Trefl Sopot - Enea Astoria Bydgoszcz 87:78. Udany powrót do Ergo Areny

dak.
14 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Nana Foulland (z prawej) zaliczył double-double w meczu z Eneą Astoria Bydgoszcz. Zdobył 20 punktów i zanotował 14 zbiórek. Nana Foulland (z prawej) zaliczył double-double w meczu z Eneą Astoria Bydgoszcz. Zdobył 20 punktów i zanotował 14 zbiórek.

Trefl Sopot wygrał w Ergo Arenie z Eneą Astoria Bydgoszcz 87:78 (22:26, 21:15, 21:19, 23:18) w 12. kolejce Energa Basket Ligi. Żółto-czarni wykazali się dużym spokojem w końcówce meczu, bo jeszcze 2 minuty przed ostatnią syreną, ich przewaga wynosiła 3 punkty. Koszykarze mogą mówić o udanym powrocie do Ergo Areny, w której nie grali przez blisko 1,5 miesiąca.

TREFL: Foulland 20 (14 zb.), Medlock 14 (2x3), M. Kolenda 13 (3x3), Leończyk 10, Ayers 9 (1x3) oraz Roberson 15 (2x3, 6 zb.), Ł. Kolenda 6 (2x3), Kowalenko 0, Kurpisz 0

ASTORIA: Zębski 19 (3x3, 9 zb.), Clyburn 16, Kemp 10, Walton 9, Michał Nowakowski 2 oraz Chyliński 8 (2x3), Marcin Nowakowski 7 (1x3), Frąckiewicz 5, Szyttenholm 2, Aleksandrowicz 0, Krasuski 0

Koszykarze Trefla Sopot wrócili do Ergo Areny i zagrali w niej pierwszy raz od 2 listopada, gdy mierzyli się z GTK Gliwice. 2 ostatnie domowe spotkania żółto-czarni zmuszeni byli rozegrać w Hali 100-lecia.

Legia Warszawa - Trefl Sopot 71:92 - relacja

Zgodnie z planem spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy i już w pierwszej akcji, punkty zza łuku zdobył Carlos Medlock. Kolejne minuty przebiegały spokojnie, głównie za sprawą niecelnych rzutów Michała Kolendy, Camerona Ayersa, A.J. Waltana czy Krisa Clyburna. Starcie zaczęło jednak nabierać na tempie, a gdy swoje okazje zaczęli wykorzystywać Mateusz Zębski, Adam Kemp i Walton, Astoria objęła pierwsze prowadzenie (16:14). Choć miejscowi utrzymywali kontakt z rywalem, ten odskakiwał za każdym razem, a po 10 minutach wygrywał 26:22.

Zespół Marcina Stefańskiego nie wszedł dobrze w drugą kwartę, bo na pierwsze trafienie kazał czekać do 14. minuty, gdy jeden z dwóch rzutów wolnych wykorzystał Nana Foulland (23:29). Śladami Amerykanina poszedł Jeff Roberson, który wraz z ze środkowym doprowadzili do remisu 29:29. Zegar pokazywał jeszcze 4 i pół minuty do końca drugiej partii.

Gospodarze mieli problemy z utrzymaniem prowadzenia. Dopiero na 120 sekund przed syreną zaczęli trzymać rękę na pulsie po celnych rzutach Medlocka oraz Robersona. Obie ekipy schodziły do szatni przy wyniku 43:41.

Po zmianie stron doszło do klasycznej wymiany ciosów. Miejscowi zaczęli dochodzić do głosu po 23 minutach i trakcie trzech kolejnych zdołali uciec rywalom na 7 "oczek". Trafieniem zza łuku, serię przerwał Zębski. Do końca partii oglądaliśmy dwa podobne powroty w wykonaniu podopiecznych Artura Gronka, ale przed ostatnią górą byli jednak gospodarze (64:60).

W ciągu pierwszych pięciu minut decydującej odsłony, gospodarze wyrobili sobie 9-punktową zaliczkę. Tyle czasu potrzebowali przyjezdni, by trafić po raz pierwszy. Gdy na 3 minuty przed końcem, Trefl utrzymywał przewagę i wydawało się, że Astoria już nie zagrozi, bydgoszczanie pomniejszyli stratę w minutę do 3 "oczek". Gospodarze zachowali jednak zimną krew i zdołali dorzucić jeszcze 10 punktów, wygrywając ostatecznie 87:78.

Asseco Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza - zapowiedź niedzielnego meczu

Sopocianie byli skuteczniejsi pod każdym względem. Trafili 33 z 65 rzutów z gry (50 proc.) i 10 z 27 z dystansu (37 proc.). Rywale odpowiedzieli 31 z 79 trafieniami z gry (39 proc.) i 6 z 22 "trójkami" (27 proc.). Lepsi byli też pod tablicami, zbierając 44 piłki, przy 36 gości. Zanotowali natomiast o 8 strat więcej (15-7).

Wyniki 12 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - MKS Dąbrowa Górnicza 95:68 (17:15, 35:17, 20:16, 23:20)
  • TREFL SOPOT - Enea Astoria Bydgoszcz 87:78 (22:26, 21:15, 21:19, 23:18)
  • GTK Gliwice - Legia Warszawa 95:94 (23:26, 26:22, 18:23, 19:15, d: 9:8)
  • PGE Spójnia Stargard - Stelmet Enea BC Zielona Góra 76:96 (20:27, 17:25, 29:25, 10:19)
  • Anwil Włocławek - King Szczecin 110:82 (26:25, 26:21, 29:16, 29:20)
  • Polpharma Starogard Gd. - HydroTruck Radom 78:86 (19:14, 16:21, 28:26, 15:25)
  • Śląsk Wrocław - Polski Cukier Toruń 86:108 (16:27, 20:24, 22:30, 28:27)
  • Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 84:72 (29:17, 11:21, 25:14, 19:20)
dak.

Opinie (18)

• Trochę lepsza obrona od początku

I można było by kontrolować cały mecz bez stresu. Ale jest wygrana i to najważniejsze

• 18 2

• Nana znowu napykał kilka akcji do top ten tygodnia :-)

• 21 2

• Gd

Podpisać kontrakt z Nana na kolejny sezon - kluczowe!!

• 31 2

• (2)

A nie lepiej jest zagrać w hali 100 lecia ? Przynajmniej hala była by prawie pełna, zawodnikom lepiej by się grało , bo ta garstka na Ergo nie ma szans nawet zdrowo pokibicować. Ledwo slyszalni .

• 10 20

• część z tych co przychodzą do ergo nie przyszliby do 100lecia. Zobacz jakie możliwości daje ergo a jakie 100lecia choćby pod kątem atrakcji dla dzieci itd...

• 4 1

• Granie w ergo to sołtysa kompleks, wiejskiego bycia miejskim. A tak serio, to jak ta hala by zarobiła, gdyby nie obrót kasa z miasta ? Zarabia, bo niby klub płaci, za hale, ale klub dostaje kasę od miasta i na papierze to nawet zysk przypomina. I tak wszystko do miasta wraca, więc mechanizm, jedynie zyski hali "produkuje na kwitach"