Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 77:81. Sprzedaż biletów na finał koszykarzy z promocją

Kacper Czuba
27 maja 2024, godz. 22:15
Opinie (32)
aktualizacja: godz. 17:45 (28 maja 2024)

Trefl Sopot w poniedziałkowy wieczór po 12 latach przerwy awansował do finału Orlen Basket Ligi. Najlepszym graczem meczu był Jakub Schenk (nr 55), zdobywca 29 punktów w tym spotkaniu. Trefl Sopot w poniedziałkowy wieczór po 12 latach przerwy awansował do finału Orlen Basket Ligi. Najlepszym graczem meczu był Jakub Schenk (nr 55), zdobywca 29 punktów w tym spotkaniu.

Trefl Sopot pokonał na wyjeździe Śląsk Wrocław 81:77 (20:13, 16:18, 27:26, 18:20) i zakończył rywalizację zwycięsko 3-1. Tym samym żółto-czarni po 12 latach przerwy awansowali do wielkiego finału Orlen Basket Ligi. Bohaterem spotkania był Jakub Schenk, który zdobył aż 29 punktów. W walce o złoto podopieczni Żana Tabaka zmierzą się z obrońcą tytułu Kingiem Szczecin. Gra toczyć się będzie do czterech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze w Ergo Arenie w piątek, 31 maja o godz. 20 i w niedzielę, 2 czerwca o godzinie 20:40. Ruszyła sprzedać biletów, a także promocja związana z Dniem Dziecka, która pozwala obniżyć cenę biletu ulgowego do 5 zł.

Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław
TREFL Sopot TREFL Sopot
Nizioł 16 (4x3, 6 zb.), Nunez 12, Gravett 9, Klassen 4 (7 as.), Parakhouski 0 oraz Miletić 10, Gołębiowski 9, Kulvietis 9 (2x3), Kolenda 4, Zębski 4.
Sędziowie: Liszka, Pastusiak, Szczurewski
Best 11 (1x3, 8 zb.), Varadi 8, Scruggs 7 (9 zb.), Van Vliet 5, Witliński 4 oraz Schenk 29 (4x3), Groselle 11, Barnes 6 (2x3), Zyskowski 0, Musiał 0.

Internetowa sprzedaż biletów na dwa pierwsze mecze finału play-off koszykarzy

Aktualizacja, 28.05, godz. 17:45

Bilety na finał Trefl Sopot - King Szczecin w sprzedaży z promocją

Ruszyła sprzedaż biletów na dwa pierwsze mecze finałowe play-off pomiędzy Trefla Sopot a Kingiem Szczecin, które odbędą się w Ergo Arenie 31 maja o godzinie 20 i 2 czerwca o godz. 20:40. Wejściówki można nabywać na platformie biletowej klubu.

Z okazji Dnia Dziecka wprowadzono promocję. Kupując bilet normalny i ulgowy w jednej transakcji, cena biletu ulgowego obniży się do 5 zł. W jednej transakcji można skorzystać z dwóch takich biletów ulgowych.

Przypominamy, że na fazę play-off nie obowiązują karnety. Jednak klub docenia wszystkich posiadaczy stałych abonamentów. Ich miejsca są zarezerwowane do 24 godzin przed rozpoczęciem danego spotkania, a bilet na nie nabędą z 25% zniżką. W trakcie przeprowadzania transakcji, wystarczy wpisać numer pierwokupu, który został dołączony do karnetu podczas jego zakupu.

Bilety kosztują od 30 do 55 zł. Za wejściówkę VIP trzeba wyłożyć 190, a Super VIP - 250 zł. Jak poinformował klub w pierwszych trzech godzinach sprzedaży nabywców znalazło tysiąc wejściówek.

