Koszykarze Korsarza Wybrzeże bez I ligi

3 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Trefl przegrał półfinał II ligi
David Brembly trafił w środę sześć rzutów za trzy punkty i poprowadził sopocian do półfinału play-off II ligi. David Brembly trafił w środę sześć rzutów za trzy punkty i poprowadził sopocian do półfinału play-off II ligi.

Koszykarze rezerw Trefla pokonali w Gdańsku Wybrzeże Korsarza Gdańsk 85:76 (29:21, 30:21, 18:23, 8:11) i zagrają w półfinale play-off II ligi. Dla pokonanych sezon się już skończył. Sopocian do zwycięstwa 2-1 poprowadził David Brembly, który w decydującym meczu zdobył 31 punktów.

WYBRZEŻE KORSARZ: Załucki 20 (3x3), Chudy 18 (1x3, 5 zb, 4 as.), Strycharski 9 (3x3), Konsek 7 (16 zb.), Bach 5 (6 zb.) - Grujić 14 (2x3), Sadowski 3 (1x3), Skiba 0, Dylicki 0, Szurzyński 0.

TREFL II: Brembly 31 (6x3), Dzierżak 14 (3x3, 5 zb., 6 as.), Jaśkiewicz 10, Piechaczek 9, Zięba 0 - Morawiec 12 (1x3), Brenk 5 (1x3), Szymański 2, Kulka 2.

Choć po pierwszym spotkaniu w Gdańsku mało kto spodziewał się, że to sopocianie wyjdą zwycięsko z rywalizacji do dwóch wygranych, podopieczni Marcina Lichtańskiego udowodnili, że nie tylko w Hali 100-lecia potrafią pokonać Korsarzy. Choć w pierwszych minutach spotkania rozgrywanego w hali przy ul. Kołobrzeskiej to gospodarze byli górą (5:0 po rzutach Jakuba ZałuckiegoPawła Strycharskiego), szybko inicjatywę przejęli goście.

TREFL II SOPOT - WYBRZEŻE KORSARZ GDAŃSK 80:62 (26:14, 19:23, 6:17, 29:8)

WYBRZEŻE KORSARZ GDAŃSK - TREFL II SOPOT 94:68 (21:19, 16:21, 23:11, 34:17)

W czwartej minucie "koncert trójek" rozpoczął David Brembly, którego w tym elemencie dzielnie wspierał nieomylny w rzutach z gry Paweł Dzierżak. Już w szóstej minucie gry Trefl odskoczył rywalom na 10 punktów (18:8), a sam Brembly otwierającą kwartę zakończył z dorobkiem 14 punktów.

Gospodarze, którzy zza łuku w całym meczu rzucali z blisko dwa razy gorszą skutecznością, zdołali się "odkuć" dopiero w trzeciej kwarcie. W ciągu czterech minut zanotowali serię 13:0 dzięki czemu zbliżyli się na 7 punktów (63:70). Przewagę żółto-czarnych zdołali nieco odbudować Brembly i Łukasz Jaśkiewicz, ale zaraz na początku ostatniej kwarty pięć punktów z rzędu zdobył Załucki (70:77).

Sprawy w swoje ręce ponownie wziął Brembly, który odpowiedział siedmioma "oczkami" z rzędu. Po jego celnej "trójce" na pięć minut przed końcem spotkania sopocianie prowadzili 84:70. Rzut wolny trafił jeszcze Kamil Piechaczek i jak się okazało, były to ostatnie punkty tego meczu dla Trefla. Ataki gdańszczan w ostatnich czterech minutach przyniosły im zaledwie sześć "oczek" i zawodnicy Andrzeja Kwaśniewskiego odpadli z dalszej rywalizacji na II-ligowych parkietach.

Oprócz Trefla II w grupie A do półfinałów awansowały także King Wilki Morskie Szczecin, MKS Skierniewice i SMS Władysławowo. Rywalizacja w tej fazie również potrwa do dwóch wygranych. Sopocian czeka trudne zadanie, gdyż zmierzą się z zespołem ze Szczecina, który był najlepszą ekipą sezonu zasadniczego.