Trefl przegrał po dogrywce z liderem TBL

Rekord punktowy Lance'a Jetera w TBL oraz świetna postawa Amerykanina w dogrywce nie zapewniły Treflowi zwycięstwa nad Stelmetem. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Świetne widowisko zaprezentowali w Hali 100-lecia Sopotu koszykarze Trefla i Stelmetu Zielona Góra. Zakończyło się ono porażką żółto-czarnych, ale dopiero po dogrywce, 88:89 (18:24, 21:9, 20:24, 18:20, d. 11:12). W niej pierwsze skrzypce grał Lance Jeter, który zdobył niemal wszystkie punkty Trefla w dodatkowym czasie gry (9 pkt). Ostatni jego rzut w meczu niestety nie znalazł drogi do kosza.

TREFL

Waczyński 17 (2x3, 5 zb.), Leończyk 9 (5 zb.), Gadri-Nicholson 6, Vasiliauskas 4 (5 zb.), Michalak 4 oraz Jeter 25 (2x3, 5 zb.), Buterlevicius 10 (2x3, 5 zb.), Stefański 8, Majstorović 5, Brembly 0, Jaśkiewicz 0

STELMET

Koszarek 24 (4x3, 9 as.), Dragicević 24 (6 zb.), Zamojski 16 (4x3), Eyenga 3, Cel 3 oraz Brackins 15 (3x3), Hrycaniuk 2 (5 zb.), Chanas 2, Sroka 0, Ceasnauskis 0

Trenerzy po meczu:

Mihailo Uvalin
Mihailo Uvalin (Stelmet) - Bardzo lubię wracać do tego miasta i hali. Mogliśmy wygrać niedzielny mecz wcześniej, ale kilka prostych błędów sprawiło, że rywal wrócił do gry. Taka jest jednak koszykówka, ze na koniec liczy się słodkie zwycięstwo. Życzę Treflowi samych sukcesów w kolejnych meczach

Darius Maskoliunas

Darius Maskoliunas (Trefl) - Chociaż przegraliśmy mecz chce podziękować chłopakom za sposób w jaki grali. Dlatego, że mierzyli się z silnym zespołem, a cały mecz był punkt za punkt. Czasami tylko odskakiwaliśmy, ale nie potrafiliśmy utrzymywać prowadzenia. Powiedziałem w szatni chłopakom, że w takich meczach rośniemy jako zespól. To nam daje doświadczenie, które się przyda w przyszłości. Chce podziękować zespołowi z Zielonej Góry za dobrą walkę. Nam jest dobrze grać z mocnymi zespołami, gdy moi gracze widzą, czego im najbardziej brakuje. Teraz trzeba złapać oddech po meczu z dwoma najlepszymi zespołami w lidze, gdyż w kolejnym starciu czeka na nas mocna Rosa.