Terminarz meczów finałowych Orlen Basket Ligi Trefl Sopot - King Szczecin (do czterech zwycięstw):

Ew. mecz 7: 16 czerwca (niedziela), Sopot

W sobotę w meczu numer trzy Śląsk wygrał we wrocławskiej Hali Stulecia 76:70, a kluczowa okazała się trzecia kwarta, wygrana przez gospodarzy 22:10. Tym razem rywalizacja w poniedziałkowy wieczór przenosi się do Hali Orbita.

Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 76:70. Fatalna trzecia kwarta przedłużyła półfinał. Wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Ważnym aspektem w dzisiejszym spotkaniu będzie defensywa, o czym mówił w jednej z ostatnich rozmów na naszym portalu koszykarz żółto-czarnych, Paul Scruggs .

Trefl jedzie do Wrocławia po finał. Sprawdź, co w ostatnim wywiadzie na temat półfinałowego rywala powiedział Paul Scruggs

Trefl może dzisiaj wywalczyć awans do finału Orlen Basket Ligi, co może mieć swój wpływ na rangę europejskich pucharów, a także wysokość budżetu w następnych rozgrywkach.

Kazimierz Wierzbicki: Walczymy o wyższe budżety. Przeczytaj wywiad z właścicielem firmy Trefl SA

Sopocianie z pewnością liczą na znaczną poprawę i zwycięstwo w porównaniu z sobotnim spotkaniem. Kluczem w poniedziałkowy wieczór może okazać się defensywa, a także rzuty dystansowe, co przyniosło wygraną Treflowi w drugim meczu tej serii w zeszły wtorek.

Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 88:70. 13 "trójek", solidna defensywa i jeden krok od finału

Przypomnijmy, że znamy już pierwszego finalistę Orlen Basket Ligi w sezonie 2023/24. Od zeszłego czwartku na zwycięzcę z pary Trefl - Śląsk czeka obecny mistrz Polski, King Szczecin. Podopieczni trenera Arkadiusza Miłoszewskiego pewnie wygrali serię z lokalnym rywalem PGE Spójnią Stargard 3:0 i staną przed szansą obrony tytułu.
Natomiast w tej serii jeśli dzisiaj lepsi okażą się sopocianie, to awansują oni po raz pierwszy od 12 lat do finału. To zagwarantuje im start serii finałowej do czterech zwycięstw z Kingiem od dwóch meczów w Ergo Arenie.

Z kolei w przypadku zwycięstwa Śląska również powrócimy do Ergo Areny, ale... na decydujący, piąty mecz serii półfinałowej, który zaplanowany jest na czwartek, 30 maja.
Dzisiejsze spotkanie we Wrocławiu sędziować będzie trójka arbitrów: Wojciech Liszka, Piotr Pastusiak i Tomasz Szczurewski . Komisarzem dzisiejszych zawodów będzie z kolei Ryszard Łabędź.
Najlepszym strzelcem w tej serii półfinałowej jest Zyskowski (TREFL Sopot), autor 37 punktów w 3 spotkaniach. 35 "oczek" zdobył Best (TREFL Sopot), a dwa mniej Varadi (TREFL Sopot). Po stronie Śląska najlepsi w tej klasyfikacji są Gołębiowski (Śląsk Wrocław) i Nunez (Śląsk Wrocław) (po 26), a 25 punktów, z czego 16 w trzecim meczu we Wrocławiu zdobył Nizioł (Śląsk Wrocław).
Ciekawa jest też statystyka +/-: w pierwszych trzech meczach serii Trefl ze Scruggsem (TREFL Sopot) i Bestem (TREFL Sopot) na parkiecie był aż o 15 punktów lepszy od rywala. Po stronie Śląska w tej rubryce na plusie są natomiast: Parakhouski (Śląsk Wrocław) (śr. 3,33 w 3 meczach), Piśla (Śląsk Wrocław) (śr. 3 w 2 meczach) i Wiśniewski (Śląsk Wrocław) (śr. 1,5 w 2 meczach).
Pierwsza "5" Śląska Wrocław: Nunez (Śląsk Wrocław), Gravett (Śląsk Wrocław), Klassen (Śląsk Wrocław), Parakhouski (Śląsk Wrocław), Nizioł.

