Trefl Sopot w Pucharze Polski koszykarzy. Seniorzy wygrali, młodzieżowcy o brąz

mip.
17 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (4)
aktualizacja: godz. 14:33 (18 lutego 2023)

Garrett Nevels w meczu ćwierćfinałowym Suzuki Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław rzucił 30 punktów. Garrett Nevels w meczu ćwierćfinałowym Suzuki Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław rzucił 30 punktów.

Trefl Sopot pokonał Śląsk Wrocław 79:70 (24:15, 15:23, 24:19, 16:13) w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski w Lublinie. Podopieczni Żana Tabaka dzięki 13 trafionym "trójkom" skutecznie utrzymywali przewagę, którą wypracowali sobie w pierwszej kwarcie. Bohaterem został Garrett Nevels, który rzucił 30 punktów i zaliczył 9 zbiórek. W sobotę, 18 lutego o godz. 19 żółto-czarni w półfinale zagrają z Anwilem Włocławek. Natomiast w młodzieżowym Pucharze Polski Trefl 1LO Sopot przegrał z Zastalem Zielona Góra 68:76 (17:17, 13:13, 21:22, 17:24) i w niedzielę o 3. miejsce zmierzy się z drużyną Enea Basket Junior Poznań.

Aktualizacja, 18.02.23, godz. 14:33

Zastal Zielona Góra - Trefl 1LO Sopot 76:68 (17:17, 13:13, 22:21, 24:17)

TREFL: Samiec 23 pkt, Gurtatowski 17, Stolarz 12, Toczek 6, Nagiel 1 oraz Półbratek 8 Krzebietke 6, Adamiec, Mroczkowski, Wojtyka, Kossakowski, Kowalski

W Lublinie równolegle do turnieju finałowego seniorów odbywają się także zmagania w Młodzieżowym Pucharze Polski. W półfinale koszykarze Trefla 1LO Sopot mierzyli się z Zastalem Zielona Góra. Spotkanie było niezwykle zacięte, a szalę na swoją stronę dopiero w końcówce czwartej kwarty przeważyli zielonogórzanie. Najwięcej, bo 23 punkty dla żółto-czarnych zdobył Mateusz Samiec.

Młodzi koszykarze Trefla w niedzielę, 19 lutego o godz. 11 w Hali Sportowej I LO Lublin w meczu o 3. miejsce zagrają z Enea Basket Junior Poznań.

Młodzieżowy Puchar Polski
Exact Systems Śląsk Wrocław - Enea Basket Junior Poznań 94:67 (24:9, 24:21, 26:24, 20:13)

o 3. miejsce
Trefl 1LO Sopot - Enea Basket Junior Poznań - niedziela, godz. 11

finał
Exact Systems Śląsk Wrocław - Zastal Zielona Góra - niedziela, godz. 14

Śląsk: Martin 13 pkt, Dziewa 10, Nizioł 9 (2x3), Ramljak 8, Gołębiowski 5 (1x3) oraz Bibbs 9 (3x3) Pusica 8 (2x3), Parachouski 8, Mitchell 0

TREFL: Nevels 30 (6x3, 9 zb.), Zyskowski 14 (1x3), Wells 8, Kolenda 6 (2x3) Radić 0 oraz Salumu 12 (3x3), Freimanis 5 (1x3, 7 zb.), Gordon 4 (11 zb.), Pluta 0, Kulikowski 0

Koszykarze Trefla Sopot meczem ze Śląskiem Wrocław kończyli fazę ćwierćfinałów w turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski w Lublinie. Mistrz Polski do hali Globus przyjechali osłabieni, bez Łukasza Kolendy i trenera Andreja Urlepa. Żółto-czarni natomiast po raz pierwszy od początku grudnia mogli skorzystać z Wesleya Gordona.

Sopocianie mecz rozpoczęli bardzo dobrze, bo od serii 8:0. Wprawdzie po chwili Śląsk potrafił zniwelować stratę o połowę (6:10), ale Trefl dzięki znakomitym dwóm akcjom Jarosława Zyskowskiego odskoczył na 19:8.

Przeczytaj, o czym marzy kapitan Trefla Sopot Przeczytaj, o czym marzy kapitan Trefla Sopot

Podopieczni Żana Tabaka po pierwszej kwarcie prowadzili 24:15, wykorzystując fakt, że wrocławianie rzucali ze skutecznością poniżej 30 proc. Obraz gry odmienił się jednak w drugiej kwarcie. Śląsk zaczął grać szybciej i rozrzucać obronę Trefla, co sprawiło, że w 16. minucie był remis po 30. Natomiast rzuty osobiste Jeremiaha Martina wyprowadziły wrocławian po raz pierwszy na prowadzenie.

