Trefl męczył się z przedostatnim Stabillem

25 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Gdyby nie końcówka starcia, mecz ze Stabillem Waczyński zaliczyłby do średnio udanych. A tak zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Gdyby nie końcówka starcia, mecz ze Stabillem Waczyński zaliczyłby do średnio udanych. A tak zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Trefl wraca z południa Polski z jednym zwycięstwem. Sopocianie mieli w sobotę odbudować formę na przedostatnim w tabeli Tauron Basket Ligi Stabillu Jeziorze Tarnobrzeg, ale o wygraną musieli martwić się do ostatniej akcji spotkania. W końcu pokonali gospodarzy 77:74 (20:21, 18:20, 18:16, 21:17), głównie dzięki 4 punktom, które w ostatniej minucie starcia zdobył ich lider Adam Waczyński.

Stabill: Allen 20 (2x3), Doaks 12 (1x3, 8 zb.), Goffney 7, Łukasiak 4, Nowakowski 2 oraz Fitzgerald 22 (5 zb.), Krajniewski 5 (1x3), Patoka 2

TREFL: Gadri-Nicholson 19, Vasiliauskas 18 (4x3), Leończyk 15 (7 zb.), Waczyński 13 (1x3), Brembly 0 oraz Jeter 8, Michalak 2, Stefański 2, Majstorović 0, Roszyk 0

Trefl pojechał do Tarnobrzega prosto ze Zgorzelca. Tam, w środę, rozgrywał zaległy mecz 1. kolejki TBL. Sopocianie wypadli w nim słabo i ponieśli zasłużoną porażkę. W sobotę mieli poszukać utraconej formy w meczu z jednym z trzech najgorszych zespołów ligi.

Trener Darius Maskoliunas już na początku spotkania zaskoczył zmianą w pierwszej piątce. W ostatnich starciach miał on wiele uwag do Michała Michalaka. Obrońca wielokrotnie wysłuchiwał ich przy linii bocznej boiska. Tym razem Michalak zaczął mecz na ławce rezerwowych. Za niego pojawił się w pierwszej piątce David Brembly. Roszada nie okazała się jednak owocna. Brembly nie dawał sobie rady w defensywie, a kiedy wpuścił w połowie kwarty pod kosz Chaissona Allena został zdjęty z boiska.

Ogólnie obrona żółto-czarnych nie stała na najwyższym poziomie. Szybka gra Amerykanów Stabillu oraz rozgrywającego Marcina Nowakowskiego sprawiała jej wiele problemów. Gospodarze w łatwy sposób dochodzili do pozycji rzutowych, których wypracowali sobie do przerwy 27. Z tego trafili aż 16 razy.

Patrząc na ofensywę obu zespół wydawało się, że to Trefl powinien przeważać. Trzy pierwsze podania pod kosz do Yemi Gadri-Nicholsona środkowy zamieniał na wsady. Brak klasowego centra to największy problem Stabillu. Sopocianie chcieli to wykorzystywać, ale czasami w zbyt czytelny sposób. Kiedy jednak udawało się rozrzucać piłkę pomiędzy Gadri-Nicholsonem i Pawłem Leończykiem ich ataki wyglądały poprawnie.

Jak bardzo Stabillowi brakuje środkowego pokazywała po pierwszej połowie statystyka zbiórek w ataku, których ta drużna w ogóle nie miała. W całym meczu zebrał tylko 2 piłki z tablicy Trefla.

Pomimo tego prowadził z żółto-czarnymi wyrównany mecz. W 15. min. po trafieniu Nicchaeusa Doaksa gospodarze wygrywali 32:27. W barwach Trefla brakowało egzekutora. Żółto-czarni napędzali akcje, ale jak dochodzili pod pole trzech sekund rywali, to za bardzo nie wiedzieli, co zrobić z piłką. Na szczęście, gdy już decydowali się na rzut, to piłka wpadała do kosza.

Gdy drużyny wróciły na boisko po przerwie wydawało się, że żółto-czarni opanowali sytuację. Wysoką formę rzutową zaprezentował Sarunas Vasiliauskas. Litwin trafił dwie trójki, co pozwoliło jego drużynie odzyskać prowadzenie. Za chwilę zaliczył asystę w kontrataku do Gadri-Nicholsona i było 46:43 dla sopocian. Najwyższą przewagę żółto-czarni osiągnęli w 26. min. po trafieniu Leończyka (48:54). Niestety pod koniec kwarty Andrew Fitzgerald ponownie wykorzystał dziury w obronie Trefla, a Nowakowski trafił dwa wolne po czwartym faulu Vasiliauskasa (57:56). Litwin rozpoczął więc ostatnią cześć meczu na ławce rezerwowych. W niej żadna z drużyn długo nie potrafiła zadać decydującego ciosu. Udało się to Treflowi w minucie kończącej mecz.

Sprawy w swoje ręce, jak przystało na lidera, wziął Adam Waczyński. Skrzydłowy, trafiając za dwa punkty, dał Treflowi prowadzenie 75:71. Trener Dariusz Szczubiał poprosił wówczas o czas, po którym skuteczną akcję wykonał Fitzgerald. Do tego był faulowany przez Leończyka i dorzucił osobistego (74:75). Po przerwie dla Maskoliunasa piłkę stracił Vasiliauskas, ale za chwilę to samo spotkało Allena. Gospodarze musieli faulować i padło na Waczyńskiego. Ten pewnie wykonał oba wolne, a rzut rozpaczy za trzy Fitzgeralda nie znalazł drogi do celu. Nie mogło to jednak dziwić, gdyż gospodarze spudłowali osiem ostatnich prób zza linii 6,75 m.