Bez zmian w porównaniu z sobotnim meczem.
Pierwsza "5" Trefla: Scruggs (TREFL Sopot), Best (TREFL Sopot), Witliński (TREFL Sopot), Varadi (TREFL Sopot), Van Vliet.

Jedna zmiana w porównaniu z sobotnim meczem: Witliński (TREFL Sopot) za Groselle'a (TREFL Sopot).
1'
POCZĄTEK MECZU
1'
Zablokowany rzut Nuneza (Śląsk Wrocław)
1'
Van Vliet niecelnie za trzy punkty
1'
Witliński (TREFL Sopot) fauluje pod koszem Parakhouskiego (Śląsk Wrocław)
za 2 punkty
2'
[2:0] 2 punkty zdobywa Nunez (Śląsk Wrocław).
2'
Nunez (Śląsk Wrocław) przechwytuje piłkę, następnie Scruggs (TREFL Sopot) blokuje efektownie Klassena (Śląsk Wrocław) w kontrze
za 2 punkty
2'
[2:2] 2 punkty spod kosza zdobywa Varadi (TREFL Sopot).
3'
Gravett (Śląsk Wrocław) nieskutecznie z dystansu
za 2 punkty
3'
[2:4] 2 punkty z półdystansu zdobywa Best (TREFL Sopot).
3'
Gravett (Śląsk Wrocław) nieskutecznie z półdystansu
za 2 punkty
3'
[2:6] 2 punkty spod kosza zdobywa Witliński (TREFL Sopot).
4'
Dobra reakcja w obronie Varadiego (TREFL Sopot), który wymusza stratę Parakhouskiego (Śląsk Wrocław), trener Rajković prosi o sprawdzenie tej akcji
4'
Sędziowie podtrzymali swoją decyzję, Śląsk bez możliwości sprawdzenia akcji do końca meczu
4'
Scruggs (TREFL Sopot) nie trafia za trzy punkty
za 2 punkty
4'
[4:6] 2 punkty zdobywa Nunez, który ponownie ogrywa w akcji 1 na 1 Van Vlieta i wymusza jego przewinienie (Śląsk Wrocław).
4'
Nunez (Śląsk Wrocław) nie trafia rzutu wolnego
za 2 punkty
5'
[4:8] 2 punkty po zbiórce w ataku i rzucie z półdystansu zdobywa Best (TREFL Sopot).
5'
Klassen (Śląsk Wrocław) nie trafia nawet w obręcz z dystansu
za 2 punkty
5'
[6:8] 2 punkty zdobywa Nizioł (Śląsk Wrocław).
5'
Van Vliet nie trafia spod kosza
za 2 punkty
6'
[8:8] 2 punkty z szybkiego ataku wsadem zdobywa Nunez (Śląsk Wrocław).
6'
W Trelu na boisku pojawia się m.in. Groselle (TREFL Sopot) czy Barnes (TREFL Sopot)
za 2 punkty
6'
[8:10] 2 punkty po skutecznym lay-upie spod kosza zdobywa Varadi (TREFL Sopot).
6'
Miletić (Śląsk Wrocław) faulowany przy rzucie przez Scruggsa (TREFL Sopot)
wolne (tylko 1 trafiony)
6'
[9:10] Tylko jeden rzut wolny trafia Miletić (Śląsk Wrocław).
6'
Kolejne zmiany, a na boisku pojawili się m.in. Schenk (TREFL Sopot) czy Zębski (Śląsk Wrocław)
6'
Scruggs (TREFL Sopot) niecelnie z półdystansu
7'
Zębski (Śląsk Wrocław) faulowany przez Schenka (TREFL Sopot), dwa rzuty wolne dla skrzydłowego Śląska
wolne (trafione oba)
7'
[11:10] Zębski (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
7'
[11:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Barnes (TREFL Sopot).
7'
To pierwszy celny rzut z dystansu w tym meczu
7'
Błąd kroków Gołębiowskiego (Śląsk Wrocław)
7'
