Wstrząs w szatni

Marta
8 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

VBW Gdynia

Koszykarki Lotosu PKO BP Gdynia zgodnie z oczekiwaniami nie miały większych problemów z pokonaniem beniaminka z Pabianic 89:73 (22:20, 21:17, 25:17, 21:19), a jeszcze nie tak dawno mecze pomiędzy tymi zespołami, były ozdobą finału play-off i decydowały o mistrzostwie Polski.

Lotos PKO BP: Matovic 17, Tomiałowicz 17 (4x3), Podrug 14, Beard 13 (1x3), Leciejewska 11 (8 zb.), Snicyna 7, Maslowski 5 (1x3), Marchanka 5 (1x3, 8 as., Pawlak 0, Jujka 0, Sosnowska 0.

PTK Aflofarm Vicard Pabianice: Mirczewa 24 (2x3), Proszczenko 9 (3x3), Salska 9 (1x3), Głaszcz 7, Szemraj 6, Piestrzyńska 5 (1x3), Pawlak 4, Jankowska 4, Szymańska 3, Bogacka 2.

W pierwszej połowie wicemistrzynie Polski zagrały nieco ospale, wprawdzie wynik był dla nich korzystny, jednak prowadzenie nie było wysokie, dopiero po przerwie gdynianki dość szybko osiągnęły kilkunastopunktową przewagę i utrzymały ją do końcowej syreny. Po meczu trener Jacek Winnicki przyznał, że niezadowolony z postawy zespołu musiał nieco wstrząsnąć koszykarkami.

Lotos PKO BP przede wszystkim zagrał bardziej zespołowo, aż pięć koszykarek zakończyło zawody z dwucyfrowym bilansem punktowym, widać to także po sumie asyst (23:11 dla Lotosu) podczas gdy w innych elementach koszykarskich statystyk osiągnięcia zespołów z Gdyni i Pabianic były zbliżone.

Zespół PTK miał w swoich szeregach przede wszystkim Wiktorię Mirczewą, była ona najskuteczniejszą koszykarką środowej konfrontacji, jednak w pojedynkę nie była w stanie pokonać zespołu z Gdyni.

"W przerwie w szatni musiałem nieco wstrząsnąć zespołem, który grał tak, jakby myślał, że zwycięstwo mu się należy, Nie wiem, co siedziało w ich głowach, bowiem wyraźnie dały grać rywalkom, a jak się pozwala przeciwnikowi na prowadzenie jego gry, to wygląda to właśnie tak, jak to wyglądało. Po przerwie zagraliśmy już lepiej, z niektórych fragmentów gry byłem zadowolony " - powiedział po meczu trener Jacek Winnicki.

Tabela wprowadzona: 2008-10-08
W środę po raz pierwszy w nowym sezonie gdyńskim fanom zaprezentowała się Alana Beard, która po zawodach przyznała, że był to chwilami ciężki mecz jednak ona osobiście czuje, że jest w dobrej formie i zrobi wszystko aby osiągnąć cel jakim jest odzyskanie dla Gdyni tytułu mistrzyń Polski. Czarnoskóra koszykarka zdobyła w środę 13 punktów. Na wyróżnienie zasługują też Oliwia Tomiałowicz, która z Ivaną Matović otwiera listę strzelców gdyńskiej ekipy. Tomiałowicz aż czterokrotnie celnie rzucała zza linii 6,25 m, na uwagę zasługuje również osiem asyst Natalii Marszanki .

Wyniki pozostałych spotkań szóstej kolejki: Energa Toruń - MUKS Poznań 95:53 (24:19, 16:13, 30:6, 25:15), Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Cukierki Odra Brzeg 54:67 (14:16, 18:18, 18:19, 4:14), ŁKS Siemens AGD Łódź - INEA AZS Poznań 55:73 (14:15, 10:24, 18:14, 13:20), Wisła Can Pack Kraków - Utex Row Rybnik 62:45 (21:14, 18:10, 19:9, 4:12), CCC Polkowice - PKM Duda Super Pol Leszno 84:47 (23:17, 20:17, 21:6, 20:7).