Trefl Sopot uległ Rosie w Radomiu. Nieudany debiut Milovanovicia

Vernon Taylor rzucił w Radomiu 22 pkt, ale nie poprowadził Trefla do wygranej z Rosą. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Koszykarze Trefla Sopot przegrali na wyjeździe z Rosą Radom 68:75 (20:16, 15:22, 15:14, 18:23). Debiutu w sopockich barwach doczekał się po kontuzji Milan Milovanović, ale oddał zaledwie trzy rzuty z gry i zdobył 5 pkt w 27 minut. Dorzucił do tego 10 zbiórek, ale lepsza gra na tablicach nie dała sopocianom zwycięstwa.

Rosa: Mielczarek 21 (3x3), Libdbom 15 (3x3), Trotter 13 (1x3, 8 as.), Zegzuła 5 (1x3), Mosquera Perea 0 oraz Neal 15 (1x3), Piechowicz 6 (7 zb.), Wall 0, Szymański 0

TREFL: Taylor 22 (2x3), Jeszke 16 (2x3), Baker 8, Leończyk 6 (6 as), Milovanvić 5 (10 zb.) oraz Kulka 7, Ł.Kolenda 4, Motylewski 0

W spotkanie lepiej weszli sopocianie, którzy rozpoczęli od prowadzenia 8:5 po 4 minutach gry. Do wyrównania rzutem zza łuku doprowadził jednak Artur Mielczarek, a prowadzenie gospodarzom dał Obie Trotter - obaj gracze jeszcze w minionym sezonie występowali w barwach Trefla.

Sopocianie odpowiedzieli serią 6:0 i po trójce dobrze dysponowanego w premierowej kwarcie Damiana Jeszke było 14:10 dla ekipy trenera Marcina Klozińskiego.

Przewagę 4 pkt udało się zachować do kolejnej partii, ale w niej górą byli miejscowi. Carl Lindbom trafił dwie trójki i pomógł Rosie zbliżyć się do Trefla na punkt, następnie - do spółki z Mielczarkiem - odbić prowadzenie. Na przerwę radomianie zeszli z przewagą 38:35.

Sopocianie po 4 z rzędu punktach Jeszke wyrównali na 44:44, ale gospodarze szybko odzyskali prowadzenie. Kwartę wygrali jednak goście, a zaliczka Rosy przed ostatnimi 10 minutami gry wynosiła zaledwie 2 pkt.

Gdy tylko Trefl wyrównał za sprawą Grzegorza Kulki, dostał dwa szybkie ciosy - zza łuku rzucili Trotter i Lindbom. Było 60:54, a o czas poprosił trener Kloziński, ale po wznowieniu gry na 62:54 trafił jeszcze Trotter. Tylko jeden rzut wolny wykorzystał Vernon Taylor, a kolejne punkty zza łuku dołożył dla Rosy Cullen Neal.

Do końca meczu Rosa kontrolowała sytuację, a spotkanie zakończyła z dorobkiem dziewięciu trójek przy zaledwie pięciu Trefla. Bardziej skuteczni byli też w rzutach za 2 pkt. Sopocianom nie pomogła wygrana walka na tablicach (40 do 31), w którą duży wkład miał Milovanović.

Wyniki 4 kolejki:

• ARKA GDYNIA - Miasto Szkła Krosno 91:78 (21:22, 29:26, 23:13, 18:17)
  • Rosa Radom - TREFL SOPOT 75:68 (16:20, 22:15, 14:15, 23:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 94:82 (25:26, 34:14, 19:19, 16:23)
  • Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 76:79 (25:23, 19:10, 8:16, 17:20, d. 7:10)
  • AZS Koszalin - Spójnia Stargard 68:74 (13:16, 15:21, 16:20, 24:17)
  • GTK Gliwice - Polpharma Starogard Gd. 82:85 (14:17, 15:24, 30:19, 23:25)
  • Legia Warszawa - King Szczecin 75:70 (21:16, 12:20, 22:17, 20:17)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - TBV Start Lublin 92:70 (15:23, 23:18, 27:19, 27:10)

Opinie (21) 1 zablokowana

• Stomil Olsztyn (3)

I Trefliki co? Tabeli dno :) a Asseco Arka co? Mamy to mamy pierwszą wygraną w eurocup :)

• 12 1

• Daj im spokój. Zawsze przykro się patrzy, jak prawdziwi kibice płacą za ambicje władz.

• 7 1

• (1)

Nie ma się co podniecać. Eurocap to rozgrywki niższej klasy rozgrywkowej. Natomiast Euroliga jest jak Liga Mistrzów w piłce nożnej, czyli niedostępna. Nawet mistrz Polski nie ma do niej dostępu.

