Koszykarze Trefla Sopot przegrali z mistrzem Polski. Debiut 17-letniego Sebastiana Rompy

Przez większość spotkania koszykarze Trefla mieli problem z poradzeniem sobie ze szczelną defensywą Anwilu. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Osłabieni koszykarze Trefla Sopot nie byli w stanie postawić się mistrzowi Polski Anwilowi Włocławek i przegrali w Ergo Arenie 82:92 (22:22, 18:31, 17:23, 25:16). Żółto-czarni przegrywali już wyższą różnicą, ale w ostatniej części meczu udało się im wykorzystać rozluźnienie po stronie gości i zniwelować stratę. Debiut w Energa Basket Lidze zaliczył 17-letni podkoszowy Sebastian Rompa.

Leończyk 17, Baker 17 (3x3, 7 as., 6 st.), Taylor 16 (3x3), Kulka 12 (1x3, 8 zb.), Śmigielski 6 oraz Ł. Kolenda 9, Jeszke 5 (5 zb.), Motylewski 0, Rompa 0, Walda 0

Anwil Włocławek

Lichodiej 16 (4x3, 6 zb.), Michalak 14 (1x3, 6 zb.), Simon 11 (1x3), Sobin 10, Łączyński 5 (13 as.) oraz Zyskowski 15 (1x3), Kostrzewski 10 (5 zb.), Szewczyk 5, Wadowski 3, Komenda 2, Parzeński 1

ARKA GDYNIA LEPSZA OD LEGII WARSZAWA. PRZECZYTAJ RELACJĘ, OCEŃ KOSZYKARZY I TRENERA

Trefl Sopot zagra dzisiaj bez kontuzjowanych Milana Milovanovicia oraz Michała Kolendy. W barwach Anwilu nie zobaczymy byłego koszykarza Trefla, Nikoli Markovicia oraz Vladimira Mihailovicia
W składzie gości mamy jeszcze jednego byłego koszykarza Trefla, Michała Michalaka (Anwil Włocławek). Natomiast Paweł Leończyk (TREFL Sopot) w zeszłym sezonie zdobywał mistrzostwo Polski z drużyną z Włocławka
Kontuzja dotykają jednak wszystkich klubów

PRZECZYTAJ O PLADZE KONTUZJI W KOSZYKARSKICH KLUBACH Z TRÓJMIASTA
Anwil gościł już w tym sezonie w Trójmieście. W pierwszej kolejce przegrał w Gdynia z Arką 89:98

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU ARKA - ANWIL
Trefl odniósł w ostatniej kolejce pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując beniaminka ze Stargardu 82:76

