King Szczecin - Trefl Sopot 103:79. Porażka w ważnym meczu o rozstawienie w PP

mip.
9 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (16)

Koszykarze Trefla Sopot nie wykorzystali szansy na bycie rozstawionym w Suzuki Pucharze Polski. Koszykarze Trefla Sopot nie wykorzystali szansy na bycie rozstawionym w Suzuki Pucharze Polski.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z Kingiem Szczecin 79:103 (22:31, 17:24, 20:24, 20:24) w zaległym meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi. Spotkanie decydowało o rozstawieniu w Suzuki Pucharze Polski. Takie prawo dawało zwycięstwo w tym starciu. Podopieczni Żana Tabaka od początku spotkania nie byli jednak w stanie nawiązać równorzędnej walki ze szczecinianami i na półmetku rozgrywek uplasowali się na 4. miejscu.

King: Matczak 26 (3x3, 6 as.), Mazurczak 15 (2x3, 10 as.), Cuthbertson 15 (2x3, 7 as.) Fayne 14, Meier 6 oraz Brown 15 (2x3, 5 as.), Borowski 10, Kostrzewski 2, Żmudzki

TREFL: Radić 18 (7 zb.), Freimanis 17 (2x3, 6 zb.) Wells 10 (1x3), Kolenda 5 (1x3), Salumu 4 (1x3) oraz Nevels 11 (3x3, 5 as.), Zyskowski 8, Pluta 6 (2x3), Kulikowski

Koszykarze Trefla Sopot zaległy, wyjazdowy mecz z Kingiem Szczecin rozpoczęli od walki "kosz za kosz". Jednak od stanu 13:12, serię 12:2 zanotowali gospodarze. Błyskawicznie o czas poprosił trener Żan Tabak. Po nim sygnał do odrabiania strat dał Roland Freimanis, trafiając 3 rzuty z rzędu, z czego dwie "trójki". Szczecinianie nie pozostali jednak dłużni i pierwszą kwartę zakończyli z prowadzeniem 31:22.

Sprawdź, co jest przyczyną ostatnich niepowodzeń Trefla Sopot

"Zza łuku" na początku drugiej kwarty trafił Garett Nevels i żółto-czarni przegrywali "tylko" sześcioma punktami. Sopocianie chcieli pójść za ciosem i postawili na rzuty z dystansu. Sęk w tym, że oprócz drugiej celnej próby Amerykanina, spudłowali pozostałe 4, a gospodarze wykorzystali to "odjeżdżając" z wynikiem. W 15. minucie o drugą przerwę poprosił trener Tabak, a na tablicy wyników było 44:28.

Kto w Suzuki Pucharze Polski. Przeczytaj analizę sprzed 15. kolejki EBL

Trefl nie miał pomysłu na zatrzymanie gospodarzy, a w ataku brakowało skuteczności, przez co strata w pewnym momencie wynosiła już 21 "oczek", ale lay-up Jarosława Zyskowskiego i "trójka" Nevelsa zniwelowała ją do 16 punktów (55:39).

Po przerwie gra sopocian nie uległa poprawie. Nadal skuteczność i gra zespołowa była po stronie Kina, który sukcesywnie powiększał przewagę. Minimalna poprawa nastąpiła w ostatnich 10 minutach, kiedy ciężar zdobywania punktów wziął na swe barki Ivica Radić. Od stanu 93:79 punktowali jednak tylko gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 103:79.

Trefl Sopot - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 71:77. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Porażka w Szczecinie oznacza, że sopocianie po pierwszej rundzie zajęli 4. miejsce. To z kolei skutkuje tym, że w Suzuki Pucharze Polski nie będą rozstawieni. To dawała tylko pozycja w top 3 na półmetku EBL. Losowanie par w ćwierćfinale odbędzie się 12 stycznia. Trefl może trafić w nim na Śląsk Wrocław, BM Slam Stal Ostrów Wlkp., King Szczecin lub Polski Cukier Start Lublin, który będzie gospodarzem zmagań.

Wyniki 15 kolejki

• Trefl Sopot - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 71:77 (20:21, 23:19, 13:15, 15:12)
  • Suzuki Arka Gdynia - King Szczecin 88:102 (20:20, 20:30, 21:25, 27:27)
  • Rawlplug Sokół Łańcut - Śląsk Wrocław 92:85 (21:23, 24:23, 22:15, 25:24)
  • Tauron GTK Gliwice - Arriva Twarde Pierniki Toruń 90:85 (19:21, 17:18, 27:23, 27:23)
  • BM Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 71:68 (14:22, 17:6, 20:11, 20:29)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Legia Warszawa 90:106 (18:30, 23:30, 26:23, 23:23)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 78:80 (20:22, 23:18, 16:14, 19:26)
  • Polski Cukier Start Lublin - PGE Spójnia Stargard 85:94 (23:21, 23:21, 18:21, 21:31)