Wiadomości

Kandydat na Ligowca 2017: Pavels Steinbors."Nie można przestać być facetem"

Arka Gdynia

Pavels Steinbors nie zadowala się tym co osiągnął, a tak przed sobą jak i Arką stawia na wiosnę wysokie cele. 31 stycznia może zdobyć tytuł Ligowca Roku 2017, ale czy tak się stanie, rozstrzygną Wasze głosy.
Pavels Steinbors nie zadowala się tym co osiągnął, a tak przed sobą jak i Arką stawia na wiosnę wysokie cele. 31 stycznia może zdobyć tytuł Ligowca Roku 2017, ale czy tak się stanie, rozstrzygną Wasze głosy. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

- Celem będzie obronić Puchar Polski i zostać w pierwszej "8". Nie można złapać spokoju, zadowalać się tym co się ma. Facet musi cały czas walczyć. Jeśli tego nie robi, popadnie w samozadowolenie, przestaje być facetem - mówi Pavels Steinbors. Wywiad z  bramkarzem Arki Gdynia kończy cykl rozmów z dziesiątką kandydatów do tytułu Ligowca Roku 2017. W środę w samo południe ogłosimy procentowe wyniki plebiscytu po dwóch tygodniach, a od czwartku prezentować będzie rekomendacje sportowych ekspertów dla nominowanych. Wy cały czas możecie głosować. Wspierajcie swoich ulubieńców, klikając w poniższy link.TUTAJ ZAGŁOSUJ
Ligowiec Roku 2017


Jacek Główczyński:Pański kontrakt z Arką Gdynia przedłuży się automatycznie o sezon, gdy wiosną zagra pan co najmniej 2 mecze. Może rozmawia pan z klubem o jeszcze dłuższej umowie?

Nie chcę mówić o szczegółach umowy. Zobaczymy jak to będzie. A o dłuższym kontrakcie niż o kolejny rok nie było rozmów.

Po zakończeniu rundy jesiennej przeszedł pan operację łąkotki w kolanie. Zimą nie zagrał pan żadnego sparingu. Są jakieś komplikacje?

W poniedziałek minęło 5 tygodni od operacji. Najpierw ćwiczyłem indywidualnie, gdyż wiadomo jaka w Polsce była pogoda i nie chcieliśmy ryzykować. W Turcji na 100 procent wchodzę w trening. Liczę, że podczas tego zgrupowania zagram w też w sparingach.

Jesienią rozpieścił pan kibiców Arki swoją formą, jednocześnie zawiesił pan przed samym sobą wysoko poprzeczkę oczekiwań. Wiosną, mimo tego zabiegu, uda się panu utrzymać podobną dyspozycję?

Muszę walczyć, aby utrzymać jesienną formę, a może coś jeszcze uda się dorzucić lepiej.

Jako drużyna o co zagracie wiosną?

Celem będzie obronić Puchar Polski i zostać w pierwszej "8"

LIGOWIEC ROKU 2017 - WYNIKI PO PIERWSZYM TYGODNIU. PAVELS STEINBORS LIDEREM

Pavels Steinbors

Pavels Steinbors

Dane:

ur.:
1985-09-21
wzrost.:
191
waga.:
81
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »ZASADY GŁOSOWANIA NA LIGOWCA ROKU I KOMPLET NOMINOWANYCH

W 2017 roku pańska forma przyszła nagle, czy ona była zawsze tylko wcześniej w Arce nie stawiano na pana?

Bramkarz musi mieć nie tylko umiejętności, ale także zaufanie trenera oraz szczęście podczas meczów. Wtedy wszystko przychodzi łatwiej. Myślę, że to wszystko w tym roku współgrało ze sobą w Arce i przyniosło taki efekt. Zaczynałem nie najlepiej. Natomiast kończyłem rok 2017 ja, ale także drużyna dobrze.

Nim stał się pan w wielu meczach bohaterem Arki, przydarzył się panu koszmarny błąd w meczu z Wigrami Suwałki, który mógł nawet kosztować awans do finału Pucharu Polski. Jak pan znosił szyderstwa, które wówczas pojawiały się pod pana adresem?

