• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ile pieniędzy wyda Zdunek Wybrzeże Gdańsk na sprzęt dla żużlowca? Trening 22.03, godz. 14

jag.
20 marca 2023, godz. 17:15 
Opinie (73)
aktualizacja: godz. 11:57 (21 marca 2023)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Żużlowcy sprawdzają sprzęt, który przygotowali na ten sezon. Żużlowcy sprawdzają sprzęt, który przygotowali na ten sezon.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zamierza w tym roku przeznaczyć 150-200 tysięcy złotych na sprzęt dla żużlowca, który startować będzie w I-ligowej drużynie na kontrakcie amatorskim. W obecnej kadrze na takie warunki przystał Miłosz Wysocki. Natomiast Mateusz Łopuski, który przeszedł na kontrakt zawodowy, zbierał pieniądze na ogólnodostępnej z rzutce. Uzyskał 8,5 tysiąca złotych, które zamierza przeznaczyć właśnie na zakup części do motocykla. Pierwszy tegoroczny trening na torze przy ul. Zawodników ma rozpocząć się w środę, 22 marca o godzinie 14.





Aktualizacja, 21.03.2023, godz. 11:57

Pierwszy tegoroczny trening w Gdańsku 22.03.2023, godz. 14



Pierwszy tegoroczny trening żużlowców na stadionie przy ul. Zawodników ma rozpocząć się w środę, 22 marca o godzinie 14. Z I-ligowego składu zabranie Keynana Rewa, który dzień później ma mecz ligowy w Anglii. W barwach Ipswich pojedzie przeciwko Peterbrough.

Zajęcia będą otwarte dla kibiców. Na obiekt mają oni wchodzić bramą nr 1 od ul. Zawodników oraz zajmować miejsca w sektorze żółtym, który podczas meczów przeznaczony jest dla gości. Dostępny będzie także bezpłatny parking na terenie po hali GKS Wybrzeże.


Gdzie trenowali żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk?



Zdunek Wybrzeże Gdańsk przygotowuje tor, aby był on odpowiedni do przyjęcia żużlowców na pierwszym tegorocznym treningu w środę, 22 marca. Przez ostatnie dni nawierzchnią osobiście zajmował się Eryk Jóźwiak, menedżer I-ligowej drużyny.

Jak Zdunek Wybrzeże Gdańsk zasłoni żółto-niebieskie barwy? Trening dopiero 22 marca Jak Zdunek Wybrzeże Gdańsk zasłoni żółto-niebieskie barwy? Trening dopiero 22 marca

Żużlowcy nie marnują czasu. Gdy nie mogli sprawdzić się przy ul. Zawodników, to rozjechali się po innych torach. Nikolai Klindt szukał możliwości jazdy w Anglii, gdzie jednak nie doszedł do skutku turniej, w którym planował wystartować. Daniel Kaczmarek trenował w Rawiczu. Natomiast Mads HansenMichael Jepsen Jensen wybrali się do Niemiec.



Praca przy sprzęcie do wykonania



Pierwsze treningi służą nie tylko żużlowcom na przypomnieniu nawyków odnoście jazdy na torze, sprasowania się z motocyklem, ale jest także dużo pracy przy sprzęcie.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk dopina transfer juniora i szykuje tor na pierwszy trening Zdunek Wybrzeże Gdańsk dopina transfer juniora i szykuje tor na pierwszy trening

Przypomnijmy, że żużlowcy wiążąc się z klubem mają dwa rodzaje kontraktów: amatorski bądź zawodowy. W pierwszym zawodnik otrzymują niezbędny sprzęt do startów od klubu. W drugim wszystko jest "na głowie" żużlowca, ale za to oczywiście otrzymuje on lepsze warunki finansowe za podpisanie kontraktu, a później ma wyższą stawkę za ligowy punkt.

Kto wybrał amatorski kontrakt w Zdunek Wybrzeże Gdańsk?