Miletić (Śląsk Wrocław) fauluje pod koszem Groselle'a (TREFL Sopot), ale nie przy akcji rzutowej
8'
Varadi (TREFL Sopot) nieskutecznie spod kosza, Gołębiowski (Śląsk Wrocław) nie trafia z dystansu
za 2 punkty
8'
[11:15] 2 punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
8'
Nunez (Śląsk Wrocław) nieskutecznie z półdystansu
8'
Tym razem błąd kroków popełnia Schenk (TREFL Sopot)
za 2 punkty
9'
[13:15] 2 punkty po dobitce spod kosza zdobywa Zębski (Śląsk Wrocław).
9'
Schenk (TREFL Sopot) nieskutecznie z dystansu
9'
Nieporozumienie Gołębiowskiego (Śląsk Wrocław) z Kolendą (Śląsk Wrocław) i strata piłki wrocławian
9'
Na boisku pojawia się najlepszy strzelec tej serii - Zyskowski (TREFL Sopot)
9'
Schenk (TREFL Sopot) faulowany przy rzucie przez Kulvietisa (Śląsk Wrocław), dwa rzuty wolne dla rozgrywającego Trefla
9'
[13:17] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Miletić (Śląsk Wrocław) nie trafia spod kosza
za 3 punkty
10'
[13:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
10'
Nieskuteczny alley-oop Mileticia (Śląsk Wrocław), Schenk (TREFL Sopot) nie trafia z półdystansu na koniec kwarty
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. ŚLĄSK - TREFL 13:20.
10'
Była to dość równa kwarta, ale sopocianie w końcówce tej części gry byli skuteczniejsi, dzięki czemu mają siedem punktów przewagi. Śląsk ma jedynie 31% skuteczności z gry (5/16) przy 44% Trefla (8/18).
11'
POCZĄTEK DRUGIEJ KWARTY
za 2 punkty
11'
[13:22] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
11'
Strata piłki w ataku Śląska
11'
Best (TREFL Sopot) nie trafia z półdystansu
za 3 punkty
11'
[16:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nizioł (Śląsk Wrocław).
12'
Barnes (TREFL Sopot) nie trafia z półdystansu
12'
Witliński (TREFL Sopot) i Varadi (TREFL Sopot) wracają na boisko
12'
Witliński (TREFL Sopot) z dobrą akcją i przechwytem
12'
Varadi (TREFL Sopot) nieskutecznie z dystansu
12'
Tym razem nie trafia z tej pozycji Best (TREFL Sopot)
za 3 punkty
13'
[19:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nizioł (Śląsk Wrocław). Druga trójka z rzędu gracza Śląska
czas
13'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Szybka reakcja trenera Tabaka na serię punktową 6:0 Śląska
za 2 punkty
13'
[19:24] 2 punkty zdobywa Witliński (TREFL Sopot).
za 2 punkty
13'
[21:24] 2 punkty z czystej pozycji z półdystansu zdobywa Klassen (Śląsk Wrocław).
13'
Zyskowski (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu, a następnie fauluje Nizioła
14'
Miletić (Śląsk Wrocław) z niecelnym wsadem, Best (TREFL Sopot) nie trafia za trzy punkty
za 2 punkty
14'
[23:24] 2 punkty zdobywa Gołębiowski (Śląsk Wrocław).
14'
