Wiadomości

Kandydat na Ligowca 2017: Pavels Steinbors."Nie można przestać być facetem"

Arka Gdynia

Najnowszy artukuł na ten temat

Juliusz Letniowski Ligowcem Sierpnia. Piłkarz Arki Gdynia otrzymał najwyższe noty

Pavels Steinbors nie zadowala się tym co osiągnął, a tak przed sobą jak i Arką stawia na wiosnę wysokie cele. 31 stycznia może zdobyć tytuł Ligowca Roku 2017, ale czy tak się stanie, rozstrzygną Wasze głosy.
Pavels Steinbors nie zadowala się tym co osiągnął, a tak przed sobą jak i Arką stawia na wiosnę wysokie cele. 31 stycznia może zdobyć tytuł Ligowca Roku 2017, ale czy tak się stanie, rozstrzygną Wasze głosy. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

- Celem będzie obronić Puchar Polski i zostać w pierwszej "8". Nie można złapać spokoju, zadowalać się tym co się ma. Facet musi cały czas walczyć. Jeśli tego nie robi, popadnie w samozadowolenie, przestaje być facetem - mówi Pavels Steinbors. Wywiad z  bramkarzem Arki Gdynia kończy cykl rozmów z dziesiątką kandydatów do tytułu Ligowca Roku 2017. W środę w samo południe ogłosimy procentowe wyniki plebiscytu po dwóch tygodniach, a od czwartku prezentować będzie rekomendacje sportowych ekspertów dla nominowanych. Wy cały czas możecie głosować. Wspierajcie swoich ulubieńców, klikając w poniższy link.TUTAJ ZAGŁOSUJ
Ligowiec Roku 2017


Jacek Główczyński:Pański kontrakt z Arką Gdynia przedłuży się automatycznie o sezon, gdy wiosną zagra pan co najmniej 2 mecze. Może rozmawia pan z klubem o jeszcze dłuższej umowie?

Nie chcę mówić o szczegółach umowy. Zobaczymy jak to będzie. A o dłuższym kontrakcie niż o kolejny rok nie było rozmów.

Po zakończeniu rundy jesiennej przeszedł pan operację łąkotki w kolanie. Zimą nie zagrał pan żadnego sparingu. Są jakieś komplikacje?

W poniedziałek minęło 5 tygodni od operacji. Najpierw ćwiczyłem indywidualnie, gdyż wiadomo jaka w Polsce była pogoda i nie chcieliśmy ryzykować. W Turcji na 100 procent wchodzę w trening. Liczę, że podczas tego zgrupowania zagram w też w sparingach.

Jesienią rozpieścił pan kibiców Arki swoją formą, jednocześnie zawiesił pan przed samym sobą wysoko poprzeczkę oczekiwań. Wiosną, mimo tego zabiegu, uda się panu utrzymać podobną dyspozycję?

Muszę walczyć, aby utrzymać jesienną formę, a może coś jeszcze uda się dorzucić lepiej.

Jako drużyna o co zagracie wiosną?

Celem będzie obronić Puchar Polski i zostać w pierwszej "8"

LIGOWIEC ROKU 2017 - WYNIKI PO PIERWSZYM TYGODNIU. PAVELS STEINBORS LIDEREM

Pavels Steinbors

Pavels Steinbors

Dane:

ur.:
1985-09-21
wzrost.:
191
waga.:
81
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »ZASADY GŁOSOWANIA NA LIGOWCA ROKU I KOMPLET NOMINOWANYCH

W 2017 roku pańska forma przyszła nagle, czy ona była zawsze tylko wcześniej w Arce nie stawiano na pana?

Bramkarz musi mieć nie tylko umiejętności, ale także zaufanie trenera oraz szczęście podczas meczów. Wtedy wszystko przychodzi łatwiej. Myślę, że to wszystko w tym roku współgrało ze sobą w Arce i przyniosło taki efekt. Zaczynałem nie najlepiej. Natomiast kończyłem rok 2017 ja, ale także drużyna dobrze.

