Piorunujące sześć minut

16 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Na sześć minut przed końcem inauguracyjnego meczu ćwierćfinału play off Kolegium Karkonowskie AZS Jelenia Góra prowadziło w Gdyni różnicą czterech punktów. Ale finisz Lotosu był pioronujący. Ostatecznie wicemistrzynie Polski wygrały aż 92:70 (22:22, 21:17, 17:20, 32:11)! Drugi pojedynek odbędzie się w sobotę w hali przy ul. Olimpijskiej o godzinie 12.00.

LOTOS: Lennox 31 pkt (3x3), Sales 14 (2), Pawlak 12 (1), Kobryn 4, Riley 2, oraz Troina 16 (2), Breitreiner 7 (1), Leciejewska 6, Riuchina 0.

KK AZS: Scott 19 (3), Penn 19, Beachem 10, Małaszewska 12, Gawrońska 5 oraz Kret 5, Myćka 0, Wójcik 0, Arodź 0.

Gdynianki bardzo wolno wchodziły w ten mecz. Już w inauguracyjnej kwarcie przegrywały 15:18, by ostatecznie zakończyć tę odsłonę z remisem. Na przerwę Lotos zszedł z czteropunktowym prowadzeniem (43:39), ale w ostatnie dziesięć minut gry zespoły wchodziły przy rezultacie niemal zrównoważonym (60:59). Gospodynie gubiły się na parkiecie, a zdenerwowanie udzieliło się także trenerowi. Roman Skrzecz w drugiej kwarcie zapracował na przewinienie techniczne, gdyż na parkiecie nie zostawił żadnej Polki.

Co więcej to przyjezdne jako pierwsze wyrwały się w decydującej kwarcie do przodu, osiągając przewagę 68:64! Kto wie, jak zakończyłaby się gra, gdyby nie kontuzja Natalii Małaszewskiej. Gdy jej zabrakło, błyszczały już tylko gdynianki, a głównie Tatiana Troina i Betty Lennox. Ostatnie sześć minut miejscowe wygrały 28:2!

Opinie (2)

• Brawo jag

Na 6min przed koncem bylo 64-68 mecz sie skonczyl 92-70 jak jak 28do2 troche matematyki cioku!!