• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk po pierwszym treningu. Dwóch niespodziewanych gości

Damian Konwent
22 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (46)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk wnioskuje o przełożenie meczu w Rybniku. Kolizja terminów

Zobacz pierwszy trening na żużlu w 2023 roku

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk zaliczyli pierwszy tegoroczny trening na stadionie przy ul. Zawodników. Stawiło się w sumie 10 zawodników: 8 miejscowych, a dwaj pozostali to Kacper GomólskiKarol Żupiński, którzy skorzystali z gościnności gdańskiego klubu. Żółto-niebieskie bandy tego dnia były zakryte. Na trybunach przewinęło się w sumie ponad 100 kibiców. Będą oni mogli obejrzeć za darmo także czwartkowy trening o godz. 13. Odbędzie się on jednak bez udziału Stali Rzeszów, wbrew wcześniejszym zapowiedziom.Ile pieniędzy wyda Zdunek Wybrzeże Gdańsk na sprzęt dla żużlowca?Zdunek Wybrzeże Gdańsk po pierwszym treninguTrzykrotnie był przykładany pierwszy tegoroczny trening na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego,ale w końcu udało się. W środę obecni byli wszyscy żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk: Nicolai Klidnt, Michael Jepsen Jensen, Mads Hansen, Daniel Kaczmarek, Keynan Rew, Miłosz Wysocki, Mateusz ŁopuskiJakub Kowalski.

- Fajnie, że mogliśmy w końcu pokręciliśmy kółka w Gdańsku. To ważne, żeby zawodnicy zaprzyjaźnili się z geometrią toru. Pogoda cały czas była błędnym reżyserem, bo uniemożliwiała nam przeprowadzenie treningu. Chcieliśmy wyjechać w normlanych warunkach. Tor musi być taki, żeby zawodnicy mogli pojeździć, a nie z nim walczyć. Mogliśmy pojechać w weekend, ale za wiele pożytku z tego by nie było. Na szczęście seniorzy mogli już potrenować na innych torach, więc nie było paniki z naszej strony. Każdy swoje przejechał, więc mamy spokojne głowy i patrzymy już na kolejne dni - mówi nam Eryk Jóźwiak, menadżer Wybrzeża, który w ostatnich dniach nawet sam przez kilka godzin dziennie pracował przy torze, aby był odpowiednio przygotowany.
Ponadto z gdańskimi zawodnikami wyjątkowo trenował Kacper GomólskiKarol Żupiński. Obaj to byli żużlowcy Wybrzeża. Pierwszy ostatnio rozpoczął pracę jako jeden z trenerów tutejszej akademii, a w nadchodzącym sezonie będzie jeździł w barwach Startu Gniezno, a drugi w drużynie Ebebe PSŻ Poznań.

Kacper Gomólski ponownie w Wybrzeżu i w Gdańsku. Sprawdź, o co chodziTrening trwał dwie godziny. Jako pierwszy tor przetestował Kaczmarek. Następnie wyjechali młodzi: Wysocki, Łopuski i Kowalski. Po nich byli: Rew, Klindt i Hansen, a ostatni - Jepsen-Jepsen.

- Na torze czułem się świetnie. W tym roku już jeździłem na innych, ale bardzo czekałem na tę możliwość również w Gdańsku. Cieszę się, że w końcu się udało. Eryk i reszta przygotowali tor perfekcyjnie. Pogoda w ostatnich dniach nie była najlepsza, tym bardziej całej załodze należą się brawa. Do inauguracji nie zostało wiele czasu, ale uważam, że będziemy gotowi. Przed nami jeszcze kilka treningów, każdy z nas ma jeszcze swoje starty zagranicą, więc liczę, że w pierwszym ligowym starciu wszyscy będziemy dobrze przygotowani - uważa Rew, którego na pierwszym treningu miało zabraknąć, jednak udało mi się dzięki przełożonemu terminowi.

Jak Zdunek Wybrzeże Gdańsk zasłoni żółto-niebieskie barwy?W środę typowego ścigania spod taśmy jeszcze nie było. Nie oznacza to jednak, że żużlowcy nie pokazali próbki swoich możliwości, w tym szybkich zakrętów. Było też podrywanie na koło. Na szczęście obyło się bez upadków.

