Trefl drugi, Asseco trzecie

20 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 19:15 (20 września 2015)
Od początku sparingów przed sezonem 2015/2016 Jakub Parzeński jest jednym z najlepszych koszykarzy Asseco. Od początku sparingów przed sezonem 2015/2016 Jakub Parzeński jest jednym z najlepszych koszykarzy Asseco.

Koszykarze Asseco po raz kolejny podczas okresu przygotowawczego zmierzyli się z rywalem z Litwy. W X turnieju o Różę Kutna przegrali w półfinale z KK Siauliai 61:70 (11:25, 18:20, 14:11, 18:14). W meczu o 3. miejsce gdynianie pokonali słowacką BC Prievidzę 82:73 (17:20, 11:16, 31:19, 23:18). Memoriał Wojtka Michniewicza zakończyli na 2. miejscu koszykarze Trefla. W ostatnim meczu ulegli po dogrywce gospodarzowi, Polskiemu Cukrowi Toruń 81:86 (14:24, 16:14, 29:12, 11:20, d. 11:16)

Asseco Gdynia - KK Siauliai 61:70 (11:25, 18:20, 14:11, 18:14)

ASSECO: Szczotka 14, Parzeński 12, Czerlonko 7, Matczak 7, Hickey 6, Żołnierewicz 5, Ahmedovic 4, Kowalczyk 3, Morozow 3, Kaplanovic 0, Majchrzak 0

Asseco wybrało się do Kutna po dobrym występie podczas turnieju w litewskiej Dżukiji. Tam koszykarze Tane Spaseva zajęli 3. miejsce, a ich liderem był Amerykanin Anthony Hickey.

ASSECO TRZECIE W TURNIEJU NA LITWIE

Tym razem nowy rozgrywający Asseco nie mógł rozwinąć skrzydeł jak w weekend wcześniej. I to pomimo tego, że gdynianie ponownie zmierzyli się z rywalem z Litwy. Drużyna z Siauliai już w pierwszej kwarcie uzyskała 14-punktowe prowadzenie i kontrolowała wynik do końca meczu.

W Asseco dobrze funkcjonowała w ataku strefa podkoszowa. Najskuteczniejszym graczem był kapitan, Piotr Szczotka - 14 pkt. Dobrą formę z meczu na mecz potwierdza Jakub Parzeński, który zdobył dwa punkty mniej.

W ekipie rywala dominował koszykarz o polsko brzmiącym nazwisku Dave Dudziński. Skrzydłowy zdobył aż 23 pkt.

O 3. miejsce w turnieju Asseco zagrało z BC Prievidza. Słowacy ulegli w półfinale Polfamreksowi Kutno 63:69.

BC Prievidza - Asseco Gdynia 73:82 (20:17, 16:11, 19:31, 18:23)

ASSECO: Kowalczyk 25, Hickey 19, Parzeński 18, Matczak 9, Żołnierewicz 9, Szczotka 2, Majchrzak 0, Morozow 0, Ahmedovic 0, Czerlonko 0, Fransunkiewicz 0

Słowacy nie postawili takiego oporu jak Litwini. Tym razem zespół Spaseva lepiej funkcjonował na obwodzie. A to przełożyło się na skuteczniejszy atak. Świetnie zadziałał on w drugiej połowie. Tylko w trzeciej kwarcie Asseco zdobyło 31 pkt.

Para Sebastian Kowalczyk i Hickey nie dawała odetchnąć defensywie rywali. Forma nie opuściła także Parzeńskiego, który dopisał tym razem do dorobku sparingowego 18 pkt.

DWA ZWYCIĘSTWA KOSZYKARZY TREFLA W TORUNIU

Polski Cukier Toruń - Trefl Sopot 86:81 (24:14, 14:16, 12:29, 20:11, d. 16:11)

TREFL: Dutkiewicz 17 punktów, Duren 17, Majok 14, Surmacz 12, Bilinovać 6, Kulka 5, Sikora 3, Kolenda 3, Stefański 2, Kreftt 2, Dzierżak 0

Niepokonany w memoriale Wojtka Michniewicza Trefla, spotkał się w niedzielę z gospodarzem zmagań, Polskim Cukrem Toruń. Sopocianie weszli słabo w mecz i już po pierwszej kwarcie przegrywali różnicą 10 punktów. Drużynie Zorana Marticia udało się jednak zniwelować stratę już w trzeciej odsłonie starcia, ale i tak musieli walczyć do ostatniej syreny czwartej kwarty o to, by pozostać w grze.

Na 4 sekundy przed końcem tej części gry na linii rzutów wolnych stanął były koszykarz żółto-czarnych, Łukasz Wiśniewski. Jego dwa trafienia sprawiły, że Polski Cukier prowadził 70:67. Wydawało się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą, ale w ostatniej akcji czwartej kwarty faulowali przy rzucie za trzy punkty Josipa Bilinovacia. Ten wykorzystał wszystkie wolne i doprowadził do dogrywki. W niej sopocianie dali sobie rzucić aż 16 punktów i ponieśli pierwszą porażkę w Toruniu.

Opinie (2) 1 zablokowana

• Ahmedovic, Morozow?

Kto to jest? Kolejni za czapkę gruszek?

• 15 0

• top secret

tbl coraz bliżej tylko w asseco nic nie wiadomo, czy jest czy będzie pełen skład,

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 30 5 25 2413:2653 35
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 30 kolejki

• TREFL SOPOT - King Szczecin 92:98 (13:27, 30:17, 27:30, 22:24)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 93:82 (27:29, 21:20, 23:17, 22:16)
  • Dziki Warszawa - PGE Spójnia Stargard 70:67 (13:21, 22:15, 17:18, 18:13)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 126:60 (33:16, 40:15, 28:15, 25:14)
  • Polski Cukier Start Lublin - Legia Warszawa 92:112 (25:27, 22:26, 27:21, 18:38)
  • Anwil Włocławek - Arriva Polski Cukier Toruń 91:70 (20:19, 25:20, 18:13, 28:18)
  • Śląsk Wrocław - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 98:79 (28:19, 28:20, 20:22, 22:18)
  • Tauron GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 73:110 (11:33, 19:27, 26:24, 17:26)