Przez Anwil do Wrocławia

19 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Mistrz wyraźnie okazał się lepszy od wicemistrza na inaugurację nowego sezonu w koszykówce mężczyzn. Prokom Trefl pokonał na własnym parkiecie Anwil Włocławek 92:71 (26:25, 26:16, 12:20, 28:10). W srode sopocian czeka znacznie trudniejsze zadanie. Podopieczni Eugeniusza Kijewskiego zagrają we Wrocławiu ze Śląskiem. Transmisję z tego pojedynku zapowiada TVP 3. Telewizory będzie można włączyć o godzinie 18.30.

PROKOM TREFL: Masiulis 3 (1x3), Dalmau 9 (1x3), Wójcik 19 (2x3), Jagodnik 11 (2x3), Pacesas 11 (3x3) - Nemeth 18 (4x3), Dylewicz 10 (1x3), Nordgaard 7 (1x3), Andersen 4.

ANWIL: Scott 5, Witka 16 (1x3), Prekevicius 9 (2x3), Zavackas 15 (2x3), Ignerski 13 (1x4) - Biełousow, Hajrić 2, Sroka 11 (3x3), Radke, Gabiński.

Sędziowali: Kowalski, Trawicki, Ziemblicki. Widzów: 2000.

Gospodarze rozpoczęli znakomicie. Prowadzili 13:5. Anwil poderwał nowy nabytek tego zespołu, przymierzany latem także do Prokomu, Michał Ignerski. Po jego akcjach Anwil o mały włos nie wygrałby pierwszej kwarty, gdyz najpierw wyrównał na 17:17, a potem odskoczył na 22:19. Ostatecznie wynik tej odsłony ustaliły rzuty wolne Michaela Andersena.

Drugie dziesięć minut miejscowi rozpoczęli od zdobycia 15 punktów! Dopiero przy wyniku 41:25 udało się ukuć "trójką" Mariusowi Prekeviciusovi. Od tego momentu Anwil mozolnie odrabiał straty. Przed ostatnią kwartą sopocianie mieli zaledwie trzy punkty w zapasie (64:61).

Czwarta częśc gry rozpoczęła się dla gospodarzy równie wspaniale jak pierwsza. W dziurawieniu kosza włocławian prześcigali się Istvan Nemeth, Tomas Pacesas i Filip Dylewicz. Gdy przewaga żółto-czarnych urosła do 84:65, tego meczu nie mogli już przegrać.

Obaj szkoleniowcy niepowodzeń swoich drużyn upatrywali w defensywie. Adrew Urlep dorzucił jeszcze absencję Gintarasa Kadziulisa, który pauzuje z powodu urazu kręgosłupa.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Polpak Świecie - SKK Kotwica Kołobrzeg 90:86, Polpharma Starogard Gdański - Stal Ostrów Wlkp. 86:75, AZS Gaz Ziemny Koszalin - BOT KS Turów Zgorzelec 97:96, Energa Czarni Słupsk - Noteć Inowrocław 82:44, Astoria Bydgoszcz - Polonia SPEC Warszawa 65:79, Śląsk Wrocław - DGP Azoty Unia Tarnów 79:48.

Pierwszy liderem została Energa Czarni. Prokom zajmuje trzecie miejsce. Drugi jest Śląsk.