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU SPÓJNIA - TREFL
Wyjściowa piątka gości: Simon (Anwil Włocławek), Łączyński (Anwil Włocławek), Sobin (Anwil Włocławek), Lichodiej (Anwil Włocławek), Michalak (Anwil Włocławek)
[ICO]
Piątka gospodarzy: Leończyk (TREFL Sopot), Śmigielski (TREFL Sopot), Kulka (TREFL Sopot), Baker (TREFL Sopot), Taylor (TREFL Sopot)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Anwilu
[ICO]
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa 2 Taylor (TREFL Sopot).
[ICO]
1'
[2:2] 2 punkty spod kosza zdobywa Sobin. (Anwil Włocławek).
[ICO]
1'
[5:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 14 Kulka (TREFL Sopot).
[ICO]
2'
[5:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (Anwil Włocławek).
[ICO]
3'
[5:7] 2 punkty z półdystansu zdobywa Michalak (Anwil Włocławek).
[ICO]
3'
[5:9] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Michalak (Anwil Włocławek).
[ICO]
4'
[7:9] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 5 Śmigielski (TREFL Sopot).
[ICO]
5'
Michalak (Anwil Włocławek) faulowany przez Taylora (TREFL Sopot) przy rzucie za trzy punkty
[ICO]
5'
[7:10] Rzut wolny trafia Michalak (Anwil Włocławek).
[ICO]
5'
[7:11] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (Anwil Włocławek).
[ICO]
5'
[10:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Taylor (TREFL Sopot).
[ICO]
5'
[10:13] 2 punkty spod kosza zdobywa Sobin. (Anwil Włocławek).
[ICO]
5'
[12:13] 2 punkty spod kosza zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
6'
Trefl Sopot - skandują kibice
[ICO]
6'
[12:15] 2 punkty dobitką zdobywa Łączyński (Anwil Włocławek).
[ICO]
6'
[14:15] Kolejne 2 punkty zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
6'
[14:17] 2 punkty zdobywa Lichodiej (Anwil Włocławek).
[ICO]
7'
[14:19] 2 punkty wejściem pod kosz zdobywa Michalak (Anwil Włocławek).
[ICO]
7'
Przerwa na żądanie Klozińskiego (TREFL Sopot).
[ICO]
9'
[14:21] Kostrzewski (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
9'
[17:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 4 Baker (TREFL Sopot).
9'
Zyskowski (Anwil Włocławek) pudłuje dwa rzuty wolne
[ICO]
10'
[20:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 4 Baker (TREFL Sopot).
[ICO]
10'
[20:22] Tylko jeden rzut wolny trafia Wadowski (Anwil Włocławek).
10'
Motylewski (TREFL Sopot) blokuje Simona (Anwil Włocławek)
[ICO]
10'
[22:22] 2 punkty spod kosza zdobywa 26 Jeszke (TREFL Sopot).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Sopocianie bazują na dobrej i skutecznej grze Taylora (TREFL Sopot) oraz Bakera (TREFL Sopot), którzy trafiają w ważnych momentach. Do tego radzą sobie z defensywą Anwilu, ale w nim świetnie zagrał Michalak (Anwil Włocławek), który ma zdobytych już 11 punktów
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
[ICO]
11'
[24:22] 2 punkty zdobywa Ł. Kolenda (TREFL Sopot), do tego faul gości
[ICO]
11'
[25:22] Rzut wolny trafia Ł. Kolenda (TREFL Sopot).
[ICO]
11'
[25:24] 2 punkty z półdystansu zdobywa Simon (Anwil Włocławek).
[ICO]
11'
[25:26] Kostrzewski (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
12'
Baker (TREFL Sopot) faulowany przez Simona (Anwil Włocławek) przy rzucie za trzy punkty
[ICO]
12'
[26:26] Rzut wolny trafia 4 Baker (TREFL Sopot).
[ICO]
12'
[27:26] Tylko jeden rzut wolny trafia 4 Baker (TREFL Sopot).
[ICO]
12'
[27:28] 2 punkty z półdystansu zdobywa Zyskowski (Anwil Włocławek).
[ICO]
13'
[27:30] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Zyskowski (Anwil Włocławek).
[ICO]
13'
[27:32] 2 punkty z kontry zdobywa Zyskowski (Anwil Włocławek).
[ICO]
13'
[27:34] 2 punkty z kontry zdobywa Wadowski (Anwil Włocławek).
[ICO]
13'
[ICO]
14'
[27:36] Zyskowski (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
14'
[27:38] 2 punkty z kontry zdobywa Simon (Anwil Włocławek).
[ICO]
15'
[29:38] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 5 Śmigielski (TREFL Sopot).
[ICO]
15'
[29:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zyskowski (Anwil Włocławek).
[ICO]
15'
[29:43] 2 punkty z półdystansu zdobywa Simon (Anwil Włocławek).
[ICO]
16'
[31:43] 29 Leończyk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
16'
[31:45] Kolejne 2 punkty zdobywa Simon (Anwil Włocławek).
[ICO]
16'
[33:45] 2 punkty z półdystansu zdobywa 2 Taylor (TREFL Sopot).
[ICO]
16'
Przerwa na żądanie Milicicia (Anwil Włocławek).
[ICO]
17'
[33:47] 2 punkty z kontry zdobywa Zyskowski (Anwil Włocławek).
[ICO]
18'
[35:47] 2 punkty dobitką zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
19'
[35:49] Lichodiej (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
19'
[37:49] Ł. Kolenda (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
19'
[37:50] Tylko jeden rzut wolny trafia Szewczyk (Anwil Włocławek).
[ICO]
19'
[39:50] 2 punkty z półdystansu zdobywa 14 Kulka (TREFL Sopot).
[ICO]
19'
[ICO]
20'
[40:50] Tylko jeden rzut wolny trafia 14 Kulka (TREFL Sopot).