Jak informuje klub, jednym żużlowcem, który jest przewidziany do I-ligowych startów, a który zdecydował się na amatorski kontrakt jest Miłosz Wysocki.

Nicolai Klindt, kapitan Zdunek Wybrzeża Gdańsk: Jesteśmy świetnymi facetami Nicolai Klindt, kapitan Zdunek Wybrzeża Gdańsk: Jesteśmy świetnymi facetami

- Roczne utrzymanie takiego zawodnika, jeśli chodzi o wydatki na sprzęt, to 150-200 tysięcy złotych - przyznaje Rafał Sumowski, rzecznik prasowy gdańskiego klubu.


Mateusz Łopuski zbierał pieniądze poprzez zrzutkę



Mateusz Łopuski, który prawo do I-ligowych startów nabędzie w połowie maja, gdy ukończy 16 lat, poszedł inną drogą. Podpisał kontrakt zawodowy, a pieniądze - jak informowaliśmy - zbierał na ogólnodostępnej zrzutce. Z zamierzonej kwoty - 25 tysięcy złotych - udało się pozyskać 8,5 tys. zł.

Żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk dementuje. Keynan Rew: Złomowisko? Nieprawda Żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk dementuje. Keynan Rew: Złomowisko? Nieprawda

Po zakończeniu zrzutki "Lopuski Speedway Team" wyjaśnił powody zdobywania w ten sposób środków, a także dlaczego nastolatek zdecydował się na zawodowy kontrakt.

"Kwota, którą zebraliście pozwoli nam na zakup części do motocykli.(...) Cieszymy się, że są jeszcze kibice, którzy chcą uwierzyć w wychowanka.(...)Od samego początku kariery sportowej na mini torze, w klasie 250cc, do chwili obecnej sami ponosiliśmy koszty zakupu motocykli, stąd też w tym sezonie mamy tzw. kontrakt zawodowy. Tu chcielibyśmy nadmienić, ze gdyby klub zaoferował oraz dysponował sprzętem do ścigania i odpowiednim zapleczem szkoleniowym, a także wsparciem mechanika, pewnie rozważylibyśmy kontrakt amatorski.(...) Kontrakt zawodowy, który został nam przedstawiony, od początku nie dawał możliwości przejechania całego sezonu na odpowiednim poziomie. Po rozmowach z zarządem Klubu obiecane było wsparcie w pozyskaniu sponsorów, które pokryłoby różnicę pomiędzy kwotą kontraktu, a rzeczywistymi kosztami. Do chwili obecnej nie udało się pozyskać żadnego sponsora ze strony klubu" - to m.in. można przeczytać po zakończonej zrzutce.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Jak typowano

79% 255 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 5 typowań REMIS
20% 63 typowania Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane

jag.

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (73)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1 czerwca 2023, godz. 18:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
0% REMIS
5% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Tabela

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra 6 6 0 0 309:231 12
2 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 5 3 0 2 207:187 6
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 3 0 2 228:232 6
4 Trans MF Landshut Devils 7 3 0 4 266:274 6
5 ebebe PSŻ Poznań 7 3 0 4 306:323 6
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 3 0 4 284:303 6
7 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 6 2 0 4 173:186 4
8 ROW Rybnik 6 2 0 4 297:331 4
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Wyniki 7 kolejki

  • ebebe PSŻ Poznań - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 49:41
  • Trans MF Landshut Devils - ROW Rybnik 50:40
  • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - Enea Falubaz Zielona Góra 35:55
  • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - Abramczyk Polonia Bydgoszcz (przełożony na 01.07)

Ostatnie wyniki

28 maja 2023, godz. 14:00
24% ebebe PSŻ Poznań
0% REMIS
76% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
98% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
2% Landshut Devils

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Grzegorz Szlachcikowski 6 15 83.3%
2. Henryk Kiszka 6 14 66.7%
3. Marcin Gerlak 6 13 66.7%
4. Mariusz Kamiński 6 13 66.7%
5. Arkadiusz Kunowski 6 13 66.7%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane