Trefl przegrał po dogrywce z liderem TBL

30 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Rekord punktowy Lance'a Jetera w TBL oraz świetna postawa Amerykanina w dogrywce nie zapewniły Treflowi zwycięstwa nad Stelmetem. Rekord punktowy Lance'a Jetera w TBL oraz świetna postawa Amerykanina w dogrywce nie zapewniły Treflowi zwycięstwa nad Stelmetem.

Świetne widowisko zaprezentowali w Hali 100-lecia Sopotu koszykarze Trefla i Stelmetu Zielona Góra. Zakończyło się ono porażką żółto-czarnych, ale dopiero po dogrywce, 88:89 (18:24, 21:9, 20:24, 18:20, d. 11:12). W niej pierwsze skrzypce grał Lance Jeter, który zdobył niemal wszystkie punkty Trefla w dodatkowym czasie gry (9 pkt). Ostatni jego rzut w meczu niestety nie znalazł drogi do kosza.

Waczyński 17 (2x3, 5 zb.), Leończyk 9 (5 zb.), Gadri-Nicholson 6, Vasiliauskas 4 (5 zb.), Michalak 4 oraz Jeter 25 (2x3, 5 zb.), Buterlevicius 10 (2x3, 5 zb.), Stefański 8, Majstorović 5, Brembly 0, Jaśkiewicz 0
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Ćmikiewicz, Kowalski, Chrakowiecki
Widzów: 1800
Koszarek 24 (4x3, 9 as.), Dragicević 24 (6 zb.), Zamojski 16 (4x3), Eyenga 3, Cel 3 oraz Brackins 15 (3x3), Hrycaniuk 2 (5 zb.), Chanas 2, Sroka 0, Ceasnauskis 0

Trenerzy po meczu:

Mihailo Uvalin Mihailo Uvalin
Mihailo Uvalin (Stelmet) - Bardzo lubię wracać do tego miasta i hali. Mogliśmy wygrać niedzielny mecz wcześniej, ale kilka prostych błędów sprawiło, że rywal wrócił do gry. Taka jest jednak koszykówka, ze na koniec liczy się słodkie zwycięstwo. Życzę Treflowi samych sukcesów w kolejnych meczach

Darius Maskoliunas Darius Maskoliunas

Darius Maskoliunas (Trefl) - Chociaż przegraliśmy mecz chce podziękować chłopakom za sposób w jaki grali. Dlatego, że mierzyli się z silnym zespołem, a cały mecz był punkt za punkt. Czasami tylko odskakiwaliśmy, ale nie potrafiliśmy utrzymywać prowadzenia. Powiedziałem w szatni chłopakom, że w takich meczach rośniemy jako zespól. To nam daje doświadczenie, które się przyda w przyszłości. Chce podziękować zespołowi z Zielonej Góry za dobrą walkę. Nam jest dobrze grać z mocnymi zespołami, gdy moi gracze widzą, czego im najbardziej brakuje. Teraz trzeba złapać oddech po meczu z dwoma najlepszymi zespołami w lidze, gdyż w kolejnym starciu czeka na nas mocna Rosa.