[ICO]
20'
[40:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Lichodiej (Anwil Włocławek).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Trefl zaczął pudłować rzuty i gubić się w ataku, z tego gości grali kontry i szybko odskoczyli sopocianom. Do tego w dobrej formie rzutowej byli Simon (Anwil Włocławek) oraz Zyskowski (Anwil Włocławek). Z drugiej strony brakuje lidera w ataku Trefla
Najskuteczniejsi do przerwy są: Zyskowski (Anwil Włocławek) - 13 pkt, Michalak (Anwil Włocławek) - 11 pkt, Leończyk (TREFL Sopot), Baker (TREFL Sopot) i Simon (Anwil Włocławek) po 8 pkt
Obie drużyny oddały po 31 rzutów z gry, Trefl trafił 14, Anwil 19. Goście dołożyli do tego 12 celnych rzutów wolnych, a sopocianie 8. W zbiórkach Trefl jest gorszy 14:18, a w asystach 10:11
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Anwilu
[ICO]
21'
[ICO]
22'
[42:56] 2 punkty spod kosza zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
22'
[42:58] 2 punkty "hakiem" zdobywa Sobin (Anwil Włocławek).
[ICO]
22'
[44:58] 2 punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL Sopot).
[ICO]
22'
[44:60] 2 punkty z kontry zdobywa Michalak (Anwil Włocławek).
[ICO]
23'
[47:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 4 Baker (TREFL Sopot).
[ICO]
23'
[47:62] 2 punkty spod kosza zdobywa Łączyński (Anwil Włocławek).
[ICO]
23'
Mecz z trybun Ergo Areny ogląda 2120 widzów
[ICO]
24'
[47:64] 2 punkty spod kosza zdobywa Sobin (Anwil Włocławek).
[ICO]
25'
[47:67] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Simon (Anwil Włocławek).
[ICO]
25'
[ICO]
25'
[47:72] 2 punkty z kontry zdobywa Sobin (Anwil Włocławek).
[ICO]
27'
[48:72] Tylko jeden rzut wolny trafia 2 Taylor (TREFL Sopot).
[ICO]
28'
[50:72] 26 Jeszke (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
29'
[51:72] Tylko jeden rzut wolny trafia 26 Jeszke (TREFL Sopot).
[ICO]
29'
[53:72] 14 Kulka (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
29'
[53:74] 2 punkty spod kosza zdobywa Kostrzewski (Anwil Włocławek).
[ICO]
30'
[53:76] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Zyskowski (Anwil Włocławek).
[ICO]
30'
[55:76] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
30'
Baker (TREFL Sopot) faulowany przez Wadowskiego (Anwil Włocławek) przy rzucie za trzy punkty
[ICO]
30'
[57:76] 4 Baker (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
Baker (TREFL Sopot) pudłuje ostatni rzut wolny
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Anwil dalej ma przewagę i gdyby nie zaczął oszczędzać się w ataku i rzucać za trzy punkt, to przewaga gości byłaby większa. Zmniejszyły ją rzuty wolne Jeszkego (TREFL Sopot), Kulki (TREFL Sopot) i Bakera (TREFL Sopot)
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
[ICO]
31'
[ICO]
31'
[62:76] 2 punkty z kontry zdobywa 4 Baker (TREFL Sopot).
[ICO]
33'
[ICO]
34'
[64:79] 2 punkty spod kosza zdobywa 14 Kulka (TREFL Sopot).
[ICO]
34'
[64:81] 2 punkty spod kosza zdobywa Szewczyk (Anwil Włocławek).
[ICO]
34'
Przerwa na żądanie Kozińskiego (TREFL Sopot).
[ICO]
34'
[64:83] Szewczyk (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
35'
[64:84] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (Anwil Włocławek).
[ICO]
36'
[66:84] 2 punkty spod kosza zdobywa 14 Kulka (TREFL Sopot).
[ICO]
36'
Faul niesportowy Komendy (Anwil Włocławek) na Ł. Kolendzie (TREFL Sopot)
[ICO]
36'
[68:84] Ł. Kolenda (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
37'
[70:84] 2 punkty z kontry zdobywa 2 Taylor (TREFL Sopot).
[ICO]
37'
[ICO]
37'
[70:85] Tylko jeden rzut wolny trafia Parzeński (Anwil Włocławek).
[ICO]
37'
Anwil Włocławek - słychać kibiców gości
[ICO]
37'
[70:87] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Kostrzewski (Anwil Włocławek).
[ICO]
38'
[72:87] 2 punkty zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
38'
[73:87] Tylko jeden rzut wolny trafia 29 Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
39'
[75:87] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa 4 Baker (TREFL Sopot).
[ICO]
39'
[75:89] 2 punkty zdobywa Kostrzewski (Anwil Włocławek).
[ICO]
39'
[77:89] 2 punkty spod kosza zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
40'
[ICO]
40'
Wadowski (Anwil Włocławek) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
40'
[82:89] Ł. Kolenda (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
Trefl Sopot - skandują fani. 43 sekundy do końca kwarty
[ICO]
40'
Niesportowy faul Bakera (TREFL Sopot) na Łączyńskim (Anwil Włocławek). 39 sekund do końca kwarty
[ICO]
40'
[82:90] Tylko jeden rzut wolny trafia Łączyński (Anwil Włocławek).
[ICO]
40'
Debiut w EBL 17-letniego Rompy (TREFL Sopot)
[ICO]
40'
[ICO]
40'
[82:92] 2 punkty spod kosza zdobywa Komenda (Anwil Włocławek).
40'
KONIEC MECZU. Trefl wykorzystał rozluźnienie Anwilu i zniwelował straty nawet poniżej 10 punktów. Nie udało się jednak osiągnąć więcej

