Trefl Sopot przegrał z Turowem

Filip Dylewicz ponownie zwycięski w Hali 100-lecia. Dzięki temu Turów dalej walczy o lidera. Gorzej od byłego skrzydłowego Trefla wypadł obecny, Paweł Leończyk. A żółto-czarni wciąż muszą martwić się o grę play-off. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Trefl nie wykorzystał pierwszej z dwóch szans na awans do play-off. Sopocianie przegrali w Hali 100-lecia z PGE Turowem Zgorzelec 66:74 (20:23, 14:23, 17:11, 15:17) i o najważniejszą część sezonu zagrają w ostatniej kolejce, w wyjazdowym starciu z Wikaną Startem Lublin. W poniedziałek żółto-czarnych rozbił początek spotkania. Turów szybko złapał kontrolę nad meczem i nie oddał jej aż do ostatniej syreny. Udany powrót do Sopotu zaliczył Filip Dylewicz, który zdobył 14 pkt.

TREFL

Michalak 16 (5 zb.), Lydeka 10 (6 zb.), Kemp 8 (1x3), Popović 5 (1x3), Leończyk 4 oraz Bendzius 16 (2x3, 5 zb.), Dutkiewicz 3, Kulka 2, Vasiliauskas 1, Stefański 1, Dzierżak 0

PGE TURÓW

Chyliński 17 (3x3), Dylewicz 14 (2x3), Taylor 12 (1x3, 5 zb., 5 as.), Natiażko 11 (8 zb.), Jaramaz 5 (1x3) oraz Czyż 10 (5 zb.), Kulig 3, Moldoveanu 2, Gospodarek 0

Trenerzy po meczu

Mariusz Niedbalski
MARIUSZ NIEDBALSKI, Trefl Sopot
Bardzo źle zaczęliśmy to spotkanie, gdyż przegrywaliśmy już 2:16. Z takim zespołem jak Turów musiało postawić to nas w bardzo złej pozycji. Cała pierwsza kwarta była w naszym wykonaniu ospała. Później ich goniliśmy, ale to musiało zakończyć się tak, jak się zakończyło. Rywale wykorzystywali każdy nasz błąd. Widać, że jest to drużyna ograna w Eurolidze. Szkoda, bo u przeciwników nie grali Collins i Wright. Niestety, nie potrafiliśmy wstrzelić się we własne kosze, co widać po słabej skuteczności rzutów za trzy - 4/19. Cóż, czekamy na następy mecz w Lublinie i tam będziemy starać się o play-off.

Miodrag Rajković
MIODRAG RAJKOVIĆ, PGE Turów Zgorzelec
Wygrana z Treflem znaczy dla mnie zawsze wiele, ponieważ szanuję ten klub. W ostatnich latach mojej pracy w Polsce udało się zagrać mojej drużynie kilka dobrych meczów i zdarzyły się w nich niespodzianki. Życzę Treflowi awansu do play-off i wiem, że potrzebują do tego wygranej, ale my także tego potrzebujemy, aby walczyć o lidera. Mamy krótką rotację lecz moi gracze dobrze zrozumieli taktykę, głównie to, ze mają dobrze zagrać w obronie. I udało się wygrać.

