Anwil Włocławek - Trefl Sopot 91:83. Porażka na otwarcie Orlen Basket Ligi

dak.
24 września 2023, godz. 19:35
Opinie (20)

Trefl Sopot rozpoczął sezon od dwóch porażek. Trefl Sopot rozpoczął sezon od dwóch porażek.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z Anwilem Włocławek 83:91 (20:25, 23:21, 21:23, 19:22) w 1. kolejce otwierającej sezon w Orlen Basket Lidze. Żółto-czarni zaliczyli podwójny falstart na inaugurację, bo cztery dni wcześniej doznał porażki w meczu o Superpuchar Polski.

Anwil: Petrasek 21 (3x3), Garbacz 7 (1x3), Groves 7 (9 zb.), Schenk 6 (1x3), Kostrzewski 1 oraz Sanders 25 (2x3, 7 as.), Joessar 11 (3x3), Bell 9 (1x3), Young 4 (12 zb.), Wadowski, Siewruk

TREFL: Van Vliet 23 (2x3, 13 zb.), Varadi 15 (3x3), Best 6, Barnes 3 (1x3), Zyskowski 0 oraz Witliński 15 (7 zb.), Scruggs 11 (1x3), Musiał 10 (1x3)

Trefl Sopot nie notuje udanego startu sezonu. Po przegranym Superpucharze Polski z Kingiem Szczecin, żółto-czarni doznali porażki z Anwilem Włocławek w pierwszej kolejce Orlen Basket Lidze.

Spotkanie poprzedziło uroczyste uhonorowanie Szymona Szewczyka, legendy drużyny "Rottweilerów". Koszulka byłego reprezentanta Polski, który zakończył karierę w 2022 roku, została powieszona pod kopułą Hali Mistrzów obok Andrzeja Pluty i Igora Griszczuka.

Trefl Sopot przegrał Superpuchar Polski. Przesądziła ostatnia sekunda Trefl Sopot przegrał Superpuchar Polski. Przesądziła ostatnia sekunda

Zaczęło się dobrze, bo od "trójek" Austona BarensaBenedeka Varadiego, ale gospodarze szybko przejęli prowadzenie po akcjach Tannera Groovesa, Jakuba SchenkaJakuba Garbacza. Wyrównany bój oglądaliśmy przez dłuższy fragment pierwszej kwarty, gdy w końcówce Anwil zdołał odskoczyć na różnicę 2-3 trafień.

Jeszcze lepiej wszedł w drugą partię, gdy przewaga sięgnęła dwucyfrowej sumy. Żółto-czarni kontrowali wynik i przyspieszyli przed przerwą. Udało się nawet wrócić na prowadzenie, ale ostatecznie przegrywali 43:46 przy zejściu do szatni. Dużą rolę w odrobieniu strat odegrali Andy Van VlietPaul Scruggs, którzy mieli wówczas 13 i 11 punktów na koncie.

Tauron GTK Gliwice - Suzuki Arka Gdynia 73:84. Zwycięstwo na inaugurację sezonu Tauron GTK Gliwice - Suzuki Arka Gdynia 73:84. Zwycięstwo na inaugurację sezonu

Po przerwie miejscowi znów odskoczyli na +10, ale końcowe sekundy przejęli Varadi i Van Vliet, dzięki czemu było 69:64 po pół godzinie gry. To zwiastowało emocje w decydującej partii, ale te mieliśmy tylko przez chwilę. Anwil powiększył przewagę i z każdą minutą przybliżał się do zwycięstwa, ostatecznie wygrywając 91:83.

"Rottweilerów" do zwycięstwa poprowadził duet Victor SandersLuke Petrasek, którzy zgromadzili odpowiednio 25 pkt i 21 punktów. W drużynie z Sopotu double-double zapisał Van Vliet, zdobywca 23 pkt i 13 zbiórek. Na pewno nie był to udany powrót do Hali Mistrzów w wykonaniu Jarosława Zyskowskiego, który skończył bez ani jednego celnego trafienia mimo 20 minut gry.

Co ciekawe, oba zespoły miały niemal taką samą skuteczność z gry - 46 proc., gdzie gospodarze mieli o 1 celny rzut więcej (31/66 przy 30/65 Trefla). Jednak trafili dwie "trójki" więcej (11/32 do 9/24), a także byli skuteczniejsi na linii rzutów wolnych (18/28 do 14/20).

Wyniki 1 kolejki

• Anwil Włocławek - TREFL SOPOT 91:83 (25:20, 21:23, 23:21, 22:19)
  • Tauron GTK Gliwice - SUZUKI ARKA GDYNIA 73:84 (22:20, 19:15, 18:23, 14:26)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - PGE Spójnia Stargard 61:81 (12:23, 21:18, 16:14, 12:26)
  • Polski Cukier Start Lublin - Arriva Twarde Pierniki Toruń 102:85 (23:18, 33:26, 24:19, 22:22)
  • Legia Warszawa - Enea Zastal BC Zielona Góra 90:72 (27:27, 23:19, 29:14, 11:12)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:80 (23:19, 16:15, 22:14, 21:32)
  • Dziki Warszawa - BM Stal Ostrów Wlkp. 86:65 (19:10, 22:19, 22:18, 23:18)
  • KING SZCZECIN - Rawlplug Sokół Łańcut 85:79 (21:25, 25:24, 21:20, 18:10)