PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot 78:69. Zadyszka koszykarzy

dak.
31 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Trener Marcin Stefański ma o czym myśleć. Jego zespół przegrał wszystkie cztery mecze w rundzie rewanżowej. Jeszcze jedna porażka sprawi, że wyrówna wynik z pierwszej fazy sezonu. Trener Marcin Stefański ma o czym myśleć. Jego zespół przegrał wszystkie cztery mecze w rundzie rewanżowej. Jeszcze jedna porażka sprawi, że wyrówna wynik z pierwszej fazy sezonu.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z PGE Spójnią Stargard 69:78 (14:12, 19:18, 12:15, 24:33) w 19. kolejce Energa Basket Ligi. Podobnie jak w poprzednich meczach, tak i w tym, żółto-czarni łapali zadyszkę i momentami nie potrafili trafić do kosza przez 4 czy 6 minut. Czwarta porażka z rzędu oznacza, że podopieczni Marcina Stefańskiego pozostają bez wygranej w rundzie rewanżowej.

SPÓJNIA: Cowels 19 (3x3, 9 zb.), Gintvainis 19 (2x3, 8 zb.), Kostrzewski 11 (1x3), Olisemeka 5, De Leon 4 (1x3) oraz Śnieg 10, Młynarski 10 (1x3), Bochno 0, Brenk 0

TREFL: Medlock 20 (1x3), M. Kolenda 10, Ayers 8 (2x3), Foulland 3, Leończyk 3 (9 zb.) oraz Ł. Kolenda 10 (1x3), Roberson 10 (1x3), Kowalenko 5 (1x3), Kurpisz 0

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie bardzo niemrawo. Co prawda już w 7. sekundzie trafienie zaliczył Jokubas Gintvainis, ale na kolejne musieliśmy czekać ponad 2 minuty. Jeszcze słabiej w mecz weszli sopocianie, którzy pierwsze punkty zdobyli po blisko 5 minutach gry, gdy agresywnym wjazdem pod kosz popisał się Carlos Medlock (2:6).

Ile znaczą rezerwowi dla Trefla Sopot i Asseco Arki Gdynia?

Koszykarze Trefla obudzili się dopiero przed końcem pierwszej kwarty przy stanie 8:5. Najpierw swoją szansę wykorzystał Medlock, a jego śladami poszedł Witalij Kowalenko, po rzucie którego mieliśmy 12:10. W ciągu ostatniej minuty po celnym trafieniu zaliczyli jeszcze Łukasz KolendaMateusz Kostrzewski, który zresztą zawodową karierę zaczynał w Sopocie.

Szybka "trójka" Camerona Ayera w drugiej kwarcie pozwoliła wierzyć, że żółto-czarni nabiorą wiatru w żagle. I faktycznie, gdy punkty dołożyli Paweł Leończyk i Kowalenko, było już 21:12. Tym razem to gospodarze przysnęli w pierwszej fazie, gdyż na trafienie czekali blisko 4 minuty.

Następnie to sopocianie spuścili z tonu, a ponadto zaliczyli straty i złe podanie. Gdy Raymond Cowels trafił zza łuku, miejscowi tracili już tylko punkt do rywali. Amerykanin podobną akcją popisał się również minutę przed przerwą (29:28). W końcówce większym uporem wykazali się jednak przyjezdni. Punkty zdobył Medlock, a przed końcową syreną rzucił Jeff Roberson (33:30).

Po zmianie stron Michał Kolenda dobił rzut Nany Foullanda. Koszykarze ze Stargardu szybko jednak wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie 37:35. Kolejne minuty przypominały poprzednie spotkania, gdyż zespół Stefańskiego znów nie potrafił wykonać skutecznego rzutu. Potrzebował na to aż 6 minut! Niestety, gdy rzuty wolne wykorzystał Medlock, strata wynosiła już 7 "oczek". Do końca trzeciej partii udało się ją jednak zniwelować i zremisować 45:45.