Ruchoma zasłona i faul w ataku Witlińskiego (TREFL Sopot)
15'
Nizioł tym razem nieskutecznie z dystansu w ostatniej sekundzie akcji
za 2 punkty
15'
[23:26] 2 punkty po ładnej asyście Schenka zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
za 2 punkty
15'
[25:26] 2 punkty zdobywa w ostatniej sekundzie akcji Klassen (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
16'
[25:28] 2 punkty spod kosza po akcji 1 na 1 tyłem do kosza zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
16'
Best (TREFL Sopot) fauluje pod koszem Mileticia (Śląsk Wrocław), czwarty faul Trefla w tej kwarcie
za 2 punkty
16'
[27:28] 2 punkty zdobywa Miletić (Śląsk Wrocław).
16'
Groselle (TREFL Sopot) nieskutecznie spod samej obręczy
za 2 punkty
17'
[29:28] 2 punkty po zbiórce w ataku spod kosza zdobywa Nunez (Śląsk Wrocław).
za 3 punkty
17'
[29:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty po rzucie o tablicę zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
17'
Gołębiowski (Śląsk Wrocław) wymusza faul Varadiego (TREFL Sopot), sopocianie przekroczyli limit przewinień w tej kwarcie, dwa rzuty wolne dla gracza Śląska
17'
[31:31] Gołębiowski (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
18'
[31:33] 2 punkty po dobitce spod kosza zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
18'
Gravett (Śląsk Wrocław) nieskutecznie z półdystansu, ale zbiera piłkę w ataku Zębski (Śląsk Wrocław)
19'
Miletić (Śląsk Wrocław) nieskutecznie za trzy punkty
19'
We Wrocławiu obecna jest kilkuosobowa grupa kibiców Trefla
19'
Kolejny faul Zębskiego (Śląsk Wrocław) w ostatnich akcjach
za 3 punkty
19'
[31:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
czas
19'
Przerwa na żądanie (Śląsk Wrocław). Szybka reakcja na mini serię punktową Trefla trenera Rajkovicia
19'
Gołębiowski (Śląsk Wrocław) nieskutecznie spod kosza, ale piłkę w ataku zbiera Zębski (Śląsk Wrocław), który następnie jest faulowany
19'
Zębski (Śląsk Wrocław) nie trafił żadnego z rzutów wolnych
20'
Nieskuteczne akcje z obu stron
20'
Scruggs (TREFL Sopot) nie trafia z półdystansu
20'
Gravett (Śląsk Wrocław) zablokowany przez Groselle'a (TREFL Sopot), a następnie sędziowie odgwizdują faul w ataku rozgrywającego Śląska
czas
20'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). 0,7 sekundy do końca pierwszej połowy
20'
Scruggs (TREFL Sopot) nie trafia z połowy boiska. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ŚLĄSK - TREFL 31:36.
20'
Drugą kwartę minimalnie wygrali wrocławianie (18:16), ale to wciąż na prowadzeniu jest Trefl, dla którego ważne będzie, aby nie powtórzyć wejścia w trzecią kwartę z sobotniego meczu, gdzie Śląsk zanotował wówczas wynik 22:10.

