II liga rugby

2 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Pierwszy mecz w II lidze rugby rozegrało Ogniwo II. Sopocianie przegrali na własnym boisku z Aberem Olsztyn 10:29 (3:7). W najbliższą sobotę o godzinie 16.00 zagrają przy ul. Jana z Kolna derby z Arką II Gdynia.

Punkty Ogniwo II: Paweł Zaczek 5, Paweł Schulte-Noelle 3, Arkadiusz Wielgosz 2. Aber: Piotr Silwanowicz, Marcin Pawłowski, Marcin Fijałkowski, Krzysztof Kostrzębski, Sławomir Jabłonowski po 5, Dariusz Romaszko 4.

OGNIWO II: Piotrowicz, Kuśmirek, D. Pionk, Anastaziak, K. Mikołajczak, Wojkuński, M. Plich, Irla, Romanowski, Schulte-Nooelle, Horodko, D. Plich, Jerzak, Zaczek, Jaguszewski oraz Anuszkiewicz, Kończak, G. Pionk, Wielgosz, Domżalski, Szymkowiak, Kierczyński.

- II liga ma być poligonem szkoleniowym. Z jednej strony, mają tutaj grać nastolatki, z drugiej - starsi zawodnicy, którzy po przerwie w treningach chcieliby wrócić do pierwszego zespołu. W pierwszej połowie meczu z Aberem graliśmy jak równy z równym. Byłem zbudowany postawą drużyny. Po przerwie wprowadziłem na boisko pięciu debiutantów. Posypały się też kontuzje. Kończyliśmy grę w "13" - relacjonuje Grzegorz Kacała, który w najbliżsszych dniach przekaże obowiązki związane z prowadzeniem Ogniwa II Markowi Kurdelskiemu.

• poznan

Kto teraz poprowadzi Posnanie? czy dymisja Baranieckiego zostala przyjeta?

• 0 0

• ARKA GDYNIA

TERAZ CZAS ZEBY ARKA 1 I ARKA 2 W SOBOTE SKOPAŁA WAM D***.HE HE HE HE HE HE

• 0 0

• Komisji Gier i Dyscypliny PZR

Posiedzenie Komisji Gier i Dyscypliny w dniu 1października 2003 - nałożone kary i postanowienia:
    Rafał Jadach /Budowlani Lublin/ - odsunięcie od 3 spotkań mistrzowskich za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu I ligi z Arką Gdynia w dniu 20.09.2003 r.
    Konrad Gołaszewski /Folc AZS AWF Warszawa/ - odsunięcie od 3 spotkań mistrzowskich za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu I ligi z Posnanią Poznań w dniu 20.09.2003 r.
    Mariusz Liedel /Skra Warszawa/- odsunięcie od 3 spotkań mistrzowskich za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu o Puchar Polski z Folc AZS AWF Warszawa w dniu 14.09.2003 r.
    Decyzje dotyczące zawodników i działaczy klubu Arka Gdynia zostaną podjęte w dniu 11 października.

• 0 0

• Poznań

Kolejna porażka Posnanii Poznań
    Przegrana na własnym boisku z AZS Gdańsk 11:20 oznacza, że Posnanii Poznań prawdopodobnie znów zabraknie w grupie drużyn walczących wiosną o mistrzostwo Polski
    Po dwóch fatalnych przegranych w Siedlcach i Warszawie (poznaniacy nie zdobyli tam punktu, a stracili aż 94) tylko zwycięstwo na własnym boisku z AZS AWF Gdańsk dawało Posnanii realne szanse na walkę o miejsce w czołowej szóstce. Podobnie bowiem jak w poprzednim roku sześć ekip walczyć będzie wiosną o mistrzostwo kraju, a pozostałe - o utrzymanie się. Na dodatek Posnania ma przed sobą wymagających rywali - wyjazd do Orkana Sochaczew i Lechii Gdańsk oraz pojedynki u siebie z Arką Gdynia i Budowlanymi Lublin.
    Pierwsza połowa meczu z AZS Gdańsk dawała nadzieje na korzystny dla poznaniaków końcowy wynik. To goście, po dwóch rzutach karnych Jurija Buchały prowadzili 6:0, ale później dwa karne wykorzystał kopacz Posnanii Arkadiusz Kwiatkowski, a tuż przed przerwą prowadzenie 11:6 zapewnił Posnanii Marek Surdyk. W drugiej połowie to gościom bardziej zależało na wygranej i po dwóch przyłożeniach Sergieja Garkowego i Rafała Kwiatkowskiego praz poprawkach Buchały zdobyli kolejnych 14 pkt.

Załamany takim obrotem sprawy trener Posnanii Krzysztof Baraniecki złożył dymisję.

Posnania Poznań - AZS AWF Gdańsk 11:20 (11:6)
    Punkty dla Posnanii: Arkadiusz Kwiatkowski 6, Marek Surdyk 5.
    Inne wyniki: Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 33:18, Blachy Pruszyński-Budowlani Łódź - Arka Gdynia 13:11, Budowlani Lublin - Lechia Gdańsk 13:25, Pogoń Siedlce - Folc-AZS Warszawa 12:16.
    Autor: grand 29-09-2003 Gazeta Wyborcza - Poznań 2003-10-01 09:35:38
    --------------------------------------------------------------------------------
    Dymisja trenera Posnani Poznań - Krzysztofa Baranieckiego
    Autor: Poznań 2003-10-01 09:36:41

• 0 0

• Do K.Baranieckiego

Nie poddawaj się chlopie dasz radę uratujesz jeszcze team przed spadkiem.Chłopaki się podleczą i dacie radę a przy okazji skopiecie tylki w rewanżach folcom i tym burakom z siedlec.POWODZENIA