Na inaugurację Eurocup koszykarze Arki Gdynia ulegli faworyzowanemu Lokomotiwowi Kubań Krasnodar 73:80. Żółto-niebiescy byli w stanie prowadzić w tym spotkaniu, udanie gonić rywala, ale w najważniejszym momencie zaliczyli stratę, a Mateusz Ponitka przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gości. Wcześniej koszykarzy rozpraszali nie tylko przeciwnicy, ale także wadliwy zegar czy przeciekający dach.
Lokomotiw Kubań Krasnodar
Szubarga 14 (2x3, 5 as.), Dylewicz 10 (6 zb.), Bostic 9, Marcel Ponitka 3 (1x3), Łapeta 0 oraz Upshaw 15 (9 zb.), Florence 10 (1x3, 5 p.), Wyka 5 (1x3), Garbacz 3 (1x3), Witliński 2, Dulkys 2
Sędziowie:
Bissang, Petek, Racys
Widzów:
2049
Składy
Whitehead 17 (1x3, 6 zb., 6 st.), Chwostow 12 (2x3), Johnson 10 (8 zb.), Fridzon 9 (1x3), McLean 7 (5 zb.) oraz Mateusz Ponitka 13 (1x3, 5 st.), Fall 12 (5 zb.), Wright 0 (5 zb.), Kułagin 0
Relacja LIVE
- Nie obawiam się zderzenia moich koszykarzy z tymi rozgrywkami - mówi przed pierwszym meczem Eurocup trener Arki Gdynia Przemysław Frasunkiewicz. Uważa, że zespół nie jest jeszcze na optymalnej formie, ale to powinno się niedługo zmienić
PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ MECZU ARKA - LOKOMOTIW
W składzie gości mamy Mateusza Ponitkę, czyli jednego z liderów kadry Polski, który w latach 2012-2013 grał również w gdyńskim zespole
Pierwsza piątka gości: Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar), Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar), Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar), McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar), Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar)
Gospodarze zaczynają w składzie: Marcel Ponitka (ARKA Gdynia), Szubarga (ARKA Gdynia), Bostic (ARKA Gdynia), Łapeta (ARKA Gdynia), Witliński (ARKA Gdynia)
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Lokomotiwu
[0:2]
2 punkty zdobywa McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
Problem z zegarem odmierzającym 24 sekundy
[0:4]
2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[2:4]
2 punkty rzutem o tablice zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[2:7]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[2:9]
2 punkty pod koszem zdobywa Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[5:9]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Marcel Ponitka (ARKA Gdynia).
Efektowny blok Whiteheada (Lokomotiw Kubań Krasnodar) na Bosticu (ARKA Gdynia)
[7:9]
2 punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia), dobijając rzut Bostica, który ponownie został zablokowany przez Whiteheada
[7:11]
2 punkty wsadem z kontry zdobywa McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[7:13]
2 punkty po szybkiej akcji zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[9:13]
2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[9:15]
2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar), a do tego faul Dulysa
Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar) pudłuje rzut wolny
[9:16]
Tylko jeden rzut wolny trafia Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[12:16]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 99 Wyka (ARKA Gdynia).
[12:17]
Tylko jeden rzut wolny trafia Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Na początku goście grali szybko i radzili sobie z defensywą Arki. Kiedy jednak gospodarze zaczęli prezentować agresywną obronę, przewaga Lokomotiwu zaczęła maleć. Arka ma jednak problem z dostaniem się pod kosz Rosjan
Tym razem grę zatrzymuje woda kapiąca z dachu
Jest to na tyle uciążliwe, że sędziowie nie pozwalają wyjść koszykarzom na parkiet
sytuacja opanowana, ZACZYNAMY DRUGA KWARTĘ, piłka dla Arki
[14:17]
2 punkty zdobywa 99 Wyka (ARKA Gdynia).