Nim stał się pan w wielu meczach bohaterem Arki, przydarzył się panu koszmarny błąd w meczu z Wigrami Suwałki, który mógł nawet kosztować awans do finału Pucharu Polski. Jak pan znosił szyderstwa, które wówczas pojawiały się pod pana adresem?

Powiem tak. Jeszcze raz zrobiłbym taki błąd, gdyby ktoś zagwarantował, że Arka zdobędzie Puchar Polski. Dla mnie nie było to jakieś dramatyczne przeżycie. Popełniłem błąd, pośmieli się ze mnie ludzie i życie biegło dalej.

ARKA W SPARINGACH TYLKO WYGRYWA. SPRAWDŹ KOMPLET WYNIKÓW I PRZECZYTAJ RELACJE. W ŚRODĘ MECZ Z 3. DRUŻYNĄ UKRAINY

Zaglądał pan wówczas do internetu, prasy, czytał te wszystkie opinie, czy starał się pan tego nie widzieć?

Jestem takim człowiekiem, że nie lubię za dużo oglądać siebie w mediach zarówno wówczas, gdy jest dobrze jak i źle. Dlatego i wtedy zostawiłem to ludziom, którzy jakoś w tym temacie chcieli się wyżyć, zaistnieć. Ja robiłem dalej swoje na treningach.

Czyli pańska metoda na dobrą grę to nie przejmować się tak krytyką jak i... pochwałami?

Dokładnie. Jeśli inaczej podchodziłoby się do tego, byłoby ciężko grać. Mam taki zawód, że zdarza się, iż dziś popełnię błąd, a jutro uratuję drużynę bądź na odwrót. Ale tak jest nie tylko z bramkarzami. Tak też wygląda sytuacja piłkarzy z pola.

Sierpień 2017. Pavels Steinbors broni decydujący rzut karny w meczu z Legią w Warszawie. Arka sięga po Superpuchar PolskiPAVELS STEINBORS GRAŁ PRZEZ 3 MIESIĄCE Z PĘKNIĘTĄ ŁĄKOTKĄ. PRZECZYTAJ CO MÓWIŁ NAM NIE TYLKO O TEJ KONTUZJI W GRUDNIU

Jarosław Krupski, trener bramkarzy Arki Gdynia mawia, że w tych fachu nigdy nie można czuć się za pewnie. Jest pan tego samego zdania?

Tak rzeczywiście jest. Nie można złapać spokoju, zadowalać się tym co się ma. Facet musi cały czas walczyć. Jeśli tego nie robi, popadnie w samozadowolenie, przestaje być facetem. Jak jest dobrze to trzeba rywalizować, by to utrzymać, albo najlepiej, aby było bardzo dobrze. Natomiast jak jest źle to oczywistym jest, że należy to jak najszybciej poprawić. Uważam, że taka postawa powinna cechować wszystkich, w każdym zawodzie nie tylko w sporcie.

Często mówi się, że w drużynie piłki nożnej musi być wariant i są nimi najczęściej bramkarz i lewoskrzydłowy. W pańskiej grze tego szaleństwa chyba nie ma?

Nie wiem, czy to prawda. Tak jak różne są ludzkie charaktery tak i odmiennego usposobienia są bramkarze. Każdy ma swój styl gry, inne podejście do tego co robi. Ja zawsze chyba byłem taki spokojny.

Wielu bramkarzy wybiera z bramki, wygraża obrońcom, czy ich mocno ruga słownie. Pan tego nie robi. Dlaczego?

Czasami są rzeczywiście wielkie emocje, ale staram się je stłumić, nie okazywać na zewnątrz, cały czas koncentrować się na grze i na tym co ja mam do wykonania na boisku.

Maj 2017. Kibice witają Puchar Polski w Gdyni. Sprawdź, co mówili bohaterowie z Narodowego, w tym Pavels Steinbors • PAVELS STEINBORS W WYWIADZIE, KTÓRY POWSTAŁ NA PODSTAWIE PYTAŃ CZYTELNIKÓW TROJMIASTO.PL


 • Który sukces z Arką w 2017 roku ceni pan najbardziej?