• 0 2

• EuroCup to „druga” liga europejska. Za pierwszą uchodzi Euroliga. Na Ligę Mistrzów, w której gra Anwil mówi się trzecia liga. VTB niby uznawana za czwartą, ale tutaj nie do końca się zgodzę i osobiście uważam, że śmiało można podciągnąć ją pod trzecią ligę europejską. Tak więc wszystkich napinaczy, którzy wytykają dopiero jedną wygraną Asseco Arki zapraszam do EuroCup’u i wtedy dopiero o komentarze. Mnie osobiście nawet udział i wygrane GTK Gliwice w Europie cieszą, bo chłopaki się ogrywają. Każda polska drużyna w pucharach cieszy i porażki bolą niezależnie czy to Anwil czy Stelmet po mimo że jestem za Asseco. Nie ma co łączyć ligowego podwórka z pucharami, ale w pucharach wspiera się swoich czyli Polaków

• 3 0

• normalnie byłby to dramat

ale coraz bliżej komedii

• 14 0

• Po tym sezonie jeden Trefl pójdzie do likwidacji albo sprzedania licencji do innego miasta (6)

Czy będą to koszykarze czy siatkarze teraz ciężko zgadnąć...

• 12 2

• zależy który trefelek po sezonie będzie niżej w tabelach (byle nie do Gdyni)

• 0 5

• (3)

Sołtys nie odpuści kosza, więc siatka out.

• 4 1

• Moze soltys ma juz dość zakłamywania rzeczywistosci przez panów Wierzbickich i finansowania klubu,ktory w beznadziejnie slabej lidze do playoff niw moze nawet awansowac?!

• 3 1

• i to jest nielogiczne (1)

Bo siatka w Sopocie znaczy wiele i ma publikę w całym Trójmieście. A kosz - źródło żartów w całej Polsce z zawiści de facto jednego burmistrza dzielnicowego wobec drugiego, bo Trójmiasto się odbiera jako jeden organizm.

• 3 0

• Nikt nie odbiera trójmiasta jako jednego organizmu i nikt z GSP i GD nie będzie kibicował koszykówce w gdyni

• 1 0

• Prezes nie odpuści koszykówki kiedy Prokom Trefl Sopot przenosil się do Gdyni to Wierzbicki pokazał ile znaczy dla niego koszykowka w Sopocie i drużyna koszykarska jest w Sopocie do dzisiaj. Więc jeżeli jakaś likwidacja będzie to tylko siatkówki , zresztą widać po tym sezonie że siatkarze wyprzedali niemal 3/4 składu z poprzednoego sezonu . Kalkulacja jest prosta drużyna koszykarska jest tańsza w utrzymaniu niż siatkarska .

• 0 1

• Gdyby grał Stefan ....

• 10 3

• Kasa (2)

Jak w przyszłym sezonie nie znajda sponsorów którzy sypną kasa to lepiej wgl nie grać, szkoda dobrych zawodników żeby tracili czas.
    A trener do wywalani*

• 4 1

• (1)

Zobacz ilu prywatnych sponsorow zdecydowało sie przekac swoje środki na Trefla w ostatnich latach i masz odpowiedź. W o wiele bardziej popularnej siatce jest podobnie. Miejska,czyli podatników kasa plus spolki miejskie.

• 1 2

• mali sponsorzy mogą tylko utrzymać klub na powierzchni albo tuż pod
        potrzebny jest jeden poważny sponsor z poważnym portfelem żeby zdobywać szczyty

• 1 1

• (3)

Arka Gdynia ma działaczy,zespół,trenera. Trudno to powiedzieć o Treflu Sopot.

• 9 0

• tylko kibiców nie ma, bo ta garstka co przychodzi krzyczy "asseco" (1)

• 1 1

• No i ...? Co ma piernik do wiatraka? Dopingują swoich tak jak Zielona swój Zastal po mimo że to Stelmet. A gdzie wasz klub kibica podział się na meczu z Anwilem? Oj puzzelki puzzelki... Ból czy zazdrość? A może jedno i drugie?

• 3 0

• Sopot ma to samo, tylko nie ma kasy. Ciekawe co będzie w gdyni za rok, jak kredyty trzeba będzie spłacić...

• 0 0

• Co jeszke ?

• 2 0

10.12 (czw) godz.17:35 Zastal Enea BC Zielona Góra typuj bez publiczności TREFL Sopot
18.12 (pt) PGE Spójnia Stargard TREFL Sopot
26.12 (sob) TREFL Sopot Anwil Włocławek
30.12 (śr) ASSECO ARKA Gdynia TREFL Sopot
18.03.2021 (czw) Polski Cukier Toruń TREFL Sopot
16.11 (pon) godz.17:35 MKS Dąbrowa Górnicza 72:81 bez publiczności TREFL Sopot
10.11 (wt) godz.18:00 TREFL Sopot 79:60 bez publiczności Śląsk Wrocław
05.11 (czw) godz.17:35 Legia Warszawa 78:72 bez publiczności TREFL Sopot LIVE!

Wyniki 14 kolejki:

• Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 86:78 (17:23, 24:19, 19:16, 26:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16)
  • HydroTruck Radom - King Szczecin 83:73 (17:23, 15:15, 19:25, 32:10)
  • Legia Warszawa - GTK Gliwice 95:85 (19:18, 20:22, 34:25, 22:20)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)
  • PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)
  • Pszczółka Start Lublin - Enea Astoria Bydgoszcz (przełożony na 6.12)