Prokom Trefl znów na tarczy

15 grudnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Niemoc koszykarzy Prokomu Trefl Sopot w rozgrywkach grupy B Euroligi trwa w najlepsze. Mistrzowie Polski doznali piątej porażki, a czwartej z rzędu. Na zakończenie pierwszej rundy rywalizacji drużyna Eugeniusza Kijewskiego uległa w Wilnie Lietuvosowi Rytas 69:82 (11:22, 20:19, 17:26, 21:15).

LIETUVOS: Stelmahers 17, Jasaitis 15, House 13, Lukauskis 12, Javtokas 8, Mujezinovic 8, Nielsen 5, Delininkaitis 2, Buskevics 2, Cukinas 0.

PROKOM TREFL: Jagodnik 15, Wójcik 14, Nemeth 12, Andersen 8, Dylewicz 6, Bouziane 5, Masiulis 4, Nordgaard 3, Dalmau 2, Pacesas 0.

Sopocianie nie mogą wygrać w Eurolidze od 16 listopada. Z Wilna zamierzali wreszcie wrócić z tarczą, ale znów wracali na tarczy.
Lietuvos, choć jest beniaminkiem rozgrywek, wygrał po raz piąty z rzędu! I tym razem nie możemy nawet ponarzekać na nieudaną końcówkę, czy stronniczych sędziów. Prokom przegrał zasłużenie. Ba - w żadnym fragmencie gry nie sprawiał wrażenia zespołu, który może w Wilnie powalczyć o coś więcej niż tylko, aby przegrać jak najniżej. Gospodarze prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty, a w ostatniej kwarcie mieli nawet ponad 20 punktów przewagi.

Na "dzień dobry" postraszył mistrzów Polski Fred House. Amerykanin w inauguracyjnej kwarcie zdobył tylko o jeden punkt mniej niż wszyscy sopocianie razem wzięci. Dlatego już po siedmiu minutach Lietuvos prowadził 17:5.

Drugą kwartę Prokom wygrał, ale minimalnie i w przerwie było o czym rozmyślać i rozmawiać. Goście przegrywali 31:41. W trzeciej kwarcie trzeba było zacząć oszczędzać Gorana Jagodnika, gdyż najlepszy snajper drużyny miał cztery przewinienia. Tymczasem miejscowi coraz częściej dziurawili kosz rzutami za trzy punkty. Po pół godzinie gry Litwini prowadzili 67:48. Całe szczęście, że gdy w ostatniej odsłonie miejscowi odeszli na różnicę 23 punktów, ich trener, Neven Spahija uznał, iż nie trzeba już forsować tempa, a mecz mogą dokończyć rezerwy. Dopiero na ich tle sopocianom udało się ograniczyć straty o ponad jedną trzecią.

Opinie (10)

• brawo!!!! oby tak dalej!!!

• 0 0

• A po nas znajda butelke belta i beda sie zachwycac...

Koszykarze Prokomu za malo trenuja i niewlasciwie,a w chwilach wolnych pija spore dawki alkoholu(sam widzialem).Sporo z nich pali tez fajki.Zapytam sie jak mozna cos osiagnac w tych warunkach w sporcie,ktory wymaga kondycji,koncentracji i walecznosci.Sodowa uderzyla panom do glowy po wzieciu mistrza kraju.I co dalej ?
    Nie ma juz koszykarzy na miare Jurkiewicza!

• 0 0

• ZA SILNI NA LIGE-ZA SŁABI NA EUROLIGE....

to jest problem nie tylko Trefla Sopot.

• 0 0

• duzo...

...indywidualnej gry a mniej zespolowej...

ladnie radza w PLK, a dramatycznie w Eurolidze. wiecej treningow, wiecej meczy...

• 0 0

• dajcie spokój z koszykówką Panie Krauze nie inwestuj pan w trefla tylko w Areczkę :)

• 0 0

• nie w tym roku to w przyszłym.....!

• 0 0

• .... putanie pozostaje, tylko z kim z koszykówką, na którą przychodzi 2,5-3 tys. widzów, czy z piłką nożną na którą uczęszcza 10-12 tys. luda!!!?