• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Piłkarz Arki Gdynia wzywa do jedności. Damian Zbozień: Murem za trenerem. Spójrzcie na budżety, wypłaty

Jacek Główczyński
15 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 

Arka Gdynia

Damian Zbozień podczas derbów w Gdyni w pojedynku z Flavio Paixao i Joao Oliveirą. Damian Zbozień podczas derbów w Gdyni w pojedynku z Flavio Paixao i Joao Oliveirą.

- Rozumiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. W derbach daliśmy du... i nie dziwi mnie frustracja wszystkich. To normalne, gdyż jesteśmy ambitnymi ludźmi. Jednak na chłodno trzeba ocenić to, co się wydarzyło. Trenerowi dostaje się cały czas, ale my będziemy za nim stali murem, bo zrobił kawał dobrej roboty. Ten sezon nie jest przegrany. Szanujmy to, co mamy. Spójrzcie na budżety, wypłaty nasze i innych. My musimy trzymać się razem. Tylko wspólnie jesteśmy mocni - mówi Damian Zbozień, obrońca Arki Gdynia.LESZEK ORZYŃSKI: WALCIE WE MNIE, WIESZAĆ SIĘ NIE BĘDĘ. PRZECZYTAJ, CO JESZCZE MÓWIŁ TRENER ARKI PO PRZEGRANYCH DERBACH

- Były to 40. derby. Dla nas najważniejsze spotkanie na świecie. Proszę spytać mojej rodziny, że przez ostatni tydzień byłem nieobecny myślami, zależało mi tylko na tym rewanżu na Lechii Gdańsk. Chcieliśmy przejść do historii, dokonać znów czegoś fajnego, ale po raz kolejny "nie pociągnęliśmy tego" i daliśmy plamę. Przykre to jest. Osobiście jestem rozbity, ale nadal trzeba robić swoje. Nikt nie powiedział przecież, że życie piłkarza będzie łatwe - podkreśla Damian Zbozień, jeden z piłkarzy, który najmocniej przeżywał porażkę z lokalnym rywalem 1:2.


ARKA GDYNIA - LECHIA GDAŃSK 1:2. WYSTAW OCENY PIŁKARZY OBU KLUBÓW

Obrońca ma największy żal do siebie i drużyny za to, że nie wyciągnęła wniosków z przegranej w Gdańsku, zaledwie 6 dni wcześniej 2:4.

- To jest najbardziej przykre. Niechby nas rozklepali, wjechali do pustej bramki, wtedy byśmy przyklasnęli i przyznali, że byliśmy słabsi. A tutaj wpadają podobne gole jak tydzień temu. Nie wyciągamy wniosków. Popełniamy nadal frajerskie błędy. Jest przecież jakaś odpowiedzialność... Ale nie chce za wiele mówić. Jeden na drugiego możemy narzekać w szatni. Trenerowi dostaje się cały czas, ale my będziemy za nim stali murem, bo zrobił kawał dobrej roboty. My musimy trzymać się razem. Tylko wspólnie jesteśmy mocni - dodaje prawy obrońca żółto-niebieskich.
Piłkarzom było przykro, gdy słyszeli od kibiców, że "hańbią Arkę". Z drugiej strony starają się zrozumieć reakcje publiczności.

- Przykre to jest, bo nam bardzo zależy. Nie wiem, czy to widać czy nie, ale naprawdę walczymy. Goniliśmy wynik w drugiej połowie, ale nic nie chciało wpaść. Można odnieść analogie do boksu. Dostajesz gong i nie jesteś w stanie się otrzepać. My sobie wiele pięknych, a czasem ostrych słów mówimy w szatni, ale trzeba wyjść na boisko i to realizować. Nie wiem, czy mentalnie nie podołaliśmy? Szybko zdobyta bramka powinna nas uskrzydlić, a chyba nam zaszkodziła. Zaczęliśmy bronić prowadzenia niczym skarbu, a Lechia przecież to nie ogórki, złapali za sprzęt... Jest wstyd, bo drugi raz w ciągu tygodnia przegraliśmy. W derbach daliśmy du... i nie dziwi mnie frustracja wszystkich, bo nie tylko kibiców, ale i moja, kolegów, naszych rodzin. To normalne, gdyż jesteśmy ambitnymi ludźmi - przyznaje Zbozień.
PRZECZYTAJ WYWIAD Z DAMIANEM ZBOZIENIEM SPRZED MIESIĄCA, W KTÓRYM MÓWIŁ M.IN. O SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI W ARCEZ pewnością liczył on na miłe prezenty na piłkarskim boisku z racji przypadających za 10 dni 29. urodzin, ale nie zapomina także, w jakich realiach funkcjonuje Arka i jak choćby pod względem finansowym wygląda na tle ekstraklasy.

- Rozumiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jednak na chłodno trzeba ocenić to, co się wydarzyło. Ten sezon nie jest przegrany. Szanujmy to, co mamy. Spójrzcie na budżety, wypłaty nasze i innych. Nie chcę się tym usprawiedliwiać, ale gdyby decydowały tylko finanse, to do końca powinien bić się o utrzymanie. Przypomnijmy sobie, że tak było w poprzednim sezonie. Myślę, że teraz zrobimy to dużo szybciej i w lepszym stylu, więc też trzeba szukać tych pozytywów - przypomina Damian.
RAFAŁ SIEMASZKO KRYTYKUJE PIŁKARZY, A CHWALI KIBICÓW LECHII GDAŃSK. PRZECZYTAJ WYWIAD Z NAPASTNIKIEM ARKI GDYNIA.

Zawodnik

Damian Zbozień

Damian Zbozień

ur.
1989-04-25
waga
80 kg
wzrost
186 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


SPRAWDŹ NASZĄ SYMULACJĘ WYNIKÓW GRUPY SPADKOWEJ EKSTRAKLASY. CZY ARKA LUB LECHIA MAJĄ SIĘ CZEGO OBAWIAĆ?

Po dwóch porażkach z rzędu w derbach Arce będzie trudno się pozbierać, ale nie ma innego wyjścia. Już we wtorek o godzinie 20:30 w Gdyni rozpocznie mecz o finał Pucharu Polski z Koroną Kielce. Do odrobienia jest strata z pierwszej potyczki na obiekcie rywala 1:2.

- Celem na ten sezon było utrzymanie, a znów mamy szansę na Puchar Polski. To jest teraz ważne. Chcemy tego finału. Troszeczkę osłodzilibyśmy im życie kibicom, ale przede wszystkim sobie samym, bo gramy także dla siebie, chcieliśmy dokonać kolejnych wielkich rzeczy. Ale już teraz uważam, że ten sezon jest dobry w naszym wykonaniu. Stać nas może na więcej, ale podchodźmy też racjonalnie. Raz jest lepiej, raz gorzej, a niekiedy lepsze zespoły od też mają problemy. Derby bolą, ale musimy wierzyć, że we wtorek będzie inaczej. Piłka już taka jest, że czasem cały czas ciśniesz i nic nie wpadnie, a niekiedy wygrywasz, bo akurat wykorzystasz jedyną okazję - mówi Damian Zbozień.
PODSUMOWALIŚMY ROK LESZKA OJRZYŃSKIEGO W ARCE GDYNIA. SPRAWDŹ, JAKĄ OCENĘ WYSTAWIA TRENEROWI PREZES I CO MÓWI O NOWYM KONTRAKCIE?W Pucharze Polski, na pozycjach, na których w Arce jest dwóch wyrównanych piłkarzy Leszek Ojrzyński stosuje rotacje. Grają ci, którzy nie występują w lidze. Na prawej obronie jest jeszcze Tadeusz Socha i to on może wyjść do gry przeciwko Koronie.

PRZYPOMNIJ SOBIE JAK RELACJONOWALIŚMY PIERWSZY MECZ PÓŁFINAŁOWY PUCHARU POLSKI

Typowanie wyników

GdyniaOlimpijska 5/9
HIT
3 pkt.
ARKA Gdynia
Korona Kielce

Jak typowano

58% 266 typowań ARKA Gdynia
20% 93 typowania REMIS
22% 102 typowania Korona Kielce

Twoje daneKluby sportowe

Opinie (188) ponad 20 zablokowanych

 • Śledzie (8)

  Ważne aby nasze obie drużyny się utrzymały i w przyszły sezonie znowu DERBY!!!

  • 182 11

  • Lechia się utrzyma, Arka ...nie wiem.. (1)

   • 18 39

   • No to mało wiesz!

    • 25 14

  • popieram, tylko, żeby trolle, znowu nie załatwiły jakichś zakazów, przez swoje nieodpowiedzialne czyny. Chua mnie strzela, jak piszą "nasz klub i nasze zasady" i robią kolejny rozpi....l. Gostkowie są tylko potzrebną otoczką, do tego, kto ktoś innny finansuje i organizuje....