Wyniki 16 kolejki

• Kotwica Kołobrzeg - ASSECO Gdynia 65:73 (4:22, 17:23, 19:13, 23:17)
  • Stabill Jezioro Tarnobrzeg - TREFL Sopot 74:77 (21:20, 20:18, 16:18, 17:21)
  • Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 79:82 (16:29, 17:19, 25:12, 21:22)
  • Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 91:89 (28:15, 10:15, 33:20, 20:39)
  • Anwil Włocławek - AZS Koszalin 75:70 (26:8, 12:15, 21:23, 16:24)
  • Energa Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 84:66 (32:19, 17:19, 20:16, 15:12)
  • Mecz zaległy z 1. kolejki:
  • PGE Turów Zgorzelec - TREFL Sopot 94:76 (28:20, 22:22, 26:13, 18:21)

Opinie (28) 4 zablokowane

• Będzie kasa - będzie granie ! (3)

• 14 33

• Anka - skakanka (2)

To jest komentarz w stylu kibolstwa w Trójmieście , dotyczy wszystkich dyscyplin.
      Wrzucić kamyczek , niech się coś rozwala i w nogi.

• 27 6

• (1)

prawda boli?

• 1 17

• martw się o swoją centralę rybną bo cos cienizną zalatuje!

• 15 2

• Brawo.

• 19 3

• (6)

Gra Waczyńskiego w ostatnim czasie to masakra. Dziś tez nic nie grał, a uratowały go punkty w końcówce. Do tego 5 strat, masakra.

• 28 1

• (5)

Nie da sie ukryć, ostatnio nie jest w najlepszej formie... :(
      Z niecierpliwością czekam na lepsze występy!! Mam nadzieję, że nadejdą szybko!! :)
      GO ADAM!!!!

• 23 2

• (4)

z niecierpliwoscia czekam na zalegla wyplate.

• 7 19

• Serio koszykarz trefla?

• 3 12

• chyba kluby pomyliłeś? to nie Ass...Eco ani Anwil. (2)

• 13 1

• (1)

w Asseco nie zalegaja nawet ze zlotowka :) wredni kibice Trefla, zakompleksieni nie potrafia zrozumiec, ze to w ich klubie dzieje sie na prawde zle. wspolczuje

• 1 12

• oczywiście, że nie zalegają i nie zalegali

dlatego 3/4 drużyny wykonało desant do ZIELONEJ GÓRY HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

• 10 1

• cudem nie zmarnowany kompletnie wyjazd

• 34 0

• niestety znowu chodzi o kase (2)

• 11 23

• (1)

skoro chodziloby o kase to czemu wygrali z koszalinem i stabilem zamiast przegrac w prostescie??????
      chyba cos malo logicznego myslenia w tym wpisie

• 18 4

• bo kasa kasą a z niektórymi przegrać wstyd?

• 2 13

• bo zachowujemy jeszcze resztke profesjonalizmu. nie wiem na ile nam wystarczy.

• 5 16

• (4)

Powinien grać więcej Brembly a nie waczyńskie..

• 4 24

• wróciłeś (-aś)!! brakowało mi tych komentarzy :D:D
      Brembly wchodząc z ławki daje radę, ale w meczu ze stabilem pokazał, że w pierwszej piątce nie ma jeszcze dla niego miejsca...

• 11 0

• waczyńskie...wynalazki (2)

Tylko brembly a nie jakieś wqczyńskie wynalazki!! Doszedł sms od tatusia??

• 1 22

• to spamowanie (1)

od roku te same teksty,to wyglada na prywatne sprawy-prosze nie osmieszać W. tylko napisac mu na priwie,jak cos kogos boli...

• 19 2

• ordynator z psychiatryka dał kolesiowi wolne na ferie i tyle

• 15 0

• Dopóki czarny będzie grał dla swoich statystyk to gra Trefla będzie tak wyglądać. Co to jest że czarni wiecznie czują potrzebę udowadniania swojej wartości. Rok temu Turner miał podobnie - piłka i hura na kosz.

• 14 0

• do klubu trefl sopot i adm

Większość powyższych opinii to bzdury ,poza tematem płatności i oczywiście podziękowaniami za zwycięstwo.Portal trójmiasto.pl w kwestii kosza stał się w ostatnim czasie mocno tendencyjny i to w wydaniu wręcz infantylnym, jak na tak popularną stronę internetową. Zestawianie słówek typu, jak ostatni artykuł ;seria zwycięstw, rekordy.-.zadyszka , męczył się, przedostatnia drużyna ...Panie redaktorze jak to robicie to z większą klasą a nie za przeproszeniem jak dzieci w piaskownicy,bo jednak bilans w tabeli jest jaki jest,a to że w Treflu jest wielu prezeso-dyrektorów to inny temat i nie mają w przeciwieństwie do asecco pojęcia czym jest public re...to trudno.