Do Hali 100-lecia powraca dzisiaj Filip Dylewicz (PGE TURÓW), który w niej, razem z Prokomem Treflem zdobywał wiele sukcesów
Goście grają dzisiaj bez zawieszonego za bójkę uderzenie Przemysława Frasunkiewicza, Mardy'ego Collinsa oraz bez Chrisa Wrighta.
[ICO]
Gospodarze zaczynają piątką: Lydeka (TREFL), Leończyk (TREFL), Popović (TREFL), Michalak (TREFL), Kemp (TREFL)
Pierwsza piątka gości: Dylewicz (PGE TURÓW), Chyliński (PGE TURÓW), Natiażko (PGE TURÓW), Taylor (PGE TURÓW), Jaramaz (PGE TURÓW)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Turowa
[ICO]
1'
[0:2] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Natiażko (PGE TURÓW).
[ICO]
1'
[0:4] 2 punkty z półdystansu zdobywa Chyliński (PGE TURÓW).
[ICO]
2'
[2:4] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
2'
[2:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chyliński (PGE TURÓW).
[ICO]
3'
[2:9] 2 punkty po akcji od kosza do kosza zdobywa Taylor (PGE TURÓW).
[ICO]
3'
[2:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dylewicz (PGE TURÓW).
[ICO]
3'
Przerwa na żądanie Niedbalskiego (TREFL).
[ICO]
3'
[2:13] Tylko jeden rzut wolny trafia Taylor (PGE TURÓW).
[ICO]
4'
[2:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dylewicz (PGE TURÓW).
[ICO]
4'
[5:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kemp (TREFL).
[ICO]
5'
Trefl Sopot - skandują fani
[ICO]
6'
[5:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jaramaz (PGE TURÓW).
[ICO]
6'
[7:19] 2 punkty z kontry zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
7'
[9:19] 2 punkty po ładnym zwodzie w polu trzech sekund zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
7'
Przerwa na żądanie Rajokvicia (PGE TURÓW).
[ICO]
7'
[11:19] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kemp (TREFL).
[ICO]
8'
[13:19] 2 punkty z kontry zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
8'
[13:21] 2 punkty dobitką zdobywa Czyż (PGE TURÓW), do tego jest faulowany
8'
Czyż (PGE TURÓW) pudłuje wolnego
[ICO]
8'
[15:21] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
9'
[17:21] 2 punkty z półdystansu zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
10'
[17:23] 2 punkty z półdystansu zdobywa Jaramaz (PGE TURÓW).
[ICO]
10'
Faul niesportowy na Stefańskim (TREFL) popełnia Moldoveanu (PGE TURÓW). 3,7 sekundy do końca kwarty
[ICO]
10'
[18:23] Tylko jeden rzut wolny trafia Stefański (TREFL).
[ICO]
10'
[20:23] 2 punkty spod kosza zdobywa Bendzius (TREFL). KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
[ICO]
11'
Hej Trefl - skandują fani
[ICO]
11'
[20:25] 2 punkty z kontry zdobywa Taylor (TREFL).
[ICO]
11'
[20:27] Także z kontry 2 punkty zdobywa Moldoveanu (PGE TURÓW).
[ICO]
12'
[22:27] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Kemp (TREFL).
[ICO]
12'
[22:29] 2 punkty po rzucie o tablicę zdobywa Kulig (PGE TURÓW).
[ICO]
13'
Na boisku pojawia się Dutkiewicz (TREFL), któremu udało się jednak wrócić do zdrowia przed końcem sezonu. Przypomnijmy, że miał on złamaną rękę
[ICO]
14'
[24:29] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
15'
[24:31] 2 punkty z półdystansu zdobywa Chyliński (PGE TURÓW).
[ICO]
15'
[26:31] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
16'
[26:33] 2 punkty spod kosza zdobywa Natiażko (PGE TURÓW).
[ICO]
16'
[28:33] 2 punkty z półdystansu zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
17'
[30:33] 2 punkty wsadem zdobywa Lydeka (TREFL).
[ICO]
17'
[30:35] 2 punkty spod kosza zdobywa Dylewicz (PGE TURÓW).
[ICO]
17'
[32:35] Lydeka (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
17'
Przerwa na żądanie Rajkovicia (PGE TURÓW).
[ICO]
18'
Hej Trefl - skandują kibice
[ICO]
19'
[32:37] Dylewicz (PGE TURÓW) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
19'
[32:39] 2 punkty po przebiegnięciu całego boiska zdobywa Taylor (PGE TURÓW).
[ICO]
19'
[33:39] Tylko jeden rzut wolny trafia Kemp (TREFL).
[ICO]
19'
[33:41] 2 punkty spod kosza zdobywa Czyż (PGE TURÓW).
[ICO]
20'
[34:41] Tylko jeden rzut wolny trafia Dutkiewicz (TREFL).
[ICO]
20'
[34:43] Kolejne 2 punkty zdobywa Czyż (PGE TURÓW).
[ICO]
20'
[34:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Taylor (PGE TURÓW).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
W pierwszej połowie najskuteczniejsi byli: Michalak (TREFL) - 12 pkt, Taylor (PGE TURÓW) i Dylewicz (PGE TURÓW) - po 10 pkt,Kemp (TREFL) - 8 pkt
Przyjezdni trafili 14 z 22 rzutów za dwa punkty, Trefl - 13/20. Goście mają 5/9 za trzy, sopocianie 1/9
Różnica jest także w asystach: Trefl - 2, Turów - 10
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Turowa
[ICO]
21'
[34:48] 2 punkty z półdystansu zdobywa Taylor (PGE TURÓW).
22'
Minuta z niecelnymi rzutami
[ICO]
23'
[36:48] 2 punkty z półdystansu zdobywa Michalak (TREFL).
24'
Kolejne minuta bez celnego rzutu
[ICO]
25'
[39:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Popović (TREFL).
[ICO]
26'
[41:48] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Popović (TREFL).
[ICO]
26'
[41:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chyliński (PGE TURÓW).
[ICO]
26'
Trefl Sopot - słychać w Hali 100-lecia
[ICO]
27'
[ICO]
28'
[42:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Bendzius (TREFL).
[ICO]
28'
[42:53] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Chyliński (PGE TURÓW).
[ICO]
28'
[45:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
29'
[45:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chyliński (PGE TURÓW).
[ICO]
29'
[47:56] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
29'
[47:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Kulig (PGE TURÓW).
[ICO]
30'
[50:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
30'
Faul techniczny dla trenera Rajkovicia
[ICO]
30'
[51:57] Rzut wolny trafia Vasiliauskas (TREFL).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
ZACZYNAMY OSTATNIĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
[ICO]
31'
Jesteśmy z wami, hej Treflu - śpiewają kibice
[ICO]
31'
[51:59] 2 punkty spod kosza zdobywa Dylewicz (PGE TURÓW).
[ICO]
31'
[53:59] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Lydeka (TREFL).
[ICO]
33'
[53:61] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Taylor (PGE TURÓW).
[ICO]
34'
[55:61] Lydeka (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
34'
[55:62] Tylko jeden rzut wolny trafia Natiażko (PGE TURÓW).
[ICO]
34'
[55:64] 2 punkty wsadem zdobywa Czyż (PGE TURÓW). Do tego faul Dutkiewicza
34'
[ICO]
35'
[57:64] 2 punkty spod kosza zdobywa Lydeka (TREFL).
[ICO]
35'
[57:66] 2 punkty wsadem zdobywa Czyż (PGE TURÓW).
[ICO]
35'
[ICO]
35'
[57:68] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Dylewicz (PGE TURÓW).
[ICO]
36'
[59:68] W odpowiedzi 2 punkty zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
36'
[59:70] 2 punkty zdobywa Natiażko (PGE TURÓW).
[ICO]
37'
[59:72] 2 punkty z półdystansu zdobywa Natiażko (PGE TURÓW).
[ICO]
37'
[60:72] Tylko jeden rzut wolny trafia Bendzius (TREFL).
[ICO]
38'
[60:74] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Chyliński (PGE TURÓW).
38'
Stefański (TREFL) pudłuje oba wolne
38'
Stefański (TREFL) pudłuje kolejne dwa wolne
[ICO]
39'
Na boisku pojawiają się Dzierżak (TREFL) i Kulka (TREFL)
[ICO]
39'
[62:74] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
39'
[64:74] 2 punkty zdobywa Dutkiewicz (TREFL).
40'
37,5 sekundy do końca kwarty
[ICO]
40'
[66:74] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kulka (TREFL).
40'

