Trefl Sopot krzyżuje plany MKS w drodze do play-off. "Setka" w Dąbrowie Górniczej

dak.
4 kwietnia 2024, godz. 21:35
Opinie (5)

Trefl Sopot ma już 20 zwycięstw w tym sezonie. Trefl Sopot ma już 20 zwycięstw w tym sezonie.

Trefl Sopot wygrał na wyjeździe z drużyną MKS Dąbrowa Górnicza 106:101 (27:24, 31:23, 25:26, 23:28) w 27. kolejce Orlen Basket Ligi. Żółto-czarni prowadzili przez cały mecz, ale co najważniejsze, w końcówce nie pozwolili rywalowi na wyrwanie sobie zwycięstwa. Dzięki temu umocnili się na pozycji wicelidera i jednocześnie utrudnili swojemu rywalowi drogę do fazy play-off.

MKS: Williams 20 (3x3), Wilczek 17 (4x3), Carvacho 16, Kulikowski 5 (1x3), Persons 1 (10 as.) oraz Garcia 22 (3x3), Cabbil 13 (1x3), Słupiński 4, Kucharek 3 (1x3), Piechowicz

TREFL: Groselle 24 (6 zb.), Van Vliet 24 (2x3, 10 zb.), Scruggs 10 (3x3), Best 10 (2x3), Varadi 2 (6 as.) oraz Schenk 16 (2x3), Zyskowski 9 (1x3), Witliński 6, Musiał 3 (1x3), Barnes 2 (6 zb.)

Trefl Sopot nie miał łatwego zadania w Dąbrowie Górniczej, gdyż MKS wciąż wierzy w awans do fazy play-off. Zwycięstwo z pewnością przybliżyłoby do niej drużynę Borisa Balibreę, ale górą byli podopieczni Żana Tabaka, którzy odnieśli 20. ligowe zwycięstwo i umocnili się na pozycji wicelidera.

Trefl Sopot już tylko czeka na play-off. Specjalna motywacja koszykarzy Trefl Sopot już tylko czeka na play-off. Specjalna motywacja koszykarzy

Żółto-czarni prowadzili grę od samego początku, choć trudno było im zarysować znaczącą przewagę od pierwszych minut. Rywale utrzymywali bezpieczny dystans i podejmowali próby dogonienia Trefla. Jednak w drugiej kwarcie zapomnieli o obronie, w efekcie czego goście rozpoczęli ją od 6:0, a do szatni schodzili z 10-punktową zaliczką, choć różnica wynosiła nawet i 16 "oczek".

Po przerwie mocniej ruszyli miejscowi. Poczuli "krew" i trzykrotnie zbliżali się na 4 punkty po trafieniach: Dominika Wilczka, Marca GarciiMacieja Kucharka, ale rywale w porę odpowiadali.

Emocji nie brakowało zwłaszcza w ostatniej kwarcie. Gospodarze wciąż czuli swoją szansę na wygraną. Byli bardzo blisko, szczególnie na niespełna 3 minuty przed końcem, gdy dobili na 97:100. Wtedy "trójkę" odpalił Jakub Schenk, ale i Garcii nie zadrżała ręka przy rzucie. Na szczęście jednak skuteczni okazali się również: Paul Scruggs oraz Van Vliet.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 27 5 22 2173:2359 32
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2024-04-09

Wyniki 27 kolejki

• Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 74:77 (29:21, 8:23, 10:18, 27:15)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - TREFL SOPOT 101:106 (24:27, 23:31, 26:25, 28:23)
  • Dziki Warszawa - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 61:74 (12:22, 14:21, 20:16, 15:15)
  • PGE Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 64:70 (17:11, 18:19, 18:24, 11:16)
  • Tauron GTK Gliwice - Arriva Polski Cukier Toruń 92:76 (21:21, 27:19, 24:17, 20:19)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - King Szczecin 86:95 (22:33, 28:23, 23:18, 13:21)
  • Polski Cukier Start Lublin - Icon Sea Czarni Słupsk 77:86 (17:27, 22:16, 18:20, 20:23)
  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 68:97 (18:23, 12:30, 19:24, 19:20)
dak.

Opinie (5)

Wszystkie opinie

• Bardzo dobrze, ze Trefl wygral w Dabrowie. MKS nie zasluguje na playoffs

• 5 4

• Hej Trefl

Brawo trefl, brawo trener. Jest drużyna!

• 13 1

• Borys

Szkoda ,ze jak zawsze głównymi postaciami byli Panowie w szarych koszulkach. Raz był faul a za chwilę taki sam faul drużyny przeciwnej był puszczany.Czy na Play offy można zakontraktowac sędziów z Innej ligi bo nasi od lat są mega słabi

• 5 1

• Opinia wyróżniona

Dobry, ofensywny mecz i pomyślny wynik

Wiadomo, że w tym sezonie z Dabrową gra się w strzelanie i Trefl dwa razy wyfrał te pojedynki. I o to chodzi. Nie oczekujmy że będziemy wygrywać 20 i wiecej punktów bez wysiłku bo raz że liga jest wyrównana a dwa taka jest dziś koszykówka, że 2-3 minuty pozwalaja czasem no odrabianie dużych strat. Cały mecz na prowadzeniu i nawet w trudnych momentach udało się wyciągnąć mecz (tak jak wiele w tym sezonie czego często brakowało w poprzednich sezonach). Kolejny raz cieszy zrównoważony podział ról, ten mecz miał kilkui wyróżniających się graczy. Raziły niestety niektóre zagrania Schenka owocujace licznymi stratami oraz niestety powtarzjący sie brak myślenia u Witlińskiego, który większosć swoich fauli łapał po zupełnie bezsensownych zagraniach nawet nie w obronie tylko gdzieś przy próbie zbiórek ofensywnych - to naprawdę było widać gołym okiem bez żadnych powtórek a te faule nie dawały nam kompletnie nic. Nich on sobie odpuści tą piłkę jeśli widzi że nie ma szans i zamaist tego spektakulkarnie odpycha przeciwnika - sędziowie aż tacy ułomni nie sa żeby tego nie zauważyć.