Powiem tak. Jeszcze raz zrobiłbym taki błąd, gdyby ktoś zagwarantował, że Arka zdobędzie Puchar Polski. Dla mnie nie było to jakieś dramatyczne przeżycie. Popełniłem błąd, pośmieli się ze mnie ludzie i życie biegło dalej.

ARKA W SPARINGACH TYLKO WYGRYWA. SPRAWDŹ KOMPLET WYNIKÓW I PRZECZYTAJ RELACJE. W ŚRODĘ MECZ Z 3. DRUŻYNĄ UKRAINY

Zaglądał pan wówczas do internetu, prasy, czytał te wszystkie opinie, czy starał się pan tego nie widzieć?

Jestem takim człowiekiem, że nie lubię za dużo oglądać siebie w mediach zarówno wówczas, gdy jest dobrze jak i źle. Dlatego i wtedy zostawiłem to ludziom, którzy jakoś w tym temacie chcieli się wyżyć, zaistnieć. Ja robiłem dalej swoje na treningach.

Czyli pańska metoda na dobrą grę to nie przejmować się tak krytyką jak i... pochwałami?

Dokładnie. Jeśli inaczej podchodziłoby się do tego, byłoby ciężko grać. Mam taki zawód, że zdarza się, iż dziś popełnię błąd, a jutro uratuję drużynę bądź na odwrót. Ale tak jest nie tylko z bramkarzami. Tak też wygląda sytuacja piłkarzy z pola.

Sierpień 2017. Pavels Steinbors broni decydujący rzut karny w meczu z Legią w Warszawie. Arka sięga po Superpuchar PolskiPAVELS STEINBORS GRAŁ PRZEZ 3 MIESIĄCE Z PĘKNIĘTĄ ŁĄKOTKĄ. PRZECZYTAJ CO MÓWIŁ NAM NIE TYLKO O TEJ KONTUZJI W GRUDNIU

Jarosław Krupski, trener bramkarzy Arki Gdynia mawia, że w tych fachu nigdy nie można czuć się za pewnie. Jest pan tego samego zdania?

Tak rzeczywiście jest. Nie można złapać spokoju, zadowalać się tym co się ma. Facet musi cały czas walczyć. Jeśli tego nie robi, popadnie w samozadowolenie, przestaje być facetem. Jak jest dobrze to trzeba rywalizować, by to utrzymać, albo najlepiej, aby było bardzo dobrze. Natomiast jak jest źle to oczywistym jest, że należy to jak najszybciej poprawić. Uważam, że taka postawa powinna cechować wszystkich, w każdym zawodzie nie tylko w sporcie.

Często mówi się, że w drużynie piłki nożnej musi być wariant i są nimi najczęściej bramkarz i lewoskrzydłowy. W pańskiej grze tego szaleństwa chyba nie ma?

Nie wiem, czy to prawda. Tak jak różne są ludzkie charaktery tak i odmiennego usposobienia są bramkarze. Każdy ma swój styl gry, inne podejście do tego co robi. Ja zawsze chyba byłem taki spokojny.

Wielu bramkarzy wybiera z bramki, wygraża obrońcom, czy ich mocno ruga słownie. Pan tego nie robi. Dlaczego?

Czasami są rzeczywiście wielkie emocje, ale staram się je stłumić, nie okazywać na zewnątrz, cały czas koncentrować się na grze i na tym co ja mam do wykonania na boisku.

Maj 2017. Kibice witają Puchar Polski w Gdyni. Sprawdź, co mówili bohaterowie z Narodowego, w tym Pavels Steinbors • PAVELS STEINBORS W WYWIADZIE, KTÓRY POWSTAŁ NA PODSTAWIE PYTAŃ CZYTELNIKÓW TROJMIASTO.PL


 • Który sukces z Arką w 2017 roku ceni pan najbardziej?

