Kryzys gdańskich koszykarzy

14 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Trefl przegrał półfinał II ligi
Gdańscy "Korsarze" w tym roku wygrali zaledwie jedno z pięciu spotkań i z pozycji wiceldiera spadli na czwartą pozycję. II liga jest niezwykle wyrównana przez co nad dziewiątym w tabeli GTK Gdynia gdańszczanie mają zaledwie dwa punkty przewagi. Gdańscy "Korsarze" w tym roku wygrali zaledwie jedno z pięciu spotkań i z pozycji wiceldiera spadli na czwartą pozycję. II liga jest niezwykle wyrównana przez co nad dziewiątym w tabeli GTK Gdynia gdańszczanie mają zaledwie dwa punkty przewagi.

Już czwartą z rzędu porażkę na II-ligowych parkietach zanotowali koszykarze Wybrzeża Korsarza Gdańsk. Niedawny wicelider rozgrywek we własnej hali poległ w starciu z sąsiadującym w tabeli Stawiński Basket Piła 80:89 (28:28, 13:24, 26:19, 13:18). Przegrana przydarzyła się również znajdującemu się ostatnio w dobrej formie zespołowi GTK Gdynia, który na wyjeździe uległ SMS Władysławowo 69:92 (19:26, 17:21, 11:20, 22:25).

WYBRZEŻE KORSARZ GDAŃSK - Stawiński Basket Piła 80:89 (28:28, 13:24, 26:19, 13:18)
WYBRZEŻE KORSARZ: Załucki 26 (3x3), Chudy 19 (6 as.), Specyalski 6, Konsek 5 (9 zb.), Bach 3 (8 zb.)- Gołębiewski 10, Grujić 9, Ziębiński 2, Dylicki 0, Strychalski 0, Skiba 0.

Gdańscy "Korsarze" nie wygrali ligowego spotkania od 5 stycznia br., kiedy to na wyjeździe okazali się lepsi od Noteci Inowrocław. W przerwaniu tej passy nie pomogła na pewno nieobecność czołowego strzelca drużyny, Mateusza Nitsche.

Spotkanie w hali przy ulicy Kołobrzeskiej gdańszczanie rozpoczęli od remisowej pierwszej kwarty, w której oba zespoły rzuciły wspólnie blisko 60 punktów. Po 10 "oczek" zdobyli w tej części spotkania Marcin Chudy i najlepiej punktujący wśród gości Łukasz Krzemiński.

Niestety, w następnej kwarcie tylko przyjezdni utrzymali skuteczność, a dzięki trzem celnym rzutom zza łuku już po czterech minutach wypracowali 11 punktów przewagi. Gdańszczanie straty zaczęli odrabiać zaraz po przerwie, którą rozpoczęli do serii 7:0.

Jeszcze na początku ostatniej partii podopieczni trenera Andrzeja Kwaśniewskiego tracili do pilan zaledwie dwa punkty (73:75), ale wówczas po 90 sekundach bez zdobyczy dla żadnej ze stron do głosu doszli goście, którzy po akcji dwa plus jeden Dawida Witosa objęli prowadzenie 83:73 kontrolując spotkanie do samego końca. Co ciekawe, gdańszczanie byli znacząco lepsi w zbiórkach (31 do 22), ale razili nieskutecznością rzutową trafiając rzadziej niż co drugą próbę.

W sobotę Wybrzeże Korsarz uda się do Łowicza na spotkanie z Księżakiem, którego w listopadzie pokonało 82:70 we własnej hali. Wówczas gdańszczanie znajdowali się jednak w znacznie lepszej formie. Czołówka ucieka jednak coraz szybciej i jeśli gdańska drużyna nie przerwie złej passy, z niedawnej pozycji wicelidera może powędrować na dół tabeli.

SMS Władysławowo - GTK GDYNIA 92:69 (26:19, 21:17, 20:11, 25:22)
GTK: Wróbel 14 (3x3), Kolka 12 (2x3), P.Żołnierewicz 11, Put 4 (5 zb.), Wisiecki 4 (5 zb.) - Szycik 6, Nałęcz 6 (4 as.), M. Żołnierewicz 6, Krauze 4, Komarowski 2, Pietkiewicz 0 (5 zb.), Maryniewski 0.

Zespół GTK po zwycięstwie w derbach Trójmiasta właśnie z "Korsarzami" (przeczytaj relację) oraz udanym półfinale mistrzostw Polsku juniorów starszych (czytaj o awansie GTK oraz Trefla do finałów, które w dniach 13-17 marca odbędą się w Sopocie) pojechał na mecz do wicelidera II ligi, SMS Władysławowo.

Gdynianie po rzutach Filipa PutaRoberta Kolki rozpoczęli spotkanie od serii 5:0 i choć gospodarze szybko je zniwelowali to podopieczni Rafała Knapa jeszcze po ośmiu minutach gry prowadzili 17:16. W tym właśnie momencie gościnność zespołu z Władysławowa znalazła swoja granicę. 10 punktów z rzędu dla swojego zespołu zdobył Damian Jeszke (29 pkt w całym spotkaniu) i gospodarze zaczęli odskakiwać na dobre.

W połowie drugiej partii gdynianie przegrywali już różnicą 15 "oczek" i choć w trzeciej kwarcie zdołali zniwelować ją niemal o połowę to następnie zaliczyli około pięciu minut bez zdobyczy. W całym spotkaniu jedyną groźną bronią GTK okazały się rzuty zza łuku (8/18 przy 4/21 gospodarzy), ale i to okazało się za mało wobec lepszej celności w rzutach za dwa oraz ich bardziej zespołowej grze (23 asysty przy 14 GTK).

W sobotę gdynianie pojadą do Piły, gdzie spróbują zrewanżować się w imieniu Trójmiasta za porażkę Wybrzeża. Przerwę w rozgrywkach zanotowały rezerwy Trefla Sopot, które 14 kolejkę (mecz z Księżakiem Łowicz) rozegrają w hali 100-lecia dopiero 24 lutego, a na najbliższy mecz pojadą w sobotę do Suchego Lasu na pojedynek z Basket Junior.

Pozostałe mecze 14. kolejki grupy A II ligi:
MKS Skierniewice - King Wilki Morskie Szczecin 74:97 (17:29, 14:26, 25:22, 18:20)
Noteć Inowrocław - Basket Junior Suchy Las 76:74 (20:19, 27:21, 13:17, 16:17)

• beda becki!!! (1)

W Lowiczu oczywiscie Korsarz przegra. Najgorsze jest jednak to, ze pod wodza innego trenera druzyna ta skonczyla by sezon co najmniej w trojce. Jednak w tym pseudoklubie najwazniejsze jest robienie biznesu przez wlascicieli. Miasto jak to miasto nie ma zielonego pojecia komu daje pieniazki i jak sa one wydawane. Lewizna przy organizacji turniejow ulicznych to tylko czubek gory. Dziwi jednak postawa prywatnych sponsorow ktorzy klada kase na ten klub. Styl gry przypomina wf w szkole podstawowej. Taktyka mnie wiecej : biegamy na slepo i podajemy po autach. niestety najbardziej cierpia na tym zawodnicy, tlamszeni przez "sztab", a grajacy za smieszne nawet jak na 2lige stypendia.