Porażki GTK i rezerw Trefla

Najnowszy artukuł na ten temat

Trefl przegrał półfinał II ligi

Gdańscy koszykarze w pięciu meczach doznali tylko jednej porażki. Podobny bilans mają trzy inne zespoły ze ścisłej  czołówki ich grupy w II lidze.
Gdańscy koszykarze w pięciu meczach doznali tylko jednej porażki. Podobny bilans mają trzy inne zespoły ze ścisłej czołówki ich grupy w II lidze. fot. Irena Zawadko /PMEDIA

Koszykarze II-ligowego Wybrzeża Korsarza Gdańsk pokonali na wyjeździe Stawiński Basket Piła 81:84 (22:21, 24:17, 14:21, 21:25) i z bilansem czterech zwycięstw i porażki umocnili się w czołówce tabeli. Niestety porażek doznały pozostałe trójmiejskie zespoły na tym szczeblu rozgrywek. Rezerwy Trefla Sopot przegrały w Łowiczu z Księżakiem 76:66 (23:16, 19:15, 23:11, 11:24), a GTK Gdynia zostało zdemolowane we własnej hali przez SMS Władysławowo 64:101 (21:25, 17:29, 11:30, 15:17).

Stawiński Basket Piła - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 81:84 (22:21, 24:17, 14:21, 21:25)
WYBRZEŻE KORSARZ: Nitsche 27 (8 zb.), Chudy 14, Konsek 4 (11 zb.), Grujić 4, Specyalski 0 - Załucki 28, Gołębiewski 6, Skiba 1, Ziębiński 0, Sadowski 0, Strychalski 0.

Do zwycięstwa w Pile Korsarzy poprowadzili Mateusz NitscheJakub Załucki, którzy łącznie zdobyli 55 punktów. Obaj przeciętną skuteczność nadrabiali rzutami zza łuku. Załucki za trzy punkty trafił pięć, a Nitsche cztery razy. Po wyrównanej pierwszej kwarcie i drugiej na korzyść gospodarzy, gdańszczanie odrobili straty w trzeciej partii, a losy spotkania ważyły się przez końcowe 10 minut.

Na 40 sekund do końca meczu podopieczni Andrzeja Kwaśniewskiego przegrywali 77:81, ale najpierw zza łuku trafił Załucki, który chwilę później asystował Nitsche. Gospodarze w ostatniej akcji spotkania zanotowali stratę i ratowali się faulem, ale na linii rzutów wolnych dwukrotnie bezbłędny okazał się Załucki zapewniając Wybrzeżu czwarte zwycięstwo w sezonie. Kolejny mecz gdańszczanie zagrają w hali przy ul. Kołobrzeskiej 61 w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 (wstęp wolny) z Księżakiem Łowicz, który dopiero co odprawił z kwitkiem innego trójmiejskiego II ligowca, rezerwy Trefla Sopot.

KS Księżak Łowicz - Trefl II Sopot 76:66 (23:16, 19:15, 23:11, 11:24)
TREFL II: Lebiedziński 24, Brembly 16 (8 zb.), Jaśkiewicz 9, Kulka 4, Dzierżak 1 - Piechaczek 7, Brenk 5, Bauza 0, Sewioł 0, Szymański 0, Zięba 0, Majchrzak 0.

Po sukcesie w rozgrywkach pucharowych i pokonaniu SMS Władysławowo (czytaj więcej) koszykarze sopockich rezerw nie byli w stanie poradzić sobie w Łowiczu. Zespół miejscowego Księżaka ton rywalizacji nadawał już od pierwszej kwarty prowadząc po 30 minutach gry 65:42. Głównie za sprawą Aleksandra Lebiedzińskiego (12 pkt w ostatniej kwarcie) sopocianie zaczęli nadrabiać straty, ale ostatecznie zwycięstwo wygrana gospodarzy pozostała niezagrożona.

Sopocianie fatalnie wykonywali rzuty wolne wykorzystując tylko 13 z 24 prób i zanotowali aż 21 strat przy 15 gospodarzy. Choć w dwójkę 40 punktów zdobyli Lebiedziński i David Brembly ich zdobycze nie dały sukcesu. Wśród gospodarzy aż pięciu graczy zanotowało dwucyfrowe zdobycze. Kolejne spotkanie Trefl II zagra w Hali-100 lecia, gdzie o godzinie 17:30 podejmie Basket Junior Suchy Las (wstęp wolny).