  Puchar Polski. To nie tylko sukces krajowy, ale dał nam możliwość gry w europejskich pucharach, co było ważne tak dla klubu jak i dla mnie osobiście. Oczywiście w tej sposób nie umniejszam rangi Superpucharu Polski. To też cenna zdobycz. Szanuję wszystkie te trofea, ale jeśli miałbym przyznawać miejsca to najpierw puchar, a potem superpuchar.

  Taka kolejność, mimo że w Superpucharze Polski był pan bohaterem serii rzutów karnych, czyli pański udział w jego zdobyciu był jeszcze większy niż w finale Pucharu Polski?

  Karne to też część pracy bramkarza. Czasami wydarzają się, decydują o awansie bądź trofeum. Nie powiem, że wtedy bramkarz musi pomóc drużynie. Dobrze byłoby, gdy pomógł, bo w takiej próbie rzeczywiście od niego dużo zależy. Udało mi się to zrobić w Warszawie. Jestem bardzo z tego powodu szczęśliwy.

  Wielu komentatorów przyznało panu tytuł najlepszego bramkarza ekstraklasy jesienią. Zgadza się pan z takim werdyktem?

  Nie czuję się tak. Jednak dziękuję, jeśli ktoś tak to ocenia bądź stawia mnie na takiej pozycji. Bardzo mnie miło słyszeć to, ale sam wiem nad czym muszę jeszcze pracować, aby stać się jeszcze lepszym bramkarzem.

  JAROSŁAW KRUPSKI O PRZEOBRAŻANIU PAVELSA STEINBORSA. PRZECZYTAJ WYWIAD Z TRENEREM BRAMKARZY ARKI GDYNIA

  Co zatem musi pan poprawić w pierwszej kolejności, a z jakich bramkarskich elementów jest pan zadowolony?

  Nie będę publicznie mówić o swoich słabych stronach. Generalnie nad wszystkim muszę pracować. Nawet jak któryś element jest dobry to przecież może stać się jeszcze lepszy. To wszystko będzie w rękach nie tylko moich, ale i naszego trenera bramkarzy. To nasze wspólne zadanie, bo tylko razem jesteśmy silni.

  Opinie (24) ponad 10 zablokowanych

  • Pavel....jesteś w szczytowej formie aby srobić różnice dla Arki.... wracaj do zdrowia i tak broń dalej! (1)

   Twoje interwencje pokazują klasę , dużo szczęścia ale ono sprzyja lepszym. I dla malkontentów z za miedzy.....co z tego że przegrywamy derby...... Nic to nie zmienia i nadal jesteśmy nad Wami:) No i sportowo mentalnie i emocjonalnie .... bijemy Was na głowe....:) A teraz to pozmieniajcie trochę rzeczywistość...to jedynie dobrze Wam wychodzi:)

   • 43 5

   • Kibice Arki Gdynia głosujcie na Pavelsa Steinborsa w plebiscycie na ligowca roku !!! W końcu niech wygra bo sie należy...

    • 0 0

  • Po sezonie idzie do Legi. (1)

   Pewne info

   • 8 36

   • Sregii...pewne info. Masz niepismienny glabie warunki przedluzenia czyli kolejne 2 mecze, czyli 70% w sezonie to swoje bajki opowiadasz.

    • 11 2

  • Pavel powinien dostać podwyżkę, zarabia tylko 60 tysięcy złotych miesięcznie :( (4)

   • 8 27

   • zamknij się kadłubie

    • 21 5

   • Idioto skonczony z kaltyku...30 jesli juz

    • 16 3

   • Wredny "złośliwiec"!

    Nie ważne ile zarabia...ważne jak gra dla najlepszej drużyny Trójmiasta!!!

    • 7 2

   • 60 tys miesięcznie to rocznie 0,72 miliona... to z tych twoich 8 milionów 10 zawodników można opłacić...

    więc raczej łżesz jak bura suka

    • 4 1

  • Swój Chłop

   • 33 3

  • Bramka gafa roku z Wigrami..co za noob! (2)

   • 7 31

   • No wiesz..... Pavel zrobił farfocla z Wigrami...fakt...to jeden....

    ale za to Wasz..... wali farfocle w każdym meczu:) Można by powiedzieć że macie 3 słupki na stadionie:)

    • 16 3

   • ty i twoje wpisy = Gafy roku!

