Trefl przegrał po raz siódmy na wyjeździe

27 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Sławomir Sikora dał dobrą zmianę we Włocławku. Był najskuteczniejszym rezerwowym w Treflu, niestety w ważnym momencie spudłował rzut wolny, po którym Anwil zdobył punkty przesądzające o wyniku meczu. Sławomir Sikora dał dobrą zmianę we Włocławku. Był najskuteczniejszym rezerwowym w Treflu, niestety w ważnym momencie spudłował rzut wolny, po którym Anwil zdobył punkty przesądzające o wyniku meczu.

Ambitna pogoń koszykarzy Trefla za Anwilem Włocławek w czwartej kwarcie nie wystarczyła, aby odnieść pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w sezonie 2015/2016. Sopocianie zawiedli przede wszystkim w ataku w pierwszej połowie i ulegli 60:76 (7:16, 19:21, 16:20, 18:19). Zespół Zorana Marticia nazbyt zaufał rzutom trzypunktowym, które trafiał ze skutecznością 29 procent. Do tego miał za dużo przestojów w grze. To siódma porażka Trefla poza domem.

Anwil: Diduszko 13 (2x3, 12 zb.), Dmitriew 10 (1x3), Łączyński 10 (2x3), Bristol 7 (6 zb.), Jelinek 6 oraz Oguchi 12 (2x3), Stelmach 9 (1x3), Warszawski 4, Skibniewski 3 (1x3), Kukiełka 2, Tomaszek 0, Hanke 0

TREFL: Duren 13 (1x3), Bilinovać 10 (2x3), Kulka 7 (1x3, 7 zb.), Dutkiewicz 6 (2x3), Majok 2 oraz Sikora 12 (7 zb.), Dzierżak 8 (1x3), Stefański 2 (8 zb.), Śmigielski 0, Stefanik 0, Motylewski 0

W poprzedniej kolejce Trefl udowodnił, że nauczył się wygrywać w tym sezonie przed własną publicznością. Najskuteczniejszy koszykarz żółto-czarnych w spotkaniu ze Startem Lublin, Piotr Śmigielski mówił, że nadszedł czas, aby wreszcie zwyciężyć na wyjeździe. Ta sztuka nie udała się jego drużynie w sześciu wcześniejszych spotkaniach. Siódme przypadło na poświąteczny mecz z Anwilem Włocławek.

W Hali Mistrzów Treflowi grało się w ostatnich latach całkiem dobrze. W tym sezonie obie drużyny są jednak jak na razie na przeciwległych biegunach w tabeli. Anwil to jeden z kandydatów do medali, a Trefl stara się, aby uciec z grupy najgorszych zespołów w lidze.

Celne rzuty za trzy punkty rozgrywających: Kamila Łączyńskiego oraz Tyreeka Durena sprawiły, że początek starcia we Włocławku był wyrównany. Kolejna trójka Łączyńskiego i 4 punkty z rzędu Fiodora Dmitriewa sprawiły, sopocianie przegrywali w połowie kwarty 3:10. W tej części gry żółto-czarni mieli ogromne problemy z trafieniem do kosza. Uczynił to jedynie Duren. Amerykanin po 10 minutach gry miał na koncie 7 pkt. I to był cały dorobek Trefla. Szczęście sopocian polegało na tym, że całkiem nieźle bronili.

Dopiero w 12. min. drugi z koszykarzy Trefla wpisał się na listę strzelców. Był nim Sławomir Sikora, który skutecznie wykonał dwa rzuty wolne. Ten sam koszykarz był także drugim w Treflu, który trafił z gry. Uczynił to w 15. min. Sopocianie przegrywali wówczas 15:26.

Atak gości rozruszał później dwiema trójkami Marcin Dutkiewicz. Po drugiej stronie parkietu dobrze grał Piotr Stelmach więc Trefl dalej przegrywał różnicą 10 pkt (21:31). Co ciekawe wśród gospodarzy nieskuteczni byli ich najlepsi strzelcy: David JelinekChamberlain Oguchi - zdobyli w pierwszej połowie w sumie 5 pkt - sopocianie przegrywali jednak po niej 26:37.

Już po 2,5 minutach gry w trzeciej kwarcie trener Zoran Martić musiał prosić o czas. Stało się to po stracie Grzegorza Kulki. Wcześniej w ataku ogrywał go Dmitriew. Po trójce Rosjanina gospodarze prowadzili 45:28. W kolejnej akcji drugą trójkę w kwarcie dołożył Bartosz Diduszko i Trefl tracił już 20 pkt do rywali (48:28). W 26. min. zrobiło się 54:28 dla Anwilu. Gospodarzy zastopował nieco pod własnym koszem Ater Majok. Jego koledzy ponowie otworzyli się w ataku i przewaga Anwilu przestała rosnąć.

Sopocianie niemal w ten sam sposób co trzecią, rozpoczęli czwartą kwartę. W niej już po nieco ponad minucie gry Martić prosił o czas. Po trafieniu z półdystansu Oguchiego Trefl przegrywał 42:63. Chwilę wcześniej boisko za 5. faul opuścił Majok i sopocianie nie mieli już kim straszyć w polu trzech sekund. Udało się im pójść na wymianę ciosów ze słabiej broniącym niż wcześniej Anwilem.

Po trójce Pawła Dzierżaka w 36. min. Trefl niespodziewanie zaczął łapać kontakt z rywalem (67:54). Sopocianie zachwiali także atakiem gospodarzy. 38. min. pod kosz wszedł w kontrataku Sikora, trafił i był faulowany (69:58). Spudłował wolnego, a trójką odpowiedział Oguchi (72:58). Starcie 4 pkt z rzędu zakończył Adrian Warszawski (76:60). W walce z tym koszykarzem w końcówce spotkania urazu nogi doznał Marcin Stefański, który został zniesiony z parkietu.

Wyniki 12 kolejki

• Polpharma Starogard Gdański - ASSECO GDYNIA 76:46 76:46 (17:16, 21:9, 16:10, 22:11)