Asseco Arka Gdynia - GTK Gliwice 94:84. Festiwal rzutów za 3 pkt

Asseco Arka Gdynia

Przemysław Żołnierewicz rzucił w meczu z GTK 24 pkt.
Przemysław Żołnierewicz rzucił w meczu z GTK 24 pkt. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Asseco Arka Gdynia pokonało u siebie GTK Gliwice 94:84 (23:18, 27:13, 18:25, 26:28). Mimo ambitnej postawi gości w drugiej połowie meczu, przewaga wypracowana w pierwszej połowie spotkania wystarczyła gospodarzom do triumfu. Bardzo dobrą skutecznością rzutową popisali się Przemysław ŻołnierewiczBartłomiej Wołoszyn, który trafił aż siedem rzutów za 3 pkt na jedenaście prób. W całym spotkaniu koszykarze obu ekip oddali aż 24 celne "trójki".

ASSECO ARKA: Żołnierewicz 24 pkt, Wołoszyn 21 (7x3), Szubarga 10 (1x3, 7 as.), Dylewicz 9 (3x3), Hrycaniuk 9 (7 zb.) oraz Czerlonko 13 (1x3, 7 zb.), Kaszowski 5 (1x3), Witliński 3, Malczyk 0, Pluta 0

GTK: Henderson Jr 21 (3x3), Gołębiowski 20 (2x3), Varnado 11 (2x3), Perkins 11 (1x3, 8 as.), Rhett 5 (1x3, 10 zb.) oraz Szlachetka 6 (2x3), Szymański 6, Krampelj 4, Majewski 0, Diduszko 0

Trefl Sopot - BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 82:66. Relacja, foto, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Zespół Asseco Arki do wtorkowego meczu przystąpił rozsierdzony czwartkową przegraną po dogrywce na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie w Gdynia Arenie rozpoczęło się nieco chaotycznie. Kibice musieli czekać ponad 2,5 minuty na pierwsze punkty z gry.

Rzutem za 3 pkt na prowadzenie 4:2 wyprowadził Asseco Arkę Bartłomiej Wołoszyn. Obie drużyny chętnie rzucały zza łuku, a goście utrzymywali kontakt, odbijając nawet prowadzenie. Po trafieniach spod kosza Adama HrycaniukaWojciecha Czerlonko, gdynianie prowadzili już 23:15.

Tuż przed końcem premierowej kwarty za 3 pkt trafił jeszcze Mateusz Szlachetka a po rozpoczęciu drugiej partii GTK zbliżyło się na 20:23 po rzucie Daniela Gołębiowskiego. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza odpowiedzieli jednak serią 9:0, na którą złożył się m.in. wsad Przemysława Żołnierewicza po długim podaniu Krzysztofa Szubargi i "trójka" Filipa Dylewicza (32:20).

Domowe mecze koszykarzy Trefla Sopot i Asseco Arki Gdynia mogą łączyć kibiców

"Dylu" za 3 pkt do przerwy trafił jeszcze dwukrotnie i gdynianie udali się do szatni z przewagą 50:31. W drugą połowę Arka weszła gorzej i pozwoliła rywalom wykręcić serię 11:4. Dopiero po 4 minutach celnym rzutem zza łuku przerwał ją Wołoszyn (57:42).

Na przełomie trzeciej i czwartej partii goście zaliczyli serię 10:0. Po "trójkach" Jordona VarnadoTerry'ego Hendersona Jr., gliwiczanie zbliżyli się na 62:68. Miejscowi zatrzymali jednak ten pościg serią 12:2 - dwa razu zza łuku trafił Wołoszyn (81:64), który w tym momencie miał już na koncie pięć celnych rzutów z dystansu.

Na 5 minut przed końcem gry goście tracili do Arki 17 pkt a o czas poprosił trener Matthias Zollner. Po powrocie na parkiet goście zdobyli 8 pkt z rzędu i napędzili trochę stracha gdynianom. Na 95 sekund do końca gry zbliżyli się na 77:84 po rzucie Malcolma Rhetta. Wcześniej wypracowana przewaga wystarczyła jednak Arce, aby zwycięstwo nie było zagrożone.

Mecz ze skutecznością 7/11 zza łuku i 21 pkt skończył Wołoszyn a Żołnierewicz popisał się trafieniem 10 na 14 rzutów z gry i 4 na 5 rzutów wolnych.

Wyniki 6 kolejki:

• ASSECO ARKA GDYNIA - GTK Gliwice 94:84 (23:18, 27:13, 18:25, 26:28)
  • TREFL SOPOT - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 82:66 (24:17, 21:16, 14:21, 23:12)
  • Legia Warszawa - PGE Spójnia Stargard 77:73 (15:15, 12:15, 34:20, 16:23)
  • Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gd. 107:75 (23:14, 31:14, 24:28, 29:19)
  • King Szczecin - Anwil Włocławek 80:71 (20:14, 19:21, 18:19, 23:17)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 95:79 (24:18, 21:19, 29:21, 21:21)
  • HydroTruck Radom - Pszczółka Start Lublin 56:76 (19:17, 15:25, 21:20, 10:14)
  • Polski Cukier Toruń - Enea Astoria Bydgoszcz 112:102 (20:37, 31:18, 37:26, 25:21)

Opinie (18) 1 zablokowana

• Żołnierz, brawo ty!!!

• 18 2

• W zasadzie wszyscy gracze na plus

A na duży plus Żołnierz i Wołek. Miło też patrzeć, jak Kaszowski zaczyna rozgrywać akcje. Widać że dużo uczy się od Szubiego i ta nauka zaczyna procentować.

• 21 3

• wszystkim zależało na rehabilitacji, ale... o ile pierwsza połowa była pokazowa to w drugiej dali nadzieję opalonym ślązakom i momentami była lekka nerwówka.
    Żołnierz i Wołek wagowo są warci tyle setek ile sami ważą, Adaś staje się ostoją po obu stronach parkietu a Kaszowski podoba mi się coraz bardziej
    brawo!

• 11 2

• Dzisiaj było ambitnie

Cały zespół zagrał dobre zawody . Ambitnie i agresywnie w obronie.
    Duże postępy i dużo minut Czerlonko , bardzo dobrze grał w obronie.
    Kaszowski - będzie z niego pociecha , w obronie dzisiaj zrobił bardzo dobrą robotę.
    Adaś coraz lepiej acz podjęcie decyzji o rzucie z półdystansu - męka straszna.
    Żołnierewicz bdb. Wołek - szacun.
    Oszczędzani dzisiaj Dylu i Szubi też bardzo przyzwoicie.

• 12 0

• Po co te ocenianie jak chyba tylko rodzina głosuje. To jakiś żart. WItliński 3 pkt i pierwszy Pluta 0 pkt i trzeci (1)

• 1 2

• jak wspaniała?, przecież przegrała 0:2 (1)

• 2 0

• no właśnie

• 0 0

• Gra fajna, tylko dlaczego taki terminarz... (2)

Na razie wszystkie mecze u siebie w dni poza weekendem i to o takich godzinach ...
    Zresztą następny mecz- podobnie

• 9 0

• Sprawdziłem terminarz (1)

Startu Lublin, który jest faworyzowany przez prezesa PZKosz Piesiewicza, który prywatnie jest kolegą Jacka Sasina który przewalil 70mln złotych na wybory które się nie odbyły.
      Otóż Lublin w tym roku kalendarzowym u siebie zawsze gra w następujące dni po kolei: Śr(przeniesiony) , Nd, pt, pt, Nd, pt, sb, sb, pt.
      Tak grają do końca 2020 roku.

• 0 0

• Wszystko jasne

• 0 0

• Niech mi ktoś jeszcze powie że Frasunkiewicz to słaby trener (3)

Przed sezonem to nie byłem pewny że 3 zwycięstwa uda się uzbierać w całym sezonie-a mamy je po 5 meczach.
    Wyciska 250% z tego potencjału.

• 6 3

• (2)

jest dobry ale narobił sobie wrogów którzy serdecznie go nie trawią - jeśli będą dalej takie wyniki to Franz może ich potraktować urynalnie

• 2 2

• Hierarchia (1)

Pamiętaj o tym, że w żadnej firmie zatrudniony nie zwolni zatrudniającego tylko na odwrót. Tak to już jest stety lub niestety.

• 0 0

• hierarchia w drużynie (firmie) to zdrowa rzecz ale wymiana trenera w sezonie to nie takie hophop. zwłaszcza jeśli nie ma żadnych widoków na lepszego)

• 0 0

04.11 (śr) godz.19:00 Zastal Enea BC Zielona Góra typuj bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
13.11 (pt) godz.17:35 ASSECO ARKA Gdynia typuj PGE Spójnia Stargard
21.11 (sob) Anwil Włocławek ASSECO ARKA Gdynia
03.12 (czw) ASSECO ARKA Gdynia MKS Dąbrowa Górnicza
07.12 (pon) ASSECO ARKA Gdynia HydroTruck Radom
30.10 (pt) godz.19:30 ASSECO ARKA Gdynia 75:78 bez publiczności Enea Astoria Bydgoszcz
22.10 (czw) godz.17:35 ASSECO ARKA Gdynia 92:90 bez publiczności Polpharma Starogard Gdański

Wyniki 11 kolejki:

• ASSECO ARKA GDYNIA - Enea Astoria Bydgoszcz 75:78 (20:15, 19:22, 11:16, 25:25)
  • TREFL SOPOT - King Szczecin 77:82 (8:22, 21:22, 19:25, 29:23)
  • Anwil Włocławek - Zastal Enea BC Zielona Góra 67:90 (17:24, 24:21, 11:22, 15:23)