   • 13 2

  • Zawodnik (1)

   Pan Damian nie musi bronić trenera, może poza wyborem sposobu ustawienia, to odbieram jaki błąd taktyczny na mecz z Lechią.
   Kibice rozumieją że to nie ustawienie wyjściowe zadecydowało o porażce.
   To brak walki, brak zadziorności.
   O to kibice mają pretensje.
   Porażkę mogą zrozumieć.
   Co więcej- rozumieją.
   Nigdy zaś nie wyznaczają gdy zawodnicy odpuszczają.
   Po prostu oddaliście mecz
   Nie zwalajcie na trenera.
   Prezes i pożal się Boże półwłasciciel to już inna historia....

   • 23 3

   • Ja uwazam iz?

    To wina trenera, jego taktyki.

    • 2 2

  • Zostawcie w spokoju trenera.

   Przypomnę władze klubu przed sezonem wyznaczyły trenerowi 2 cele.
   1. Utrzymać Arkę w Ekstraklasie.
   2. Awans do finału PP
   Moim zdaniem 1 cel jest w 99% osiągnięty bo nie wierzę by Bruk-bet albo Sandecja zdobyły 40 punktów.
   Co do drugiego celu we wtorek możemy go zrealizować.
   Właściciel klubu młody dyletant w sprawach piłki nożnej, bredził kiedyś o miejscu w grupie mistrzowskiej, ale za opowieścią dyletanta nie poszły dodatkowe przelewy na zakup nowych lepszych piłkarzy by to zrealizować, więc wszystko skończyło się na gadaniu o pobożnych życzeniach.
   Dla kierownictwa klubu mecze derbowe nie były nigdy żadnym istotnym epizodem.
   (może zamiast gawędzić o wygraniu derbów może kiedyś ktoś wpadnie na to że może zacznijmy od tego by derbów nie przegrać może od tego by nie stracić bramki)
   Dzień przed meczem półfinałowym na 6 kolejek przed końcem sezonu jeden cel trener ma zrealizowany moim zdaniem w 99% drugi przynajmniej w 50% (gramy u siebie i nawet 1:0 rozstrzyga sprawę na korzyść Arki).
   Poza tym widać postęp w grze niemal wszystkich piłkarzy (może nie aż taki duży jak byśmy sobie wymarzyli ale jest) wszelkie statystyki zespołu w porównaniu z kwietniem 2017 są zdecydowanie lepsze. Jedna rzecz to Derby to jest jedyna sprawa która od trenera wymaga pokornego pochylenia głowy 4 mecze 4 porażki. Poza tym broni go wszystko dlatego apeluję ZOSTAWCIE TRENERA W SPOKOJU. A inny to na pewno będzie lepszy ???

   • 8 1

  • Powiem tak. (1)

   Jestescie bardzo kiepskimi pilkarzykami to fakt. Jestescie wielokrotnie przeplacani! Tak Wy jak i caly Zarzad. Wstydz sie chlopie poziomem umiejetnosci

   • 3 1

   • Zapraszam

    Zostań kolego prezesem klubu. Może na początek Lechii bo tam są problemy organizacyjne. Wprowadź tam swoje pomysły. Zaproponuj piłkarzom odpowiednie twoim zdaniem pieniądze za ich twoim zdaniem słabą pracę i osiągnij sukces.
    Pierwszy przyjdę z gratulacjami. Obawiam się jednak że nie dożyję tego dnia.

    • 2 1

 • Co wy robicie,że nasza Arkę hańbicie ! (1)

  • 53 85

  • Porostu z wami wygrywamy

   Nie płacz śledziu to tylko piłka nożna

   • 30 16

 • ARKA GDYNIA (7)

  Co ma budżet do przegrywanie z drużyną która nie wygrała ostatnich 12 meczów i 1/3 punktów zdobyła z nami

  • 139 15

  • ARKA GDYNIA (2)

   Najbliższe 4 mecze w domu będzie kibiców jak na Lechi

   • 22 27

   • Mysle ze max 3 kola

    • 6 1

   • To niezle Bo na lechie wiecej chodzi niz u nas biorac pod uwage caly sezon jeden mecz chyba bylo mniej

    • 2 1

  • Ile właściciel włożył w klub?? Zero!!!

   Żyjemy dzięki 500 plus od szczura!!!