Trwa prezentacja drużyn
[ICO]
Sopocki klub zaczął dzisiaj świętować obchody "Złotej Dekady". Wszystko ze względu na 10. rocznicę pierwszego tytułu mistrza Polski Prokomu Trefla. Kibice, podczas meczów żółto-czarnych u siebie w "szóstkach", wybiorą najlepsza piątkę i MVP tego okresu.
Goście zaczną mecz piątką: Eyenga (STELMET), Cel (STELMET), Koszarek (STELMET), Dragicević (STELMET), Zamojski (STELMET)
Pierwsza piątka gospodarzy: Waczyński (TREFL), Leończyk (TREFL), Gadri-Nicholson (TREFL), Vasiliauskas (TREFL), Michalak (TREFL)
[ICO]
Tylko zwycięstwo, hej Treflu, tylko zwycięstwo - skandują fani
1'
Zaczynamy mecz, pierwsza piłka dla Stelmetu
[ICO]
1'
[0:2] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
1'
[1:2] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
2'
Waczyński (TREFL) zablokowany przez Cela
2'
Błąd kroków Michalaka (TREFL) w kontrze
[ICO]
2'
[1:4] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
3'
Już drugi faul Leończyka (TREFL)
[ICO]
3'
[1:6] Koszarek (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
3'
[3:6] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL), to pierwsze trafienie gospodarzy z gry
[ICO]
3'
[3:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
4'
[5:9] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
4'
Eyenga (STELMET) blokuje Vasiliauskasa (TREFL)
[ICO]
4'
[5:10] Tylko jeden rzut wolny trafia Cel (STELMET).
[ICO]
5'
[7:10] 2 punkty spod kosza zdobywa Waczyński (TREFL). Ładna asysta Stefańskiego.
[ICO]
5'
Trefl już z pięcioma faulami, więc każde przewinienie sopocian, poza ofensywnym, to rzuty wolne dla gości
[ICO]
5'
[7:12] Dragicević (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
6'
[9:12] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
6'
[9:14] 2 punkty zdobywa Koszarek (STELMET), który wszedł pod kosz.
[ICO]
6'
[11:14] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL). Do tego faul Cela.
6'
Stefański (TREFL) pudłuje wolnego
[ICO]
6'
[11:16] 2 punkty wsadem zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
7'
[13:16] 2 punkty spod kosza zdobywa Stefański (TREFL), który wcześniej zaliczył ofensywną zbiórkę
[ICO]
7'
[13:18] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
7'
[15:18] Także 2 punkty zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
8'
[15:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
8'
[15:22] Tylko jeden rzut wolny trafia Eyenga (STELMET).
8'
Błąd 24 sekund Trefla
[ICO]
8'
Zielona Góra - skanduje grupka kibiców gości
[ICO]
9'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
[ICO]
9'
[15:24] Brackins (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
9'
[18:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Buterlevicius (TREFL).
[ICO]
10'
Hej Trefl, hej Trefl - skandują fani
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
[ICO]
Zacięła się tablica wyników, a konkretnie nie chce wskoczyć nowe 10 min, więc mamy dłuższą przerwę
Sędziowie nakazują drużynom rozgrzewkę - czas nie chce ruszyć...
Przerwa wciąż trwa, choć organizatorzy starają się naprawić zegar
[ICO]
Zegar działa, teraz jeszcze tylko przywrócić wynik i gramy
[ICO]
Sędziowie kazali zakończyć rozgrzewkę
11'
Trefl zaczyna drugą kwartę
[ICO]
11'
[20:24] 2 punkty zdobywa Majstorović (TREFL), który dobił rzut Jetera
[ICO]
11'
Wszyscy kibice Trefla z Sopot - skandują fani
[ICO]
12'
[22:24] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL). Podkoszowy rozgrywa świetny mecz
12'
Majstorović (TREFL) blokuje Cesnauskisa!
[ICO]
13'
[24:24] 2 punkty zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
13'
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET).
14'
Majstorović (TREFL) blokuje Koszarka!
[ICO]
14'
[26:24] 2 punkty z kontry zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
14'
[28:24] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
15'
[28:26] 2 punkty zdobywa Cel (STELMET), to pierwsze punkty gości w drugiej kwarcie
[ICO]
15'
[30:26] 2 punkty spod kosza zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
15'
[ICO]
16'
[32:26] 2 punkty spod kosza zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
17'
[33:26] Tylko jeden rzut wolny trafia Vasiliauskas (TREFL).
[ICO]
17'
Faul niesportowy Eyengi (STELMET) na Buterleviciusie (TREFL)
[ICO]
17'
[35:26] Buterlevicius (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
17'
[37:26] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
18'
[ICO]
19'
Trzeci faul Dragicevicia (STELMET)
[ICO]
19'
[38:26] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
[ICO]
19'
[38:28] 2 punkty w kontrze zdobywa Brackins (STELMET).
[ICO]
20'
[39:28] Tylko jeden rzut wolny trafia Majstorović (TREFL).
[ICO]
20'
[39:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET). Do tego faul Majstorovicia...
20'
Zamojski (STELMET) pudłuje wolnego
[ICO]
20'
[39:33] 2 punkty spod kosza zdobywa Brackins (STELMET).
20'
Koszarek (STELMET) pudłuje ostatni rzut w kwarcie