Najwięcej punktów w tym meczu ma Schenk (TREFL Sopot) (11), który jako jedyny ma dwucyfrową liczbę punktów zdobytych w tym meczu. Po stronie Śląska po 8 punktów na koncie mają Nizioł oraz (Śląsk Wrocław) Nunez (Śląsk Wrocław).
20'
Obie drużyny bardzo słabo rzucają za trzy punkty w dzisiejszym spotkaniu: Śląsk (2/11, 18%), Trefl (4/14, 28%).
21'
POCZĄTEK TRZECIEJ KWARTY.
21'
Nunez (Śląsk Wrocław) nie trafia z rogu za trzy punkty
21'
Z dystansu nieskutecznie również Van Vliet
za 2 punkty
22'
[33:36] 2 punkty po alley-oopie zdobywa Miletić (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
22'
[33:38] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot). Dodatkowo sędziowie odgwizdują faul niesportowy Mileticia na centrze Trefla
za 1 punkt
22'
[33:39] Rzut wolny trafia Groselle (TREFL Sopot).
za 2 punkty
22'
[33:41] 2 punkty z półdystansu zdobywa Varadi (TREFL Sopot).
za 2 punkty
22'
[35:41] 2 punkty zdobywa Gravett (Śląsk Wrocław). Jego pierwsze punkty w tym meczu
23'
Scruggs (TREFL Sopot) blokuje Kolendę (Śląsk Wrocław) w kontrze
za 2 punkty
23'
[35:43] 2 punkty zdobywa Varadi (TREFL Sopot).
23'
Nunez (Śląsk Wrocław) zatrzymany przez defensywę Trefla, a następnie błąd 24 sekund Śląska
24'
Best (TREFL Sopot) nieskutecznie z dystansu
24'
Teraz Kanadyjczyk fauluje w akcji rzutowej Gravetta (Śląsk Wrocław), który wykona dwa rzuty wolne
24'
[36:43] Tylko jeden rzut wolny trafia Gravett (Śląsk Wrocław).
24'
Kolejny faul Śląska w obronie w ostatnich akcjach
24'
Scruggs (TREFL Sopot) zablokowany przez Mileticia (Śląsk Wrocław), następnie Varadi (TREFL Sopot) fauluje w kontrze Nuneza (Śląsk Wrocław)
25'
Nizioł nieskutecznie z dystansu
25'
Barnes (TREFL Sopot) nieskutecznie spod kosza
za 2 punkty
25'
[38:43] 2 punkty zdobywa Gravett (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
25'
[40:43] 2 punkty po szybkim ataku zdobywa Nunez i jest przy tym faulowany (Śląsk Wrocław).
25'
"WKS! WKS! WKS!" - skandują wrocławscy fani w Hali Orbita
za 1 punkt
25'
[41:43] Rzut wolny trafia Nunez (Śląsk Wrocław).
za 3 punkty
26'
[41:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Barnes (TREFL Sopot).
za 2 punkty
26'
[43:46] 2 punkty zdobywa Miletić (Śląsk Wrocław) i jest jeszcze faulowany przez Witlińskiego
za 1 punkt
26'
[44:46] Rzut wolny trafia Miletić (Śląsk Wrocław).
za 3 punkty
26'
[44:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Best (TREFL Sopot).
26'
Gravett (Śląsk Wrocław) w odpowiedzi nie trafia za trzy punkty
27'
Miletić (Śląsk Wrocław) fauluje Schenka (TREFL Sopot) i jest to jego trzecie przewinienie w tym meczu. Śląsk, tak jak i Trefl przekroczył już limit przewinień w tej kwarcie
27'
[44:51] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
27'
27'
Nizioł fauluje Scruggsa (TREFL Sopot), dwa rzuty wolne dla gracza Trefla
27'
[47:53] Scruggs (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'
Kulvietis (Śląsk Wrocław) faulowany przy rzucie spod kosza przez Barnesa (TREFL Sopot)
28'
[48:53] Tylko jeden rzut wolny trafia Kulvietis (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
28'
[48:55] 2 punkty zdobywa Van Vliet (TREFL Sopot).
28'
Sporo nerwowości i strat z obu stron w ostatnich kwartach, a następnie czwarty faul w tym meczu popełnia Best (TREFL Sopot), który faulował Kolendę (Śląsk Wrocław)
28'
[50:55] Kolenda (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'