   • 25 7

  • A może chodzi o coś innego? (1)

   Piłkarze Lechii mają wywalone w ten klub a mobilizują się tylko na derby bo nie chcą dostać w łeb od kibiców?

   • 33 10

   • Głupek...

    • 2 5

  • Dlaczego Arka przegrywa derby z Lechią. Dlatego, że piłkarze Arki wychodząc na boisko chcą koniecznie strzelić bramkę. Nie myślą jak wygrać mecz, tylko koniecznie zdobyć gola. To jest ta różnica którą nie pozwala wygrać meczu derbowego.

   • 5 4

 • Z jedności wyrwały się bandzory (14)

  Arka razem o ile mają kasę z klubu . Młodzi z racami dali się podpuścić. Nie dawajcie się. Zobaczycie ile będą was chcieli zrobić jakbyśmy na finał pucharu jechali. Jaki będzie krzyk, że to oni bilety muszą sprzedawać.

  • 43 13

  • Damian (5)

   Kontrakt podpisuj i graj. Wypłaty macie na czas

   • 41 10

   • 1,5 miesiąca opóźnienia wypłatach, takie fakty (4)

    • 15 14

    • To nie temat o eldżi ,więc wypad pustaku! (2)

     • 10 13

     • wypłaty w Gdyni to +500

      • 13 9

     • zboźniwiu wiancej siana to zagra

      • 3 1

    • W lechii tak

     U nas kasa przed czasem płacona.

     • 10 7

  • Arka gra lepiej niż w zeszłym roku (7)

   Komu zależy na zniszczeniu dobrej atmosfery wokół klubu? Komu? Prawdziwym kibicom, zawodnikom i ludziom w klubie napewno nie. Kto tak miesa i co chce uzyskać? Kasę czy po prostu klub rozwalić?

   • 44 17

   • Prezes plus młody właściciel to dwóch katow klubu. (6)

    • 17 11

    • a ty trzeci .....

     • 13 8

    • Prezes to klub uratował akurat (4)

     Katami chce być kilku łysych co chce teraz na klubie zarabiać. Gdzie byli jak klub był w potrzebie?

     • 17 8

     • przed czym uratował ? bo nie przypominam (3)

      ile kasy przeniósł od sponsorów?

      • 12 10

      • nie przypominasz sobie bo od wczoraj jesteś kibicem AG

       • 9 8

      • jakich sponsorów?tego czegoś żadna poważna firma nie będzie sponsorować

       • 10 9

      • Przed bankructwem ignorancie

       • 11 6

 • PP i MP 2018 (1)

  Czyli graja slabo, bo malo zarabiaja? Siemaszko i Jankowski nic nie strzelili, bo zarabiaja mniej niz Flavio a Steinbors wpuscil wiecej bramek niz Kuciak, bo rowniez ma mniejsza wyplate. To moze podniesc ceny za bilety, chociaz o 200%?

  • 47 15

  • Napastnik...

   Brak typowego snajpera,a mało zarabiają,bo na tyle ich umierjetnosci sa wycenione...gdyby byli lepsi,to na pewno zarabialibhy w innych klubach dużo więcej.Arki nie stać nsa lepszych zawodnikow,do tego nie maja skauta,ktory by wyszukal w niższych ligach PERELKI na której by jeszcze zarobili.W Arce brakuje ludzi z jajami,poza tym to lenie.

   • 1 0

 • (1)

  hahahaHAHAHhaHAhHH@H@H@HahahhaHAHAhHA

  • 29 19

  • te cienkie bolki powinny grać w pierwszej lidze

   • 8 8

 • Zbozień (3)

  Czy to ten utytułowany mistrz świata w rzucie piłką lekarską?

  • 49 25

  • xz (1)

   ~~podejrzewam gamoniu,że ty nawet piłki lekarskiej nie widziałeś!!!!!!

   • 12 11

   • pożółkło - niebiscy jo kopio

    • 7 2

  • .

   To jest jeden z lepszych piekarzy Arki
   Mam nadzieję , że wkrótce dobrze doceniony.
   Gra do końca , nie poddaje się i widać jego starania , robi co się da...szanujmy go!!

   • 3 4

 • nareszcie jest jedności w TriCity (1)

  Bardzo dobrze że Arka przegrała oba mecze, przynajmniej Lechia się utrzyma.
  Nareszcie w Trójmieście zakladają prawidłową spółdzielnię.