GTK Gdynia - SMS PZKosz Władysławowo 64:101 (21:25, 17:29, 11:30, 15:17)
GTK: P.Żołnierewicz 11, Put 11, M.Żołnierewicz 8, Derkowski 6, Kolka 1 - Pietkiewicz 8, Komarowski 7, Szycik 5, Włodarczyk 4, Wróbel 3, Krauze 0.

Tylko w pierwszej i ostatniej kwarcie koszykarze GTK Gdynia byli w stanie podjąć równorzędną rywalizację z liderem II ligi, SMS Władysławowo. Przyjezdni dosłownie zdemolowali gdynian w grze na tablicach (55 do 22 w zbiórkach!), a koncertowe spotkanie rozegrał Mikołaj Witliński. Mierzący 204 cm 17-letni silny skrzydłowy w ciągu niespełna 23 minut gry zdobył 27 punktów i zebrał 11 piłek. Trafił też wszystkie trzy rzuty zza łuku. Wśród graczy GTK tylko Filip PutPrzemysław Żołnierewicz zanotowali dwucyfrowe zdobycze.

Osiem punktów zdobył Jakub Pietkiewicz, który w ubiegłym tygodniu zadebiutował w Tauron Basket Lidze. Grający na pozycjach rzucającego obrońcy i niskiego skrzydłowego zawodnik, który w grudniu skończy 18 lat, zagrał w barwach Startu Gdynia. Było to możliwe w wyniku umowy szkoleniowej pomiędzy gdyńskimi klubami. W wyjazdowym spotkaniu z PGE Turowem Zgorzelec Pietkiewicz na parkiecie spędził minutę i nie zdążył zapisać się w meczowym protokole, a Start przegrał 55:66 (9:13, 19:19, 14:20, 13:14) (przeczytaj relację).

GTK w sobotę o godzinie 12:00 w hali GOSiR przy ulicy Olimpijskiej zmierzy się z zespołem Stawiński Basket Piła (wstęp wolny) i postara się uo drugie ligowe zwycięstwo. Identyczny bilans jak gdynianie ma Trefl II Sopot. Oba zespoły mają jednak do rozegrania jeszcze po zaległym spotkaniu.

Pozostałe mecze 5. kolejki grupy A II ligi:
King Wilki Morskie Szczecin - MKS Skierniewice 88:79 (24:30, 23:11, 24:16, 17:22)
Basket Junior Suchy Las - KSK Noteć Inowrocław 58:86 (12:26, 19:30, 6:15, 21:15)

Twoja opinia

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wyniki 8 kolejki:

• DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Energa Toruń 96:54 (29:13, 18:16, 24:14, 25:11)
  • Ślęza Wrocław - VBW ARKA GDYNIA 60:78 (18:19, 10:24, 13:28, 19:7)
  • GTK GDYNIA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 76:85 (11:23, 23:18, 23:25, 19:19)
  • CCC Polkowice - KS Basket 25 Bydgoszcz 100:77 (26:20, 29:24, 22:16, 23:17)
  • Enea AZS Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 56:62 (14:16, 10:17, 21:14, 11:15)
  • Pauzuje: CTL Zagłębie Sosnowiec

05.12 (sob) godz.17:00 CTL Zagłębie Sosnowiec typuj bez publiczności GTK Gdynia
12.12 (sob) GTK Gdynia Energa Toruń
27.12 (nd) GTK Gdynia DGT AZS POLITECHNIKA Gdańska
28.11 (sob) godz.16:00 GTK Gdynia 76:85 bez publiczności Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
21.11 (sob) godz.18:00 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 93:66 bez publiczności GTK Gdynia

Wyniki 14 kolejki:

• Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 86:78 (17:23, 24:19, 19:16, 26:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16)
  • HydroTruck Radom - King Szczecin 83:73 (17:23, 15:15, 19:25, 32:10)
  • Legia Warszawa - GTK Gliwice 95:85 (19:18, 20:22, 34:25, 22:20)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)
  • PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)
  • Pszczółka Start Lublin - Enea Astoria Bydgoszcz (przełożony na 6.12)