Piąty mecz dla sopocian

17 kwietnia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Nie doszło do sensacji. Koszykarze Asseco Prokom wykorzystali atut własnej hali i w piątym meczu zapewnili sobie awans do półfinałów. Już w poniedziałek żółto-czarnych czeka inauguracja rywalizacji z odwiecznym przeciwnikiem - Anwilem Włocławek. Póki co można się cieszyć z dzisiejszego sukcesu podopiecznych Tomasa Pacesasa nad Atlasem Stalą Ostrów 94:74 (29:21, 17:23, 23:20, 25:10). Poniżej zapis relacji, którą na żywo przeprowadziliśmy z ulicy Goyki.

.

ASSECO PROKOM: Logan 24 (3x3), Ewing 13 (3), Burke 12, Burrell 8, Zamojski 5 oraz Woods 13, Brazelton 9 (1), Hrycaniuk 4, Łapeta 3, Dylewicz 3, Szczotka, Kostrzewski.

ATLAS Stal: Hughes 16, Szubarga 16 (1), Jovanović 15 (2), Jocović 14, Majewski 8 (2) oraz Seweryn 3 (1), Ratajczak 2, Ochońko, Płóciennik, Balicki.

Wynik spotkania otworzył Przemysław Zamojski, który trafił jeden z dwóch wolnych. Przez kolejne pięć minut z przyjezdnymi walczył Daniel Ewing. Amerykanin zdobył dla sopocian 11 punktów z rzędu, trafiając aż trzy razy zza linii 6,25. Dla odmiany do wyniku 12:12 Atlas Stal grał bardzo zespołowo. Z pierwszej piątki gości punktów na swoim koncie nie miał tylko wówczas Łukasz Majewski.

Gdy Ewinga wsparli Ronald Burrell i David Logan, sopocianom udało się odskoczyć na sześć punktów (20:14). Natomiast na 80 sekund przed końcem inauguracyjnej kwarty "trójka" tego drugiego poprawiła wynik na 25:16. Gospodarze osiągnęli bardzo dużą przewagę na tablicach. W zbiórkach bilans był na ich korzyść 12:4.

W 13. minucie dzięki "trójkom" Majewskiego i Nikoli Jovanovicia przyjezdni zbliżyli się na 31:35. Tym samym odpowiedział Logan, dobrze do gry wprowadził się Adam Łapeta i znów była chwila oddechu dla miejscowych od naporu przeciwnika przy 39:31. W Stali ciężar walki przejął na siebie Brandun Hughes, który z ośmiu rzutów trafił aż sześć. Po kwadransie gry Asseco Prokom przewodziło różnicą pięciu oczek (40:35).

Andrzej Kowalczyk "wydłużył" skład, wprowadzając na parkiet Łukasza Seweryna, a ten niemal zaraz po wejściu popisał się "trójką". W 19. minucie wyczyn kolegi skopiował Krzysztof Szubarga, który po chwili trafił też z wolnego i wyrównał na 42:42. Na przerwę sopocianie zeszli z prowadzeniem (46:44) dzięki rzutowi Ewinga, który z gry trafił piąty raz na sześć prób.

Drugą połowę dwiema udanymi akcjami otworzył Qyntel Woods, który od początku tej odsłony dostał miejsce w "piątce". On też w 24. minucie poprawił na 56:48. Dwie minuty później po wolnych Logana było 64:55. Potem kilka akcji z obu stron było nieudanych, aż Jovanović sfaulował Woodsa. Amerykanin wolnymi poprawił przewagę na 11 punktów. Statystyki rzutów były w tej chwili nawet zbliżone, ale cały czas trwała dominacja na deskach (31:17). Wielką pracę w obronie wykonywali Patrick Burke (7 zbiórek) i Filip Dylewicz (6).

Szkoda, że sopocianie uznali trzecią kwartę zbyt szybko za zakończoną, a "trójka" Majewskiego na 69:64 wraz z "dwójką" Vladana Jocovicia pozwalały ciągle wierzyć ostrowianom w możliwość walki o zwycięstwo. Goście trafili nawet na początku ostatniej odsłony na 69:66. Ich zapał ostudziła "trójka" Turone Brazeltona oraz udana akcja Logana. Natomiast cenne punkty Burke'a i trafienie Burrella pozwoliły uciec na 84:68 na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem. To tym ciosie Atlas Stal wreszcie skapitulowała...

• (1)

No no cała hala zółta hahaha "Kibicowanie" w Sopocie polega na pizganiu w bebny, krzyczeniu Let's go Prokom Let's go (Wy w ogóle wiece, że w Polsce mieszkacie?) i używaniu wszelkiego rodzaju trąbek. Super "doping". Brawa dla Stali, bo nadal ambitnie walczą.

• 10 21

• co za kretyn

co ci to przeszkadza ze ludzie przychodza ogladac dobra koszykowke... Prokom jest zdecydowanie najlepszym polskim teamem a bolkow z poza trojmiasta doprowadza to do szalu patszac na to co piszenie na wszystkich forach i wiecie co JA SIE Z WAS SMIEJE i bede se krzyczal Let's go PROKOM Let's go.. bo tak barany