    • 9 1

  • Pavels wracaj do zdrowia !

   • 31 4

  • Brawo Pavels graty dla Ciebie

   • 22 1

  • (1)

   Arka kiedy przedluzycie w koncu kontrakty z trzema waznymi pilkarzami arki mam tu na mysli steinborsa zbozienia i marcjanika

   • 9 3

   • W czerwcu

    • 1 0

  • Ja mam 40% szans na wygraną

   • 4 2

  • Hmmm trzeba być facetem? To powinien opuścić ten klub w 1 kolejności

   • 0 16

  1

  alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  Najbliższe spotkanie Arki

  początek meczu: 18.09.2020 godz. 17:40 LIVE!

  mecz ligowy

  Jak typują inni

  1

  77%

  215 typowań

  x

  17%

  48 typowań

  2

  6%

  18 typowań

  TYPUJ!

  Najlepiej typujący wyniki Arki

  imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
  1. Małgorzata Starzyńska 3 12 100%
  2. Andrzej Starzyński 3 12 100%
  3. Aneta Starzyńska 3 12 100%
  4. Piotr Klein 3 12 100%
  5. Witold Krużyński 3 12 100%

  Aktualna tabela

  Piłka nożna - I liga
  Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
  1 ŁKS Łódź 3 3 0 0 9:0 9
  2 Radomiak Radom 3 3 0 0 7:2 9
  3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3 3 0 0 4:0 9
  4 ARKA GDYNIA 2 2 0 0 7:2 6
  5 Miedź Legnica 3 2 0 1 7:2 6
  6 Górnik Łęczna 2 2 0 0 5:0 6
  7 Odra Opole 3 2 0 1 2:4 6
  8 Korona Kielce 3 1 2 0 4:3 5
  9 Chrobry Głogów 3 1 1 1 5:3 4
  10 GKS Tychy 3 1 1 1 2:3 4
  11 Zagłębie Sosnowiec 3 1 0 2 3:2 3
  12 Resovia 3 1 0 2 3:6 3
  13 Puszcza Niepołomice 3 0 1 2 2:6 1
  14 GKS Bełchatów 3 1 0 2 1:5 1
  15 Stomil Olsztyn 3 0 1 2 0:4 1
  16 Sandecja Nowy Sącz 3 0 0 3 1:6 0
  17 GKS 1962 Jastrzębie 3 0 0 3 2:8 0
  18 Widzew Łódź 3 0 0 3 1:9 0

  Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
  GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.

  Wyniki 3 kolejki:

  • Górnik Łęczna - ARKA GDYNIA (mecz odwołany, gdyż u piłkarza Arki test na COVID-19 był pozytywny)
  • Chrobry Głogów - Widzew Łódź 3:0 (1:0)
  • GKS 1962 Jastrzębie - Radomiak 0:1 (0:1)
  • Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 0:0
  • Miedź Legnica - Resovia 4:0 (3:0)
  • Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)
  • ŁKS Łódź - Stomil Olsztyn 3:0 (2:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
  • GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
  • Zaległe mecze z 2. kolejki
  • Chrobry - Radomiak 1:2 (0:1)
  • Widzew - ŁKS 0:2 (0:1)
  • Stomil - Odra 0:1 (0:1)

  Terminarz

  18.09 (pt) godz.17:40 ARKA Gdynia typuj Miedź Legnica LIVE!
  25.09 (pt) godz.18:00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza typuj ARKA Gdynia
  29.09 (wt) godz.20:40 ARKA Gdynia typuj GKS Tychy
  13.09 (nd) godz.12:40 Górnik Łęczna 0:0 mecz odwołany ARKA Gdynia
  04.09 (pt) godz.18:00 ARKA Gdynia 3:2 Puszcza Niepołomice LIVE!

  Relacje LIVE

  zobacz wszystkie relacje »

  Najczęściej czytane