Terminarz
10.05 (pt)
g.17:30
|
MKS Dąbrowa Górnicza | typuj | TREFL Sopot | ||||
05.05 (nd)
g.18:00
|
TREFL Sopot | 82:81 | MKS Dąbrowa Górnicza | ||||
03.05 (pt)
g.18:30
|
TREFL Sopot | 97:78 | MKS Dąbrowa Górnicza | LIVE! | |||
27.04 (sob)
g.17:30
|
TREFL Sopot | 92:98 | King Szczecin | ||||
21.04 (nd)
g.17:30
|
TREFL Sopot | 79:82 | Śląsk Wrocław | ||||
13.04 (sob)
g.15:30
|
Tauron GTK Gliwice | 79:80 | TREFL Sopot | ||||
04.04 (czw)
g.19:30
|
MKS Dąbrowa Górnicza | 101:106 | TREFL Sopot | ||||
30.03 (sob)
g.15:30
|
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | 79:82 | TREFL Sopot | ||||
23.03 (sob)
g.17:30
|
TREFL Sopot | 85:69 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | LIVE! | |||
18.03 (pon)
g.20:30
|
Polski Cukier Start Lublin | 84:85 | TREFL Sopot | ||||
13.03 (śro)
g.19:00
|
TREFL Sopot | 78:80 | Arriva Polski Cukier Toruń | ||||
09.03 (sob)
g.17:30
|
Legia Warszawa | 70:85 | TREFL Sopot | ||||
03.03 (nd)
g.17:30
|
TREFL Sopot | 88:76 | Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski | ||||
17.02 (sob)
g.15:00
|
Legia Warszawa | 96:81 | TREFL Sopot | ||||
15.02 (czw)
g.20:30
|
King Szczecin | 65:85 | TREFL Sopot | ||||
09.02 (pt)
g.17:30
|
TREFL Sopot | 88:70 | PGE Spójnia Stargard | ||||
03.02 (sob)
g.17:30
|
Icon Sea Czarni Słupsk | 74:65 | TREFL Sopot | ||||
25.01 (czw)
g.17:30
|
Dziki Warszawa | 75:80 | TREFL Sopot | ||||
21.01 (nd)
g.17:30
|
TREFL Sopot | 124:74 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | ||||
05.01 (pt)
g.20:30
|
TREFL Sopot | 76:71 | Anwil Włocławek | ||||
01.01 (pon)
g.19:30
|
King Szczecin | 79:84 | TREFL Sopot | ||||
23.12 (sob)
g.17:30
|
Śląsk Wrocław | 66:87 | TREFL Sopot | ||||
14.12 (czw)
g.17:30
|
TREFL Sopot | 79:85 | Tauron GTK Gliwice | ||||
07.12 (czw)
g.20:30
|
TREFL Sopot |
110:102
po dogrywce |
MKS Dąbrowa Górnicza | ||||
02.12 (sob)
g.15:30
|
TREFL Sopot | 94:78 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | ||||
23.11 (czw)
g.20:00
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 72:92 | TREFL Sopot | LIVE! | |||
17.11 (pt)
g.17:30
|
Arriva Twarde Pierniki Toruń | 69:80 | TREFL Sopot | ||||
11.11 (sob)
g.17:30
|
TREFL Sopot | 77:69 | Legia Warszawa | ||||
04.11 (sob)
g.17:30
|
Arged BM Stal Ostrów | 70:71 | TREFL Sopot | ||||
28.10 (sob)
g.15:30
|
PGE Spójnia Stargard | 80:73 | TREFL Sopot | ||||
21.10 (sob)
g.15:30
|
TREFL Sopot | 81:90 | Grupa Sierleccy Czarni Słupsk | ||||
15.10 (nd)
g.15:30
|
TREFL Sopot | 96:85 | Dziki Warszawa | ||||
05.10 (czw)
g.17:30
|
Enea Zastal BC Zielona Góra | 85:97 | TREFL Sopot | ||||
29.09 (pt)
g.20:10
|
TREFL Sopot | 73:82 | Polski Cukier Start Lublin | ||||
24.09 (nd)
g.17:30
|
Anwil Włocławek | 91:83 | TREFL Sopot | ||||
20.09 (śro)
g.19:00
|
King Szczecin | 92:90 | TREFL Sopot |
Tabela końcowa
Koszykówka - Orlen Basket Liga
M Z P Bilans Pkt | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anwil Włocławek | ||||||
2 | Trefl Sopot | ||||||
3 | Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski | ||||||
4 | King Szczecin | ||||||
5 | Legia Warszawa | ||||||
6 | Śląsk Wrocław | ||||||
7 | MKS Dąbrowa Górnicza | ||||||
8 | PGE Spójnia Stargard | ||||||
9 | Polski Cukier Start Lublin | ||||||
10 | Dziki Warszawa | ||||||
11 | Icon Sea Czarni Słupsk | ||||||
12 | Arriva Polski Cukier Toruń | ||||||
13 | Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia | ||||||
14 | Tauron GTK Gliwice | ||||||
15 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | ||||||
16 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut |
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
- Ćwierćfinały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
- TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 97:78 oraz 82:81
- Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 89:70 oraz 98:84
- King Szczecin - Legia Warszawa 85:80 oraz 80:77
- Arged BM Stal Ostrów - Śląsk Wrocław 76:85 oraz 81:64
- Klasyfikacja końcowa na miejscach 9-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
- Degradacja z Orlen Basket Ligi: Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
Ćwierćfinały | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anwil Włocławek
1 miejsce po rundzie zasadniczej
|
2 |
King Szczecin
4 miejsce po rundzie zasadniczej
|
2 |
TREFL SOPOT
2 miejsce po rundzie zasadniczej
|
2 |
Arged BM Stal Ostrów Wlkp.
3 miejsce po rundzie zasadniczej
|
1 | |||
PGE Spójnia Stargard
8 miejsce po rundzie zasadniczej
|
0 |
Legia Warszawa
5 miejsce po rundzie zasadniczej
|
0 |
MKS Dąbrowa Górnicza
7 miejsce po rundzie zasadniczej
|
0 |
Śląsk Wrocław
6 miejsce po rundzie zasadniczej
|
1 |
Półfinały | ||||
---|---|---|---|---|
|
|
|||
|
|
Finał | |
---|---|
|
|
|
Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla
-
Geoffrey Groselle
ocena
4.29(35 ocen) -
Jakub Musiał
ocena
3.50(36 ocen) -
Jakub Schenk
ocena
3.49(35 ocen)
Najbliższe spotkanie
Najlepiej typujący wyniki Trefla
imię i nazwisko | typowań | pkt. | skuteczność |
---|---|---|---|
1. Rafał Marczyński | 34 | 66 | 70.6% |
2. Sufcia Jagularownia | 34 | 65 | 67.6% |
3. Łukasz Gawlik | 35 | 63 | 68.6% |
4. Tadeusz Grota | 33 | 61 | 69.7% |
5. Efcia Konefcia | 34 | 61 | 67.6% |
Relacje LIVE
-
3 maja 2024, godz. 18:30
-
23 marca 2024, godz. 17:30
-
23 listopada 2023, godz. 20:00