Piłka ręczna. Arka Gdynia minimalnie gorsza od Pogoni Szczecin

22 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Robert Kamyszek był najskuteczniejszym zawodnikiem Arki w Szczecinie. Robert Kamyszek był najskuteczniejszym zawodnikiem Arki w Szczecinie.

W meczu błędów w ataku oraz niezłej defensywy szczypiorniści Arki Gdynia okazali się minimalnie gorsi od Pogoni Szczecin 19:20 (9:9). Przyjezdni mieli niemal dwie minuty na to, aby doprowadzić chociaż do remisu, mieli rzut wolny na zakończenie meczu, ale za każdym razem byli mocno nieskuteczni. Pogoń odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie, Arką dalej nie może wygrać.

Sandra Spa Pogoń: Teterycz, Bartosik - Radosz, Wąsowski, Krupa 6, Bosy 2, Jońca, Jedziniak, Krysiak 6, Matuszak, Rybski 1, Miłek, Zaremba 5, Fedeńczak

ARKA: Pieńczewski, Zimakowski, Michalczuk - Kamyszek 4, Jamioł 3, Rychlewski 3, Janikowski 2, Lisiewicz 2, Jasowicz 2, Przysiek 1, Ćwikliński 1, Molino 1, Souza, Czaja, Klapka, Olszewski.

Rzadko ogląda się takie początki meczów, jaki mieliśmy w Szczecinie. Z drugiej strony grały dwie drużyny, które wcześniej nie poznały smaku zwycięstwa. Dużo błędów, niecelnych rzutów i po 5 minutach gry na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis. Przełamanie przyszło minutę później ze strony Arki. Dwie bramki rzucił Adam Lisiewicz i... przez kolejne 4 min. ponownie nie oglądaliśmy skutecznych rzutów. Gospodarzom udało się w końcu trafić po 10 min. meczu. A po kwadransie gry mieliśmy remis 3:3.

PRZECZYTAJ O PIERWSZYM ZWYCIĘSTWIE SZCZYPIORNISTEK ARKI GDYNIA

Trafienia Krzysztofa Jasowicza oraz Andersona Mollino pozwoliły Arce ponownie zbudować przewagę, ale tym razem trzybramkową (4:7). Niestety nie udało się jej utrzymać nawet do końca pierwszej połowy. Gdynianie dorzucili w niej jeszcze dwa gole, a to pozwoliło remisować 9:9.

Po zmianie stron skuteczność w ataku obu ekip niestety nie wzrosła radykalnie. Arka ponownie wychodziła na prowadzenie, jak chociażby w 36. min. po bramce Pawła Ćwiklińskiego (10:12), ale za moment dawała się dogonić. Do tego w 40. min. oddała inicjatywę Pogoni, a ta skorzystała z tego bardzo szybko wychodząc na prowadzenie 17:14.

W TYGODNIU ENERGA WYBRZEŻE ULEGŁO ORLEN WIŚLE

Mało tego, w 48. min. zrobiło się 19:15. Wtedy jednak gospodarze ponownie zablokowali się w ataku. Dawid Przysiek, Rafał Rychlewski i dwukrotnie Rafał Jamioł zapewnili Arce serię 4:0 i remis 19:19. W 58. min. szczecinianie trafili jednak do bramki Arki. Gdynianie zaczęli grać nerwowo, popełniali proste błędy, a to sprawiło, że nie byli w stanie doprowadzić do remisu. Ostatnią akcję grali na 4 sekundy przed końcową syreną. Pogoń doprowadziła do tego, że nie oddali rzutu z gry, ale za gdynianie mieli rzut wolny. Niestety próba Arki była bardzo niecelna.

Wyniki 4 kolejki

• Orlen Wisła Płock - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 38:27 (17:14)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - ARKA GDYNIA 20:19 (9:9)
  • Zagłębie Lublin - PGE Vive Kielce 26:35 (12:19)
  • Piotrkowianin - Górnik Zabrze 26:28 (12:14)
  • Energa MKS Kalisz - Stal Mielec 29:28 (14:11)
  • MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 26:27 (13:12)
  • Azoty Puławy - Chrobry Głogów 34:26 (15:9)

Opinie (11) 1 zablokowana

• Ja bym to nazwał kompromitacją. Zresztą jak mają chłopaki wygrywać jak normalnej wypłaty od pół roku nie dostali. A projekt (4)

Brazylia nie zdaje egzaminu

• 24 2

• Kto dopuszcza taki klub do rozgrywek? Czemu Prezes nie odpowiada za swoje zachowanie? Gdzie są pieniądze zawodników (2)

• 14 0

• Nie wiem o co chodzi, ale jeśli jest tak że zawodnicy nie dostają kasy to trzeba o tym mówić! Może liga zawodowa się tym zainteresuje.