Polpharma Starogard Gd. - Trefl Sopot 92:82. Relacja

Decydującą odsłonę lepiej zaczęli goście, obejmując prowadzenie 50:45. Kolejna faza spotkania była już bardziej wyrównana, czego efektem był remis 55:55 na 5 minut przed końcem. Wtedy nieskutecznością z dystansu "popisał" się Medlock i Łukasz Kolenda. Rywale cierpliwie czekali na przewinienia, po czym mogli punktować z linii rzutów wolnych.

Skrzydła żółto-czarnych zostały ostatecznie podcięte po trójkach Gintvainisa i Kacpra Młynarskiego. Sopocianie robili co mogli, ale kolejne rzuty wolne pozwoliły gospodarzom wygrać to starcie 78:69.

Wyniki 19 kolejki

• PGE Spójnia Stargard - TREFL SOPOT 78:69 (12:14, 18:19, 15:12, 33:24)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - WKS Śląsk Wrocław 86:73 (27:20, 22:15, 23:26, 14:22)
  • Legia Warszawa - Stelmet Enea BC Zielona Góra 89:97 (19:26, 24:22, 32:24, 14:25)
  • Start Lublin - King Szczecin 88:65 (14:17, 30:22, 19:15, 25:11)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza 87:77 (26:16, 23:25, 22:17, 16:19)
  • Anwil Włocławek - Enea Astoria Bydgoszcz 76:70 (23:17, 17:13, 12:21, 24:19)
  • HydroTruck Radom - Polski Cukier Toruń 71:72 (16:16, 22:25, 9:15, 24:16)
  • GTK Gliwice - Polpharma Starogard Gd. 111:99 (22:27, 20:27, 27:22, 27:20, d. 15:3)
dak.

Opinie (17)

• Masakra

Jako kibic powiem, ze ciesze się z porażki dlatego, ze może w końcu klub zrozumie aby się ogarnąć i coś zrobić ! Może jakiś Trener w końcu zostanie zatrudniony ? Szanuje Marcina i wgl ale powinien zacząć od młodzików a nie brać się za 1 skład ...

• 21 2

• Droga przez mękę

Właśnie skończyłem oglądać ten mecz. Szkoda słów a jeszcze bardziej kibiców żółto-czarnych. Przez niektóre zagrania naszych koszykarzy można było łapać się za głowę. Bez jakichkolwiek ruchów kadrowych się nie obejdzie, bo my na razie coraz częściej schodzimy z parkietu pokonani a z taką grą po 1 połowie meczu z Anwilem emocje szybko mogą się skończyć.

• 15 0

• Z tej mąki

play off nie będzie, niestety. Konkurencja się wzmacnia, my na razie wręcz przeciwnie, tracimy najsolidniejszego gracza. Za tydzień Anvil i trudno o optymizm przed tym spotkaniem. Obawiam się kolejnego sezonu poza ósemką :-(

• 13 1

• To co grał Trefl to jedno, ale co robili sędziowie to drugie. (2)

Z czapy wzięte faule w ataku, niezaliczanie punktów po faulowaniu naszych zawodników w akcji rzutowej. Wystarczy spojrzeć na liczbę fauli i rzutów wolnych. No i na czas trwania meczu. Był tak długi, że w relacji nie Wystarczyło czasu jego na podsumowanie.
    Niby sędzia euroligowy, ale jak to powiedział Romański, na mecz przyszedł z suwmiarką. To niestety nie wpływa na atrakcyjność widowiska. Zawodnicy mają być głównymi aktorami, a nie sędziowie.
    Druga sprawa - młody Kolenda rozgrywa, to mimo jego głupich błędów, Trefl na plus, z Medlockiem niestety na duży minus.

• 7 11

• Cała pierwsza piątka i Kowalenko po 4 faule plus młody Kolenda 5.

Coś nie halo, bo przecież potrafią bronić.

• 2 2

• A ci robił trener , to trzecie. U sędziów nie ma sensu szukać winy, jak się tak gra

• 4 0

• grali słabo jedni i drudzy (1)

Szkoda , że Trefl nie wykorzystał słabszego dnia gospodarzy.
    Środkowi wyeliminowani i to był klucz gospodarzy do sukcesu.