Kolenda (Śląsk Wrocław) fauluje pod koszem Van Vlieta, a następnie faul techniczny za dyskusje z sędziami otrzymuje trener Rajković
za 1 punkt
28'
[50:56] Rzut wolny za faul techniczny trafia Schenk (TREFL Sopot).
28'
[50:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Van Vliet (TREFL Sopot).
29'
Piłka dla Śląska, ale trener Tabak po sugestiach zawodników poprosił o challenge
29'
Decyzja sędziów utrzymana, piłka dla Śląska
za 2 punkty
29'
[52:57] 2 punkty zdobywa Gołębiowski (Śląsk Wrocław).
29'
Gravett (Śląsk Wrocław) fauluje Schenka (TREFL Sopot), kolejne rzuty wolne dla Trefla
29'
[52:59] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
29'
[55:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kulvietis (Śląsk Wrocław).
30'
Kulvietis (Śląsk Wrocław) fauluje przy rzucie Scruggsa (TREFL Sopot)
30'
[55:60] Tylko jeden rzut wolny trafia Scruggs (TREFL Sopot).
za 2 punkty
30'
[57:60] 2 punkty zdobywa Kolenda (Śląsk Wrocław).
za 3 punkty
30'
[57:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot). 19 punktów na koncie rozgrywającego Trefla
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. ŚLĄSK - TREFL 57:63.
30'
W trzeciej kwarcie wciąż oglądaliśmy wyrównaną rywalizację. Wrocławianie wciąż starają się nadrabiać straty, ale Trefl utrzymuje kilkupunktową przewagę i jest o 10 minut od awansu do wielkiego finału Orlen Basket Ligi.
31'
POCZĄTEK CZWARTEJ KWARTY.
31'
31'
Nieskutecznie również Kulvietis (Śląsk Wrocław), ale Śląsk będzie kontynuował grę w ataku
31'
Pierwszy raz na boisku pojawił się dzisiaj Musiał (TREFL Sopot), który właśnie popełnił przewinienie
31'
Miletić (Śląsk Wrocław) faulowany przy rzucie pod koszem przez Groselle'a (TREFL Sopot)
31'
[58:63] Tylko jeden rzut wolny trafia Miletić (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
32'
[58:65] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
32'
Miletić (Śląsk Wrocław) faulowany przez Groselle'a (TREFL Sopot), a koszykarze Śląska sugerują podyktowanie faulu niesportowego
32'
Sędziowie podtrzymują swoją decyzję o zwykłym przewinieniu Groselle'a (TREFL Sopot)
32'
Miletić nie trafia obu rzutów wolnych
za 3 punkty
33'
33'
Kulvietis (Śląsk Wrocław) nie trafia spod kosza
34'
Barnes (TREFL Sopot) niecelnie za trzy punkty
34'
Czwarty faul Trefla w tej kwarcie na 6:49 minut do końca meczu
za 3 punkty
34'
34'
Barnes (TREFL Sopot) nie trafia spod kosza, następnie piąty faul Trefla w tej kwarcie popełnia Scruggs (TREFL Sopot)
34'
[65:65] Tylko jeden rzut wolny trafia Gravett (Śląsk Wrocław). Dziesiąty niecelny rzut wolny wrocławian w tym meczu
35'
Van Vliet nieskutecznie za trzy punkty
35'
Klassen (Śląsk Wrocław) również nieskutecznie
35'
Van Vliet wciąż nieskuteczny za trzy punkty
35'
Gravett (Śląsk Wrocław) wymusza faul w akcji rzutowej Groselle'a (TREFL Sopot), czwarte przewinienie podkoszowego Trefla
35'
[67:65] Gravett (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
35'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Nieco ponad pięć minut do końca spotkania
za 2 punkty
36'
[67:67] 2 punkty spod kosza zdobywa Van Vliet (TREFL Sopot).
36'
Kulvietis (Śląsk Wrocław) nie trafia z dystansu
36'
Pierwszy faul Śląska w tej kwarcie, 4:09 minut do końca czwartej kwarty
36'
za 2 punkty
37'
[67:69] 2 punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
37'
Gołębiowski (Śląsk Wrocław) niecelnie za trzy punkty
37'
Faul w ataku Schenka (TREFL Sopot)
37'
