwie akcje później dał prowadzenie gościom (44:46). Podwyższył je po kontrze Broadus czym zmusił trenera Zorana Marticia do wzięcia czasu. Po nim, po 6 min. snu w ataku drużynę obudził Marcin Stefański. Skrzydłowy, który pojawił się na boisku po miesięcznej przerwie związanej z kontuzją stawu skokowego, wszedł pod kosz i w łatwy sposób zdobył punkty (46:48).

Broadus radził sobie świetnie z obroną Trefla na początku ostatniej części gry. Po jego wejściu pod kosz w 32. min. zrobiło się 56:51 dla MKS. Rzut za trzy Dominika Mavry powiększył prowadzenie przyjezdnych do 59:53, ale szybko odpowiedział na niego również trzypunktowym rzutem Rafał Stefanik. MKS potrafił jednak trzymać żółto-czarnych na dystansie. Zniwelował go nie kto inny jak Dutkiewicz. Najpierw trafił spod kosza, a w 37. min. za trzy punkty doprowadzając do remisu 63:63. Kolejny zapewnił na półtorej minuty przed końcem Kulka. Skrzydłowy dobił niecelny rzut Durena. Amerykański rozgrywający nie radził sobie jednak w obronie z rodakiem z MKS Broadusem. Ten szybko wszedł pod kosz Trefla więc goście prowadzili 67:65. Przy takim stanie Trefl miał piłkę na 16,8 sekundy przed końcem. Ostatnią akcję wziął na siebie Duren. Rozgrywający wszedł pod kosz, ale został zablokowany.

- Jak niemal w każdym meczu w tym sezonie jedno posiadanie piłki zadecydowało o wyniku. Mogę być zadowolony niemal z całej pierwszej połowy. W drugiej naszym problemem nie była obrona, gdzie pokazaliśmy się całkiem nieźle, ale za to atak nie funkcjonował jak trzeba. Nie dzieliliśmy się piłką tak dobrze jak wcześniej. Natomiast jestem zdziwiony, że w pierwszej połowie wykonaliśmy 21 wolnych, a w drugiej tylko dwa - podsumowuje trener Martić.

Wyniki 17 kolejki

• Polfarmex Kutno - ASSECO GDYNIA 75:44 (14:13, 29:5, 17:12, 15:14)
  • Trefl Sopot - AZS Koszalin, rozegrany awansem 1 grudnia, 65:62 (10:20, 15:13, 19:16, 21:13)
  • Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański 83:69 (27:7, 19:20, 16:17, 21:25)
  • Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 70:60 (18:14, 17:13, 14:19, 21:14)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Śląsk Wrocław 83:78 (24:19, 10:19, 24:13, 25:27)
  • Siarka Tarnobrzeg - King Wilki Morskie Szczecin 69:81 (14:14, 20:24, 15:23, 20:20)
  • Start Lublin - PGE Turów Zgorzelec 78:101 (20:26, 16:29, 24:26, 18:20)
  • Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 84:59 (19:18, 25:16, 16:21, 24:14)
  • Start Lublin - Rosa Radom przełożony na 16 marca
  • Zaległe mecze 16. kolejki
  • TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 65:67 (15:14, 24:22, 8:14, 18:17)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 83:73 (18:22, 26:18, 15:17, 24:16)
  • Zaległy mecz 12. kolejki
  • PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 83:81 (25:28, 13:18, 24:16, 21:19)