Skompromitowany mistrz

30 października 2006 (artykuł sprzed 17 lat)

Koszykarze Prokomu Trefl przegrali we własnej hali po dogrywce z Polonią SPEC Warszawa 84:89 (17:14, 18:20, 23:25, 17:16, dogrywka: 9:14). Można mówić o kompromitacji, bo sopockie gwiazdy zarabiają w pojedynkę więcej niż wynosi cały budżet drużyny rywali! Mistrzów Polski w niedzielę pożegnały gwizdy. Prezes Kazimierz Wierzbicki nie wyklucza kar... W ekstraklasie nie ma już żadnej drużyny bez porażki, choc za nami dopiero cztery kolejki.

PROKOM: Hamilton 22 (3x3), Atkins 16 (3), Andersen 8, Dylewicz 6, Slanina 0 oraz Dalmau 15 (2), Wójcik 14, Masiulis 2, Nordgaard 1.

POLONIA: Hudson 30 (5), Walker 23, Reynols 13 (1), Alijevas 12, Ochońko 2 oraz Łączyński 9 (2), Majewski 0.

Na początku meczu sopocianie nie potrafili powstrzymać Grady Reynolsa. Zdobył on siedem punktów, a jego drużyna prowadziła 11:7. Jednak wystarczyło, że dwa razy za trzy przymierzył Justin Hamilton, a zza linii 6,25 trafił również Christian dalmau, to inauguracyjna kwarta padła łupem faworytów. W drugiej kwarcie trzy razy z rzędu "trójkami" popisał się rashid Atkins. Dzięki temu gospodarze odskoczyli w 18. minucie na 32:25. I najwyraźniej uznali, że mecz jest zakończony... Tymczasem Polonia jeszcze przed przerwą zdążyła sprowadzić straty do jednego punktu (34:35). Doskonale do gry wprowadził się m.in. 17-letni Kamil Łączyński, pakując dwie "trójki".

Po zmianie stron sopocian zaskoczył Antonio Hudson. Szybko zdobył on dziewięć punktów, a goście wyszli na prowadzenie 43:39. W 25. minucie Kenny Walker podwyższył nawet na 47:41. Co prawda Atkins wyrównał na 47:47, ale po trzech kwartach prowadziły "Czarne Koszule" 59:58! Ostatnia odsłona regulaminowego czasu gry po przewaga przechodząca z rąk do rąk. Ostatecznie skończyło się remisem, choć Prokom powinien wygrać. Tylko niewiadomo, dlaczego ostatnią akcję miał kończyć, w dodatku za trzy Donatas Slanina, który tego dnia nie zdobył żadnego punktu!

W dogrywce cztery razy akcji nie skończył Filip Dylewicz, poloniści nie mylili się przy rzutach wolnych (wykorzystali 10 z 14) i doszło do sensacji. - Zawiodła skuteczność - przyznał trener Kijewski. - Chcieliśmy wykorzystać absencję trzech zawodników Prokomu i zmeczenie tej drużyny podróżą ze Stambułu. Ja tylko chłopaków natchnąłem wiarą w to, że może się udać. Resztę zrobili sami - dodał Wojciech Kamiński, trener Polonii.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: Bergson Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek 76:63, Energa Czarni Słupsk - Kager Gdynia 76:61, Polpharma Starogard Gd. - Unia Tarnów 77:59, Sokołów Znicz Jarosław - Polpak Świecie 56:68, BOT Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 76:57, Kotwica Kołobrzeg - Gipsar Stal Ostrów 73:80.

• kijek odejdz poki czas!!!

niestety po raz kolejny powtarza sie sytuacja,Pan Kijewski zupelnie nie pasuje do calego ukladu Prokomu i boje sie ze w tym roku szczescie go juz opusci!!!
    Poki jest czas i nie jest za pozno powinien odejsc bo naprawde ma ogromne problemy z kierowaniem druzyny w najwazniejszych moemnetach i on sie winny porazki w Stambule nie wspominajac o blamazu z Polonia!!!

• 0 0

• Nie wiadomo, po co wpuscil dwie sieroty- Wojcika i Norgaarda.... Powinni grzac ławe, a nie psuc chlopakom gre

• 0 0

• Po raz kolejny, a właściwie kolejny sezon drużyna przegrywa końcówki. Dopóki prowadzą kilkunastoma punktami jest ok ale jak w ostatniej kwarcie wynik oscyluje koło remisu to kaplica.

• 0 0

• kijek mistrz koncowek

czyli checi byly dobre a skonczylo sie jak zawsze. krauze sieroto idz po rozum i zwolnij wreszcie ta nietykalna ciote!!!!

• 0 0

• BŁAGAMY

Panie Ryszardzie BŁAGAMY - wiemy że układ koleżeński itd, to daj kijkowi pracę niech siedzi w biurze jako trener od motywacji w Prokom SA, ale wypier.... go z Prokom Trefl bo to wsyd po pachy, jak można zawodnika ,który cały mecz nie rzuca wybierać na zawodnika ,który ma zakończyc mecz-Slanina. wstyd jak możemy przegrywać z zespołem , którego kasa na miesiac to 35 tys ZŁOTY, ergo roczna kasa Poloni to tyle co unas miesięczna kasa zawodnika i to nie najdroższego, WSTYD WSTYD a dla Poloni wielkie brawa wiecie ,Że ci murzyni co rzucili po 30punktów zarabiają w Poloni po 2000 dolców, a nasza sierota Andersen 350tys. dolców

• 0 0

• zacznijmy od tego ze gdyby Andersen zaczal sie ruszac a nie stac jak 'Rasiak' na boisku udajac drzewko albo Dalmau w drugiej polowie nie zagral po frajersku to wynik na pewno bylby inny a co do zmian to wybaczcie ale Adam to Adam doswiadczenie ma a o Nordgaardzie nie wiem co napisac dla mnie jednak Dalmau powinien opuscic boisko i nie grac przynajmniej w 4 kwarcie!

• 0 0

• Panowie!!!Spokojnie!!

Ludzie, nie gorączkujcie się. Prokom zagrał po pierwsze w 8, bo kontuzjowani Pacesas, Masiulis, Hukić i co najważniejsze - Besok. Po drugie nie ma jeszcze całkowitego zgrania w drużynie więc wpadka ma prawo się zdarzyć Prokomowi. Po trzecie wreszcie - w Warszawie za parę miesięcy Prokom wykra przynajmniej 15 punktami. na pewno.

• 0 0

• stary

ta 8 to jak u innych 16, a inni to niby zgrani grają ze sobą od 10 lat - kager nowy sład ,polonia nowy skład i zawodnik którego nikt nie chciał, ten Prokom powinien wygrywać takie mecze w pierwszej połowie w 5 a do końca meczu się opindalać nie ma wytłumaczenia trener ciota to i zespół gra jak cioty