  Puchar Polski. To nie tylko sukces krajowy, ale dał nam możliwość gry w europejskich pucharach, co było ważne tak dla klubu jak i dla mnie osobiście. Oczywiście w tej sposób nie umniejszam rangi Superpucharu Polski. To też cenna zdobycz. Szanuję wszystkie te trofea, ale jeśli miałbym przyznawać miejsca to najpierw puchar, a potem superpuchar.

  Taka kolejność, mimo że w Superpucharze Polski był pan bohaterem serii rzutów karnych, czyli pański udział w jego zdobyciu był jeszcze większy niż w finale Pucharu Polski?

  Karne to też część pracy bramkarza. Czasami wydarzają się, decydują o awansie bądź trofeum. Nie powiem, że wtedy bramkarz musi pomóc drużynie. Dobrze byłoby, gdy pomógł, bo w takiej próbie rzeczywiście od niego dużo zależy. Udało mi się to zrobić w Warszawie. Jestem bardzo z tego powodu szczęśliwy.

  Wielu komentatorów przyznało panu tytuł najlepszego bramkarza ekstraklasy jesienią. Zgadza się pan z takim werdyktem?

  Nie czuję się tak. Jednak dziękuję, jeśli ktoś tak to ocenia bądź stawia mnie na takiej pozycji. Bardzo mnie miło słyszeć to, ale sam wiem nad czym muszę jeszcze pracować, aby stać się jeszcze lepszym bramkarzem.

  JAROSŁAW KRUPSKI O PRZEOBRAŻANIU PAVELSA STEINBORSA. PRZECZYTAJ WYWIAD Z TRENEREM BRAMKARZY ARKI GDYNIA

  Co zatem musi pan poprawić w pierwszej kolejności, a z jakich bramkarskich elementów jest pan zadowolony?

  Nie będę publicznie mówić o swoich słabych stronach. Generalnie nad wszystkim muszę pracować. Nawet jak któryś element jest dobry to przecież może stać się jeszcze lepszy. To wszystko będzie w rękach nie tylko moich, ale i naszego trenera bramkarzy. To nasze wspólne zadanie, bo tylko razem jesteśmy silni.

  Opinie (24) ponad 10 zablokowanych

  • Pavel....jesteś w szczytowej formie aby srobić różnice dla Arki.... wracaj do zdrowia i tak broń dalej! (1)

   Twoje interwencje pokazują klasę , dużo szczęścia ale ono sprzyja lepszym. I dla malkontentów z za miedzy.....co z tego że przegrywamy derby...... Nic to nie zmienia i nadal jesteśmy nad Wami:) No i sportowo mentalnie i emocjonalnie .... bijemy Was na głowe....:) A teraz to pozmieniajcie trochę rzeczywistość...to jedynie dobrze Wam wychodzi:)

   • 43 5

   • Kibice Arki Gdynia głosujcie na Pavelsa Steinborsa w plebiscycie na ligowca roku !!! W końcu niech wygra bo sie należy...

    • 0 0

  • Po sezonie idzie do Legi. (1)

   Pewne info

   • 8 36

   • Sregii...pewne info. Masz niepismienny glabie warunki przedluzenia czyli kolejne 2 mecze, czyli 70% w sezonie to swoje bajki opowiadasz.

    • 11 2

  • Pavel powinien dostać podwyżkę, zarabia tylko 60 tysięcy złotych miesięcznie :( (4)

   • 8 27

   • zamknij się kadłubie

    • 21 5

   • Idioto skonczony z kaltyku...30 jesli juz

    • 16 3

   • Wredny "złośliwiec"!

    Nie ważne ile zarabia...ważne jak gra dla najlepszej drużyny Trójmiasta!!!

    • 7 2

   • 60 tys miesięcznie to rocznie 0,72 miliona... to z tych twoich 8 milionów 10 zawodników można opłacić...

    więc raczej łżesz jak bura suka

    • 4 1

  • Swój Chłop

   • 33 3

  • Bramka gafa roku z Wigrami..co za noob! (2)

   • 7 31

   • No wiesz..... Pavel zrobił farfocla z Wigrami...fakt...to jeden....

    ale za to Wasz..... wali farfocle w każdym meczu:) Można by powiedzieć że macie 3 słupki na stadionie:)

    • 16 3

   • ty i twoje wpisy = Gafy roku!

