Trefl Sopot - King Szczecin 92:98. MKS Dąbrowa Górnicza ćwierćfinałowym rywalem
27 kwietnia 2024
(19 opinii)Wiadomości klubowe
-
Streetball z koszykarzami Trefla
10 września 2009 (13 opinii) -
Doskonały Woods przeciw Łotwie
4 września 2009 (18 opinii) -
Preludium mistrzostw na koniec lata
3 września 2009 (6 opinii) -
Asseco Prokom sparował w Kłajpedzie
3 września 2009 (39 opinii) -
Gdynianie w Kłajpedzie, Trefl z Kinnardem
1 września 2009 (36 opinii) -
Glen Elliott na próbę w Sopocie
27 sierpnia 2009 (38 opinii) -
Zaangażowano sześciu zawodników
20 sierpnia 2009 (60 opinii) -
Czy Muiznieks odtworzy wielką koszykówkę w Sopocie?
13 sierpnia 2009 (26 opinii) -
Kitzinger w Sopocie, Brazelton nadal w Gdyni
7 sierpnia 2009 (50 opinii) -
Dwa kluby - te same tytuły
4 sierpnia 2009 (243 opinie) -
Sześć drużyn bez licencji PLK
16 lipca 2009 (104 opinie) -
10 lipca PLK potwierdzi dwa miejsca dla Trójmiasta
1 lipca 2009 (90 opinii) -
Asseco Prokom w Gdyni, Trefl w Sopocie
23 czerwca 2009 (143 opinie)
Terminarz
03.05 (pt) godz.18:30 | TREFL Sopot | typuj | MKS Dąbrowa Górnicza | |
05.05 (nd) godz.18:00 | TREFL Sopot | typuj | MKS Dąbrowa Górnicza | |
10.05 (pt) godz.17:30 | MKS Dąbrowa Górnicza | typuj | TREFL Sopot | |
27.04 (sob) godz.17:30 | TREFL Sopot | 92:98 | King Szczecin | |
21.04 (nd) godz.17:30 | TREFL Sopot | 79:82 | Śląsk Wrocław | |
13.04 (sob) godz.15:30 | Tauron GTK Gliwice | 79:80 | TREFL Sopot | |
04.04 (czw) godz.19:30 | MKS Dąbrowa Górnicza | 101:106 | TREFL Sopot | |
30.03 (sob) godz.15:30 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | 79:82 | TREFL Sopot | |
23.03 (sob) godz.17:30 | TREFL Sopot | 85:69 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | LIVE! |
18.03 (pon) godz.20:30 | Polski Cukier Start Lublin | 84:85 | TREFL Sopot |
Tabela
Koszykówka - Orlen Basket Liga
Drużyny | M | Z | P | Bilans | Pkt | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anwil Włocławek | 30 | 23 | 7 | 2585:2312 | 53 |
2 | Trefl Sopot | 30 | 21 | 9 | 2570:2385 | 51 |
3 | Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski | 30 | 19 | 11 | 2641:2417 | 49 |
4 | King Szczecin | 30 | 19 | 11 | 2701:2534 | 49 |
5 | Legia Warszawa | 30 | 19 | 11 | 2587:2473 | 49 |
6 | Śląsk Wrocław | 30 | 17 | 13 | 2393:2469 | 47 |
7 | MKS Dąbrowa Górnicza | 30 | 16 | 14 | 2887:2755 | 46 |
8 | PGE Spójnia Stargard | 30 | 16 | 14 | 2453:2333 | 46 |
9 | Polski Cukier Start Lublin | 30 | 16 | 14 | 2720:2707 | 46 |
10 | Dziki Warszawa | 30 | 16 | 14 | 2347:2382 | 46 |
11 | Icon Sea Czarni Słupsk | 30 | 14 | 16 | 2332:2395 | 44 |
12 | Arriva Polski Cukier Toruń | 30 | 13 | 17 | 2428:2520 | 43 |
13 | Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia | 30 | 9 | 21 | 2452:2753 | 39 |
14 | Tauron GTK Gliwice | 30 | 9 | 21 | 2577:2729 | 39 |
15 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | 30 | 8 | 22 | 2468:2737 | 38 |
16 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | 30 | 5 | 25 | 2413:2653 | 35 |
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Wyniki 30 kolejki:
- TREFL SOPOT - King Szczecin 92:98 (13:27, 30:17, 27:30, 22:24)
- Icon Sea Czarni Słupsk - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 93:82 (27:29, 21:20, 23:17, 22:16)
- Dziki Warszawa - PGE Spójnia Stargard 70:67 (13:21, 22:15, 17:18, 18:13)
- Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 126:60 (33:16, 40:15, 28:15, 25:14)
- Polski Cukier Start Lublin - Legia Warszawa 92:112 (25:27, 22:26, 27:21, 18:38)
- Anwil Włocławek - Arriva Polski Cukier Toruń 91:70 (20:19, 25:20, 18:13, 28:18)
- Śląsk Wrocław - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 98:79 (28:19, 28:20, 20:22, 22:18)
- Tauron GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 73:110 (11:33, 19:27, 26:24, 17:26)
Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla
-
Geoffrey Groselle
ocena
4.14(21 ocen) -
Paul Scruggs
ocena
3.00(21 ocen) -
Jarosław Zyskowski
ocena
2.86(21 ocen)
Aktualna kadra Trefla
- Żan Tabak
- ur.
- 1970
Auston Barnes- ur.
- 1991
- wzrost
- 203
- Aaron Best
- ur.
- 1992
- wzrost
- 193
Geoffrey Groselle- ur.
- 1993
- wzrost
- 213
- Filip Gurtatowski
- ur.
- 2004
- wzrost
- 204
Wiktor Jaszczerski- ur.
- 2003
- wzrost
- 185
- Jakub Musiał
- ur.
- 1998
- wzrost
- 184
Jakub Schenk- ur.
- 1994
- wzrost
- 183
- Paul Scruggs
- ur.
- 1998
- wzrost
- 196
Miłosz Toczek- ur.
- 2005
- wzrost
- 190
- Andy Van Vliet
- ur.
- 1995
- wzrost
- 213
Benedek Varadi- ur.
- 1995
- wzrost
- 194
- Mikołaj Witliński
- ur.
- 1995
- wzrost
- 207
Jarosław Zyskowski- ur.
- 1992
- wzrost
- 201