Wyniki 3 kolejki:

• TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 82:92 (22:22, 18:31, 17:23, 25:16)
  • ARKA GDYNIA - Legia Warszawa 79:69 (22:23, 15:19, 14:12, 28:15)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Miasto Szkła Krosno 94:60 (27:11, 22:20, 26:15, 19:14)
  • TBV Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 72:84 (15:19, 15:17, 22:22, 20:26)
  • King Szczecin - Rosa Radom 92:71 (20:12, 25:18, 21:17, 26:24)
  • Polski Cukier Toruń - Spójnia Stargard 94:69 (23:13, 24:19, 24:15, 23:22)
  • Polpharma Starogard Gd. - Stelmet Enea BC Zielona Góra 80:94 (20:21, 21:24, 22:28, 17:21)
  • GTK Gliwice - AZS Koszalin 95:71 (17:23, 27:27, 23:17, 28:4)

Opinie (19)

• Slabo ten Treflik,nie to co kiedys.Pamietam boje Anwilu i Slaska w latach 90 tych,no i jeszcze Pruszkowa.Fajne czasy mili moi.

• Gra nie wygląda źle.

Brakuje tyrana pod koszem, gdy Milan wróci zobaczycie, jak styl się zmieni, większa część sił przerzucona zostanie pod kosza, a to odciąży obwód. Kolenda dzisiaj na złej skuteczności, znacznie poniżej potencjału. Kto widział mecz w Gdyni i Sopocie, wie jak te widowiska się różniły. U Arki Anwil w 3Q tracił siły, slabl, a tu wręcz odwrotnie. Sędziowie, jedno pytanie. Gdzie był faul Śmigielskiego na Kostrzewskim przy wyrzucie z out-u? To przypadkiem nie ten drugi trzymał za dłoń naszego? Wiele bardzo kontrowersyjnych decyzji, Wadowski po 5 faulach dalej na parkiecie? "Truskawka na torcie". Mnie cieszą zwycięstwa obu trójmiejskich klubów, co byście nie napisali...

