Koszykarze wznowili rozgrywki II ligi

8 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Trefl przegrał półfinał II ligi
"Korsarze" udanie rozpoczęli rok wygrywając w Inowrocławiu. "Korsarze" udanie rozpoczęli rok wygrywając w Inowrocławiu.

Od zwycięstwa rozpoczęli 2013 rok koszykarze II-ligowego Wybrzeża Korsarza Gdańsk, którzy w Inowrocławiu pokonali Noteć 63:56 (17:10, 19:18, 13:10, 14:18). Gorzej powrót po świąteczno-noworocznej przerwie wyszedł graczom gdyńskiego GTK, którzy przegrali w Skierniewicach 87:95 (21:32, 27:12, 23:22, 16:29). Dopiero 12 stycznia do gry powrócą rezerwy Trefla Sopot, które czeka tego dnia derbowy pojedynek z "Korsarzami".

Noteć Inowrocław - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 56:63 (10:17, 18:19, 10:13, 18:14)
WYBRZEŻE KORSARZ: Załucki 20, Nitsche 14, Konsek 9 (13 zb.), Strychalski 4, Grujić 2 (15 zb.) - Chudy 8, Gołębiewski 6, Ziębiński 0, Dylicki 0, Specyalski 0, Skiba 0.

Gdańszczanie, którzy ubiegły rok kończyli na trzecim miejscu w tabeli, w Inowrocławiu przewagę wywalczyli pod koniec pierwszej kwarty, gdy przy stanie 10:10 zdobyli siedem punktów z rzędu. Prowadzenie utrzymali praktycznie do końca spotkania, choć w ostatniej, jedynej wygranej przez gospodarzy kwarcie, na dwie i pół minuty przed ostatnia syreną Noteć zdołała doprowadzić do remisu 55:55.

W końcówce spotkania do kosza wpadały tylko rzuty wolne, które dyktowano przede wszystkim gdańszczanom. W ostatnich 90 sekundach podopieczni Andrzeja Kwaśniewskiego wykorzystali osiem z dziesięciu jednopunktowych rzutów i zapewnili sobie zwycięstwo. W sobotę o godzinie 17:00 na własnym parkiecie w hali przy ul. Kołobrzeskiej zagrają z rezerwami Trefla Sopot, które mecz 10. kolejki rozegrają dopiero 28 stycznia we Władysławowie.

"Korsarze" czekają na debiut skrzydłowego Pawła Bacha, który w minionym sezonie występował w I lidze w barwach Startu Gdynia. Jego występ w Inowrocławiu uniemożliwiła na szczęście niegroźna kontuzja stawu skokowego, której nabawił się na jednym z treningów.

MKS Skierniewice - GTK Gdynia 95:87 (32:21, 12:27, 22:23, 29:16)
GTK: Put 27, Kolka 23, Włodarczyk 10, Komarowski 8, M.Żołnierewicz 0 - Krauze 7, Ponitka 5, P.Żołnierewicz 4 (9 zb.), Pietkiewicz 3, Krefft 0, Gawryś 0.

Niezbyt udanie rok rozpoczęli zawodnicy GTK Gdynia. Podopieczni Rafała Knapa w Skierniewicach dobrze zagrali wprawdzie w drugiej i trzeciej kwarcie, ale kompletnie nie wyszła im pierwsza i ostatnia partia. Gospodarze oddali prowadzenie po tym, gdy GTK zdobyło 12 punktów z rzędu na pcozątku drugiej kwarty (36:35 dla gdynian po rzutach wolnych Marcela Ponitki), a na 90 sekund przed przerwą przyjezdni prowadzili różnicą ośmiu punktów.

Gdynianie, choć mniej zdecydowanei wygrali także trzecią odsłonę i na 10 minut do końca gry ich przewaga wynosiła pięć "oczek". MKS "obudził" się na początku czwartej kwarty i po serii udanych ataków odzyskał prowadzenie. GTK doprowadziło do remisu po celnym rzucie zza łuku Roberta Kolki ( 79:79), ale ostatnie minuty należały do gospodarzy, którzy choć fatalnie wręcz rzucali zza łuku (2/16) to lepiej prezentowali się pod tablicami (35 do 28 w zbiórkach). GTK, dla którego była to druga porażka z rzędu w sobotę o godzinie 19:00 w hali GOSiR zmierzy się z Notecią Inowrocław.

Pozostałe mecze 10. kolejki grupy A II ligi:
BASKET JUNIOR Suchy Las - Księżak Łowicz 63:81 (11:21, 17:16, 20:20, 15:24)
King Wilki Morskie Szczecin - Stawiński Basket Piła 92:88 (31:12, 16:27, 25:17, 20:32)
SMS Władysławowo - TREFL II SOPOT 28 stycznia, godz. 17:00