Passa porażek w Eurolidze

Marta
11 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Koszykarski mistrz Francji okazał się lepszy od mistrzów Polski z Sopotu. Podopieczni Tomasa Pacesasa przegrali dziś wieczorem ze SLUC Nancy Basket 70:78 (22:24, 14:20, 18:12, 16:22). Tym samym Asseco Prokom bardzo skomplikowało sobie sytuację w fazie grupowej Euroligi. Nasza ekipa przegrali w tej rywalizacji po raz czwarty z rzędu.

SLUC NANCY: Morandais 18, Cox 16, Julien 13, Wilson 12, R.Greer 8,J.Greer 6, Samnick 3, Tchicamboud 2, Aboubakar Zaki 0.

ASSECO PROKOM:Ewing 20, Logan 19, Burke 14, Burrell 14, Archibong 3, Hrycaniuk 0, Szczotka 0, Nesovic 0, Zamojski 0.

Ciężko jest wygrać mecz koszykarski, jeśli punkty zdobywa w nim zaledwie 5 z 9 desygnowanych na parkiet graczy a znaczącą ilością "oczek" może pochwalić się zaledwie czterech. Kiedy czwórka graczy, którzy nie zdobyli punktu oddaje w kierunku kosza rywali łącznie tylko 3 rzuty nie można myśleć nie tylko o powtórzeniu wyniku z Gdańska ale i o wygraniu w ogóle.

Mecz rozpoczął się od remisów 2:2 i 4:4 później przewagę objęli koszykarze z Francji i w większym czy mniejszym wydaniu utrzymywała się ona, niemalże przez cały czas, do końca meczu.

W 13 minucie jeszcze raz sopocianie doprowadzili do remisu (28:28) po "trójce" Davida Logana, nie byli jednak w stanie przełamać gospodarzy a ci w 19 minucie prowadzili już 44:34.

W trzeciej odsłonie przewaga zespołu z Nancy jeszcze trochę wzrosła do stanu 51:38 w 23 minucie. Sopocianie wlali jednak w serca swoich kibiców nadzieję i po kolejnych 5 minutach gry tracili do gospodarzy tylko 1 punkt, stało się tak po celnym rzucie za trzy punkty Daniela Ewinga .

Ostatnia kwarta stała od znakiem wyrównanej walki, a jej otwarcie dało sopocianom pierwsze, ale niestety ostatnie w czwartek prowadzenie 57:56.

Jeszcze na początku ostatniej minuty meczu po wolnym, niestety tylko jednym z dwóch, celnym Ewinga było 72:70. W kolejnych akcjach jednak ani Daniel Ewing, ani Przemysław Zamojski, ani David Logan, ani Patrick Burke nie wykorzystali swoich sytuacji rzutowych a skrzętnie czynili to gospodarze, którzy tym samym zapewnili sobie meczowe zwycięstwo.

Pozostałe wyniki siódmej kolejki rozgrywek grupy B Euroligi: Panathinaikos Ateny - Regal FC Barcelona 76:87, MDP Siena - Żalgiris Kowno 100:93

• krótka ławka (1)

Wystarczy spojrzeć na statystyki - w tym meczu grało tylko 4 zawodników !!! Pytanie co z resztą ? Z tak krótka ławką to nawet mistrzostwa Polski nie będzie !!!