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Do przerwy, dla gospodarzy najwięcej punktów zdobyli: Stefański (TREFL) i Jeter (TREFL) - po 8 pkt. Dla gości 11 pkt zdobył Zamojski (STELMET).
21'
Stelmet zaczyna trzecią kwartę
[ICO]
21'
[41:33] 2 punkty efektownym wsadem zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[ICO]
22'
[41:35] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
[ICO]
22'
[41:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
24'
[43:38] 2 punkty w kontrze zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
24'
[ICO]
24'
[46:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
25'
Trzeci faul Waczyńskiego (TREFL)
[ICO]
25'
[48:38] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
26'
[48:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
26'
[50:41] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
26'
[50:43] 2 punkty zdobywa Koszarek (STELMET), zbyt późny blok Gadri-Nicholsona
[ICO]
27'
[52:43] 2 punkty spod kosza zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[ICO]
27'
[52:45] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
27'
[54:45] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
28'
[54:47] 2 punkty zdobywa Koszarek (STELMET), który zaliczył wcześniej przechwyt
[ICO]
28'
Trefl Sopot, Trefl Sopot - śpiewają fani
[ICO]
28'
[56:47] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
29'
[56:49] 2 punkty zdobywa Dragicević (STELMET). I faul
[ICO]
29'
[56:50] Rzut wolny trafia Dragicević (STELMET).
[ICO]
29'
[56:52] 2 punkty ładnym rzutem z odejścia zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
30'
[59:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Buterlevicius (TREFL).
[ICO]
30'
[59:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
30'
[59:57] Chanas (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
Zamojski (STELMET) blokuje Michalaka (TREFL)
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
Trefl zaczyna czwartą kwartę
[ICO]
31'
[60:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
[ICO]
32'
[63:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
32'
Czwarty faul Jetera (TREFL)
[ICO]
32'
[63:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
[ICO]
32'
Na trybunach nieustający doping kibiców Trefla
[ICO]
33'
[65:60] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
34'
[65:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
[ICO]
34'
[65:65] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
35'
[65:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
35'
[ICO]
35'
Grać na całego i walczyć do upadłego - śpiewają kibice Trefla
[ICO]
35'
[68:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL). I jeszcze faul Eyengi
[ICO]
35'
[69:68] Rzut wolny trafia Waczyński (TREFL).
[ICO]
35'
[ICO]
35'
[70:68] Tylko jeden rzut wolny trafia Vasiliauskas (TREFL).
[ICO]
36'
Żółto-czarni, żółto-czarni, haj, hej - skandują fani
37'
Dragicević (STELMET) blokuje Waczyńskiego (TREFL)
[ICO]
37'
Eyenga (STELMET) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
37'
[72:68] Vasiliauskas (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
37'
[72:70] 2 punkty potężnym wsadem zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
38'
[72:73] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
[ICO]
38'
38'
Błąd kroków Leończyka (TREFL)
[ICO]
38'
[72:75] Zamojski (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
39'
[72:77] 2 punkty wsadem, z kontry zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
39'
Ostatnia przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
[ICO]
39'
[74:77] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
39'
[76:77] 2 punkty z kontry zdobywa Jeter (TREFL). Do tego jest faulowany!
[ICO]
39'
[77:77] Rzut wolny trafia Jeter (TREFL).
40'
Strata Trefla, 18,4 sekundy do końca kwarty
[ICO]
40'
[ICO]
40'
Leończyk (TREFL) blokuje Koszarka!
40'
Jeter (TREFL) rzuca przez całe boisko, ale nie trafia. DOGRYWKA!
41'
Stelmet rozpoczyna dodatkowy czas gry
[ICO]
41'
[79:77] Jeter (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
42'
[79:79] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
42'
[79:81] Brackins (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
42'
[82:81] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
42'
[82:84] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
43'
[84:84] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
43'
[86:84] 2 punkty z kontry zdobywa Buterlevicius (TREFL).
[ICO]
44'
[86:87] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
44'
[ICO]
44'
[88:87] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
45'
[88:89] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
45'
Piłka wypada z kosza po rzucie Waczyńskiego (TREFL), ale jest sporny, a to oznacza, że wróci ona do Trefla
[ICO]
45'
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET). 8,5 sekundy do końca dogrywki
45'
Jeter (TREFL) minimalnie chybił rzut z półdystansu
45'
KONIEC MECZU
[ICO]
45'