    • 9 1

  • Pavels wracaj do zdrowia !

   • 31 4

  • Brawo Pavels graty dla Ciebie

   • 22 1

  • (1)

   Arka kiedy przedluzycie w koncu kontrakty z trzema waznymi pilkarzami arki mam tu na mysli steinborsa zbozienia i marcjanika

   • 9 3

   • W czerwcu

    • 1 0

  • Ja mam 40% szans na wygraną

   • 4 2

  • Hmmm trzeba być facetem? To powinien opuścić ten klub w 1 kolejności

   • 0 16

  1

  alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

  Najlepiej typujący wyniki Arki

  imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
  1. Miś Brązuś 41 77 63.4%
  2. Edward Skarżyński 39 71 59%
  3. Marek Węgrzynowski 41 69 56.1%
  4. Witold Stasiewski 41 66 56.1%
  5. Hubert Kowalik 41 66 56.1%

  Tabela po rundzie zasadniczej

  Piłka nożna - I liga
  Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
  1 Radomiak Radom 34 20 8 6 49:20 68
  2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 34 18 11 5 56:28 65
  3 GKS Tychy 34 18 9 7 49:27 63
  4 ARKA GDYNIA 34 17 9 8 51:32 60
  5 ŁKS Łódź 34 17 7 10 59:41 58
  6 Górnik Łęczna 34 15 11 8 47:30 56
  7 Miedź Legnica 34 13 12 9 49:36 51
  8 Odra Opole 34 13 10 11 35:41 49
  9 Widzew Łódź 34 11 13 10 30:36 46
  10 Sandecja Nowy Sącz 34 12 9 13 42:50 45
  11 Chrobry Głogów 34 12 8 14 34:45 44
  12 Korona Kielce 34 11 8 15 31:46 41
  13 Puszcza Niepołomice 34 10 7 17 32:46 37
  14 GKS 1962 Jastrzębie 34 10 5 19 32:48 35
  15 Stomil Olsztyn 34 9 8 17 31:48 35
  16 Resovia 34 8 8 18 27:45 32
  17 Zagłębie Sosnowiec 34 8 6 20 35:43 30
  18 GKS Bełchatów 34 6 7 21 24:51 23

  Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
  GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.

  Wyniki 34 kolejki:

  • Chrobry Głogów - ARKA GDYNIA 0:3 (0:1)
  • Widzew Łódź – Odra Opole 2:1 (1:1)
  • GKS Tychy – ŁKS Łódź 1:1 (0:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stomil Olsztyn 0:0
  • Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)
  • Górnik Łęczna – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)
  • Puszcza Niepołomice – GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
  • GKS 1962 Jastrzębie – Apklan Resovia 2:1 (0:1)
  • Radomiak Radom – Korona Kielce 2:0 (2:0)

  Playoff

  Półfinały
  GKS Tychy (k. 2)
  1 miejsce po rundzie zasadniczej
  1
  ARKA GDYNIA
  2 miejsce po rundzie zasadniczej
  0
  Górnik Łęczna (k. 4)
  4 miejsce po rundzie zasadniczej
  1
  ŁKS Łódź
  3 miejsce po rundzie zasadniczej
  1
  Finał
  ŁKS Łódź
  zwycięzca półfinału 1
  Górnik Łęczna
  zwycięzca półfinału 2

  Terminarz

  16.06 (śr) godz.20:30 ARKA Gdynia 0:1 ŁKS Łódź LIVE!
  13.06 (nd) godz.12:40 Chrobry Głogów 0:3 ARKA Gdynia LIVE!
  05.06 (sob) godz.12:40 ARKA Gdynia 0:2 Radomiak LIVE!
  29.05 (sob) godz.17:00 Korona Kielce 3:3 ARKA Gdynia LIVE!
  23.05 (nd) godz.12:40 ARKA Gdynia 0:0 Widzew Łódź LIVE!

  Relacje LIVE

  zobacz wszystkie relacje »

  Najczęściej czytane