Spotkanie dobrych przyjaciół pod koszem

26 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Po miesięcznej przerwie związanej ze skręceniem stawu skokowego na boisko wróci w środę skrzydłowy Trefla Marcin Stefański. Po miesięcznej przerwie związanej ze skręceniem stawu skokowego na boisko wróci w środę skrzydłowy Trefla Marcin Stefański.

W zaległym meczu 16. kolejki Tauron Basket Ligi, w Hali 100-lecia Trefl podejmie w środę, o godz. 19:30 MKS Dąbrowa Górnicza. Choć obie drużyny dzielą w tabeli raptem cztery pozycje, to rywale żółto-czarnych mają dwa razy więcej wygranych. Mecz będzie spotkaniem dwóch trenerów, którzy prywatnie są przyjaciółmi: Zorana Marticia oraz Drażena Anzulovicia. Trefl uruchomił promocję dla posiadaczy karnetów, którzy mogą wziąć ze sobą dwie osoby i wprowadzić je na mecz za darmo.

MKS Dąbrowa Górnicza

76% 268 typowań TREFL Sopot
1% 4 typowania REMIS
23% 81 typowań MKS Dąbrowa Górnicza

Trefl, pomimo trzech styczniowych porażek i tylko jednego zwycięstwa, wygląda na boisku znacznie lepiej niż na początku rozgrywek. Koszykarze żółto-czarnych będą chcieli potwierdzić to podczas środowego meczu z MKS Dąbrowa Górnicza.

ASSECO WYGRAŁO Z TREFLEM OSTATNIĄ AKCJĄ

Przekonamy się, czy już zapomnieli o derbach Trójmiasta, w których przegrali rzutami wolnymi wykonywanymi przez rozgrywającego rywali Sebastiana Kowalczyka już bez gry 64:66. W sopockim zespole panowało wówczas dużo oburzenie. Złożono nawet protest do władz ligi. Chodziło o decyzje sędziowskie, które mogły wypaczyć wynik meczu - w tym m.in. dotyczące ostatniej akcji spotkania.

Pomiędzy starciem z Asseco i z MKS żółto-czarni mieli 11 dni, aby odbudować się psychicznie. Do tego udało się doprowadzić do pełni zdrowia Marcina Stefańskiego. Skrzydłowy był na parkiecie po raz ostatni 27 grudnia, we Włocławku. W trakcie meczu skręcił staw skokowy, a to przyniosło mu miesięczną przerwę w grze.

W starciu w Dąbrowie Górniczej Stefański wyszedł w pierwszej piątce. Pod koniec listopada Trefl przegrał 67:76 głównie za sprawą słabej drugiej połowy.

W DĄBROWIE GÓRNICZEJ TREFL KONTYNUOWAŁ SERIĘ OŚMIU MECZÓW BEZ ZWYCIĘSTWA

- Od czasu naszego pierwszego meczu w drużynie z Dąbrowy Górniczej zaszły istotne zmiany. Trener Anzulović to moim zdaniem jeden z najlepszych chorwackich szkoleniowców i mam do niego duży szacunek, od wielu lat jesteśmy zresztą dobrymi przyjaciółmi. Znam też umiejętności dwójki nowych chorwackich zawodników, zwłaszcza Pasalicia - mówi Zoran Martić, szkoleniowiec Trefla.
- Od czasu zmiany trenera MKS gra nieco inaczej - stawiają na bardziej kontrolowany atak i agresywną obronę. My mamy za sobą dość długą przerwę w grze, którą wykorzystaliśmy na treningi kondycyjne, doleczenie mniejszych i większych urazów oraz na dopracowanie szczegółów taktycznych przed środowym meczem - dodaje.
TREFL ZMIERZA DO FINAŁU MŁODZIEŻOWEJ EUROLIGI

Przed starciem z MKS Trefl zaprasza posiadaczy abonamentów na mecze w sezonie 2015/2016 do skorzystania z promocji. Każdy z karnetowiczów będzie mógł zabrać dwie osoby. Aby zdobyć darmowe wejściówki należy okazać w kasie własną Kartę Kibica.

Przez cały mecz właściciele karnetów będą mogli także skorzystać z promocji w Sklepiku Kibica Trefla Sopot. Przecenione o 30 procent zostaną produkty z linii "Twoja drużyna od 20 lat" - szalik, naklejka oraz cztery modele koszulek t-shirt, w tym limitowana edycja koszulki "gazetowej"

Wyniki 17 kolejki

• Polfarmex Kutno - ASSECO GDYNIA 75:44 (14:13, 29:5, 17:12, 15:14)
  • Trefl Sopot - AZS Koszalin, rozegrany awansem 1 grudnia, 65:62 (10:20, 15:13, 19:16, 21:13)
  • Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański 83:69 (27:7, 19:20, 16:17, 21:25)
  • Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 70:60 (18:14, 17:13, 14:19, 21:14)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Śląsk Wrocław 83:78 (24:19, 10:19, 24:13, 25:27)
  • Siarka Tarnobrzeg - King Wilki Morskie Szczecin 69:81 (14:14, 20:24, 15:23, 20:20)
  • Start Lublin - PGE Turów Zgorzelec 78:101 (20:26, 16:29, 24:26, 18:20)
  • Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 84:59 (19:18, 25:16, 16:21, 24:14)
  • Start Lublin - Rosa Radom przełożony na 16 marca
  • Zaległe mecze 16. kolejki
  • TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 65:67 (15:14, 24:22, 8:14, 18:17)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 83:73 (18:22, 26:18, 15:17, 24:16)
  • Zaległy mecz 12. kolejki
  • PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 83:81 (25:28, 13:18, 24:16, 21:19)

Opinie (12)

• Termin przełożenia meczu ....... (2)

....finezja pro frekwencyjna. Flower zawodowiec.

• 6 0

• Faktycznie wyznaczenie terminu spotkania to kpina Atom o 18 Trefl 19.30 a ręczna 20.30.Płaczą,ze nie mają kibicow,zapraszają juz za darmo ale kto przyjdzie na mecz o pietruszke i nudny,kibic lubi emocje a takie ma na 100 % wieczorem w TV,takze nie zapraszajcie juz ludzi bo traktujecie ich jak debili!Osoba,która sie tym zajmuje powinna dostać laurkę na pozegnanie!!!

• 6 0

• Idziemy zgodnie z trendem nowego rządu .......

....żeby nikt tego nie oglądał i nie starał się zrozumieć ?

• 2 2

• Trenerzy Chorwaci, Polacy w składzie

A godzina rozpoczęcia meczu bardzo marketingowa: godzinę przed decydującym meczem Polska- Chowacja na ME

• 8 0

• tiaaa...

...nie dość, że w trakcie piłki ręcznej, to jeszcze meczu Atomówek. tęgie głowy wybierały termin ;)

• 6 0

• Trefl!!!Bez organizacji!!! (1)

to po prostu debilizm ten termin.Działacze Trefla chyba są niewyspani!!!Żenada!Powinni robic wszystko,zeby zapelnic hale a robią na odwrót!!!Ha ha ha !!!

• 8 0

• Ciekawe kto odpowiada za taką "PRACĘ" w Treflu?

• (1)

niestety klub nie miał wpływu na termin - został on narzucony przez Ligę. w pierwotnym terminie ten mecz Miał się odbyć 13 stycznia.