Trwa prezentacja drużyn
Sopocki klub zaczął dzisiaj świętować obchody "Złotej Dekady". Wszystko ze względu na 10. rocznicę pierwszego tytułu mistrza Polski Prokomu Trefla. Kibice, podczas meczów żółto-czarnych u siebie w "szóstkach", wybiorą najlepsza piątkę i MVP tego okresu.
Goście zaczną mecz piątką: Eyenga (STELMET), Cel (STELMET), Koszarek (STELMET), Dragicević (STELMET), Zamojski (STELMET)
Pierwsza piątka gospodarzy: Waczyński (TREFL), Leończyk (TREFL), Gadri-Nicholson (TREFL), Vasiliauskas (TREFL), Michalak (TREFL)
Tylko zwycięstwo, hej Treflu, tylko zwycięstwo - skandują fani
1'
Zaczynamy mecz, pierwsza piłka dla Stelmetu
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
wolne (tylko 1 trafiony)
1'
[1:2] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
2'
Waczyński (TREFL) zablokowany przez Cela
2'
Błąd kroków Michalaka (TREFL) w kontrze
za 2 punkty
2'
[1:4] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
3'
Już drugi faul Leończyka (TREFL)
wolne (trafione oba)
3'
[1:6] Koszarek (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
3'
[3:6] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL), to pierwsze trafienie gospodarzy z gry
za 3 punkty
3'
[3:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
za 2 punkty
4'
[5:9] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
4'
Eyenga (STELMET) blokuje Vasiliauskasa (TREFL)
4'
[5:10] Tylko jeden rzut wolny trafia Cel (STELMET).
za 2 punkty
5'
[7:10] 2 punkty spod kosza zdobywa Waczyński (TREFL). Ładna asysta Stefańskiego.
5'
Trefl już z pięcioma faulami, więc każde przewinienie sopocian, poza ofensywnym, to rzuty wolne dla gości
5'
[7:12] Dragicević (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
6'
[9:12] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
6'
[9:14] 2 punkty zdobywa Koszarek (STELMET), który wszedł pod kosz.
za 2 punkty
6'
[11:14] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL). Do tego faul Cela.
6'
Stefański (TREFL) pudłuje wolnego
za 2 punkty
6'
[11:16] 2 punkty wsadem zdobywa Dragicević (STELMET).
za 2 punkty
7'
[13:16] 2 punkty spod kosza zdobywa Stefański (TREFL), który wcześniej zaliczył ofensywną zbiórkę
za 2 punkty
7'
[13:18] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
za 2 punkty
7'
[15:18] Także 2 punkty zdobywa Jeter (TREFL).
za 3 punkty
8'
[15:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
8'
[15:22] Tylko jeden rzut wolny trafia Eyenga (STELMET).
8'
Błąd 24 sekund Trefla
8'
Zielona Góra - skanduje grupka kibiców gości
czas
9'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
9'
[15:24] Brackins (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
9'
[18:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Buterlevicius (TREFL).
10'
Hej Trefl, hej Trefl - skandują fani
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
Zacięła się tablica wyników, a konkretnie nie chce wskoczyć nowe 10 min, więc mamy dłuższą przerwę
Sędziowie nakazują drużynom rozgrzewkę - czas nie chce ruszyć...
Przerwa wciąż trwa, choć organizatorzy starają się naprawić zegar
Zegar działa, teraz jeszcze tylko przywrócić wynik i gramy
Sędziowie kazali zakończyć rozgrzewkę
11'
Trefl zaczyna drugą kwartę
za 2 punkty
11'
[20:24] 2 punkty zdobywa Majstorović (TREFL), który dobił rzut Jetera
11'
Wszyscy kibice Trefla z Sopot - skandują fani
za 2 punkty
12'
[22:24] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL). Podkoszowy rozgrywa świetny mecz
12'
Majstorović (TREFL) blokuje Cesnauskisa!
za 2 punkty
13'
[24:24] 2 punkty zdobywa Jeter (TREFL).
czas
13'
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET).
14'
Majstorović (TREFL) blokuje Koszarka!
za 2 punkty
14'
[26:24] 2 punkty z kontry zdobywa Jeter (TREFL).
za 2 punkty
14'
[28:24] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Majstorović (TREFL).
za 2 punkty
15'
[28:26] 2 punkty zdobywa Cel (STELMET), to pierwsze punkty gości w drugiej kwarcie
za 2 punkty
15'
[30:26] 2 punkty spod kosza zdobywa Jeter (TREFL).
czas
15'
za 2 punkty
16'
[32:26] 2 punkty spod kosza zdobywa Michalak (TREFL).
17'
[33:26] Tylko jeden rzut wolny trafia Vasiliauskas (TREFL).
17'
Faul niesportowy Eyengi (STELMET) na Buterleviciusie (TREFL)
17'
[35:26] Buterlevicius (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
17'
[37:26] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
18'
19'
Trzeci faul Dragicevicia (STELMET)
19'
[38:26] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
za 2 punkty
19'
[38:28] 2 punkty w kontrze zdobywa Brackins (STELMET).
20'
[39:28] Tylko jeden rzut wolny trafia Majstorović (TREFL).
za 3 punkty
20'
[39:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET). Do tego faul Majstorovicia...
20'
Zamojski (STELMET) pudłuje wolnego
za 2 punkty
20'
[39:33] 2 punkty spod kosza zdobywa Brackins (STELMET).
20'
Koszarek (STELMET) pudłuje ostatni rzut w kwarcie
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Do przerwy, dla gospodarzy najwięcej punktów zdobyli: Stefański (TREFL) i Jeter (TREFL) - po 8 pkt. Dla gości 11 pkt zdobył Zamojski (STELMET).
21'
Stelmet zaczyna trzecią kwartę
za 2 punkty
21'
[41:33] 2 punkty efektownym wsadem zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
za 2 punkty
22'
[41:35] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
za 3 punkty
22'
[41:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
za 2 punkty
24'
[43:38] 2 punkty w kontrze zdobywa Leończyk (TREFL).
24'
za 3 punkty
24'
[46:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
25'
Trzeci faul Waczyńskiego (TREFL)
za 2 punkty
25'
[48:38] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Leończyk (TREFL).
za 3 punkty
26'
[48:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
26'
[50:41] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
26'
[50:43] 2 punkty zdobywa Koszarek (STELMET), zbyt późny blok Gadri-Nicholsona
za 2 punkty
27'
[52:43] 2 punkty spod kosza zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
za 2 punkty
27'
[52:45] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Dragicević (STELMET).
27'
[54:45] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
28'
[54:47] 2 punkty zdobywa Koszarek (STELMET), który zaliczył wcześniej przechwyt
28'
Trefl Sopot, Trefl Sopot - śpiewają fani
za 2 punkty
28'
[56:47] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Jeter (TREFL).
za 2 punkty
29'
[56:49] 2 punkty zdobywa Dragicević (STELMET). I faul
za 1 punkt
29'
[56:50] Rzut wolny trafia Dragicević (STELMET).
za 2 punkty
29'
[56:52] 2 punkty ładnym rzutem z odejścia zdobywa Koszarek (STELMET).
za 3 punkty
30'
[59:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Buterlevicius (TREFL).
za 3 punkty
30'
[59:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dragicević (STELMET).
30'
[59:57] Chanas (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
Zamojski (STELMET) blokuje Michalaka (TREFL)
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
Trefl zaczyna czwartą kwartę
31'
[60:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
za 3 punkty
32'
[63:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL).
32'
Czwarty faul Jetera (TREFL)
za 3 punkty
32'
[63:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
32'
Na trybunach nieustający doping kibiców Trefla
za 2 punkty
33'
[65:60] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Waczyński (TREFL).
za 3 punkty
34'
[65:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
za 2 punkty
34'
[65:65] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Koszarek (STELMET).
za 3 punkty
35'
[65:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
czas
35'
35'
Grać na całego i walczyć do upadłego - śpiewają kibice Trefla
za 3 punkty
35'
[68:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL). I jeszcze faul Eyengi
za 1 punkt
35'
[69:68] Rzut wolny trafia Waczyński (TREFL).
czas
35'
35'
[70:68] Tylko jeden rzut wolny trafia Vasiliauskas (TREFL).
36'
Żółto-czarni, żółto-czarni, haj, hej - skandują fani
37'
Dragicević (STELMET) blokuje Waczyńskiego (TREFL)
schodzi za faule
37'
Eyenga (STELMET) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
37'
[72:68] Vasiliauskas (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
37'
[72:70] 2 punkty potężnym wsadem zdobywa Dragicević (STELMET).
za 3 punkty
38'
[72:73] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
czas
38'
38'
Błąd kroków Leończyka (TREFL)
38'
[72:75] Zamojski (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
39'
[72:77] 2 punkty wsadem, z kontry zdobywa Dragicević (STELMET).
czas
39'
Ostatnia przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
39'
[74:77] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
39'
[76:77] 2 punkty z kontry zdobywa Jeter (TREFL). Do tego jest faulowany!
za 1 punkt
39'
[77:77] Rzut wolny trafia Jeter (TREFL).
40'
Strata Trefla, 18,4 sekundy do końca kwarty
czas
40'
40'
Leończyk (TREFL) blokuje Koszarka!
40'
Jeter (TREFL) rzuca przez całe boisko, ale nie trafia. DOGRYWKA!
41'
Stelmet rozpoczyna dodatkowy czas gry
41'
[79:77] Jeter (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
42'
[79:79] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
42'
[79:81] Brackins (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
42'
[82:81] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL).
za 3 punkty
42'
[82:84] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
za 2 punkty
43'
[84:84] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Jeter (TREFL).
za 2 punkty
43'
[86:84] 2 punkty z kontry zdobywa Buterlevicius (TREFL).
za 3 punkty
44'
[86:87] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
44'
za 2 punkty
44'
[88:87] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Jeter (TREFL).
za 2 punkty
45'
[88:89] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
45'
Piłka wypada z kosza po rzucie Waczyńskiego (TREFL), ale jest sporny, a to oznacza, że wróci ona do Trefla
czas
45'
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET). 8,5 sekundy do końca dogrywki
45'
Jeter (TREFL) minimalnie chybił rzut z półdystansu
45'
KONIEC MECZU
45'