Przechwyt Szubargi (ARKA Gdynia) i faul niesportowy Whiteheada (Lokomotiw Kubań Krasnodar)
[16:17]
7 Szubarga (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
Ponownie problem z zegarem, który przestał odmierzać czas
[16:19]
2 punkty zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar), który został co prawda zablokowany przez Upshawa, ale wcześniej piłka odbiła się od tablicy
[16:21]
2 punkty spod kosza zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[18:21]
2 punkty dobitką zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[18:23]
2 punkty zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[21:23]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[21:25]
Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[24:25]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
Przerwa na żądanie Obradovicia (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
Asseco Gdynia - skandują kibice Arki
[24:27]
McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
Blok Johsona na Florenceu (ARKA Gdynia)
[26:27]
2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[28:27]
2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
[28:29]
2 punkty z kontry zdobywa Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
Florence (ARKA Gdynia) łapie trzeci faul
[28:31]
2 punkty p[o wejściu pod kosz zdobywa Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[30:31]
2 punkty wsadem po podaniu Marcela Ponitki zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[32:31]
7 Szubarga (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Arka zagrała bardzo dobre 10 minut. Było dużo walki pod koszem, funkcjonowała pomoc w obronie, świetnie tempo gry regulował Szubarga (ARKA Gdynia), który jest zdecydowanym liderem drużyny. Dzięki temu gdynianie wyszli na prowadzenie i po pierwszej połowie sprawiają małą sensację
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie: Szubarga (ARKA Gdynia) 9 pkt, Upshaw (ARKA Gdynia) i Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar) po 8 pkt, Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar) - 7 pkt
Arka trafiła 4 z 14 rzutów za trzy punkty, goście 1 z 8. W zbiórkach żółto-niebiescy prowadzą 25:18 a w asystach lepszy jest Lokomotiw 8:6
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Lokomotiwu
[32:33]
2 punkty spod kosza zdobywa Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[32:35]
2 punkty po przechwycie zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
Przechwyt Bostica (ARKA Gdynia) i niesportowy faul Wrighta (Lokomotiw Kubań Krasnodar)
[34:35]
3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[35:35]
Tylko jeden rzut wolny trafia 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[35:37]
2 punkty z kontry zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[38:37]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar) pudłuje oba wolne
[38:39]
Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
Bostic (ARKA Gdynia) faulowany przy rzucie za trzy punkty
[40:39]
3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[41:39]
Rzut wolny trafia 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[41:40]
Tylko jeden rzut wolny trafia Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[43:40]
2 punkty spod kosza zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
Asseco - skanduje Gdynia Arena
[43:42]
Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[43:44]
2 punkty dobitką zdobywa Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[43:46]
2 punkty z kontry zdobywa Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
Łapeta (ARKA Gdynia) spudłował dwa rzuty wolne
[43:48]
2 punkty z półdystansu zdobywa Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[43:49]
Tylko jeden rzut wolny trafia McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[46:49]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 30 Garbacz (ARKA Gdynia).
[46:52]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[48:52]
2 punkty "hakiem" zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
[48:55]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
Przerwa na żądanie Obradovicia (Lokomotiw Kubań Krasnodar). 10,2 sekundy do końca kwarty
[48:57]
2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Tym razem goście wstrzelili się za trzy punkty, ale tylko za sprawą Chwostowa (Lokomotiw Kubań Krasnodar), nieźle z kontry zagrał Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar), a akcje napędzał także Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar). Natomiast gdynianie oddali kilka niepotrzebnych rzutów, gubili się w ataku i z dobrego wyniku zrobiło się 9 punktów straty
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
Let's go Gdynia - skandują kibice
[51:57]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
[51:59]
2 punkty spod kosza zdobywa Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[53:59]
2 punkty wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia), nad kosz podał mu Szubarga
[53:61]
2 punkty wsadem zdobywa Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[53:63]
Trudny rzut 2 punkty trafia Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[55:63]
2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[55:66]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[57:66]
55 Upshaw (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[57:68]
2 punkty "hakiem" zdobywa Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[57:69]
Tylko jeden rzut wolny trafia Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[60:69]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar) zablokowany przez Upshawa (ARKA Gdynia)
[60:72]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[62:72]
3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[64:72]
2 punkty w kontrze zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[66:72]
2 punkty po przechwycie zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[68:72]
Kolejne 2 punkty po przechwycie zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
Przerwa na żądanie Obradovicia (Lokomotiw Kubań Krasnodar). 1 minuta i 20 sekund do końca kwarty
[68:74]
2 punkty wsadem zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar), wcześnie piłkę stracił Bostic
[68:76]
Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[70:76]
2 punkty spod kosza zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
7 Szubarga (ARKA Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. 23,3 sekundy do końca kwarty
[70:78]
Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[72:78]
2 punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia), do tego jest faulowany. 14,6 sekundy do końca kwarty
[73:78]
Rzut wolny trafia 0 Florence (ARKA Gdynia).
[73:80]
Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
KONIEC MECZU. Arka starała się ambitnie gonić Lokomotiw, zatrzymała jego ucieczkę, ale w kluczowym momencie Bostic (ARKA Gdynia) zakozłował się, stracił piłkę, w kontrze punkty zdobył Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar) i tym samym wskazał zwycięzcę
Typowanie wyników
ARKA Gdynia
Lokomotiw Kubań Krasnodar
Jak typowano
43% |
143 typowania |
ARKA Gdynia |
|
0% |
2 typowania |
REMIS |
|
57% |
190 typowań |
Lokomotiw Kubań Krasnodar |
|
Pozostałe wyniki 1. kolejki Grupy B:Alba Berlin - Tofas Bursa 107:91 (30:19, 25:35, 19:21, 33:16)
Limoges CSP - Cedevita Zagrzeb, środa, godz. 20:30