• 8 5

• Oj jaką szkoda :)

• 5 6

• (1)

W zasadzie zespół grał bez środkowego.Więc nie ma się co dziwić ,że przegrał z mistrzem kraju.Łukasz Kolenda zdecydowanie lepszy na rozegraniu od Bakera.Słabo zagrał Śmigielski i Jeszke.
    Czekamy na Milana.podoba mi się polityka klubu dot. młodych zawodników. Do boju Trefl.

• 7 9

• Polityka co do młodych, jejku jakiś Ty głupi

• 7 0

• Na razie nie mamy łąwki tylko szpital a to dopiero poczatek sezonu

Możemy na razie się przeciwstawiać drużynom spoza czołówki ale jak gramy z mocniejszymi ekipami, ktore mają ok 10 zawodników w znaczącej rotacji meczowej to niestety wygląda to jak wygląda. Nie damy rady 40 minut utrzymać dobrej gry by poważniej zagrozić czołówce.

• 5 0

• mistrz mistrz anwil mistrz !!!

Kochaaam tylko Anwilek!
    Jemu oddam serce swe!
    Serce swoje jedyne
    oddam swoje drużynie!

A tak przy okazji - jest to trochę smutne, że na mecze Waszej drużyny przychodzi tak mało kibiców. Więcej było moich krajanów z Włocławka niż fanów drużyny z Sopotu. A już w ogóle kuriozalnie wyglądało to, że na około minutę przed końcem, gdy Trefl doszedł Anwil na 7 punktów, spora część mojego sektora...po prostu sobie poszła. To już chyba w Gdyni było trochę więcej kibiców na meczu 2 tygodnie temu i większe z ich strony zaangażowanie.

No ale nic, to był całkiem miły mecz i czekam na następne wygrane wyjazdowe. :)

DZIĘ - KU - JE - MY !!!!!!!

• 8 10

• Ocena (2)

...moja i może nie obiektywna.
    Narazie Trefl gra bez polotu.Bywa że błyszczy i zaraz umiera.Z drużynami takimi jak Anwil i Toruń tylko momentami może coś ugrać.Niestety słaba i mało wartościowa ławka.Napewno można za początek sezonu pochwalić Leończyka i dwoje amerykanów.Niestety Śmigielski jak zwykle od 20 spotkań bardzo słabo.Jeszke i tu jest kłopot...zaryzykuje lepiej będzie jak zostanie na ławce.co się dzieje z tym chłopakiem?
    Niestety na chwilę obecną możemy powalczyć ale wygrać będzie nam ciężko nawet z potencjalnie słabszymi ekipami.Jedną 5ką meczów się nie wygra...a teraz Trefl ma właśnie tylko taki zespół. Smutne ale prawdziwe...
    Szkoda a dziś było dobitnie widać.Życze jednak drużynie przełomu i wiary, w to że jeszcze Sopot pokaże jak pięknie zwycięża!

• 8 1

• przeinwestowali na polski pass, Leon gra solidnie i skutecznie, ale sam meczu nie wygra. W klubie, który kasą nie śmierdzi nie bierze się PL pass z takim kontraktem. "Dzięki temu" jest króciutka ławka i brak drugiej piątki. Wypada życzyć zdrowia, grając w komplecie play-off powinien być, bo konkurencja w tym sezonie słabsza

• 2 1

• dwoje amerykanów.? to który z nich jest passive?

10.11 (wt) godz.18:00 TREFL Sopot 79:60 bez publiczności Śląsk Wrocław
05.11 (czw) godz.17:35 Legia Warszawa 78:72 bez publiczności TREFL Sopot LIVE!

Wyniki 14 kolejki:

• Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 86:78 (17:23, 24:19, 19:16, 26:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16)
  • HydroTruck Radom - King Szczecin 83:73 (17:23, 15:15, 19:25, 32:10)
  • Legia Warszawa - GTK Gliwice 95:85 (19:18, 20:22, 34:25, 22:20)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)
  • PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)
  • Pszczółka Start Lublin - Enea Astoria Bydgoszcz (przełożony na 6.12)