Oba zespoły bez nominalnych centrów na boisku
38'
Gołębiowski (Śląsk Wrocław) faulowany pod koszem przez Schenka (TREFL Sopot), dwa rzuty wolne dla gracza Śląska
38'
[68:69] Tylko jeden rzut wolny trafia Gołębiowski (Śląsk Wrocław).
38'
Błąd 24 sekund Trefla, Scruggs (TREFL Sopot) oddał rzut z półdystansu minimalnie za późno
za 2 punkty
38'
[70:69] 2 punkty spod kosza bez obrony zdobywa Gołębiowski (Śląsk Wrocław).
czas
38'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). 2:20 minuty do końca spotkania
38'
Scruggs (TREFL Sopot) nie trafia spod kosza
39'
Gołębiowski (Śląsk Wrocław) nieskutecznie za trzy punkty, następnie sędziowie odgwizdują przewinienie przy zbiórce Barnesa (TREFL Sopot) na Nunezie (Śląsk Wrocław)
39'
[71:69] Tylko jeden rzut wolny trafia Nunez (Śląsk Wrocław).
39'
Schenk (TREFL Sopot) faulowany przy rzucie przez Nuneza (Śląsk Wrocław)
39'
[71:71] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne. 1:28 minuty do końca spotkania
39'
Gołębiowski (Śląsk Wrocław) niecelnie z dystansu
za 2 punkty
40'
[71:73] 2 punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot). 25 punktów na koncie rozgrywającego Trefla. Świetna akcja i udany wjazd pod kosz
czas
40'
Przerwa na żądanie (Śląsk Wrocław). 52 sekundy do końca czwartej kwarty
40'
Scruggs (TREFL Sopot) fauluje pod koszem Mileticia (Śląsk Wrocław). Dwa rzuty wolne dla Serba, który ma dzisiaj w tym elemencie 3 z 7 skutecznych prób
40'
[72:73] Tylko jeden rzut wolny trafia Miletić (Śląsk Wrocław).
40'
Van Vliet nie trafia z dystansu, ale piłkę w ataku zebrał Best (TREFL Sopot) i został sfaulowany. 16 sekund do końca meczu
czas
40'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot).
40'
Best (TREFL Sopot) faulowany przez Nizioła, Śląsk przekracza limit przewinień, dwa rzuty wolne dla Kanadyjczyka
40'
[72:75] Best (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
Przerwa na żądanie (Śląsk Wrocław). 14,7 sekundy do końca
40'
Varadi (TREFL Sopot) fauluje Kulvietisa (Śląsk Wrocław), kolejne rzuty wolne w końcówce spotkania
40'
[74:75] Kulvietis (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne. 13,9 sekundy do końca
40'
Gołębiowski (Śląsk Wrocław) fauluje Besta (TREFL Sopot), 12,4 sekundy do końca, obaj trenerzy bez możliwości wzięcia przerwy na żądanie
40'
[74:77] Best (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Schenk (TREFL Sopot) fauluje Nizioła, 9,8 sekundy do końca
40'
[76:77] Nizioł (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Tym razem Kolenda (Śląsk Wrocław) fauluje Schenka (TREFL Sopot), 8,8 sekundy do końca
40'
[76:79] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne. 27 punktów rozgrywającego Trefla
schodzi za faule
40'
Best (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. Dwa rzuty dla Gravetta, 5,1 sekundy do końca czwartej kwarty
40'
[77:79] Tylko jeden rzut wolny trafia Gravett (Śląsk Wrocław).
40'
Gravett (Śląsk Wrocław) fauluje Schenka (TREFL Sopot), 3,7 sekundy do końca meczu
40'
[77:81] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
KONIEC MECZU. ŚLĄSK WROCŁAW - TREFL SOPOT 77:81. SOPOCIANIE W FINALE ORLEN BASKET LIGI!
40'
29 punktów w tym meczu zdobył Schenk (TREFL Sopot), który wprowadził Trefla do finału po 12 latach przerwy. Pierwszy mecz serii Trefla z Kingiem najprawdopodobniej w piątek, 31 maja w Ergo Arenie. Seria będzie trwać do czterech zwycięstw.

27 maja 2024, godz. 20:00