Start nie znalazł recepty na gospodarzy memoriału

Marta
8 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Filip Dylewicz nie był już najskuteczniejszym graczem Trefla ale za to jego ekipa pokonała Jezioro Tarnobrzeg. Filip Dylewicz nie był już najskuteczniejszym graczem Trefla ale za to jego ekipa pokonała Jezioro Tarnobrzeg.

Trójmiejscy koszykarze nie potrafią znaleźć recepty na pierwszoligową drużynę PC SIDEn Toruń. Podczas X Memoriału Wojtka Michniewicza Start Gdynia przegrał z gospodarzami 66:70 (13:24, 15:20, 20:17, 18:9), a dzień wcześniej podopiecznym Eugeniusza Kijewskiego uległ również Trefl. Dzisiaj sopocianom poszło dużo lepiej, gdyż wygrali z Jeziorem Tarnobrzeg 80:74 (18:14, 18:12, 16:19, 28:29).

Trefl Sopot - Jezioro Tarnobrzeg 80:74 (18:14, 18:12, 16:19, 28:29)
TREFL:
Wilczek 16, Michalak 13, Jarmakowicz 12, Stefański 11, Turner 8, Dylewicz 7, Szymański 6, Brembly 4, Lebiedziński 0, Jaśkiewicz 0.

JEZIORO: Addison 27, Dłoniak 15, Aleksander 10, Pearson 9, Long 7, Przybyszewski 4, Patoka 2, Krajniewski 0, Strzelecki 0.

Wicemistrzowie Polski zagrali w sobotę z Frankiem Turnerem, który w piątek pauzował z powodu drobnej kontuzji. Obecność klasycznego i doświadczonego rozgrywającego pomogła sopocianom, którzy zagrali o wiele lepiej niż w swoim pierwszym memoriałowym spotkaniu.

Turner zagrał jednak tylko przez 20 minut, w drugiej połowie trener Żan Tabak nie chciał ryzykować pogłębienia się urazu Amerykanina i dał mu odpocząć. Szczelna obrona sopocian oraz niezła skuteczność z dystansu od razu dały przełożenia na pozytywny dla sopockich koszykarzy wynik.

Nieźle zagrali wysocy koszykarze sopoccy: Marcin Stefański, Roman Szymański i Mateusz Jarmakowicz. Skutecznością w rzutach za 3 punkty imponował testowany rozgrywający z AZS Politechniki Warszawa Łukasz Wilczek.

Po pierwszej połowie sopocianie prowadzili 36:26, w drugich 20 minutach tarnobrzeżanie odrobili część strat, ale zwycięstwo Trefla nie było zagrożone. Dla sopocian turniej już się zakończył, gdyż od razu założyli sobie, że w Toruniu zagrają tylko w dwóch spotkaniach.

W najbliższych dniach żółto-czarni trenować będą na własnym parkiecie, a do drużyny dołącza kadrowicze: Przemysław ZamojskiAdam Waczyński. Kolejny sparing czeka wicemistrzów Polski za tydzień. W Kołobrzegu zmierzą się z Kotwicą (zobacz pełny harmonogram sparingi Trefla).

Start Gdynia - PC SIDEn Toruń 66:70 (13:24, 15:20, 20:17, 18:9)
START: Mordzak 12, Kucharek 11, Kowalczyk 9, Pełka 7, Jankowski 7, Andrzejewski 6, Wojdyła 6, Malczyk 5, Mokros 3.

PC SIDEn: Jarecki 13, Żytko 12, Kobus 11, Lisewski 8, Śmigielski 8, Sikora 6, Perka 5, Kowalewski 3, Pagacz 2, Królikowski 2, Plebanek 0.

Torunianie w drugim swoim memoriałowym meczu przyjęli taką samą taktykę jak podczas rywalizacji z Treflem. Już od pierwszych minut meczu rzucili się na rywali, chcąc uzyskać jak największą przewagę. Ponownie im się to udało i po 10 minutach prowadzili 24:13. Kolejne pięć punktów do swojej przewagi podopieczni Eugeniusza Kijewskiego dołożyli w drugiej kwarcie

Zmiana stron przyniosła nieznaczną odmianę losów meczu. Teraz to gdynianie zanotowali niezłą serię punktowa na otwarcie kwarty ale nie trwała ona zbyt długo stąd po 30 minutach zdołali odrobić zaledwie 3 punkty (61:48 dla torunian po 30 min.).

Start jednak rozpędzał się z minuty na minutę i na niespełna 120 sekund przed końcem meczu zniwelowali straty do 1 punktu. W końcówce meczu walka toczyła się na rzuty wolne, które lepiej wykonywali gospodarze i odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju. Dla gdynian niestety była to druga porażka, być może w trzecim meczu, w niedzielę z Astorią Bydgoszcz i może powrócą na ścieżkę wygranych sparingów (zobacz resztę sparingów Startu).