Wyniki 29 kolejki:

• ASSECO Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 74:71 (19:15, 20:28, 12:24, 23:4)
  • TREFL Sopot - PGE Turów Zgorzelec 66:74 20:23, 14:23, 17:11, 15:17
  • Polfarmex Kutno - Anwil Włocławek 78:71 (15:23, 21:10, 19:24, 23:14)
  • Jezioro Tarnobrzeg - Polski Cukier Toruń 81:123 (31:36, 15:33, 16:17, 19:37)
  • Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 74:71 (15:22, 14:26, 25:10, 20:13)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Wikana Start Lublin 82:86 (13:20, 21:23, 25:15, 23:28)
  • AZS Koszalin - Śląsk Wrocław 69:64 (19:19, 21:10, 13:22, 16:13)
  • Stelmet Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański 93:56 (15:12, 27:16, 26:18, 25:10)
  • Zaległy mecz 16. kolejki
  • Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 67:85 (18:22, 26:24, 17:17, 6:22)

Opinie (20)

• Jeden wielki BRAK

brak trenera, brak kapitana, brak drużyny, brak pomysłu na grę, brak skuteczności itp itd....

• 54 2

• (1)

Turów w trójmieście nie popełnia dwa razy pod rząd tego samego błędu

• 35 0

• Czesio 1/8 osobistych - same jego wolne dałyby prawie remis. I jak tu wygrać?