Rozsypała się obrona

6 lutego 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Mistrzowie Polski nie zdołali przerwać kapitalnej passy koszykarzy ASCO Śląsk Wrocław. Prokom Trefl przegrał dziś na wyjeździe 85:92 (24:17, 20:29, 23:25, 18:21). Dla gospodarzy to ósme zwycięstwo ligowe z rzędu! Sopocian pogrążyła przede wszystkim obrona, która rozsypała się po inauguracyjnej kwarcie. Torrell Martin aż siedem razy trafił za trzy punkty!

ŚLĄSK: Martin 25 (7x3), Atkins 15 (1), Homan 12, Tomczyk 4, Giedraitis 3 oraz Stević 21, Hyży 6, Robinson 2, Kiausas 2, Diduszko 1, Chanas 1.

PROKOM TREFL: Slanina 23 (4), Gurović 20 (3), Stanojević 14, Milicić 9 (3), Masiulis 4 oraz Sow 7, Dylewicz 6, Roszyk 2, Serapinas 0, Zamojski 0.

Prokom w tym sezonie przegrał po raz trzeci w DBE (poprzednio w Świeciu i Włocławku) oraz stracił najwięcej punktów w bieżących rozgrywkach (poprzednio po 91 w Warszawie i Koszalinie, ale te spotkania były wygrane). Sopocianie fatalnie zagrali zwłaszcza w pierwszych pięciu minutach drugiej kwarty. Wówczas stracili aż 20 punktów! Dlatego miejscowych z wyniku 14:24, który był pod koniec pierwszej odsłony, udało się osiągnąć korzystny rezultat 37:29! Wrocławianie remis dogonili na 28:28, a po raz pierwszy prowadzili 30:28.

Szkoda, że przeciwnicy otrzymali sygnał, iż mogą walczyć o wygraną. Początek był bowiem kapitalny dla mistrzów. Pięć punktów Milana Gurovica i cztery Jovo Stanojevica dały prowadzenie 9:0. Potem było jeszcze 20:10 i 24:14! Tuż przed końcem kwarty przy rzucie za trzy sfaulowany został Andrius Giedraitis, bo wykorzystał wszystkie trzy wolne.

Prokom odzyskał werwę na przełomie połów. Kolejno trafiali: Donatas Slanina, Filip Dylewicz i Gurovic. Tym samym doszło do remisu 46:46. Niestety, wówczas we znaki sopocianom dął się Rashid Atkins. Amerykanin mistrzów Polski opuścił przed play off poprzedniego sezonu, a w tym, już w trakcie rozgrywek przyjął ofertę z Wrocławia. Potem była ponoć propozycja od mistrzów Polski, ale już wyraźnie spóźniona. Dziś po czterech z rzędu punktach Rashida Śląsk odskoczył na 56:48. W całym spotkaniu Atkins miał 15 punktów, 12 asyst i 9 przechwytów!

Igorowi Milicicowi, mimo dużych chęci, jeszcze brakuje do klasy poprzednika w Prokowie. Choć to właśnie Chorwat z polskim paszportem obudził drużynę po kolejnym załamaniu. Przy 50:62 w 27. minucie to on trafił za trzy. Zresztą tego dnia zza linii 6,25 był bezbłędny (3/3). Natomiast "trójka" Gurovica znów dała remis 76:76.

Na dwie minuty i 45 sekund żółto-czarni wyszli na prowadzenie. Pape Sow trafił na 85:84. Aż trudno uwierzyć, że mistrzowska drużyna już do końca meczu nie potrafiła poprawić dorobku, a sama zainkasowała osiem punktów. Losy meczu rozstrzygnęły akcje Stevica i Martina.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Bank BPS Basket Kwidzyn - Polpharma Starogard Gdański 65:66 (13:15, 20:23, 18:14, 14:14), Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 73:65 (24:19, 23:12, 11:18, 15:16), Polpak Świecie - AZS Koszalin 76:75 (16:19, 23:14, 21:16, 16:26), Górnik Wałbrzych - SKK Kotwica Kołobrzeg 66:86 (9:24, 16:25, 20:26, 21:11), SPEC Polonia Warszawa - Atlas Stal Ostrów 89:82 (20:26, 24:27, 28:15, 17:14).

[tabela]

Opinie (9)

• ŚLĄS, ŚLĄSK WKS!!!

• 0 0

• A dlaczego harisis nie grał ???

Gratuluje zwycięstwa ale czemu harisis nie grał? Jak historia pokazuje to zawsze prokom na play-offy pokazuje swoje możliwości, a teraz przegrana nic nie psuje...

• 0 0

• jak nic nie psuje

moze nie byc jedynki do play off
    bo jeszcze jest wyjazd do Turowa, a i w Wałbrzychu mogę umoczyć

• 0 0

• ten zespol to juz 3 woda po kapieli. gorzej chyba nzi za gienka, bo wtedy sie starali, teraz to juz rozpacz czysta.

gdzie te piekne czasy SKT?

• 0 0

• Puzzle już w lidze nawet przegrywają

Krauze sie wycofuje !!

• 0 0

• Harissis nie gral bo miedzy nim a Packiem znow iskrzy. Ja nie wiem po co On wogole jest w skladzie musi miec wpisane w kontrakcie duze sumy w wypadku zerwania umowy, przeciez jest zupelnie wogole nie potrzebny. Nie ma co juz sie wywodzic na temat bledow jakie zostaly popelnione tylko trzeba znalezc rozgrywajacego na poziomie Dalmau lub Atkinsa i obronic tytul a po sezonie sie wyjasni jaki bedzie budzet. Prokom w dalszym ciagu bedzie sponsorowal tylko zostanie zastapiony Prokom Software na Prokom Investment.

• 0 0

• ok

mimo że mieszkam w gdańsku i nigdy nie byłem na meczu Prokomu to nie wyobrażam sobie że mógłbym im nie kibicowac zwłaszcza gdy gra z drużyną z innego miasta nawet z Wrocławiem