- Nareszcie mogliśmy poczuć ten charakterystyczny zapach i ryk silników. Teraz pozostaje tylko czekać na ligę - mówił Mateusz, który na mecze Wybrzeża chodzi od 2009 roku.
Oprócz niego, na trybuny zawitało w sumie ponad 100 kibiców. Mogli oni bezpłatnie wejść na stadion i oglądać trening z sektora gości. Wśród nich nie brakowało komentarzy odnośnie band, które w ostatnich dniach wywołały kontrowersje. Tego dnia były jednak zakryte szarymi matami.

Kolejna możliwość na obejrzenie treningu pojawi się w czwartek, 23 marca, o godz. 13. Przypomnijmy, że Wybrzeże miało trenować wspólnie ze Stalą Rzeszów, ale ta wycofała się, gdyż prognozy pogody nie przemawiają w 100 proc., by tego dnia nie być pewnym opadów.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk dopina transfer junioraAktualny harmonogram przygotowań do sezonu 2023:
23 marca, godz. 13 - trening w Gdańsku
24 marca, godz. 13 - trening w Gdańsku
24-26 marca - zgrupowanie Slangerup Speedway, Tarnów (Michael Jepsen Jensen)
26 marca, godz. 14 -Memoriał Alfreda Smoczyka w Lesznie (Nicolai Klindt, Keynan Rew)
28 marca - Press & Practice, King's Lynn, Anglia (Nicolai Klindt)
29 marca - Press Day, Sønderjylland Elite Speedway, Dania (Nicolai Klindt, Mads Hansen)
30 marca - King's Lynn - Sheffield, Anglia (Nicolai Klindt)
30 marca - trening w Gdańsku
31 marca - trening w Gdańsku
2 kwietnia, godz. 14 - V Memoriał Henryka Żyto
3 kwietnia, Wolverhampton - King's Lynn, Anglia (Nicolai Klindt)
5 kwietnia, Duńskie kwalifikacje do SGP i SEC, Vojens (Michael Jepsen Jensen,Nicolai Klindt, Mads Hansen)
5 kwietnia - trening w Gdańsku
6 kwietnia - trening w Gdańsku ze Startem Gniezno
8 kwietnia, godz. 16:30 - Inauguracja sezonu 1. LŻ, Zdunek Wybrzeże - Gdańsk - Arged Malesa Ostrów Wlkp.


Znane terminy 2. i 3. kolejkiW trakcie treningu poznaliśmy również terminy 2. i 3. kolejki 1. Ligi Żużlowej. Wybrzeże po inauguracji z Arged Malesa Ostrovia, zmierzy się na wyjeździe z Orłem Łódź 16 kwietnia, o godz. 14. Następnie podejmie Enea Falubaz Zielona Góra 22 kwietnia, o godz. 16:30.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Jak typowano

79% 255 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 5 typowań REMIS
20% 63 typowania Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (46)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

19 lipca 2024, godz. 18:00
96% Innpro ROW Rybnik
0% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 12 9 0 3 +96 22
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 7 0 4 +119 18
3 Innpro ROW Rybnik 10 7 0 3 +24 17
4 Cellfast Wilki Krosno 11 6 0 5 -10 15
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 11 6 1 4 -4 15
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 4 0 8 -54 9
7 Texom Stal Rzeszów 12 4 0 8 -47 9
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 11 1 1 9 -124 3
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięzca.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 12 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Texom Stal Rzeszów 48:41 (pierwszy mecz 38:52, bonus dla Texom Stali Rzeszów)
 • H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 39:51 (pierwszy mecz 43:47, bonus dla Arged Malesa Ostrów Wielopolski)
 • Niedziela, 21 lipca:
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań (pierwszy mecz 42:48)
 • Cellfast Wilki Krosno - Innpro ROW Rybnik (pierwszy mecz 34:56)
 • Zaległy mecz z 7. kolejki:
 • Innpro ROW Rybnik - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK (piątek, 19.07, godz. 18)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane