PGE Spójnia Stargard - Asseco Arka Gdynia 65:76. Trójki ustawiły mecz koszykarzy

Asseco Arka Gdynia

Debiutujący w Asseco Arce Gdynia Leyton Hammonds (nr 2) otworzył serię celnych rzutów za trzy punkty w Stargadzie. Żółto-niebiescy trafili zza łuku 15 razy przy 33 próbach. fot. Krzysztof Cichomski/400 mm.pl

Asseco Arka Gdynia na inaugurację Energa Basket Ligi pokonała na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 76:65 (23:11, 19:18, 19:16, 15:20). Mecz koszykarzy ustawiły rzuty za trzy punkty. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza trafili z dystansu aż 15 razy.

Trefl Sopot - King Szczecin 90:77 - relację oraz możliwość wystawiania ocen koszykarzom i trenerowi

PGE SPÓJNIA: Gintvainis 19 punktów (4x3), Tuoyo 14, Kostrzewski 9 (1x3, 8 zb.)), Cowels 5 (1x3), Młynarski 4 oraz Olisemeka 6 (7 zb.), Śnieg 4, Pamuła 4, Bochno

ASSECO ARKA: Bostic 23 (4x3, 6 zb.), Greene 14 (2x3), Wołoszyn 9 (3x3), Hrycaniuk 6, Hammonds 4 (1x3) oraz Szubarga 7 (2x3), Emelogu 6 (2x3, 7 zb.), Upson 4, Kamiński 3 (1x3), Wyka, Czerlonko, Malczyk

W wyjściowej "5" Asseco Arki Gdynia trener Przemysław Frasunkiewicz zaprezentował trzech koszykarzy pozyskanych latem. Jednak wynik otworzył ten, który był liderem drużyny w poprzednim sezonie. W 66. sekundzie Josh Bostic popisał się udaną kontrą.

Tylko przez 5. minut mecz był wyrównany. Grę żółto-niebiescy ustawili sobie serią rzutów za 3 punkty. Kolejno trafiali: Leyton Hammonds oraz zawodnicy, którzy rozpoczynali mecz jako rezerwowi: Benjamin Emelogu, Krzysztof SzubargaGrzegorz Kamiński. Ten ostatni zaskoczyli rywali zaraz po tym, gdy trener miejscowych Kamil Piechucki wziął czas, aby wybić rywali z uderzenia. Nic z tego. Zespół Asseco Arki odskoczył na 21:7 w 9. minucie.

Przemysław Frasunkiewicz nie składa deklaracji wynikowych - wywiad

Nic nie zmieniła druga kwarta. Co prawda były dwa momenty, gdy PGE Spójnia próbowała się zbliżać, ale zarówno przy wyniku 30:20 jak i 37:29 natychmiast odpowiadał Bartłomiej Wołoszyn. W obu przypadkach gdyński skrzydłowy trafiał zza łuku. Jeszcze przed zejściem drużyn do szatni kolejne punkty zdobył Bostic i ekipa Frasunkiewicz prowadziła 42:29.

Po zmianie stron gospodarze znów podjęli pogoń za wynikiem. Ich czołowym strzelcem był 30-letni Mateusz Kostrzewski, który na początku kariery grał w Prokomie Treflu Sopot i Gdynia oraz w Starcie Gdynia. Od 8 lat gra poza Trójmiastem.

PGE Spójnia zbliżyła się na 35:42. Zastopowały ją punkty Hrycaniuka, a potem aż trzy udane trójki Bostica. W 27. minucie była znów pokaźna przewaga gości (55:42). Na tym jednak się nie skończyło. Za łuku trafili także Szubarga i Emelogu, co dało wynik 61:42.

W ostatniej kwarcie miejscowi spróbowali zmienić koleje meczu jeszcze raz. Na niespełna 5 minut przed końcem trener Frasunkiewicz musiał przywrócić do gry Bosticia, bo przewaga stopniała do 66:58. Ale na plan pierwszy wysunęli się w tym momencie inni gracze Arki, choć broń była ta sama, czyli rzuty za trzy. Z obwodu trafili Phil Greene i Wołoszyn, co ostatecznie zagasiło emocje w tej grze. Asseco Arka odskoczyła na 72:60 i mogła już do końca kontrolować to co dzieje się na parkiecie.

Wyniki 1 kolejki:

• ASSECO ARKA GDYNIA - TREFL SOPOT 87:66 (28:22, 12:15, 16:19, 31:10).
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Stelmet Enea BC Zielona Góra 72:78 (18:21, 18:20, 22:20, 14:17)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Polski Cukier Toruń 80:97 (23:18, 21:24, 14:23, 22:32)
  • GTK Gliwice - King Szczecin 79:81 (12:23, 21:21, 24:14, 22:23)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 98:94 (24:17, 25:27, 23:25, 26:25)
  • HydroTruck Radom - Start Lublin 66:77 (21:25, 21:19, 13:13, 11:20)
  • poniedziałek
  • Polpharma Starogard Gd. - PGE Spójnia Stargard
  • wtorek
  • Legia Warszawa - Anwil Włocławek

Opinie (8) 2 zablokowane

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

30.08 (nd) ASSECO ARKA Gdynia Polpharma Starogard Gd.
03.09 (czw) ASSECO ARKA Gdynia Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
19.04 (nd) godz.18:00 Polpharma Starogard Gdański 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
11.04 (sob) godz.18:00 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany Anwil Włocławek
08.04 (śr) godz.18:00 King Szczecin 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
05.04 (nd) godz.18:00 MKS Dąbrowa Górnicza 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
30.03 (pon) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany HydroTruck Radom
22.03 (nd) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany Stelmet Enea BC Zielona Góra
18.03 (śr) godz.20:30 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 Mecz odwołany Enea Astoria Bydgoszcz
13.03 (pt) godz.19:00 Legia Warszawa 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia

1 Anwil Włocławek 0 0 0 0:0 0
2 ASSECO ARKA GDYNIA 0 0 0 0:0 0
3 BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 0 0 0 0:0 0
4 Enea Astoria Bydgoszcz 0 0 0 0:0 0
5 GTK Gliwice​ 0 0 0 0:0 0
6 HydroTruck Radom 0 0 0 0:0 0
7 King Szczecin 0 0 0 0:0 0