  • 30 17

  • Gdyby Bałtyk i Gedania grały w ekstraklasie, to wspolnym wysilkiem

   Eldżi wkoncu zagrala by w pucharach.

   • 0 1

 • Niech się tępe betony nacieszą wygranymi derbami (5)

  to ich jedyne osiągnięcia w XXI wieku.

  • 34 60

  • ojejku (3)

   boli d..a śledziku? ma boleć! Znowu areczka zebrała baty. I tak od 11 lat...
   2 razy na 3 mecze derby na własnym (sorry - Bałtyku) stadionie i nic.... Pewnie w następnym sezonie każą grać Lechii w 9 a Siemaszko będzie mógł oficjalnie rzucać piłką, a jak wiemy w tym jednym jest dobry. Ale nawet wtedy wygra Lechia. Arka, jej zawodnicy i kibice to jedna wielka żenada. I nic tego nie zmieni...

   • 21 8

   • (2)

    ojejku, nie podniecaj się tak bo ci żyłka pęknie!

    • 3 6

    • biedne bezdomne sledzie a jutro nastepny placz po meczu z korona i spadek (1)

     • 3 1

     • martw się o swoje betoniarstwo a od Arki wara!!!

      • 0 2

  • No i jeszcze nam grafy zamalowali znowu...

   • 0 0

 • (5)

  Czy zbozien przedłuży kontrakt z arka ktoś wie jak idą rozmowy kontraktowe z piłkarzem bo żadnych informacji nie ma.

  • 19 8

  • Ten ciągle to samo! (2)

   Zadzwon osobiście do Zbozienia, może udzieli wyczerpującej odpowiedzi na to nurtujące Cię pytanie

   • 6 5

   • (1)

    a masz numer do niego ?

    • 1 2

    • napisz na fb

     • 2 0

  • zadzwoń pod 997 tam ci powiedzą (1)

   • 4 2

   • wtedy by sie do ex dziewczyn betonów dodzwonil

    Halo? Wiselka?

    • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Miedź Legnica
26 września 2023, godz. 18:00
mecz pucharowy
78% Miedź Legnica
10% REMIS
12% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. HENRYK GAJEWSKI 9 18 66.7%
2. Sławek Surkont 9 18 66.7%
3. OSA KOSA 9 15 55.6%
4. STEFAN SANDACH 9 15 55.6%
5. Mariusz Kamiński 9 15 55.6%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Odra Opole 9 6 2 1 15:6 20
2 Górnik Łęczna 9 5 4 0 12:5 19
3 GKS Tychy 9 5 1 3 12:11 16
4 Motor Lublin 9 5 1 3 12:12 16
5 Wisła Płock 9 4 3 2 15:10 15
6 Miedź Legnica 9 4 3 2 14:10 15
7 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 9 4 2 3 19:14 14
8 LECHIA GDAŃSK 9 4 2 3 16:12 14
9 GKS Katowice 9 4 2 3 15:11 14
10 Wisła Kraków 9 3 4 2 17:12 13
11 ARKA GDYNIA 9 3 2 4 12:15 11
12 Znicz Pruszków 9 3 1 5 6:8 10
13 Podbeskidzie Bielsko-Biała 9 1 6 2 9:12 9
14 Zagłębie Sosnowiec 9 2 2 5 11:13 8
15 Resovia 9 2 2 5 6:17 8
16 Polonia Warszawa 9 2 1 6 14:18 7
17 Stal Rzeszów 9 2 1 6 12:18 7
18 Chrobry Głogów 9 2 1 6 9:22 7
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 9 kolejki

 • Chrobry Głogów - ARKA GDYNIA 1:0 (1:0)
 • LECHIA GDAŃSK - GKS Katowice 5:1 (1:1)
 • Miedź Legnica - Odra Opole 1:2 (0:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 1:1 (1:0)
 • Resovia - Polonia Warszawa 1:1 (1:1)
 • Motor Lublin - Wisła Kraków 1:4 (0:2)
 • Wisła Płock - GKS Tychy 4:1 (1:0)
 • Znicz Pruszków - Stal Rzeszów 1:2 (0:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (1:1)

Ostatnie wyniki Arki

Chrobry Głogów
23 września 2023, godz. 20:00
11% Chrobry Głogów
15% REMIS
74% ARKA Gdynia
Miedź Legnica
21% ARKA Gdynia
23% REMIS
56% Miedź Legnica

Relacje LIVE

Najczęściej czytane