Sopocianie szybko wrócili na przodownictwo za sprawą Garretta Nevelsa, jednakże wyrównana walka kosz za kosz trwała aż do samej przerwy. Minimalne prowadzenie (39:38) rzutami osobistymi zapewnił Jean Salumu

Astoria Bydgoszcz - Trefl Sopot 80:91. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Astoria Bydgoszcz - Trefl Sopot 80:91. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Choć dwie trójki z rzędu u progu drugiej połowy zanotował Śląsk, to później to samo uczynił Nevels i przewaga Trefla urosła do 5 "oczek". Amerykanin tak się rozochocił, że dołożył kolejne dwie "trójki", a do niego dołączył Salumu i żółto-czarni prowadzili 58:49. Sopocianie chętnie korzystali z rzutów dystansowych, ale pomimo 11 trafionych prób, mistrzowie Polski przed czwartą kwartą nieco odrobili stratę (57:63).

W decydującej partii przebudził się Michał Kolenda, który dwa razy trafi za 3 punkty. Po jego rzucie zrobiło się 71:60 i o czas poprosił trener Andrzej Adamek. Sygnał do odrabiania strat dał Justin Bibbs, jednak w kluczowym momencie trzykrotnie akcję podkoszową zakończył Nevels, dając oddech Treflowi.

Sopocianie zachowali zimną krew i w końcówce nie dali sobie odebrać prowadzenia. Świetnie grą dyrygował Nevels, a na tablicy ofensywnej szalał Gordon, notując zbiórkę za zbiórką. Ostatecznie Trefl wygrał 79:70 i w sobotę w półfinale o godz. 19 zagra z Anwilem Włocławek.

- Mieliśmy bardzo długą przerwę bez meczu i przygotowywaliśmy się 2 tygodnie pod ten mecz. Większość założeń zrealizowaliśmy. Chcieliśmy przede wszystkim zacieśniać środek. Wiedzieliśmy, że Śląsk też będzie to robić, więc trener mówił nam, że szansa na rzuty z dystansu będzie prędzej czy później. W drugiej połowie wystrzelił nam Garrett Nevels, ale łącznie trafiliśmy sporo "trójek" - powiedział po meczu na antenie Polsat Sport, Jarosław Zyskowski.

czwartek, 16 lutego
ćwierćfinał 1: King Szczecin - PGE Spójnia Stargard 87:92 (18:20, 16:31, 21:13, 32:28)
ćwierćfinał 2: Polski Cukier Start Lublin - Legia Warszawa 87:86 (17:15, 25:20, 24:19, 21:32)

piątek, 17 lutego
ćwierćfinał 3, godz. 18: BM Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 80:89 (25:22, 22:16, 12:23, 21:28)
ćwierćfinał 4, godz. 20:30: Śląsk Wrocław - TREFL SOPOT 70:79 (15:24, 23:15, 19:24, 13:16)

Opinie (4) 1 zablokowana

• Jako kibic Trefla akurat do PP podchodzę z dystansem, zwłaszcza w formule jaką nam serwują od paru ładnych lat.

Często był to dobry czas na jakieś lekkie rehabilitacje i odpoczynek, drużyny różnie do tego podchodziły a i wciskanie na siłę drużyn spoza ósemki (najpierw Legię, teraz Lublin) prestiżu rozgrywkom nie dodawało.
    Ale rozumiem, ze trener i zawodnicy starają się traktować poważnie swoją pracę i doceniam że postarali się wygrać ze Ślaskiem. Bez względu na końcowy wynik tego wyjazdu dobrze popatrzeć jak drużyna bezie teraz funkcjonować w pełnym składzie praktycznie pierwszy raz od pocżątku sezonu. Powrót Gordona był długi wyczekiwany i słusznie bo widać ile znaczy na parkiecie, no i w końcu możemy grać na 2,5 wysokich zawodników. Nevels dzis zdominował mecz - jestem pod wrażeniem. Trochę brakowało mi na parkiecie Błażeja i Andrzeja, wygląda na to że ich minuty się jeszcze skurczą skoro trzeba bedzie upchnąć dwóch centrów to pewnie też będą roszady na pozycjach 1-4 niestety kosztem tych dwóch zawodników. Konkludując, niech sobie pograja w tym PP do końca ale ważniejsze żeby teraz omijały nas kontuzje aż do końca playoff.

• 13 3

• Brawo Trefl!!!

Powodzenia w 1/2

• 18 1

• Wygrana z anwilem to nie zadanie to Obowiązek.

Dużo bedzie zależało od trójki sędziowskiej. Przewciwko Śląskowi trójka"ulubionego" trójmiejskiego Zapolskiego nie odgwizdała ani raz błędu 3 sekund Śląskowi , a było po 5 i 6 sek. Za to bardzo szybko gwizdnął błąd 5 sekund Treflowi w końcówce.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 25 5 20 2020:2200 30

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 26 kolejki

• Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - TREFL SOPOT (sobota, godz. 15:30)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (poniedziałek, godz. 17:30)